Zdravie a wellness

19 najlepších výhod Black Salt (Kala Namak) pre pokožku, vlasy a zdravie

19 najlepších výhod Black Salt (Kala Namak) pre pokožku, vlasy a zdravie

Niekedy skúšal dávať štipku čierneho soli pod jazykom odraziť pocit nevoľnosti? Alebo používať ju ako prísada v mede dávky lieku vášho dieťaťa? Či už je to šalát alebo cestoviny, pridanie soli do čiernej misky zvyšuje jeho chuť a vôňu. Ale vedeli ste, že existuje mnoho menej známych výhody a použitie čiernej soli? Táto zdravšie bratranec kuchynskej soli je plná ďalších živín a minerálnych látok, a preto je dôležitou súčasťou našej kuchyne polici.

Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o rôznych výhodách čiernej soli.

Black Salt - Krátka

Zloženie - chlorid sodný, síran sodný, Hydrogénsíran sodný, hydrogensiričitan sodný, sulfid sodný, sulfid železa a sírovodík. Ostatné mená - 'Nalla Uppu' (Telugu), 'Intuppu' (Tamil), 'Karutha Uppu' (Malayalam), 'Berie' (Kanadský), 'Sanchar' (Gujarati), 'Saindhav Meeth' (Marathi), a " kala Loon '(Punjabi)

load...

Indický čierny soľ, často citovaný ako kala Namak, je celý rad indického sopečného kameňa soli. To je populárny v Indii, Pakistane, a národy po celom svete, pretože jeho skrútené chuťou a ľahkú dostupnosť. Tento špeciálny druh soli má svoj pôvod v himalájskej rozsahy a používa sa v indických riadu pre varenie a zdobenie.

Vzhľadom k prítomnosti železa a ďalších minerálov, je soľ ružovo šedej farby. Obsahuje unikátnu sírny komponentu, ktorá je často v porovnaní s varenými žĺtkami a je super zdravé.

Iná než poskytovať výraznú chuť pokrmov, čierne soľ je populárny pre svoje prínosy pre zdravie, ako aj jej schopnosť ukladať potraviny. Jeho zdravotné prínosy sú nespočetné množstvo, ale nároky sú veľmi kusé, pretože žiadny vedecký výskum doteraz neboli vykonané na tejto soli. Často sa odporúča pre osoby s vysokým krvným tlakom a pre tých, ktorí na nízkym obsahom soli stravy. Dôvodom je to, že má nízky obsah sodíka a nezvyšuje hladinu sodíka v krvi. To tiež zmierňuje pálenie záhy a črevné plyn. Stručne povedané, zvyšuje vašu celkovú tráviaci systém.

load...

Existuje niekoľko ďalších pleť, zdravie a vlasy prínosy čiernej soli, ktoré sme zostavili v tomto článku. Poďme sa na ne pozrieť.

Soľ čierna Výhody

Zdravotné výhody

 1. Najlepšia alternatíva k morskej soli
 2. Lieči Zápcha a nadúvanie
 3. Lieči ochorenia kĺbov
 4. Pomôcky Chudnutie
 5. Pomáha Cure dýchacie ťažkosti
 6. Lieči črevné problémy Gas
 7. Pracuje ako veľký Preháňadlo
 8. Lieči Pálenie záhy
 9. Ovláda cholesterolu
 10. Zabraňuje osteoporóza
 11. Zmierňuje svalové kŕče a kŕče
 12. Zabraňuje depresie
 13. Ovládacie prvky Diabetes
 14. Je dôležitým prvkom v Ayurveda
 15. Je dobré pre malé deti

Kožné Výhody

 1. Dobrý pre kúpeľ
 2. Pracuje ako veľký Cleanser

Vlasy Výhody

 1. Zastaví hairfall
 2. Lieči Lupiny

Zdravie Výhody Soľ čierna

1. Najlepšie alternatíva k Sea Salt

V našom day-to-day život, soľ je často používaný v rôznych pochutín a jedál. Ale my všetci sú si vedomí rizík spojených s konzumáciou morskej soli, zvlášť ochrnutie, problémy so štítnou žľazou, otázky impotencii a vysokého krvného tlaku (1). Našťastie, tam je vynikajúcou alternatívou k tomuto jodizovana soli - čierna soľ.

Soľ čierna prepožičiava podobnú chuť k jedlu, ako má stolovej soli, ale s menšími vedľajšími účinkami. Okrem toho tiež bojuje proti celej rade ochorení, ako je artritída, vysoká hladina cholesterolu, a problémy impotenciu. Nie je to jednoducho perfektný!

