Zdravie a wellness

19 úžasných výhod Catnipu na pokožku, vlasy a zdravie

19 úžasných výhod Catnipu na pokožku, vlasy a zdravie

Cítite sa unavená a vyčerpaná po dni naplnenou práce, práce a len práca? Jeden z najväčších spôsobov, ako odpočinok a relaxáciu je, aby sa čaj infúzie s hŕstkou catnip listov. Mindboggling aróma tejto voňavé byliny z rodiny mincovne má pozitívny vplyv na nervový systém, darovanie vám veľa pokoja a mieru.

Kým Catnip je viac populárny ako mačacie-friendly bylina sa, že má nejaké úžasné dobroty pre človeka príliš. Od bytia ponúkaný liek na stres a nepokoj, bolo tiež veľmi populárny ako liek na nadúvanie. Spoľahlivý Nervina, emenagogue, sťahujúce a sedatívum, táto bylina sa používa vo forme esenciálneho oleja a bylinné čaje.

Kým listy majú nervovej upokojujúce vlastnosti, korene tejto mätovým bratranec je stimulant. Balíčky s rôznymi chemickými látkami, vrátane cholínu a kyseliny octovej, táto bylina obsahuje dobré množstvo kyseliny listovej, Limonén, inositol, kyselina nepetalic a kyseliny pentánová. Ďalej obsahuje minerálne látky, ako je napríklad sodík, fosforu, mangánu, síry a spolu s vybranými vitamínmi, ako je vitamín A a vitamínov skupiny B.

load...

Výhody Catnip pre pleť, vlasy a zdravie

Prečítajte si o to vedieť o liečebné vlastnosti catnip vpravo dole:

Catnip Výhody pre pokožku

1. Oneskorenie predčasnému starnutiu

Predčasné starnutie je znepokojujúce pre ženy. Piť dve šálky tohto čaju je známe, že dať svoje starosti o tomto probléme v kľude. Catnip listy obsahujú dobré množstvo antioxidantov. Tieto antioxidanty pohlcujú voľné radikály roamingu okolo vo vašom tele. Škodlivé prvky, ak je ponechaná unharnessed, spôsobí jemné linky, vrásky a poklesom - známky predčasného starnutia. Tento bylinný čaj zabraňuje vzniku týchto príznakov, urýchľuje proces opravy a meškanie predčasnému starnutiu do určitej miery.

2. Urýchľuje proces hojenia rán

Môžete použiť chladnú Catnip nálev ako dezinfekčný prostriedok s kožou na čistenie spôsobené región. To pomáha pri posilňovaní opravy proces tkanív. Čistí rany, pôsobí ako antiseptikum, a dláždi cestu pre rýchlejšie hojenie a regeneráciu.

load...

3. Natural zvieravý

Sťahujúce povaha tejto byliny podporuje sprísnenie uvoľnené svaly a kožu. Ak je použitý v priebehu času, že vás chráni pred stratou zubov.

Catnip Výhody na vlasy

4. Prírodný liek na lupiny

Tieto adstringentné a antiseptické vlastnosti tejto byliny umožňujú, aby bol používaný ako liek na lupiny. Stačí použiť studený odvar z tejto byliny na pokožke hlavy a vlasov a umyte po chvíli. Môžete tiež použiť ako dovolenku, v sére, v prípade, že lupiny je spôsobený podráždenú pokožku hlavy.

5. Hydratuje a podmienky vlasy

Catnip čaj je úžasný hlboký kondicionér. Len splietať si vlasy a namočte ju v catnip čajového infúzie. Prípadne, môžete ho použiť ako kondicionéru po umytí šampónom vlasy. Pôsobí tiež ako dovolenku v kondicionér, aby vaše vlasy hydratovaná a stabilizuje. To tiež ponecháva kadere viditeľne jemnú a hebkú.

Catnip Výhody pre zdravie

6. Uľahčuje kŕče

Anti-kŕčovitý vlastnosti tejto byliny poskytnúť úľavu od rôznych foriem kŕče. Je ľahko a účinne zmierňuje napäté svaly a prepožičiava vám okamžitú úľavu. Preto je parný inhalácia s niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja catnip je odporúčané pri bronchiálnou astmou a ďalšími dýchacími nárazových podmienok pre rýchlejšie úľavu.

7. Zmierňuje nadúvanie

Catnip bol široko populárny ako liek proti nadúvaniu v priebehu 17. Storočia. Pomáha pri odstraňovaní plynatosti a nadúvania tým, že odstráni plyny uväznených v bruchu. Buď môžete použiť ako esenciálneho oleja alebo čaju. Ak používate vo forme oleja, pridajte 3 až 4 kvapky na čistý obrúsok a čuchať. Teplé catnip čaj so zázvorom vám podobné výhody.

8. Uľahčuje Fever

Potenie povaha tohto mäty bratrancom je známe, že sú užitočné pri zmiernenie horúčky. To vyvoláva potenie, a tým pomáha pri znižovaní špirálovitý teplotu.

