Zdravie a wellness

18 úžasných prínosov pre kozie mlieko

18 úžasných prínosov pre kozie mlieko

Už ste niekedy konzumovať kozie mlieko predtým? Bol ste si vedomý z mnohých výhod, ktoré ponúka? Väčšina z nás sú tak spotrebováva televíznej reklamy a médií, ktoré sme boli uvažujú kravské mlieko je najlepšia na svete.

Ale potom, kozie mlieko je cesta vpred, pokiaľ ide o výživu a hygienickú nezávadnosť. Chcete vedieť, ako na to? Potom si prečítajte tento príspevok!

Poďme sa pozrieť na úžasné zdravotné výhody kozieho mlieka:

1. Zaobchádza Zápal

Aj keď nie veľmi závažné, zápal je bolestivý problém, ktorý podlamuje niečí pokoj. Rôzne štúdie ukázali, že kozie mlieko môže pomôcť liečiť zápal. To je jeden veľmi dobrý dôvod pre ľudí trpiacich zápalom čriev konzumovať kozie mlieko.

load...

2. Pôsobí ako metabolický liek

Kozie mlieko má schopnosť metabolizovať železo a meď. Z tohto dôvodu, a to najmä tie s problémami trávenia a vstrebávania môžu ťažiť z jeho konzumácie. Takže až sa nabudúce budete mať, že nepríjemný zápcha alebo pocit nadúvania, kozie mlieko je to, čo by ste mali obrátiť.

3. Je nižší obsah tuku

S vysokým obsahom tuku je hlavným problémom, ktorý vedie k mnohým nebezpečných chorôb. Hoci dôsledky sa necítil okamžite, v priebehu času, tuk dostane vybudoval v tele spôsobujú komplikácie.

Kozie mlieko je úžasné voľbou pre ľudí, ktorí chcú schudnúť. Obsah tuku v kozieho mlieka je veľmi menej. Tukové guľôčky v kozieho mlieka nie sú zhlukujú so sebou, a teda môže byť ľahko štiepený bábätka. To tiež obsahuje ďalšie esenciálne mastné kyseliny a kombinácie s krátkym reťazcom a mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom.

load...

4. Je bohaté na vápnik

Samozrejme, akýkoľvek typ mlieka je bohaté na vápnik. Ale skutočnosť, že spotreba kozieho mlieka nevedie k akýchkoľvek vedľajších účinkov je to, čo ju odlišuje od ostatných. Kozie mlieko je bohaté na vápnik a tiež tryptofánu aminokyselín. Tryptofán je dôležité živiny v strave stavovcov.

5. Môže posilnenie imunitného systému

Iba vtedy, keď je imunitný systém funguje na svojej optimálnej úrovni, telo môže zostať robustný a zdravý. Selén je minerálna látka, ktorá udržuje imunitný systém fungujúci v celej svojej kráse, a je nájdený v hojnosti v kozím mlieku.

6. Má vysoký obsah mastných kyselín

Esenciálne mastné kyseliny sú nevyhnutné pre správne fungovanie tela. Pomáhajú aj pri bunkovom vývoji a podporujú tvorbu zdravých membrán. Šálka ​​kozieho mlieka má asi 35 percent mastných kyselín, ktoré robia to nutrične nezávadné.

7. Bio-Availability

Ľudské materské mlieko je jednou z najčistejších foriem mlieka ktoré máme k dispozícii. Rýdze, čisté a výživné. A to najlepšie výhoda kozieho mlieka je to, že jej chemické make-up je najbližšie k ľudským materským mliekom v porovnaní s akýmkoľvek iným typom mlieka. Vďaka tomu je veľmi ľahké sa dostať stráviteľné a asimilovali v ľudskom tele.

8. Antialergické vlastnosti

Spotreba kravského mlieka bolo častým dôvodom pre niektoré alergie a prebytočné tvorbu hlienu. Vzhľadom k tomu, kozie mlieko neobsahuje tuk, rovnako ako v kravskom mlieku, nenapomáha sliznice nahromadenie v tele.

Tiež, kvapôčky tuku v kozieho mlieka je len jedna desatina veľkosti, ktorý v kravskom mlieku. To je jeden z dôvodov, kozie mlieko nespôsobuje podráždenie žalúdka.

9. Stavia zdravie kostí Kĺby

Zdravie kostí kĺbov je pre správnu mobilitu a flexibilitu tela veľmi dôležité. Kozy sú známe pre svoju pružnosť a vitalitu, a sú tiež označované ako bioorganických sodíka zvierat. Bioorganic sodík je dôležitý prvok nájdený v kozím mlieku, ktorá pomáha udržať kĺby zdravé, mobilné a flexibilné.