Späť na obsah

2. Lieči Zápcha a nadúvanie

Musíte mať počul o čierne soli je neoddeliteľnou súčasťou série churnas a domácimi tráviacich pilulky. Táto dôležitá použitie čierneho soli prichádza s jeho schopnosť odvrátiť zápchu, podráždenie žalúdka, a mnoho ďalších žalúdočných chorôb (2).

Nech je to miesto, aby zahŕňala čierne soli v potrave k zlepšeniu trávenia.

Späť na obsah

3. Zaobchádza ochorenia kĺbov

Použite čiernu soľ, aby sa rozlúčili so stuhnuté svaly a bolestivé kĺby.

Všetko, čo potrebujete, je dať si šálku čiernej soli do plátna a urobiť obklad. Suché teplo tento obklad na panvici, bez toho aby ho nechal spáliť. Keď sa to stane dostatočne horúca, zľahka stlačte túto tašku cez postihnutú oblasť. Ohrievať znovu a dvakrát používať denne po dobu rýchlu úľavu.

Späť na obsah

4. Pomôcky Chudnutie

Od začiatku nám bolo povedané, že zaberá príliš veľa soli môže vám získať kilá navyše, čo je trochu pravda. Riešenie? Nahradiť svoje pravidelné soľ s čiernym soli (3).

Soľ čierna zistil, že je mimoriadne účinný pri pomôcť chudnutie Vzhľadom k rozpúšťanie a rozpadajúcu vplyv to má na enzýmy a lipidov. To je tiež dôvod, prečo je nevyhnutnou súčasťou všetkých tých chudnutie Ayurveda produkty, ako sú Lavan tail.

Späť na obsah

5. Pomáha Cure dýchacie ťažkosti

Zažíva ťažkosti s dýchaním, pretože upchatý nos a bolesť v krku? Prečo nevyskúšaš čiernu soľ?

Vdychovanie čierna soľ ťažila mnoho trpí dýchacími ťažkosťami - priamo z tých, ktoré majú nádchu ľuďom s sínusový, alergie alebo astma. Stačí dať nejaké čierne soli v inhalátora a vziať ju dvakrát denne, aby boli svedkami výrazného zlepšenia.

Späť na obsah

6. Lieči črevné problémy Gas

Black soľ môže odraziť žalúdočné ťažkosti. To zlepšuje trávenie a znižuje žalúdočných štiav (4). Len vyskúšať tento domáci čiernu soľ prostriedok pre okamžitú úľavu od črevnej plyn.

Čo potrebuješ
 • Medi nádoba
 • 1 čajová lyžička čierny soli
 • 1 sklenená teplá voda
Čo je potrebné urobiť

Dať čiernu soľ v medenej nádobe na miernom plameni. Pražiť ju, kým sa svedkami zmenu farby. Uhasiť plameň a zmiešajte malú časť tejto soli v teplej vode a piť to, ako sa zbaviť črevných plynov.

Späť na obsah

7. Pracuje ako Great Preháňadlo

Soľ čierna je moc preháňadlo, a je tak populárne prísada do Ajurvédske opravných prostriedkov (5). Môžete si vytvoriť svoj vlastný preháňadlo zmiešaním nejakú čiernu soľ s citrónom a zázvorom.

Späť na obsah

8. Lieči Pálenie záhy

Alkalická Povaha čierne soli umožňuje vyvážiť produkciu kyseliny v žalúdku, a tak vytvrdzovanie pálenie záhy. Táto soľ je plné minerálov sú výslednicou vystavení vysokej teplote, takže je veľmi vhodná na použitie na liečenie kyslosť (6).

Späť na obsah

9. Kontroly cholesterolu

Náročné čierne soľ miesto pravidelného soli môže dokonca stabilizovať kolísavé hladiny cholesterolu v krvi (7).

Soľ čierna pomáha pri rednutie krvi, ktorý zaisťuje správne cirkulácie v tele, čím sa znižuje vysoký cholesterol a krvný tlak.

Späť na obsah

10. Zabraňuje Osteoporóza

Vedeli ste, že asi jedna štvrtina celkového soli vo vašom tele je uložená v kostiach? No, áno, iný ako vápnik, soľ je veľmi dôležité pri poskytovaní silu kostí.

Osteoporóza je ochorenie, vyznačujúci sa tým, naše telo začne extrahovania sodíka z našich kostí, čím sa znižuje ich pevnosť. Táto podmienka môže byť predišiel tým, že pije veľa vody spolu so štipkou čierneho soli (8).

