Zdravie a wellness

18 Vynikajúce prínosy šťavy z červenej repy na pokožku, vlasy a zdravie

18 Vynikajúce prínosy šťavy z červenej repy na pokožku, vlasy a zdravie

Z červenej repy šťava bol povýšený do stavu vzhľadom k jeho mnohých výhod super-potravín. Ale vedeli ste, že to môže zvýšiť vašu výdrž? Alebo odstrániť škvrny z kože? Červená repa šťava má niektoré dosť prekvapivé výhody ponúknuť pre pleť, vlasy a zdravie. Ak chcete vedieť viac, čítajte ďalej!

Prečo by ste mali mať červená repa Juice

Nutričná hodnota

Pohár z červenej repy šťavy zvyčajne obsahuje:

 • 58 kalórií
 • 13 g sacharidov (9 g cukru a 4 g vlákniny)
 • 2 g proteínu

Vitamínov a minerálov Percentá

Beetroots poskytujú odporúčanej dennej dávky:

load...
 • 1 percento Vitamín A
 • 2 percentá vápenatý
 • 11 percent Vitamín C
 • 6 percent železa

Kožné Výhody

 1. Zabraňuje starnutiu pleti
 2. Znižuje pigmentáciu a škvŕn
 3. Hydratuje suchú pokožku

Vlasy Výhody

 1. Podporuje rast vlasov

Zdravotné výhody

 1. Zlepšuje funkcie pečene
 2. Zvyšuje hodnoty hemoglobínu
 3. Znižuje zápal
 4. Pomáha predchádzať rakovine
 5. Pomáha pri detoxikácii
 6. Zlepšuje Stamina
 7. Zabraňuje demencie
 8. Znižuje krvný tlak
 9. Pomáha vytvrdzovania Arthritis
 10. Súboje Anémia
 11. Ovládacie prvky Diabetes
 12. Zabraňuje arterioskleróze
 13. Ponúka ochranu pred poškodením voľnými radikálmi
 14. Pracuje ako orgán Cleanser

Kožné Výhody

1. Zabraňuje známkam starnutia

Čo potrebuješ

 • 1 stredná červená repa
 • Cedidlo
 • Bavlnené guličky

Čo musíte urobiť,

 • Olúpať repu a nakrájame na menšie kúsky.
 • Umiestniť figúrky v mixéri a zmes do neexistujú žiadne veľké kusy prítomné.
 • Použitie sitko, oddeliť buničiny zo šťavy.
 • DAB šťavu na tvári pomocou vatových tampónov.
 • Udržať to na dobu 10 minút, a umyte jemným tvár umyť.

Ako často je nutné vykonať

Táto liečba môže byť vykonané raz týždenne. Odporúča sa, že si to v noci, pretože z červenej repy šťava môže zanechať škvrny.

Prečo to funguje

Repa šťava je vynikajúcim zdrojom antioxidantov, čo je dôvod, prečo jeho lokálna aplikácia má anti-aging účinky (1). Aj keď oxidácie je kľúčovým procesom, vytvára voľné radikály, ktoré môžu spôsobiť poškodenie, na bunkovej úrovni, čo má za následok príznaky starnutia. Antioxidanty obsiahnuté v červenej repy šťavy neutralizovať tieto voľné radikály, a zabrániť vrásky a jemné linky.

Späť na obsah

2. Znižuje pigmentáciu a škvŕn

Prečo to funguje

Vitamín C je veľmi účinné pre zníženie pigmentácie a škvŕn, a večer sa na pleti (2). Červená repa šťava obsahuje významné množstvo vitamínu C, a pomáha pri zafarbenie kože a pigmentáciu (3).

load...

Späť na obsah

3. Hydratuje suchú pokožku

Prečo to funguje

Repa môže vaša pokožka hladká a vláčna. To preto, že odstraňuje vrchnú vrstvu mŕtvych buniek (4). Pitie z červenej repy šťava môže tiež pomôcť, aby sa vaša pleť hydratovaná.

