Zdravie a wellness

19 úžasné výhody čerešní pre pokožku, vlasy a zdravie

19 úžasné výhody čerešní pre pokožku, vlasy a zdravie

Kto by nebol láska čerešne? Okrem ochutnávanie naozaj dobre, ale ponúkajú aj veľmi dobrú výživnú hodnotu. Každý čerešňa produkuje asi 7000 čerešní každej úrody. Sú k dispozícii v širokej škále farieb od žltej až po čiernu, ale tie, ktoré sú väčšinou spotrebované, sú červenej farby.

Čerešne tiež prichádzajú v rôznych tvaroch z kola do srdca; Môžu byť konzumované ako občerstvenie a sú tiež používané pri výrobe koláče a čerešňové koláče alebo džús. Oni nás prínosom v mnohých smeroch, pretože je zdrojom živín a vitamínov. Pomáhajú tiež pri spaľovaní tukov, ktoré však nevykazujú drastické strate hmotnosti, môžete ich nahradiť vyššia kalorické potraviny s cieľom znížiť svoj denný príjem kalórií. Prečítajte si nižšie poznať pár čerešňové výhody.

Výhody Cherry

1. Obsahujú antokyanov, ktoré sú dobré pre udržanie zdravého tela. Anti oxidačné činidlá pomáhajú pri inhibícii oxidácie podporovanú kyslíka a proti oxidanty, ktoré pomáhajú chrániť telo pred poškodenia preradicals alebo ORAC (kyslíkový radikál, absorpčná schopnosť) sa tiež meria celkovú hodnotu proti okysličovadla. Naše telo by malo obsahovať aspoň asi 3000 - 5000 ústny jednotiek denne na dosiahnutie významného kapacitu kyslíka, ktorý je vyžadovaný v krvi.

load...

2. Čerešne obsahujú melatonín, čo je päťkrát viac, než černice, jahody a pomáha liečiť nespavosť (čo je nedostatok spánku) a udržiavanie zdravej funkcie kĺbov. To je tiež navrhol pre jet lag.

3. Pôsobí tiež ako protizápalové činidlo

4. To tiež pomáha telu v boji proti rakovine, starnutia, bolesti hlavy atď.

5. Čerešne tiež pomáhajú kontrolovať krvný tlak a tepovú frekvenciu a tým pomáha náš kardiovaskulárny systém

6. Čerešne obsahujú asi 100 kalórií za šálku a poskytnúť nám perfektné množstvo kalórií požadované denne. Oni nám tiež pomáhajú pri chudnutí, ako môžete hodiť nakrájané čerešne v čase obeda alebo jesť hrsť ich v popoludňajších hodinách; tiež môžete vypiť šálku višňovej šťavy zmiešaním vody a surové čerešne do mixéra a doplňovania ju s ľadom, alebo jednoducho jesť surové čerešne. Môžete tiež jesť čerešne ponorením do nízkotučné jogurty, šľahačkou a škoricou. To tiež chutí veľmi dobre na rozdiel od ostatných surovú zeleninu a ovocie.

load...

7. Cherry ovocie výhody zahŕňajú aj zabezpečenie správne množstvo ORAC (kyslíkových radikálov absorpčnou schopnosťou) jednotiek do tela.

8. Čerešne sú tiež zásadité potraviny obsah, čo znamená, že pomôže udržať telesnú ideálnu rovnováhu pH.

9. Čerešne obsahujú vitamín A, vitamín B a minerály ako vápnika a fosforu (čo je dobré pre mozog)

10. Čerešne vám energiu potrebnú pre telo, pretože nielen pomôcť pri budovaní krv, ale aj vám flexibilitu vďaka obsahu prítomného sodíka v nich.

Cherry Výhody pre kožu:

11. Multivitamínový dávka:

Čerešne sú dobrým zdrojom vitamínu A, B, C a E, čo znamená malú čerešňa liečbe je dostatočná pre multivitamín dávkovanie potrebujú tela, aby pokožku žiariace a zdravé.

12. Dobré pre zosvetlenie pleti:

Čerešňa šťava sa predpokladá jasné tmavé škvrny a pomoc pri zosvetlenie pokožky. Vedci sa domnievajú, že ich dlhodobé užívanie môže regenerovať a omladenie pokožky.

13. Anti-oxidanty:

Čerešne sú veľmi bohatým zdrojom antioxidantov, známych ako antokyanov, ktoré sa preukázalo, že sú rakovinové odstránenie činidlá. Tie pomáhajú udržať kontrolu všetkých rakovinových bunkách prítomných v tele a zabrániť im nekontrolovateľne rastie.

