Zdravie a wellness

18 úžasných prínosov ženšenu pre pokožku, vlasy a zdravie

18 úžasných prínosov ženšenu pre pokožku, vlasy a zdravie

"Ženšen" - sa často stretávame s týmto slovom na obaloch homeopatických liekov. To je populárny zdravie ťaží látku, ale len málo z nás vlastne vie o tejto zložky. Ženšen je v podstate výživný bylina patriaca do 11 druhov pomaly rastúcich vytrvalých rastlín z čeľade Araliaceae. Je to liečivá rastlina s mäsitými koreňmi a darí na Sibíri, severnej Číne a Kórei. Tropical ginseng, ktorá patrí do druhu Panax vietnamensis, je tiež nájdený vo Vietname. Sibírsky ženšen (Eleutherococcus senticosus), patrí do rovnakej rodiny, ale nie do rovnakého rodu ako ženšen pravý. To je tiež adaptogénne bylina, ktorého aktívna zlúčeniny sú eleutherosides proti ginsenosidy v ženšen pravý. To má drevený koreň miesto mäsitý jeden.

Ženšen je zdravotný prospech látka a bol používaný v tradičnej čínskej medicíne po tisíce rokov. Teraz to bolo široko prijaté v mnohých západných krajinách vzhľadom k jeho liečivé vlastnosti. V skutočnosti, ženšen čaj je najnovší výstrelok, pokiaľ ide o zdravie nápojov. Je tiež k dispozícii vo forme prášku v kapsuliach, koreňových extraktov a medovú koreňa v zdravotníckych obchodoch. Ženšen čaj je však považovaný za efektívnejšie, pretože pomáha ženšen sa dostať do krvného obehu rýchlejšie, keď je absorbované sliznice žalúdka. Táto bylina môže ovplyvniť vaše zdravie a krásu rôznymi spôsobmi.

Druhy ženšenu:

Všeobecne existujú tri druhy ženšenu na základe miesta pôvodu.

  • Americký ženšen: Americký ženšen alebo Panax quinquefolium L.ginseng má svoj pôvod v južnom Ontáriu, odkiaľ sa rozšíril do Gruzínska a Wisconsin. Je komerčne pestuje v Číne. Je známy pre svoje upokojujúci účinok, ktorý pomáha pri zmierňovaní stresu.
  • Ázijský ženšen: ázijský alebo Panax ginseng má svoj pôvod v Severnej Kórei a Číne. Je červenej farby, sa pripraví spracovaním a pare Panax ginseng bielej a vysušenie. To je väčšinou vyrobená na čaj, plátky alebo kapsule, ktoré je známe pre svoje otepľovania vplyv na tele.
  • Sibírsky ženšen: Tiež známy ako Eleutherococcus centipoisov, to nie je pravda, ženšen, ale patrí do rovnakej rodiny ako ostatné typy ženšenu. To má svoj pôvod v Rusku a Japonsku. Koreňový postráda ginsenoidy nájdených v iných typoch ginseng. Namiesto toho obsahujú eleutherosidov, ktorý je považovaný za napodobeninou ženšen.

Kožné Výhody ženšenu:

Na rozdiel od jeho rôznych zdravotných výhod, táto bylina má pozitívny vplyv na vaše zdravie rovnako. Dnes, ženšen alebo ženšen extrakt je široko používaný v kozmetických a zdravotníckych výrobkov. Niektoré zo spôsobov, ktorými môže mať prospech kožu, sú nasledujúce.

load...

1. Anti-aging výhody:

Ženšen bol propagovaný ako liečba anti-aging. Obsahuje veľké množstvo fytonutrientov, ktoré môžu stimulovať a aktivovať metabolizmus pokožky. To zbavuje pokožku voľných radikálov, ktorý sa nahromadené, keď je vaša pleť pravidelne vystavení slnečnému žiareniu a znečistenie životného prostredia. To tiež obsahuje niektoré látky, ktoré môžu zvýšiť produkciu kolagénu v strednej vrstvy kože zvanej dermis, aby vaša pleť pevnejšia. Tento kolagén je vaša pleť pružnejšia a hodvábnymi, čím sa zmenšuje vrásky alebo jemné vrásky na tvári a iných častí tela.

