Zdravie a wellness

19 úžasných výhod čiernych cícer (Kala Chana) na pokožku, vlasy a zdravie

19 úžasných výhod čiernych cícer (Kala Chana) na pokožku, vlasy a zdravie

Bežne známy ako, Kala chana '(Hindi) v Indii, cícer sú súčasťou vegetariánskej stravy v Indii. Jedná sa v podstate strukoviny čeľade Fabaceae. Rastliny sú krátke na výšku a sú väčšinou nachádzajú v tropických a subtropických oblastiach. Semená sú výborným zdrojom bielkovín. Všeobecne existujú dva druhy cícer,, desi 'a, Kábul'. Ďalej len, desi 'paleta zahŕňa tmavšie menších semien, ktoré majú hrubý vonkajšej vrstvy, zatiaľ čo paleta ďalej len, Kábul'sú pomerne väčšie svetlé farby fazuľa s hladšie srsti.

Čierna cícer, tiež známy ako bleskovice gramov, cíceru alebo, kala chana 'patrí k, desi' odrody a majú oveľa vyšší obsah vlákniny a nižší glykemický index. Byť extrémne univerzálne strukoviny, to je široko používaný v rôznych Stredného východu a indických pokrmov, ako sú falafel, hummus a karí, rovnako ako šalátov, polievok a dusených pokrmov alebo dokonca ako rýchle občerstvenie. Okrem ich chutné matice, ako je chuť a maslovou konzistenciou, čierna cícer sú veľmi prospešné pre zdravie.

Čierna cícer výživa Hodnota:

Byť s nízkym obsahom tuku, s vysokým obsahom vlákniny a bohatá na vitamíny a minerály, čierna cícer môže byť naozaj zdravý prírastok do svojho jedálnička. Dva až tri polievkové lyžice týchto strukovín zodpovedajú jednej časti denných odporúčaných päť porcií ovocia a zeleniny. Prínosy pre zdravie čiernych cíceru sú nasledujúce.

load...

Servírovací: 100 g

Kalórie 164Sodík 24 mg
Celkový obsah tuku 6,04 g Draslík 718 mg
Nasýtený 0,603 g Celkový obsah sacharidov 27 g
Polynenasýtené 2,731 g Diétne vlákno 12,2 g
Mononenasýtené 1,377 g Cukry 10,70 g
Trans 0 g Proteín 20,47 g
Cholesterol 0 mg
Vitamín a 1%Vápnik 5%
Vitamín c 2%Železo 16%

Percentá odporúčanej dennej dávky Hodnoty sú založené na 2000 kalórií. Vaše denné hodnoty môžu byť vyššie alebo nižšie v závislosti na vašej potreby kalórií.

load...
Black Cícer Výhody

Zdravie Výhody Black cícer

1. AIDS v chudnutí:

Zahrnutie potravín vlákien bohatých vo vašej strave môže významne prispieť k zníženiu hmotnosti. Čierne cícer sú bohaté na rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Rozpustná vláknina uľahčuje vylučovanie žlče a trajekty tvorbou gélu, ako látky v tráviacom trakte, zatiaľ čo nerozpustnej vlákniny zabraňuje zápcha a ďalšie zažívacie poruchy. Naviac vláknina zaplní žalúdok, takže sa cítite nasýtení dlhší a obrubníky hladu chute. Pitná voda varí s cícerom pomáha pri znižovaní chuti do jedla. Tak náročné strukoviny, ako sú čierne cíceru môže byť efektívnejšie pri chudnutí než obyčajné znižovanie kalórií.

2. Kardiovaskulárne Výhody:

Čierna cícer obsahujú jedinečnú kombináciu antioxidantov, antokyanov, delphindin, kyanidín a petunidin rovnako ako phytonutrients a ALA, ktoré udržujú zdravie ciev a zabraňujú oxidačnému stresu, čím sa znižuje riziko srdcových ochorení. Čierne cícer obsahujú značné množstvo kyseliny listovej a horčíka. Kyselina listová znižuje hladiny homocysteínu čím sa minimalizuje riziko zúženie tepien pomocou plakov, krvných zrazenín, infarkty a mŕtvice.

