Zdravie a wellness

19 úžasné zdravotné výhody mušlí (teesari)

19 úžasné zdravotné výhody mušlí (teesari)

Už ste niekedy vyskúšať zdravé a chutné plody mora s názvom mušle? Ak nemáte, potom by ste mali vyskúšať hneď! Vzhľadom k tomu, živiny Má sú veľmi prospešné pre vaše zdravie. Chcete sa dozvedieť viac o tejto zázračnej potraviny a širokú škálu zdravotných výhod mušlí? Potom pokračovať s vašou čítanie!

Slávka
Lôžko modrých mušlí, Mytilusedulis , v intertidal zoneV Cornwall, Anglicko
Vedecká klasifikácia
Kráľovstvo: Animalia
Kmeň: Mäkkýše
Trieda: Bivalvia
Podtriedy
Pteriomorfia  (marine mussels)
Palaeoheterodonta(sladkovodné mušle)
Heterodonta  (Zebra mušle )

Aké sú mušle?

Mušle patrí do rodiny mušlí a mäkkýšov zo slanej vody a sladkovodných stanovíšť. Väčšinou sa jedná o dva druhy mušlí - modrej mušlí a zelené pery mušle. Na rozdiel od iných jedlých mušlí, slávky majú podlhovastý a asymetrický tvar. Väčšina z nich má granáty, ktoré sú všeobecne zaoblené alebo oválne. Ich škrupiny boli tlmené farby v rozpätí v odtieňoch modrej, hnedej, šedej a čiernej farby, zatiaľ čo interiér je striebristý. Ich telá sú mäkké a hubovité s bledou vzhľad a tvorí jedlú časť. Majú drsný a žuvacie chuť.

load...

Existujú rôzne druhy mušlí, ktoré žijú buď v sladkej alebo slanej vode. Sú väčšinou nachádzajú v plytkých pobrežných oblastiach oceánov, alebo v blízkosti okrajov rybníkov a jazier. Sladkovodné slávky sú zvyčajne nejedol, pretože produkujú vodné perly. Mušle možno jesť pečené, údené, vyprážané, pečené a dusené a sú populárne fast food položky v európskych a tichomorských krajín. Mušle sú väčšinou pestuje v poľnohospodárskych podnikoch pre komerčné využitie, ale môžu byť zbierané vo voľnej prírode.

Mušle Nutričné ​​hodnoty:

Mušle možno variť s alebo bez škrupiny a boli vyhlásené za najlepšie morské plody od Monterey Bay Aquarium ako spôsob ich hospodárenia je šetrné k životnému prostrediu. Sú tiež živiny husté jedlo. Ich rôzne zdravotné prínosy možno pripísať na ich výživové hodnoty uvedené nižšie. Ich nutričný profil sa skladá z vitamínu A, vitamíny skupiny B, ako sú kyseliny listovej a B12, minerálne látky, ako je fosfor, zinok a mangán, ako aj omega - 3 mastné kyseliny.

Tu sa o detailné informácie o nutričných výhodách mušlí. Porovnanie nutričných hodnôt Slávka, T-bone steak, kuracie a morčacie:

Modrá slávka T-bone steak Kuracie mäso Turecko  
Kalórie 292300402312
Proteín 40,4 g 48 g 48 g 48 g
Tuku 8 g 12 g 24 g 12 g
Sacharidy 12 g 000
Cholesterol 96 mg 102 mg 150 mg 144 mg
Vápnik 56,2 mg 33,6 mg 40,2 mg 54 mg
Horčík 63 mg 40,2 mg 37,2 mg 40,2 mg
Fosfor 484 mg 373,2 mg 277,2 mg 342,6 mg
Draslík 456 mg 606 mg 487,2 mg
Železo 11,4 mg 3 mg 24 mg 4,2 mg
Omega 3 mastné kyseliny 1472 mg 37,2 mg 420 mg 285,6 mg
Omega 6 mastné kyseliny 61,2 mg 290 mg 4248 mg 2940 mg

load...

Toto je tabuľka je založená na informáciách poskytnutých:

Kalórií a tuku

3 oz. Podávať varené modrých mušlí obsahuje 146 kalórií, 4 g tuku, 6 g sacharidov, 48 mg cholesterolu a 314 mg sodíka. Vzhľadom k tomu, mušle sú varené v slanej vode, ktoré obsahujú vyššie množstvo sodíka ako iné odrody kôrovcov.

Proteín

Mušle sú bohatým zdrojom bielkovín s šálkou slúžiace poskytnutia 18 g bielkovín, čo zodpovedá takmer 30% odporúčanej dennej dávky pre priemerného dospelého človeka. Diétne proteín je dôležitým zdrojom aminokyselín vyžadovaných v tele, aby sa proteíny.

Vitamín A

Tieto ulity sú tiež dobrým zdrojom vitamínu A. Cup porcie mušlí obsahuje 240 medzinárodných jednotiek vitamínu A, ktoré prispievajú k 10% a 8% odporúčanej dávky pre ženy a mužov, resp.