2. Zlepšuje pleti:

Ginseng korene a listy sú bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty, ktoré sú dobré pre celkové zdravie kože. Oni metabolizovať kožné bunky a uľahčiť odstránenie odumretých kožných buniek produkovať zdravé nový skin. Ženšen čaj je obzvlášť skvelé pre rafináciu a rehydratácia kožu. Regeneruje kožné bunky tým, že zvyšuje okysličenie. To tiež zlepšuje krvný obeh a je to skvelý krv detoxifier. Všetky tieto faktory prispievajú k zdravšiemu a svetlejšie pleť. Lokálne užívanie ženšenu listov môže udržiavať zdravú pokožku a žiariace.

3. Great Toner:

Ženšen je tiež veľký toner a tváre osviežovač. Nielen, že zlepší tvorbu kolagénu, ale tiež pomáha znižovať čierne škvrny na tvári. Môžete si pripraviť vlastné ženšen masku zmiešaním ženšen olej s inými zložkami, ako je slnečnicový olej, med alebo vody. To by mala byť použitá dvakrát týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

load...

4. Liečbe kožných ochorení:

Neúplné metabolizmus kože prispieva k kožné problémy, ako je akné, ekzémy a drsnej pokožky. Ženšen je účinné v tejto súvislosti, ako sa dostane vstrebáva kožou veľmi rýchlo a zlepšuje podkožný cievne obeh. Pravidelná konzumácia ženšenu vám pomôže zbaviť sa týchto problémov, aby vaša pleť jasná a veselá.

5. Liečba tmavé kruhy:

Ďalším pozoruhodným prínos ženšenu je, že pomáha pri znižovaní opuchy očí a zosvetľuje pod očami tmavé kruhy pod očami. Môžete skúsiť použiť ženšen masku pre tento účel a získať oslobodenie od týchto tmavé kruhy pod očami.

Vlasy Výhody ženšenu:

Zdravé vlasy predstavuje zdravé telo. Správna výživa je nevyhnutné stimulovať zdravý rast vlasov a že výživa je poskytovaná ženšenu. Pravidelná konzumácia ženšenu môže poskytnúť nasledujúce výhody vlasy:

6. Stimuluje rast vlasov:

Panax ginseng je anti-apoptotický, čo znamená, že sa zvyšuje proliferáciu papilárne línie buniek. Z tohto dôvodu, jeho lokálna aplikácia zlepšuje regeneračné schopnosti vlasom. To podporuje rast vlasov tým, že stimuluje prekrvenie pokožky hlavy. To tiež zlepšuje zdravie vlasových folikulov a buniek, čím sa zabráni vypadávaniu vlasov.

Strata 7. Bojuje proti Vlasy:

Pokles vlasy je často spájaný s oslabenou imunitou. Zdravý imunitný systém umožňuje Vášmu telu bojovať s infekciami a choroby, a tým podporovať celkové zdravie, vrátane zdravia vlasov. Ale keď vaše telo je zaneprázdnený opravuje, stane schopná plniť ďalšie funkcie, ako je rast vlasov, ktoré v konečnom dôsledku vedie k vypadávaniu vlasov. Ženšen uľahčuje správne krvný obeh, rovnako ako optimálne absorpcie kyslíka krvou. Zlepšením zdravia vnútorných častí tela, automaticky sa bojuje proti padaniu vlasov.