3. Znižuje hladinu cholesterolu:

Rozpustná vláknina v čiernych cíceru viaže žlčové kyseliny a zabraňuje ich vstrebanie v tele, čím sa znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Denná spotreba okolo ¾ šálky cíceru pomáha znižovať hladinu LDL cholesterolu a triglyceridov celkového cholesterolu. Okrem toho, potravinová vláknina čiernych cíceru je lepšia ako v iných potravinách.

4. Stabilizuje hladinu krvného cukru a nízky index glykemický (GI):

Rozpustná vláknina v čiernych cíceru reguluje absorpciu a uvoľňovanie hladiny cukru v krvi. Okrem toho, cícer majú nízky glykemický index 28 až 32, čo znamená, že sacharidy v nich sa rozloží a pomaly stráviteľné. To napomáha pri chudnutí, tým, že riadi chuť do jedla. Nízky GI spôsobí hladiny cukru v krvi vzrastie mierne a pomaly a tým k zníženiu hladiny cukru v krvi. Náročné ½ šálky čiernej cíceru denne je účinné pri kontrole hladiny cukru v krvi len týždeň.

5. Prevencia Diabetes:

Ako už bolo uvedené, uhľohydráty v strukovinách, ako napríklad čierne cíceru sa pomaly štiepi, čím sa znižujú hladinu cukru v krvi. To prispieva k inzulínovej rezistencie, čím sa znižuje riziko vzniku typu - cukrovku: 2.

6. Great zdrojom železa:

Byť bohatým zdrojom železa, môže čierna cícer prevencii chudokrvnosti a zvýšiť vaše energetickej hladiny. To je výhodné najmä pre tehotné alebo dojčiace ženy, rovnako ako rastúce deti. Železo hrá dôležitú úlohu pri tvorbe hemoglobínu prenose kyslíka z pľúc do všetkých telesných buniek, a je dôležitou súčasťou enzýmových systémov na výrobu energie a metabolizmus.

7. Dobrým zdrojom bielkovín pre vegetariánov:

Čierne cícer sú alternatívny zdroj bielkovín pre vegetariánov, pretože tieto strukoviny v kombinácii s celých zŕn alebo celého pšeničného proteínu, poskytujú významné množstvo proteínov, ktoré sú porovnateľné s mäsa a mlieka a mliečnych výrobkov, ako aj bez vysokých kalórií a nasýtených tukov.

8. Prospešné pre ženy:

Tieto phytonutrients zvané saponíny pôsobia ako antioxidanty, aby sa znížilo riziko vzniku rakoviny prsníka, prevencii osteoporózy a minimalizovať návaly v žien po menopauze. Konzumácia pečené cícer v zmesi s hnedým cukrom a desi ghee pomáha pri liečbe leucorrhea. Pitnej vode varené s cícerom môže zabrániť potrat.

9. Liečba porúch trávenia:

Čierna cícer sú bohaté na vlákninu, 2 - tretí, z ktorých sa skladá zo nerozpustnej vlákniny, ktorá je nevyhnutná pre udržanie zdravia zažívacieho traktu. Vláknina znižuje riziko bolestivého divertikulitídy ochorení a zápchu tým, že znižuje tlak na vaše črevá. V prípade úplavicu, namočiť 2 hrste cícer šupiek semien v 500 ml vody cez noc a po namáhaní piť túto vodu, druhý deň ráno pre úľavu. Pre liečenie zápchy, namočiť cícer cez noc vo vode a jesť ráno po postrekovanie zázvor prášok a rasca (jeera), ako aj pitie odlúčenú vodu.

