Zdravie a wellness

19 úžasné využitie a výhody éterického oleja Clary Sage

19 úžasné využitie a výhody éterického oleja Clary Sage

Napadlo vám niekedy, že tam môže byť zložka, ktorá môže byť rovnako zvýšiť aj vaše zdravie a krásu? Tam skutočne existuje, a to je jeden z najlepších darov prírody nám dal. Jedná sa o Clary Sage olej! Olej sa získava z púčikov a listov rastliny Clary Sage. Je známe, že majú svoj pôvod v Európe, tento olej je dodávaný s veľkou dobrotou, vrátane jeho prínosu pre oči.

Chcete sa dozvedieť viac o použití a výhodách clary Sage esenciálneho oleja a dať ich na použitie vo svojom živote? Potom hľadať žiadne ďalšie!

Dať tento článok čítanie vedieť, hot získať zdravú a krásnu pleť!

Čo je Clary Sage Esenciálny olej-A Brief

Vedecký názov-Salvia sclarea natívne Európa inými menami-Muscatel Oil Chief Components-Sclareol, geraniol, Alpha terpineol, linalylacetát, karyofylen, Linalool, nerylová acetát a Germacrene-D

load...

Clary Sage Esenciálny olej bol používaný pre boj s očné problémy od vekov a až teraz, zlepšuje videnie, je stále jeho najvyššia využitie. Tento konkrétny olej sa získava z parnou destiláciou púčikov a listy rastlín Clary Sage. Ale výhody Clary Sage esenciálny olej nie je obmedzený len na očiach. To má nepreberné množstvo možností využitia, ktoré nie sú tak dobre známe. Tu je nahliadnuť do jeho ďalších výhod.

Prelínanie-Try zmiešavanie Clary Sage esenciálny olej citrón, pomaranč, limetka, levanduľa, borovica, Geranium, Juniper, jazmín, santalové drevo, kadidlo a olejov.

Clary Sage Použitie esenciálny olej

Kožné Výhody

 1. Dôležitou zložkou krémy a pleťové vody
 2. Dáva vám krásnu pleť

Zdravotné výhody

 1. Ideálne pre páry terapia
 2. Pracuje ako afrodiziakum
 3. Dáva pocit eufórie
 4. Skvelé pre žalúdok
 5. Pracuje ako sedatívum
 6. Skvelé na nervy
 7. Boja Depresia
 8. Je antibakteriálny činidlo
 9. Pracuje ako antiseptikum
 10. Amazing pre starostlivosť o ústnu dutinu
 11. Eliminuje Žalúdok plyn
 12. Upravuje menštruačný cyklus
 13. Zníženie hypertenzia
 14. Udržuje Maternica Zdravie
 15. Masážne a kúpacie Ciele
 16. Používa sa v Deodoranty
 17. Ďalšie výhody

Kožné Výhody

Každý túži po bezchybné a krásnej pleti. Niet teda divu, že všetci oslovení všetkých dostupných kozmetického výrobku na trhu. Našťastie, tam je prírodný produkt, tu uprostred nás.

load...

1. Dôležitou zložkou krémy a pleťové vody

To musí prísť ako veľké prekvapenie, ale Clary Sage esenciálny olej je dôležitou súčasťou obchodných krémy a pleťové vody.

Prečo to funguje

Clary Sage olej môže pomôcť pri znižovaní všetkých druhov kožných problémov a ochorení, rovnako ako poskytnúť úľavu od bolenie hrdla. Olej je ideálny pre vyrovnávanie produkcie mazu a zaisťuje, že vaša pokožka zostáva bez oleja. Táto vlastnosť olej pomáha v prevencii akné a vyrážky (1).

Späť na obsah

2. Dáva vám krásnu pleť

Ak kože, ktorá je nádherná a žiarivá? Použite Clary Sage esenciálny olej na kožu!

Prečo to funguje

To znižuje zápal a kožné vyrážky z dôvodu prítomnosti linalylacetát. Rovnako vyrovnáva produkciu prírodných olejov v koži. Stačí použiť to na tvári pomocou kúsok vaty. V skutočnosti, mohol by ste ju kombinovať s mandľovým olejom k lepším výsledkom. Najlepšie na tom je, že je vhodný ako pre mastnú pleť a suché typy pleti (2).

Späť na obsah

Zdravotné výhody

Clary šalvia je dôležitá esenciálny olej nie je, pretože jeho ohromujúci vôňou, ale nesie neobvyklý a zaujímavý zoznam zdravotných výhod. Od jasnou víziou pre zdravé srdce, Clary Sage má riešenie pre všetky vaše problémy.