Zdravie Výhody ženšenu:

Ženšen je považovaná za mocné prírodné afrodiziakum a tonikum. To bolo dôležitou súčasťou čínskej medicíny. Niektoré zo zdravotných výhod tejto rastliny sú nasledujúce:

8. Protirakovinové účinky:

Bolo zistené, že určité látky v ženšenu, že majú protirakovinové vlastnosti. Výskum uskutočnený podľa čínskej medicíny Journal zistené, že ginsenosidy má protinádorové účinky a môže dôjsť k poškodeniu nádorové bunky prostaty, vaječníkov nádorové bunky, neurobastoma bunky a pľúcne bunky adenokarcinómu. To môže tiež inhibovať progresiu bunkového cyklu, a tak spomaľuje rast rakovinových buniek. Štúdia výskumníkov Vanderbilt-Ingram Cancer zistilo, že konzumácia ženšenu po stanovení diagnózy rakoviny prsníka lepších šancí na prežitie a kvalitu života.

9. Zlepšuje duševné a telesné zdravie:

Ženšen môže stimulovať telesné a duševné zdravie ľudí, ktorí sa často cítia slabý a unavený. Je to skvelý tonikum, ktoré môžu zvýšiť vaše vytrvalosť a energetickej hladiny. Zlepšuje duševnú čulosť a mení náladu zmierňuje únavu. Nadmerný stres spôsobuje hormónov nadobličiek, ako je kortizol, adrenalín a noradrenalín vytekať, čo vedie k celej rade zdravotných problémov. Ženšen pomáha pri vyrovnávaní hladiny adrenalínu v tele. Ženšen čaj je považovaný za veľký stimulant pre mozgové bunky a zlepšuje koncentráciu a schopnosť myslenia.

10. Prospešné Diabetes typ- II:

Spotreba ženšenu môže mať drastický pokles hladiny cukru v krvi. Štúdie zistili, že americký ginseng môže znížiť hladinu krvného cukru nalačno aj po jedle hladiny cukru v krvi. Aj v prípade, že užívate lieky na cukrovku, môžete zvážiť užívanie ženšenu spolu s ním. Avšak, poraďte sa so svojím lekárom, pretože kombinácia diabetes drog a ženšenu môžu hladiny cukru v krvi klesne príliš nízko.

11. Great Heart Tonic:

Antioxidačné vlastnosti červeného Panax ginseng sú zvlášť výhodné pre pacientov so srdcovými poruchami, pretože znižuje oxidáciu LDL cholesterolu. To prispieva k zdraviu kardiovaskulárneho systému a podporuje zdravý krvný obeh. Avšak, to môže zvýšiť krvný tlak a tak, tí s vysokým krvným tlakom by sa mu vyhnúť.

12. Znižuje hladinu cholesterolu:

Niektoré štúdie preukázali, že ženšen znižuje hladinu zlého LDL cholesterolu v tele. Táto vlastnosť môže byť pripísané prítomnosti ginsenocides v ženšenu.

13. Posilňuje imunitný a nervový systém:

Ženšen je používaný v herbálnej medicíne k posilneniu imunitného systému organizmu. Posilňuje imunitný systém, a je výhodné najmä pre pacientov, ktorí trpia chronickou bronchitídou, ak sú brány spolu s antibiotikami. Jeho adaptogénne vlastnosti môžu udržať si mladý a zároveň obnoviť poškodené bunky u starších ľudí. To tiež zvyšuje účinnosť vakcín proti chrípke.

14. Liečbu erektilnej dysfunkcie:

Ženšen je silný afrodiziakálne a môže liečiť sexuálne podmienky týkajúce ako erektilná dysfunkcia u mužov. Red Panax ginseng bol použitý v čínskej bylinnej medicíny pri liečbe sexuálnych porúch, pretože jeho pozitívne účinky na erekciu, túžby a sexuálneho uspokojenia. Kórejský červený ženšen bol tiež použitý k stimulácii mužskej sexuálnej funkcie.

15. Výhody pre ženy:

Americký ginseng čaj sa často odporúča mladým ženám zmierniť menštruačné kŕče. Táto bylina je účinný pri zmierňovaní bolesti brucha spojené s menštruáciou. Ženšen je často doporučované peri menopauze na zlepšenie výroby estrogénu v tele. Tento estrogén stimulácia v ženských vaječníkoch vedie k zvýšeniu libida u žien.