Späť na obsah

Vlasy Výhody

Strata 4. Zabraňuje vlasov

Ďalšou výhodou z červenej repy šťava je, že to môže pomôcť zabrániť vypadávaniu vlasov.

Prečo to funguje

Nedostatok draslíka je často spojené s vypadávaním vlasov. Je to živina, ktorá má zásadný význam pre rast vlasov. Červená repa šťava je dobrým zdrojom draslíka, čo je dôvod, prečo požití môže zabrániť vypadávaniu vlasov a podporiť rast vlasov (5).

Späť na obsah

Zdravotné výhody

5. Zlepšuje funkcie pečene

Červená repa šťava je často používaný v detoxikačných diét. To preto, že pomáha pri zlepšenie funkcie pečene, čo pomáha pri odstraňovaní toxínov z tela.

Prečo to funguje

Červená repa šťava obsahuje antioxidačné názvom glutatiónu, ktorý chráni pečeň pred poškodením (6). To tiež stimuluje regeneráciu pečeňových buniek a zlepšuje syntézu tukov v pečeni.

Späť na obsah

6. Zvyšuje hodnoty hemoglobínu

Je veľmi potrebné, aby Váš hemoglobín, aby zostali na optimálnej úrovni pre vaše telo správne fungovať. Nízka hladina hemoglobínu môže spôsobiť anémiu, ktorá môže byť odvrátená pravidelnej konzumácii červenej repy šťavy.

Prečo to funguje

Výroba hemoglobínu vyžaduje železa, kyseliny listovej a vitamínu B12. Červená repa je vynikajúcim zdrojom kyseliny listovej a výrazne dobrým zdrojom železa (7). V skutočnosti, anemických pacientov sú často nútení zahŕňať červenú repu v ich strave.

Späť na obsah

7. Znižuje zápal

Zápal je zvyčajne príznakom imunitného systému, ktorá koná v reakcii na trauma alebo infekcie. Ale symptómy, ktoré zahŕňajú začervenanie, opuch a bolesť, môžu spôsobiť veľa nepríjemné pocity. Požitie červenej repy šťavy bolo preukázané, že zníženie zápalu.

Prečo to funguje

Červená repa šťava obsahuje betalainov, ktoré vykazujú protizápalové vlastnosti (8).

Späť na obsah

8. Pomáha predchádzať rakovine

Jeden z najúžasnejších zdravotných prínosoch z červenej repy šťava je prevencia rakoviny. Nedávne štúdie ukázali, že červenej repy šťava vykazuje anti-karcinogénne vlastnosti.

Prečo to funguje

Rakovinové bunky zle reaguje na zvýšenú úroveň kyslíka, a červenej repy šťava pomáha pri zvyšovaní príjmu kyslíka bunkami (9). Repa šťava je zásaditej povahy, čo pomáha bojovať proti acidózy. Rakovinové bunky sa darí v kyslom prostredí, a požití červenej repy šťavy vytvára nepriateľské prostredie pre nich. Anti-karcinogénne vlastnosti červená repa je tiež pripisovaná prítomnosti zlúčeniny pomenovanej betanín (10).

Späť na obsah

9. Pomáha pri detoxikácii

Pre vaše telo optimálne fungovať, je nutné, aby to zbaví toxínov, ktoré by inak mohli spôsobiť škodu. Z červenej repy šťava môže pomôcť s procesom detoxikácie vášho tela.

Prečo to funguje

Existujú určité látky prítomné v červenej repy šťava s názvom betalainov, ktoré pomáhajú telu vylučovať toxíny (11).

Späť na obsah

10. Zlepšuje Stamina

Repa šťava, ak je použitý ako doplnok, môže pomôcť zvýšiť výdrž a zlepšiť športový výkon.

Prečo to funguje

Repa pomáha v lepšej cirkulácii kyslíka do svalov, čo má za následok zlepšenú odolnosť a lepší výkon (12).