3. Ideálny pre páry Therapy

Clary Sage olej je jednou z hlavných zložiek použitých v terapii pary. Často sa používa na zníženie napätia, stres, nervozita, depresie, stres a úzkosť. Ak trpíte nespavosťou, tento olej je ideálny pre vás. Ľudia s depresiou môžu využiť Clary Sage olej osviežiť svoju myseľ, znížiť napätie a žiť šťastný život.

Prečo to funguje

Terapeutická hodnota Clary Sage robí to najlepšia časť aromaterapie. To má chladiaci účinok okamžitý a upokojujúce aróma (3).

Späť na obsah

4. Diela ako afrodiziakum

So zvyšujúcou sa stres, ľudia často betlehem o zmenšujúci sa sexuálny apetít. Ak tomu tak je tomu s vami, môžete použiť Clary Sage olej! Funguje to skvele pre mužov príliš.

Prečo to funguje

Jeden z najlepších a najviac atraktívnych výhod Clary Sage olej je to, že pôsobí ako afrodiziakum. To môže zvýšiť libido a sexuálnej túžby (4).

Späť na obsah

5. Dáva pocit eufórie

Môže sa to zdať zábavné, ale je to pravda! Clary Sage olej vyvoláva pocit šťastia. Pokiaľ stres vás zapadať do, skúste tento olej naplniť svoj život s radosťou.

Prečo to funguje

Tento efekt je spôsobený najmä upokojujúcou vôňou Clary Sage, že z nás robí uvoľnená a šťastná (5)!

Späť na obsah

6. Skvelé pre žalúdok

Vedeli ste, že Clary Sage olej je ideálny pre žalúdka príliš? Je možné liečiť vredy a rany nájdené v žalúdku a chrániť integritu hrubého čreva. Ak trpíte zápchou, tento olej je to, čo budete potrebovať.

Prečo to funguje

Clary Sage esenciálny olej reguluje sekréciu tráviacich štiav, ktoré na oplátku pomáha kontrolovať žalúdočné ťažkosti. To tiež pomáha pri vstrebávaní základných živín a upravuje stolicu. Okrem toho, Clary Sage je tiež známy pre ochranu hrubého čreva riadok nám teda úspora vážnemu poškodeniu, vrátane rakoviny hrubého čreva (6).

Späť na obsah

7. Pracuje ako sedatívum

Vy ste hyperaktívne? Dokážeš sa vzrušiť až príliš ľahko? Pravdepodobne budete potrebovať sedatíva. Nie, to nie sú drogy, o ktorých hovoríme, ale Clary Sage olej! Olej môže znížiť všetky príznaky úzkostné poruchy a zápaly v tele.

Prečo to funguje

Clary Sage esenciálny olej je ideálny ako sedatívum, pretože pomáha pri upokojenie nervov. Tento olej tiež znižuje kŕče akejkoľvek forme, vrátane epilepsie. Prináša pokoj na používateľa (7).

Späť na obsah

8. Skvelé na nervy

Clary Sage olej je skvelé pre vaše nervy taky. To môže zabrániť nervové zrútenie a poskytnúť úľavu od iných porúch nervovej súvisiace. Môžete tiež znížiť príznaky hystérie a závraty pomocou tohto oleja.

Prečo to funguje

Ako už bolo spomenuté, Clary Sage olej je požehnanie pre tých, ktorí trpia nervového zrútenia, pretože jeho upokojujúce prírode (8).

Späť na obsah

9. Boje Depresia

Často sme prepadať negatívnymi myšlienkami a to z dôvodu zvýšenia hladiny stresu. Toto neustále obavy nakoniec vedie k stavu depresie. Vedeli ste, že aromaterapia pomocou Clary Sage olej vám pomôže poraziť blues?

Prečo to funguje

Štúdie preukázali, že Clary Sage olej je veľkým prispievateľom k posilneniu dôvery, sebavedomia, rastúce nádeje na úspech vo vás. Tak, je to vynikajúci antidepresívum, ktorá tiež neutralizuje úzkosti (9).

Späť na obsah

10. Je antibakteriálny činidlo

Rovnako ako mnoho iných esenciálnych olejov, Clary Sage olej je tiež antibakteriálne činidlo, ktoré vás oslobodí od vážnych bakteriálnych a hubových infekcií. To môže dokonca chrániť pred nakazením nových infekcií.