9. Dobré pre chudnutie

Opäť potenie vlastností tejto byliny vstúpi do hry. To vyvoláva potenie, čím sa umožní odstránenie toxínov z tela pot. Čím nižšia toxíny, tým lepšie vaše hladina metabolizmu byť. Zlepšený metabolizmus zvýši spaľovanie tukov procesu, čo pomôže pri chudnutí.

10. Dobré pre bruško

Pomáha pri liečení rôznych žalúdočných porúch, vrátane vredov. To tiež zlepšuje a reguluje sekréciu žalúdočných štiav a žlče, čím dláždi cestu pre normalizovanej fungovanie tráviaceho systému. Ak majú byť dôveryhodné tradičné lieky, potom táto bylina môže byť použitá v predĺženej spôsobom pre uvoľnenie pôsobeniu kyselín.

11. Dobré pre ženy

Byť prirodzený emmenagogue, pomáha pri regulácii menštruačného cyklu. Ženy, ktorí majú výkyvy nálad, nepravidelnú menštruáciu a ťažké obdobie, môžu využiť pomôcť tejto byliny. Zmiernenie kŕče sú Antispazmické vlastnosti tejto byliny znižuje bolesť. Nervové upokojujúce vlastnosti zabezpečí, že vaše zmeny nálad sú pod kontrolou.

12. Zaobchádza nervové poruchy

Vlastnosti Nervina silice odvodené z catnip pomáha upokojujúce nervový systém, takže je ideálny prírodný prostriedok pre rôzne podmienky nervových súvisiace vrátane závraty, Parkinsonovej choroby a Alzheimerovej choroby. To posilňuje nervy, aktivuje ich fungovania, a tým ponúka úľavu.

13. Prospešné pre obličky

Catnip môže byť účinným diuretikum, čo vyvoláva časté močenie. To potom je užitočné pre ľudí, ktorí majú zlyhanie obličiek spúšťa opuchy. Šálka ​​tohto čaju podporuje močenie, pomáha vylučovanie a odstraňovanie odpadov z obličiek. To pomôže v rýchlejšom zotavení v takýchto podmienkach.

14. Beats stresu a úzkosti

Upokojujúce vlastnosti catnip, aby to úžasný stres mlátiť prostriedok. Šálka ​​teplého čaju alebo catnip niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja Catnip zmierňuje stres a úzkosť. To vás uvoľní úplne, a tým vám pomôže bojovať s poruchami spánku a depresie.

15. Liek proti nadúvaniu

Nadúvanie látky majú vlastnosti odstraňovanie plynov. Plyn uväznení v čreve môže dokonca mať fatálne následky. To môže viesť k uduseniu pocit, príčinou bolesti na hrudníku, poruchy trávenia, a dokonca aj zvyšovať krvný tlak. Catnip olej je účinný liek proti nadúvaniu, a to pomáha zaistiť rýchlu úľavu od plynu ťažkosti.

16. Potenie

Catnip olej je silný potenie, čo znamená, že vyvoláva potenie. Prebytok potenie môže zdať ako lepkavé a páchnuce vyhliadky, ale pomáha očistenie toxíny z tela. Zapáchajúce pot znamená, že máte vysokú hladinu toxických látok v tele. Ak ste dostatočne zdravý, bude váš pot nie je cítiť tak zlé. Prebytok potenie tiež podporuje chudnutie, znižuje krvný tlak, a dokonca podporuje celkovú pohodu.

17. Upokojujúce

Catnip éterický olej je vynikajúci sedatívum. Pomáha pri uvedení k spánku a uvoľňuje napätie a úzkosť. Catnip silica uvoľňuje telo i myseľ.

18. Diuretiká

Catnip olej je prírodné diuretikum, a podporuje riadne močenie. To zvyšuje frekvenciu močenia a je efektívny pre ľudí, ktorí trpia akumuláciu vody alebo zlyhanie obličiek v dôsledku opuchu. Catnip olej odvádza prebytočnú vodu cez močenie. Môžete tiež použiť Catnip olej na zníženie krvného tlaku, znížiť svoju váhu a očistiť nejaké toxíny, ktoré sú vo vašom tele.

19. Ostatné Zdravie Výhody catnip

Tymol, zložka v silice kocúrnik, je známe, že má antiseptické vlastnosti. Analgetický povaha tejto byliny je tiež známe, že je účinný liek na bolesti hlavy a migrény.

Pozor

Catnip je emmenagogue. Je známe, že má nepriaznivé účinky na tehotné ženy. Ženy, ktoré sú tehotné a dojčiace ženy by mali poradiť od svojich lekárov pred použitím tejto byliny, aby sa zabránilo negatívnym vedľajším účinkom.

Catnip je, nepochybne, pokladnicou výhod - pre kožu, vlasy a zdravie. Avšak, to je vždy vhodné zvoliť holistické metódy po riadne lekárske konzultácie.

Už ste niekedy skúšali catnip? Už ste zažil jeho dobrotu? Prečo ste podeliť o svoje názory a skúsenosti s nami? Je to len zvitok preč.

load...