Selén

Mušle majú hojné množstvo selénu. Šálka ​​porcie mušlí poskytuje 67,2 mikrogramov selénu, ktorý je viac, ako je odporúčaná denná dávka 55 mikrogramov pre dospelých mužov a ženy.

Vitamín B12

Mušle sú vynikajúcim zdrojom vitamínu B12. 3 oz. Podávať varené mušlí mäso poskytuje 20,4 mikrogramov, ktoré sú ekvivalentné k monštruózne 340% odporúčanej dennej dávky tohto vitamínu.

Teraz, keď ste sa dozvedeli, čo mušle a aké živiny, ktoré obsahujú, poďme ďalej a spoznať z úžasných zdravotných výhod mušle môže ponúknuť!

Top 19 Výhody Mušle

Pozrite sa tu jedny z najlepších slávky výhody.

1. Zdravé srdce

Byť nižším celkovým a nasýteného tuku, ale s vysokým obsahom omega - 3 mastných kyselín, mušle prispieva k zdravému srdcu. Podľa výskumu vykonávaného American Heart Association, omega - 3 mastných kyselín, a to najmä tie, prítomné v rýb a kôrovcov, majú kardioprotektívnej výhody. Tieto srdce zdravé nenasýtené mastné kyseliny znižujú riziko vzniku abnormálny srdcový tep, rovnako ako triglyceridov a tukové hladiny v krvi, čím sa znižuje riziko srdcového infarktu alebo náhlej smrti v dôsledku ochorenia srdca.

2. Liečba Pre Arthritis

Výskum preukázal, že obyvatelia Maori pobreží Nového Zélandu, ktorých strava obsahovala zelené pery mušle mala nižší výskyt artritídy. Zistilo sa najmä, že je prospešné pri liečení osteoartritídy a reumatoidnej artritídy. Sušené GLM extrakty sú zvlášť výhodné v tejto súvislosti.

3. Liečba bolesti kĺbov Pre

Zelené mušle sú bohatým zdrojom živín, ako je železo, betaín a glycoaminoglycans ako chondroitín sulfát. Všetky tieto látky prispievajú k zmierneniu bolesti kĺbov a stuhnutosti kĺbov.

4. Pomáha obehovej sústavy

Pravidelný príjem zelených pery svalov znižuje pravdepodobnosť infarktu a ďalších obehových problémov. Uľahčujú krvný obeh do životne dôležitých orgánov a svalov posilnením arteriálnej steny a zlepšuje prietok krvi.

5. Kosti a zuby Zdravie

Spotreba mušle uľahčuje štrukturálne posilnenie zubov a kostí, rovnako ako poskytuje potrebnú podporu okolitých tkanív.

6. Imunitný systém Zdravie

Pravidelná konzumácia zelené pery mušle zlepšuje odolnosť proti vírusovým a bakteriálnym infekciám. Tiež zlepšenie hojenia rán zosilnením a urýchľuje tvorbu protilátok.

7. Zdravý nervový systém

Stimuláciou svalov, tkanív a orgánov, zelené pery mušle prispieť k zlepšeniu nervové bunky fungujúce po celom tele.

8. Zlepšuje plodnosť

Zelené pery slávky výhody podľa zlepšenie plodnosti, pretože zvyšujú viskozitu hlienu zástrčky krčka maternice u žien a semenné tekutiny u mužov.

9. Zabraňuje Anémia

Zelené pery slávky sú vynikajúcim zdrojom železa s 100 g porcie varených mušlí, ktoré prispievajú k viac ako 100% odporúčanej dennej dávky pre osoby vo veku nad 50 rokov Ako všetci vieme, železo hrá dôležitú úlohu v produkcii červených krvinky. To sa podieľa na tvorbe dvoch proteínov pre prenos kyslíka a to hemoglobínu a myoglobínu. Nedostatok železa môže viesť k problémom, ako je zdravie anémia, krátkosť dychu úrovní a malou energetickou náročnosťou.

Riadenie 10. Weight

Čerstvé mušlí mäso obsahuje rovnaké množstvo vysoko kvalitných bielkovín ako červené mäso, ale má oveľa menej celkového tuku, nasýtených tukov a takmer 25% menej kalórií. Tak, nahrádzať červené mäso s mušlí mäso predstavuje nízkokalorickú diétu, ktorá poskytuje výhody reguláciu telesnej hmotnosti.

11. Zabraňuje Astma

Zelené pery slávky majú protizápalové vlastnosti, ktoré bolo zistené, že prospešné pri zmierňovaní príznakov astmy. Štúdia ukázala, že pacienti, ktorí dostali GLM extraktu došlo k významnému zníženiu dennej piskot.

12. Výhody Starostlivosť o pleť

Seafood je prospešné pre vašu pokožku, pretože bolo preukázané, že oživiť kožných buniek. Zápal je jednou z príčin starnutia pleti. Zelené pery slávky sú bohaté na zinok a omega - 3 mastných kyselín, ktoré obe vykazujú protizápalové vlastnosti. Okrem toho nedostatok omega - 3 mastných kyselín a zinku, je jednou z príčin lupienky a ekzému, z ktorých oba môžu byť zabránené začlenením zelené pery mušle v strave. Okrem toho doplnky vyrobené z zelené pery mušle extrakt zvyšujú pružnosť pokožky, a tým spomaľuje proces starnutia.