Späť na obsah

11. Zabraňuje demencie

Demencia je zvyčajne pozorovaná u starších ľudí. Je to strata kognitívnych funkcií, čo má za následok zhoršenú pamäťou, zmeny osobnosti a chybného uvažovania. Tam boli množstvo štúdií, ktoré sa snažili nájsť liek alebo meškanie pokroku a červenej repy šťava bol vyhlásený ako spôsob, ako zabrániť.

Prečo to funguje

Ako človek starne, ich kognitívne schopnosti začnú klesať. Jedným z hlavných dôvodov, že sa znižuje prietok krvi do mozgu. Výskum vykonaný, aby sa zabránilo kognitívne poruchy, ako je demencia fungovala za predpokladu, že zvýšenie prietoku krvi môže zabrániť alebo oddialiť podmienku (y). K zvýšeniu prietoku krvi do mozgu, ktoré podávajú dusičnanov potraviny bohaté na ústne. Dusičnany tvorí oxid dusný, ktorý zlepšuje prietok krvi. Bolo vidieť, že sa prívod kyslíka do mozgu výrazne zlepšila, a že duševné schopnosti zlepšil s pravidelnú konzumáciu červenej repy šťavy, ktorá je bohatým zdrojom dusičnanov (13).

Späť na obsah

12. Znižuje krvný tlak

Vysoký krvný tlak môže mať veľmi negatívny dopad na vaše celkové zdravie. To je zvyčajne výsledkom zúžených krvných ciev, ktoré spôsobuje problémy s prietokom krvi. To kladie väčší tlak na srdce pumpovať krv, a urýchľuje proces opotrebovania. Repa šťava, považovaná za jednu z najzdravších potravín na svete, môže pomôcť pri znižovaní krvného tlaku.

Prečo to funguje

Niekoľko štúdií ukázalo, že spotreba červenej repy šťavy významne znižuje krvný tlak (14). Toto bolo pripísané k tomu, že červená repa je bohatá na dusičnany. Dusičnany sú dôležité pre naše telo, pretože zrútenie tvoriť oxid dusný, ktorý je vazodilatačný, čo znamená, že pomáha pri rozširovaní ciev pojať väčší prietok krvi a zmierňuje tlak na srdce.

Späť na obsah

13. Pomáha Vytvrdzovanie Artritída

Prečo to funguje

Hoci veľké množstvá cukrovej repy môže brániť vstrebávanie vápnika, repa pomôcť liečiť a predchádzať artritíde rozpustením nahromadených usadenín okolo kĺbov a tkanív. Vysoký alkalické obsah z červenej repy šťava je to, čo vyzve rozpúšťanie týchto vkladov.

Späť na obsah

14. Bojuje proti Anémia

Prečo to funguje

Anémia je stav, keď krv má nízku hladinu hemoglobínu. Beetroots obsahujú vysoké množstvo fosforu, horčíka, draslíka, zinok, vápnik, jód, síru, meď, tuky, vitamíny B1, B2, B6, vitamín P, a niacín. Z toho dôvodu, že to pomôže v boji proti anémii (15).

Späť na obsah

15. Ovládacie prvky Diabetes

Prečo to funguje

Beetroots majú kyselina alfa-lipoová, antioxidant, ktorý znižuje hladinu glukózy a zvyšuje citlivosť na inzulín. Zmierňuje zmeny vyvolané stresom u diabetikov. Štúdie potvrdzujú, že tento antioxidant pôsobí proti podmienky, ako periférne a autonómna neuropatia u diabetikov ľudí.

Späť na obsah

16. Zabraňuje Artérioskleróza 

Prečo to funguje

Oxid dusnatý je zásadný pre dilatáciu cievy a prispieva k zlepšeniu prietoku krvi. Stáva sa účinná prevencia pre arteriálne ochorenia, ako je artérioskleróza. Beetroots obsahujú značné množstvo oxidu dusnatého a tým pomáha znížiť pravdepodobnosť arteriosklerózy.