Späť na obsah

11. Uvoľňuje svalové kŕče a kŕče

Black soľ pomáha pri zmiernení bolestivé svalové kŕče. To preto, že obsahuje draslík, ktorý je nevyhnutný, aby sa naše svaly pracovať správne. To tiež pomáha pri správne vstrebávanie tejto konkrétnej minerálnych látok v tele. Tak nahradí svoje pravidelné soli s čiernou soľ vám pomôže udržať svalové bolesti a kŕče v šachu (9).

Späť na obsah

12. Zabraňuje Depresia

Black soli môžu byť užitočné pri liečbe niektorých typov depresie. To pomáha zachovať dva hormóny, melatonín a serotonín, ktoré sú nevyhnutné na pokojné a nerušené spanie.

Späť na obsah

13. Ovládacie prvky Diabetes

Bolo zistené, Soľ čierna je účinný pri regulácii hladiny cukru v krvi v tele. Nahradiť stolný soľ s čiernou soľ dnes a rozlúčili s diabetom (10).

Späť na obsah

14. Je dôležitým prvkom v Ayurveda

V súlade s Ayurveda, čierna soľ je chladiaci soľ a je zaťažená terapeutické výhody. Okrem toho, že preháňadlo a liečbe črevných ochorení, zlepšuje zrak rovnako. Slovami Ajurvédy, indický čierny soľ alebo kala Namak je najvýhodnejšie rôzne soli. Dôvodom je to, že na rozdiel od bežnej jodizovana soli, to nezvyšuje obsah sodíka v krvi (11).

Upozornenie: Vzhľadom k vysokým obsahom síry, môže sa znížiť žalúdočné oheň a oslabujú trávenie. Takže, zvážte použitie tejto soli vo vyváženom množstve.

Späť na obsah

15. Je vhodná pre malé deti

Možno neviete, ale čierna soľ je najlepšie pre deti. Pomáha liečiť rad ochorení, vrátane trávenie a hlenovitých koaguláciu. Matiek sa odporúča pridať štipku čierneho soli v pravidelnom detskej výživy odvrátiť zažívacie problémy a žalúdočné ťažkosti. Dať svoje dieťa niekoľko zrniek čierneho soli žuť na liečbu kašľa. Dávať čiernu soľ s medom môže tiež pomôcť.

Späť na obsah

Kožné Výhody Soľ čierna

16. Dobré pre kúpeľ

Namiesto použitia mydla chemickej báze, kúpele nôh a kúpele, zvážte použitie čiernej soli vo vašom vaničkou. Avšak, uistite sa, že voda nie je príliš horúca. V prípade, vaša pokožka je citlivá a náchylná k podráždeniu, funguje ako vynikajúci hojenie prvku. Funguje to ako mávnutím čarovného prútika prasknutých nôh, opuchnuté nohy, mykózy nôh, bradavice, výrony, a dokonca aj telo akné. Stručne povedané, bude to liečiť všetky svoje bolesti a starosti a pritom si užívať čistý a prirodzený soľné kúpele. Vaše telo bude cítiť úplne omladená a doplňovaný.

Späť na obsah

17. Funguje ako veľký Cleanser

Pridaním malého množstva čiernej soli do svojho čističi alebo drhnúť prepožičiava zreteľnou žiara na koži. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, treba to robiť každý večer tesne pred spánku. To otvára upchaté póry a dáva vám svieti a oleja bez tváre. Je to dokonca robí vaša pleť akné-free.

Späť na obsah

Vlasy Výhody Soľ čierna

18. Zastávky hairfall

Ak ste trpia ustupujúce vlasovú linkou a sú frustrovaní s používaním lekárskych doplnkami a vlasové vody, skúsiť niečo prirodzené tentoraz. Vzhľadom k tomu, čierne soľ obsahuje veľké množstvo nevyhnutných minerálov, pomáha zvýšiť prirodzený rast vašich vlasov je. A čo viac, posilňuje vlasy a lieči rozdelí koncové problémy rovnako. To nielen zlepšuje rast vlasov a silu, ale tiež zvyšuje jej lesk a lesk.

Späť na obsah

19. Lieči Lupiny

V prípade, že trpíte lupiny alebo akútnym vypadávanie vlasov, zvažovať čiernu soľ s paradajkovou šťavou aspoň raz denne. Tento alkalických kyslé zmesi odstraňuje lupiny a zabrániť ďalšiemu rastu.