13. Zdravé bunkové funkcie

Ako už bolo uvedené vyššie, slávky sú bohatým zdrojom zdravých bielkovín. Tieto bielkoviny pomáhajú v udržiavaní bunkových funkcií tým, že poskytuje štrukturálnu podporu k bunkám, umožňujúce metabolické reakcie na výrobu energie a umožňuje mobilnú komunikáciu, aby sa vaše bunky spolupracovať.

14. Anti-Aging Výhody

Zelené mušle obsahujú mukopolysacharidy, ktoré pomáhajú zachovať vzhľad mládeže. Mukopolysacharidy sa nachádzajú v našich vlasov, kože a nechtov a sú prítomné vo väčšom množstve, keď sme mladí, čo nám pomáha rásť. Pomáhajú udržovať pružnosť pokožky a dať hladkú pleť.

15. Výborným zdrojom bielkovín

Ako všetci vieme, proteín je stavebným kameňom života. My všetci potrebujeme dostatočné množstvo bielkovín k rastu. Green mušlí je výborným zdrojom bielkovín. Zásobuje takmer 40% odporúčanej dennej príjem bielkovín u mužov a 41%, že u žien.

16. Obsahuje železo

Náročné zelené mušle môže pomôcť zabrániť anémii. Nedostatok železa v tele môže viesť k anémii. Zelené mušle obsahujú približne 10,9 miligramov železa. Ak ste starší 50 rokov, potom sa stará o vaše doporučenej dennej príjem železa! Dokonca aj ľudia, ktorí sú pod 50, porcia zelených mušlí môže dať im okolo 50 - 60% odporúčanej dennej dávky železa. Toto železo pomáha telu, aby sa hladina hemoglobínu a zabrániť anémii.

17. Zdroj vitamínu B12

100 gram porcie varených zelených mušlí obsahuje asi 20 miligramov vitamínu B12, ktorý je nevyhnutný pre tehotné ženy. Vitamín B12 pomáha pri produkcii červených krviniek a DNA. Pomáha tiež nervový systém fungoval správne.

18. Bohaté na omega - 3

Green mušlí je bohatá na prírodné Omega - 3 mastné kyseliny. Ľudské telo nemôže produkovať omega - 3 mastné kyseliny a je treba ju brať z iných zdrojov. Zelená Mussel je najlepším zdrojom omega - 3 a polynenasýtených tukov. Omega - 3 pomáha predchádzať zápalu a zníženie rizika mozgovej mŕtvice, srdcové choroby a artritída. Omega - 3 je tiež dobré pre vývoj mozgu.

19. Ďalšie výhody

Medzi ďalšie výhody jesť mušlí patrí ochrana tráviaceho traktu, liečba športových úrazov, voľným radikálom, posilňujúce imunitu, dávať zdravé nechty a pomáhajúcich zdravšie fungovanie nervových buniek.

Tak to bolo asi najlepšie výhody mušlí, teraz vieme, aké sú bezpečnostné opatrenia, ktoré nasledujú, než ju konzumuje.

Opatreniami, ktoré musí

Mušle sú nepochybne zdravé morské plody. Nejedná sa však podkopávať potrebu vykonávať opatrnosť pri ich príprave a konzumácii. Rovnako ako ostatné morské ryby, mušle, sú náchylné k bakteriálnej kontaminácii. Z tohto dôvodu by mali byť uprednostňované len žijú mušle a neživé mušle je potrebné sa vyhnúť, pretože zhoršuje veľmi rýchlo.

Neživé mušle sú pootvorené a nezatvárajte pri dotyku. Nehľadiac na to, jedovaté riasy často sú nahromadené na mušle, ktoré stavajú vo svojich tkanivách, že nie sú vhodné na ľudskú spotrebu. Konzumácia takýchto mušle môže spôsobiť paralytické otravy kôrovce. Množstvo rias prítomné v mušlí je regulovaný a sledovaný zo strany štátnych orgánov. Pre bezpečnú spotrebu, sa odporúča namočiť slávky v sladkej vode po dobu 20 minút pre odstránenie piesku. Použite pevný kefa vyňať pomocný piesok a iné nečistoty. Opláchnite pod chladnou tečúcou vodou a pred varením utrite uterákom. Mušle môžu byť ochutená prísadami ako šalotka a cesnak. Z tohto dôvodu, starostlivé prípravy a zdravotné problémy prevláda v rybolovnej oblasti sú mimoriadne dôležité zaistiť bezpečnosť komerčných aj samostatne zozbierané mušle.

Takže ak ste milovníkom morské plody a hľadať ďalšie prínosy pre zdravie, môžu slávky rozhodne tvoriť časť svojho jedla pre zdravou dávkou výživy! Viete akýchkoľvek iných nutričných výhodách mušlí? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...