Prečo to funguje

Antibakteriálne činidlo, tento olej môže ľahko obmedziť šírenie baktérií a to najmä v oblastiach, ako sú črevá, hrubého čreva, močového traktu, ako aj celý vylučovacej sústavy. Nielen to, ale Clary Sage olej tiež zastaví škodlivé baktérie od vstupu do nášho systému (10).

Späť na obsah

11. Funguje ako antiseptikum

Clary Sage esenciálny olej možno taktiež použiť v prípade veľkých rán, aby sa zabránilo septiky a verejní tetanu baktérie. Môžete použiť lokálne pre okamžitý efekt.

Prečo to funguje

Dezinfekčné vlastnosť Clary Sage olej je užitočná prísada v chirurgickom zotavenie (11) robí.

Späť na obsah

12. Dokonalé pre starostlivosť o ústnu dutinu

Máte obavy o svoje oslabenie ďasien? Prečo nevyskúšaš pomocou Clary Sage olej pre udržanie ich zdravie a žiariace?

Prečo to funguje

Clary Sage olej je ideálny pre starostlivosť o ústnu dutinu, pretože jeho silné adstringentné vlastnosti. Je ideálny pre posilňovanie ďasná, ale poraďte sa s lekárom vedieť o podiele využitie (12).

Späť na obsah

13. Eliminuje Žalúdok Gas

Ste veľký fanúšik korenené jedlá, ale pocit na vracanie kvôli všetkej tej nadmerného plynu prítomné vo vašom brušku. Nebojte sa; môžete sa zbaviť tohto nepríjemný pocit pomocou Clary Sage esenciálny olej.

Prečo to funguje

Clary Sage olej je známe, nadúvanie, ktorá pomáha znížiť plyn v priebehu niekoľkých sekúnd, čím sa znižuje pocit, že všetko nafúknutý. Je dokonca zastaví tvorbu plynu v našom tele (13). Jednoducho wow! Správny?

Späť na obsah

14. Reguluje menštruačného cyklu

Jedna vec, my ženy strach sú dni, máme obdobie. Nie je to len únavné, ale bolestivé taky. Väčšina žien sa často osloviť over-the-counter lieky sú k dispozícii na trhu, alebo zaplatiť pádny cenu k lekárovi, ako sa zbaviť na neznesiteľnú bolesť. Ale, dámy, myslí si tento olej môže zachrániť nielen svoj deň, ale aj peniaze. Prečítajte si o to vedieť viac.

Prečo to funguje

Clary Sage olej emmenagogue vlastnosti, ktoré sa účinne reguluje menštruačné cykly. To je tiež neplatné akýchkoľvek vedľajších účinkov. To pomáha regulovať menštruáciu a robí to menej bolestivé. Nielen to, ale Clary Sage olej tiež zabraňuje závraty a podráždeniu počas obdobia (14).

Späť na obsah

15. Znižuje hypertenzia

Tento zázračný olej je tiež užitočné pri znižovaní krvného tlaku jednoduchým relaxačné nervy a krvné cievy. Používanie Clary Sage olej môže skutočne znížiť riziko spojené s chorobami srdca súvisiacich, ako je mŕtvica, infarktu, aterosklerózy a mnoho ďalších.

Prečo to funguje

Hypotensivní vlastnosť Clary Sage oleja rozširuje cievy a tým umožňujú správne cirkulácia v celom organizme. Táto metóda, podľa poradia, pomáha pri zvýšenej dopravy požadovanej kyslíka do všetkých svalov, tkanív, orgánov a orgánových systémov (15).

Späť na obsah

16. Trvá na tom Maternica Zdravie

Clary Sage olej je jednoducho najlepšie pre ženy, pretože jeho neuveriteľné dávky, pokiaľ ide o maternice zdraví. To účinne lieči maternicovej problémy, ktoré sú zvyčajne spôsobené menopauze.

Prečo to funguje

To má liečivé vlastnosti, ktoré liečiť mnohé problémy, vrátane krvácania, nádory a bolesti. Taktiež reguluje sekréciu hormónov, ako je estrogén, a tým predlžuje zdravie maternice (16).

Späť na obsah

17. Masážne a kúpanie Ciele

Masáže tela sú nevyhnutné pre vaše telo. Znižujú svalové kŕče a symptómy depresie, úzkosť, nespavosť, závislosti a únavné pocit, že máme sklon cítiť často, pretože pracovný tlak (17).

Späť na obsah

18. Použité Deodoranty

Clary Sage olej sa používa aj pri výrobe dezodorantov! A najlepšie na tom je, že nemá žiadne vedľajšie účinky. To bude mať vplyv na životné prostredie a to buď a trvanlivé príliš (18)!