Späť na obsah

Ako používať Soľ čierna koža a zdravie

Existujú rôzne metódy, ktoré používajú čiernu soľ získať dokonalú pleť. Pozrite sa na ne.

1. Čistiace riešenie pomocou čiernej soli

Môžete si urobiť očistný riešenia s použitím čiernej soli doma. Tu je návod.

Čo potrebuješ
 • 1 šálka čiernej soľ
 • Drevená / keramika lyžica (aby sa zabránilo soľ reakcii s kovmi)
 • 1 pohár
 • 2 šálky destilovanej vody
Čo je potrebné urobiť

Vložte soľ do nádoby a kryt s destilovanou vodou. Nechajte roztok nastaviť cez noc. Skontrolujte, či v dopoludňajších hodinách, aby zabezpečili, že všetky soľ je absorbované vodou. Pridať viac soli v prípade potreby. Vaše riešenie je pripravený na použitie.

Pridajte jednu čajovú lyžičku tohto roztoku do pohára teplej vody a každé ráno piť na lačný žalúdok. Toto riešenie bude fungovať ako prírodná detoxifier, odplavovanie všetky toxíny a čistenie vaše črevá a obličiek.

2. Čierny Salt Scrub pre pleť

Prečo míňať peniaze na získanie drahé kroviny v salóne, keď môžete urobiť to isté doma s menšími nákladmi? Pozrime sa, ako sa robí domáce soľ kroviny.

Čo potrebuješ
 • 4 šálky nerafinovaný čierny soľ
 • 1 šálka jedlá sóda / Epsom soľ
 • 1 šálka bázické soli (olivový / kokos / jojoba)
 • 10 - 12 kvapiek esenciálneho oleja podľa vlastného výberu
Čo je potrebné urobiť

Zmiešajte zložiek uvedených vyššie a vaše kroviny je pripravený. Všetko, čo treba mať na pamäti, je riadiť množstvo Epsom soľ / jedlá soľ podľa typu pleti. Jej pridávanie by mohol robiť čistiace navyše drsný, takže ak máte citlivú pokožku, znížiť množstvo jedlej sódy / Epsom soli.

Teraz, na drhnutie, tak by som vám odporúčam začať s nohou. Rub riešenie energicky v kruhovom pohybe a pokrývajú celé telo s výnimkou genitálie, bradavky, a ďalšie citlivé oblasti. Umyte teplou vodou a osušte. Vyhnúť použitia mydla po tom, čo ste urobil s drhnúť.

Pozor

Nie je veľa riziká spojené s využitím čiernej soli, ale niečo v nadbytočných poškodzuje naše telo.

Neberú čierny soľ viac ako je nutné, pretože môže spôsobiť vysoký krvný tlak kvôli jeho vysokému obsahu sodíka. Pokúste sa obmedziť množstvo spotrebovanej. Tiež sa vyhnite pobytu vo vodnom kúpeli soli dlho, ako to môže vysať všetku vlhkosť od tela, takže to všetko scvrkla a neatraktívne.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Aké je chemické zloženie čierne soli?

Čierna soľ sa skladá prevažne z chloridu sodného, ​​síranu sodného, ​​oxid horečnatý, síran železnatý, greigii, a oxidu železitého. Obsah sodíka v tejto soli nižšia, než je stolný soľ alebo morská soľ (36% v porovnaní s 39% v kuchynskej soli). Na druhej strane, má väčšiu stopy draslík, vápnik, a horčík, že tí, v kuchynskej soli.

Čo je potrebné preferovať - ​​čierne soli alebo stolovej soli?

No, odpoveď na túto otázku sa líši od situácie k situácii. Stolová soľ obsahuje signifiacnt percento jódu, ktorý je relatívne chýba v čiernej soli. Takže, ak ste trpia ťažkosťami so štítnou žľazou súvisiace a potrebujú jódu, je lepšie ísť na kuchynskej soli. Avšak, čierne soľ je bohatý na esenciálne stopové prvky, ktoré majú mnoho zdravotných výhod a relatívne menej rizikové.

Ako používať čiernu soľ pri varení?

Pre získanie maximálnych výhod z čierneho soľ, premiešame s kuchynskú soľ v pomere 1: 1 pomeru a použiť ho vo svojich pokrmov.

Teraz už viete, aké sú najlepšie soľ výhody čierne. Použite tento nádherný prírodný produkt, a uvidíte ten rozdiel pre seba. Zostať fit, zostať zdravý!

load...