16. Protizápalové vlastnosti:

Ženšen sa skladá zo siedmich základných ginsenocides, ktoré majú imunitný-supresívnu účinky. Jeho protizápalové vlastnosti možno pripísať kombinovaným účinkom ginsenocides, ktoré sa zameriavajú na rôzne úrovne imunologické aktivity v tele.

17. Podpora v Kontrola váhy:

Ženšen čaj je skvelý potláča chuť do jedla a pomáha pri kontrole hmotnosti. Extrakt z ženšenu bobule môžu pomôcť v boji proti obezite a pomôcť v regulácii telesnej hmotnosti.

18. Zlepšuje Endurance:

Ženšen je výhodné najmä pre športovcov, pretože im umožňuje efektívnejšie využívať kyslík a reguluje metabolizmus, čo vedie k viac energie. Vzhľadom k svojej schopnosti zlepšiť vytrvalosť, to je obľúbený stimulant tonikum medzi športovcami. Atléti vyžadujú vysokú úroveň vytrvalosti, aby boli konzistentné počas tréningu a ženšenu môže veľmi dobre slúžiť tomuto účelu.

Nutričná hodnota ženšenu:

Živina Hodnota Rdi (odporúčaný denný príjem)
Kalórie 25
Kalórie z tuku 00%
Celkový obsah tuku 0,0 g. 0%
Nasýtený tuk 0,0 g. 0%
Cholesterol 0,0 g. 0%
Sodík 5 mg. 0%
Sacharidy 6,0 g. 2%
Diétne vlákno 0,0 g. 0%
Cukry 6,0 g. 2%
Proteín 0,0 g. 0%
Vitamín a 0,0 g. 4%
Vitamín c 6%
Vápnik 0 %
Železo 0%

Opatrenia pri použití ženšenu:

Hoci ginseng môže byť prínosné pre vašu pleť, vlasy a zdravie rôznymi spôsobmi, je potrebné používať opatrne, pretože je spájaná s mnohými vedľajšími účinkami. V skutočnosti je táto bylina nie je vhodná pre každého. Aj keď je známe, že znižujú únavu niektorých ľudí, to by mohlo zvýšiť nevoľnosť, závraty a migrény u druhých. Aj keď, to je považované za bylinné medicíny, niektorí ľudia môžu vyskytnúť alergické reakcie od používania bieleho a červeného ženšenu.

Diabetici podstupujú inzulínu alebo podobné lieky môže dôjsť k hypoglykemickej reakcii využitiu amerického ženšenu. Bolo zistené, že zvýšenie epizódy hypertenzie a rýchly srdcový tep. Z tohto dôvodu, tí s nekontrolovaným vysokým krvným tlakom by sa mu vyhnúť.

Ženšen sa zistilo, že inhibuje riedenie krvi liek používaný počas chirurgického zákroku, takže jeho použitie je nutné ukončiť najmenej 7 dní pred výkonom. Hoci ginseng môže znižovať krvný tlak a hladinu cukru v krvi v tele, jeho použitie môže zvýšiť riziko vzniku anémie.

Ženšen sa neodporúča pre tehotné ženy a dojčiace matky, pretože by mohlo dôjsť k kontraindikácie. To môže tiež ovplyvniť účinky liekov, ako je aspirín, warfarín, heparín a iných diuretík.

Za účelom získania maximálnych výhod ženšen, je vhodné sa poradiť so svojím lekárom, pokiaľ ide o správne dávkovanie. Niektorí vedci sa domnievajú, že to môže ovplyvniť vaše hormóny, ak sú užívané po dlhšiu dobu. Tak to by nemal užívať dlhšie ako 3 mesiace. Použite ženšen múdro, aby zostali ďaleko od ginseng vedľajších účinkov a teda žiť zdravší život!

load...