Späť na obsah

19. Ďalšie výhody

Clary Sage olej môže pomáhať v boji proti nezdravé návyky. Je tiež protizápalové povahy, čím sa eliminuje bolesti chrbta a bolesti kĺbov.

Späť na obsah

Pozor

Rovnako ako iné éterické oleje, taky je potrebné užívať s opatrnosťou Clary Sage olej.

 • Pred použitím, ako je možné až omamné účinky, ktoré prichádzajú s alkoholom a inými drogami poraďte sa s lekárom. Predávkovanie môže obrátiť aj fatálne.
 • Nepravidelné a predčasné užívanie môže spôsobiť vážne bolesti hlavy.
 • Nie je vhodné pre deti a tehotné / dojčiacich žien.
 • Skontrolujte, či alergie pred použitím. Pred použitím na rany vždy mozaiku na malej ploche pokožky.
 • Uistite sa, že tento olej zriediť pred jeho použitím ako jeho koncentrácia môže spôsobiť vážne popáleniny.
 • Pozrite sa na terapeutické stupňa Clary Sage olej, ako falošný produkt môže spôsobiť nezvratné škody.
 • Ľudia s nízkym krvným tlakom by sa mu vyhnúť úplne.

Ako používať Clary Sage olej

Clary Sage olej môže byť použitý v mnohých rôznymi spôsobmi, vrátane priameho použitie a vdychovanie. US Food and Drug Administration dokonca vyhlásil, že pri požívaní bezpečná pre. Čo viac si môžete priať?

Tu sú spôsoby, v ktorom môžete využívajú tohto zázračného oleja.

 • Nepriama aplikačne Táto metóda sa zvyčajne používa na zmiernenie očné problémy. Za týmto účelom stačí namočiť čistú mušelín handričkou v zmesi vlažnej vody a 2 - 3 kvapky Clary Sage esenciálny olej. Teraz odstráňte handričkou a stlačte cez infikované oblasti po dobu niekoľkých minút.
 • Priamy Inhalation- Pre poruchy nervovej súvisiace, aromaterapia je tou najlepšou voľbou. Dokonca si môžete dať pár kvapiek na vankúš pre pokojný spánok.
 • Ako masážny petro- pre zmiernenie svalové kŕče a bolesti, Clary Sage olej možno použiť ako masážny olej. Stačí pridať pár kvapiek do nosného oleja (kokosový alebo mandľový) a trieť oblasť jemne pre rýchlu úľavu.
 • Pridaním do Bath- Pre ďalšie uvoľnenie stuhnutých svalov, vždy môžete pridať niekoľko kvapiek do kúpeľa vody.
 • Aktuálne aplikačne Pre využitie svoje antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, Clary Sage olej môžu byť aplikované lokálne na ranu.

Clary Sage Ropa Nežiaduce účinky

Každá zložka má svoje dobré i zlé stránky. Je vždy lepšie byť si vedomý z nich, je to tak?

Tu je nahliadnuť do vedľajších účinkov Clary Sage olej.

 1. To môže spôsobiť vážne škody, ak máte mimoriadne citlivú pokožku. Tak, to je navrhol vy kalmetizace pred jeho použitím. Naneste kvapku Clary Sage olej na kožu a sledovať po dobu jedného dňa. Dávajte pozor na prípadné nežiaduce reakcie v tomto období. Ak nechcete vidieť vôbec, potom pokračovať a používať.
 2. Náročné Clary Sage olej vo veľkom množstve môže spôsobiť závislosťami z dôvodu vysokých euforické pocity, ktoré poskytuje. Samozrejme, že účinky môžu líšiť od človeka k človeku. Ale v niekoľkých jedincov, účinky môžu byť podobné ako u konope.
 3. Nikdy, opakujem, nikdy platiť Clary Sage esenciálny olej priamo na oči. To môže dokonca viesť až k oslepnutiu.

Niektorí ľudia uctievajú prírodu. A pre to dobrý dôvod! Existuje toľko prírodných krás, ktoré stále zostávajú skryté. Našťastie vieme o dobrote Clary Sage olej. Nebude to škoda nechať túto dobrotu go odpad? Skúste Clary Sage olej a plne využívať jeho výhody.

Myslíte si, používať prírodné / esenciálne oleje? Ktorý z nich je vaše najobľúbenejšie? Do podeliť o svoje názory na príspevok na clary šalvia esenciálny olej používa u nás v sekcii Komentáre nižšie!

load...