10. Prevencia rakoviny:

Rozpustná vláknina obsiahnutá v čiernej cíceru dosiahne hrubého čreva, kde sa delia do baktérií do krátkych mastných kyselín s reťazcom, ktoré sú absorbované bunkami hrubého čreva a použité pre energiu. To umožňuje bunkám hrubého čreva zostať zdravý a znižuje riziko vzniku rakoviny, najmä rakoviny hrubého čreva.

11. Ďalšie výhody:

V prípade, že kamene v obličkách a močovom mechúre, môžete namočiť hrsť rozdelených cíceru cez noc vo vode a jesť cícer s medom druhý deň ráno. Pacienti žltačka môžu jesť hrsť čiernych cíceru namočené vo vode spolu s Jagger (Gur) a piť rovnakú vodu, keď smäd pre zlepšenie stavu. Táto voda je tiež účinná v prevencii časté zvracanie.

Kožné Výhody Black cícer:

Čierne cícer sú bohaté na foláty, diétne vlákniny, bielkovín, sacharidov, medi, železa a fosforu a bez sodíka a cholesterolu. Môžu byť prínosom pre vašu pokožku nasledujúcimi spôsobmi.

12. Liečba Leucoderma:

Leucoderma je ochorenie charakterizované biele škvrny na koži. Tie, ktoré majú leucoderma môže namočiť hrsť cícer semien spolu s 10 g Triphala Churaň v 125 ml vody po dobu 24 hodín a jesť, keď sa objaví výhonky. Pritom nábožensky po dobu niekoľkých mesiacov, môže byť účinný, ako sa zbaviť bielych škvŕn.

13. Liečba kožného ochorenia infekcie:

Jesť roti vyrobený z čierneho cícerovej múky každý deň po dobu jedného mesiaca alebo dvoch bez soli môže vyliečiť trichofytózy infekcie.

14. Facial Starostlivosť o pleť:

Čierna cícer sa delí s kožou odstránená a zem, aby sa, besan ', ktorý je vynikajúci pre starostlivosť o pleť a je často používaný v pleťovej masky, aby vám dokonalú žiariace pleť.

15. Vlastnosti Liečenie:

Vložiť vyrobený formuláre čierne cícer má skvelé liečivé vlastnosti a jeho uplatnenie spolu s santalového dreva pasty možno odstrániť akné a pupienok jazvy, liečiť spáleniny a rôzne iné kožné zápaly. Použiť rovnaké množstvo oboch pasca na jazvy, nechá stáť cez noc a zmyť ráno vlažnou vodou vidieť požadovaný efekt.

Vlasy Výhody Black cícer:

My všetci túžia po zdravej a lesklé vlasy. Ale bohužiaľ náš nezdravý životný štýl, rovnako ako expozícia k znečisteniu životného prostredia a škodlivých chemikálií nechať naše vlasy poškodené a spôsobiť niekoľko problémov vlasy. Byť zdravá výživa, čierna cícer môžu byť prospešné pre vaše vlasy v mnohých spôsobmi.

16. Podporuje rast vlasov:

Čierna cícer obsahujú vitamín B6 a zinok. Oba tieto minerály hrajú dôležitú úlohu pri budovaní proteín vo vlasoch, a tým posilniť svoje vlasové folikuly a podporovať rast vlasov.

Strata 17. Bojuje proti Vlasy:

Kombinácia vitamínu A a zinku v čiernych cícera sú životne dôležité pre zdravie vlasov a nedostatkom niektorého z nich v potrave môže spôsobiť lupín a vypadávanie vlasov.

18. Liečba lupín:

Aby bolo možné sa zbaviť lupín, môžete miešať 4 lyžice čierneho cizrnové múky v asi 250 ml vody a masírujte vlasy s ním na pár minút pred praním.

19. Zabraňuje šediveniu vlasov:

Čierne cícer sú načítané s proteínom a mangánu. Mangán chráni vaše vlasy pred zmenou pigmentácie tj šediveniu vlasov.

Teraz, keď viete o jeho mnohých zdravotných výhod, sme si istí, že ukazujú, že viac lásky. Chytiť práve teraz a začať svoju cestu k dobrému zdraviu!

load...