14. Anti-starnutia vlastnosti:

Byť obdarený najvyššiu úroveň antioxidantov, v porovnaní s inými druhmi ovocia, pomáha spomaliť proces starnutia súbojmi tie voľné radikály, ktoré sú v tele, ktoré robia kožu vyzerajú staršie.

15. Krása spánku:

Čerešne sa predpokladá, že sa spánok indukujúce agens, pretože obsahujú chemické látky nazývané melatonínu, ktorý reguluje spacie vzor. Spánok je veľmi dôležité pre celkové zdravie a krásu. Hlbokého spánku nakoniec vyústi v žiariace a žiarivú pleť.

Výhody Cherry na vlasy:

Jesť čerešne je dobré nielen pre tráviaci systém a kože, ale je rovnako prospešná pre zdravie vašich vlasov rovnako. Vitamíny prítomné v čerešne, sú schopné poskytovať výživu na vlasy. Tu je návod, ako sa rôzne vitamíny obsiahnuté v čerešne pomôcť pri udržiavaní zdravej vlasy.

16. Vitamín A:

Vitamíny sú nevyhnutné pre celkové zdravie. Hojnosť vitamínov v čerešní to zázrak ovocie robí. Vitamín A udržuje vlasy a vlasovú pokožku hydratovanú. Taktiež reguluje tvorbu esenciálne kyseliny zvanej retinová kyselina, ktorá je dôležitá pre vlasových folikulov.

17. Vitamín B:

Vitamín B napomáha k zlepšeniu krvného obehu v tele, vrátane pokožky hlavy, čo vedie k regenerácii existujúcich buniek a vyvoláva rast vlasov.

18. Vitamín C:

Vitamín C je veľmi dôležité pre vlasy. Pomáha pri posilňovaní vlasových folikulov a zabraňuje poškodeniu z koreňov. To tiež vyživuje vlasy a zabraňuje štiepeniu a padanie vlasov tým, že stimuluje rast nových vlasových folikulov.

19. Vitamín E:

Tento vitamín pomáha v správnom prekrvenie udržanie imunity a pomáha zabrániť poškodeniu vlasov. To tiež udržuje vhodnú vlhkosť v vlasov a vlasovej pokožky.

Tipy pre výber čerešne:

 • Kúpiť čerešne, ktoré sú pevné a majú lesklý povrch. Vyhýbať sa tým s rezy alebo modriny.
 • Tmavé čerešne sú najlepšie na vyzdvihnutie, pretože ukazujú správny stupeň zrelosti.
 • Čerešne s jasne zelené stonky sú ideálne k jedlu. Tí, ktorí nemajú stopky by mali byť konzumované ako prvý, pretože majú tendenciu sa veľmi rýchlo zatuchnutý.

Tipy pre ukladanie čerešne:

 • Čerešne sú jemné ovocie a musia byť riadne skladované s cieľom získať čo najlepšiu chuť.
 • Ak je uchovávaný pri izbovej teplote by mali byť konzumované v priebehu 2 dní, inak začnú dostať nudné a nebude zdravé jesť.
 • Čerešne môžu byť skladované po dobu asi jedného týždňa od ich zmrazenie v chladničke. Udržiavať je v plastovom vrecku a uložte do chladničky.
 • Čerešne by sa mali umývať len pred jedlom. Pranie a potom ukladanie urýchli zhoršenie. Vždy ukladať neumývaných čerešní v chladničke.

Tipy na použitie čerešne (varenie / stravovacie):

 • Cherry, pri varené / pečené môže dôjsť k mierne zmene farby, pretože jeho reakcia s práškom jedlá sóda / pečenie, ktorý môže byť zabránené použitím cmaru alebo kyslú smotanu pri použití s ​​mliekom v prípravku.
 • Čerešne si môžete vychutnať vo svojej surovej podobe jednoduchým riadne umývanie a jesť ako surové ovocie.
 • Čerešne sú široko používané v koláče a pudingov ako polevy, ktoré zlepšujú chuť upečeného misky.
 • Čerešne sú tiež použité v pečené cukroví, ako je čokoláda a mandľové sušienky.
 • Cherry sa používa v celej rade nealkoholických koktailov.
 • Používa sa tiež pri výrobe ovocia krém pre ovocný šalát.

Dúfam, že tento článok o ovocných výhod cherry pomôže dosiahnuť dobrého zdravia.

load...