10. Vysoko živín Dense

Správna výživa je to, čo nás drží sa za všetkých okolností. A kozie mlieko má že v hojnosti. Jedna šálka kozie mlieko obsahuje 35 percent svojho denného príjmu vápnika. To je tiež bohatá na riboflavín, obsahuje vysoké množstvo fosforu, vitamínu B 12, vápnika a bielkovín.

11. Dobré pre mozog

Kozie mlieko je výnimočne dobrý mozog jedlo. Ošetruje a vyživuje ich preťažení nervového systému. Okrem toho sa tiež zlepšuje pamäť.

12. Nula Toxicita

Toxicita je jeden problém, ktorým trpí väčšina komerčne vyrábaných potravinárske výrobky. Aj keď sa nemusia prejaviť bezprostredne účinky, dôsledky v dlhodobom horizonte sú nebezpečné. Ale to nie je tento prípad s kozím mliekom, na rozdiel od kravského mlieka.

Kravské mlieko je väčšinou čerpaná s hovädzích rastových hormónov. Tieto hormóny zvýšenie produkcie mlieka v neprirodzene, čím predstavujú vážne zdravotné riziko, ak sú konzumované. Ale pretože väčšina ľudí sú ohnuté smerom náročné kravské mlieko, kozy sú len zriedka liečení týmito látkami.

13. Menej prísady

Vzhľadom k tomu, konzumácia kravského mlieka je oveľa vyššia ako u kozieho mlieka, prvý z nich je vyrobená, spotrebný 'a sladené pomocou umelých prísad. Tieto prísady degradovať naše zdravie bez nášho vedomia a viesť k vážnym problémom v dlhodobom horizonte. Na druhú stranu, kozie mlieko má takmer žiadne aditíva a preto je zdravá voľba.

14. Menej Laktóza

Laktóza je cukor prítomný v mlieku. Pre niektorých ľudí a dojčiat, ktorí sú na laktózu, mohlo by to spôsobiť alergie. Ale kozie mlieko obsahuje menej laktózy, ako v kravskom mlieku. Preto je zdravá voľba. V porovnaní s kravským mliekom, kozie mlieko má nižší obsah laktózy. To je výhoda pre tie deti, ktoré trpia neznášanlivosťou laktózy.

15. Zabraňuje Artérioskleróza

Keď enzým xantínoxidázy vstupuje do krvného obehu, môže to spôsobiť problémy so srdcom na jazvy. V dôsledku toho, že pečeň dodáva viac cholesterolu chrániť srdce. To môže viesť k artérioskleróze. Kozie mlieko obsahuje menej tohto enzýmu a môže zabrániť arteriosklerózy.

16. Menšie Alergénne Proteíny

Proteínové zhluky vytvorené pôsobením kyselín prítomných v žalúdku, sa nazývajú tvaroh. Mäkšie syreniny, tým ľahšie proces trávenia pre dieťa bude. V kozieho mlieka, tvarohu sú mäkšie. Z toho dôvodu, že dieťa môže ľahko stráviť ju.

17. Anti-slizničnej

Mlieko spôsobuje sliz nahromadenie, alergie a vyrážky u detí. Kŕmenie deti s kozie mlieko znižuje tvorbu hlienu.

18. Prirodzene Homogenizovaný alebo jednotné konzistencie

Termín homogenizuje predpokladá rovnomerné konzistencie. Niekedy videli tuku pri zhromažďovaní kravského mlieka na povrchu mlieka, ktoré je slabý a tenký v konzistencii? Aby sa tomu zabránilo, kravské mlieko podstúpi proces nazvaný homogenizácia v ktorých sú tukové guľôčky zničil. Tým sa krém a mlieko pobyt "homogénna" alebo dobre prelínajú.

Homogenizácia, avšak má svoje nevýhody. Uvoľňuje voľné radikály do materského mlieka a nakoniec sa v našom tele. Voľné radikály nahromadené v tele, v priebehu rokov, spôsobiť mnoho zdravotných rizík. Kozie mlieko sa homogenizuje ešte vo svojej surovej, prirodzenej forme a vyžaduje minimálnu manipuláciu. Tak, konzumovať kozie mlieko minimalizuje vystavenie nebezpečenstvo homogenizácie.

Teraz, potom, čo bol vedomý nezávadnosť kozieho mlieka, nie je to múdre rozhodnutie prejsť späť na staršie návyky, je to? Niet divu, že veľký Gandhi, ktorý neúnavne šliapal dĺžky a breadths Indie bol tiež puntičkár do kozieho mlieka!

Viete o všetkých ďalších výhod kozie mlieko? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...