Späť na obsah

17. Poskytuje ochranu pred poškodením voľnými radikálmi

Prečo to funguje

Tento úžasný elektráreň sily a vitality tiež obsahuje betalainov alebo fytonutrienty, ktoré majú dobrý vplyv na náš všestranný zdravie. Betalainov dávajú tejto zelenine jeho jedinečnú červenú farbu a sú veľmi bohaté na antioxidanty. Oni sú tiež dobré na detoxikáciu celého tela a bojovať proti zápalu. Dve dôležité výživné látky rastlinného pôvodu v červenej repy sú betanín a vulgaxanthin, ktoré chránia telo pred poškodením voľnými radikálmi pomocou zbaviť sa škodlivých toxínov, ktoré sa do nášho tela prostredníctvom stravy a ovzdušia.

Späť na obsah

18. Funguje ako telo Cleanser

Prečo to funguje

Repa šťava, v kombinácii s mrkvou a uhorkou džús, robí divy očistiť telo vášho dieťaťa zvnútra. To tiež čistí dôležité orgány, ako sú obličky a žlčník.

Späť na obsah

Ďalšie výhody červenej repy Juice

 • Železo pomáha pri produkcii červených krviniek v tele.
 • Červená repa má foliates, ktoré pomáhajú syntézu DNA v bunkách.
 • Vlákna v červenej repy sú užitočné pri spomaľovaní premenu vlákna glukózy. Tak, to je veľmi prospešné pre ľudí, ktorí majú typ - cukrovka 2.
 • Vláknina je tiež užitočné pri znižovaní hladiny cholesterolu.
 • Dusičnany obsiahnuté v červenej repy rozširujú krvné cievy, ktoré pomáhajú pri výkone v lepším spôsobom. Tak, to je pre športovcov veľmi dôležité.
 • Červená repa má tiež oxid kremičitý. Oxid kremičitý je užitočné pre posilnenie vlasov a kostí a dokonca aj pre udržanie dobrého a žiariaca pleť.

Pozor

Hoci z červenej repy šťava je bezpečné, ak sú konzumované v miernom množstve, pitie nadmerného z červenej repy šťava môže spôsobiť nízku hladinu vápnika a zhoršenie ochorenia obličiek (16).

Z červenej repy šťava môže tiež viesť k ochorenie nazývané beeturia, kde sa moč stáča ružovej alebo červenej farby (17). To nie je považované za škodlivé, ale môže to znamenať nedostatok železa.

Výber a skladovanie

Viete, ako sa robí z červenej repy šťavu? Ako to je s väčšinou čerstvé džúsy, červenej repy šťava nemožno skladovať po veľmi dlhú dobu. Ak pripravujete z červenej repy šťavu, okamžitá spotreba je odporúčané. To preto, že z dvoch faktorov - teplo vznikajúce pri odšťavovanie a oxidácii - čo môže spôsobiť, že sa šťava degradovať.

Môžete uložiť šťavu v chladničke, ak to má byť spotrebovaný v priebehu niekoľkých dní. Pridanie z citróna alebo limetky, alebo akékoľvek iné ovocie, ktoré obsahujú kyselinu citrónovú môžu pomôcť predĺžiť životnosť šťavy, pretože pôsobia ako prírodný konzervačný prostriedok. Uistite sa, že používate vzduchotesnú sklenenú nádobu pre uloženie šťavu. Ďalším spôsobom, ako zachovať šťavy je zmrazením, ale to môže mať za následok stratu živín.

Vždy extrahovať šťavu z čerstvých surovín repa. Varenie v pare alebo to môže spôsobiť, že sa repa stratiť svoju výživnú hodnotu.

Tipy pre použitie

 1. Z červenej repy Šťava môže byť použitá ako make-up. Jednoducho namočte vatový tampón do šťavy, a vzťahujú sa na vaše pery pre krásne červenkasté škvrny.
 2. Apple, kel, špenát alebo - dať vaše zdravé smoothie zdravšie okraja pridaním červenej repy šťavy na to.

Repa šťava je v podstate zdravia v pohári. Takže sa uistite, že ste ho začleniť do svojho jedálnička. Nezabudnite sa podeliť o svoje recepty z červenej repy s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...