Zdravie a wellness

18 úžasné zdravotné prínosy dát (Khajoor) pre pokožku, vlasy a zdravie

18 úžasné zdravotné prínosy dát (Khajoor) pre pokožku, vlasy a zdravie

Milujeme dáta. Mám na mysli, kto nie? Jednalo sa pravdepodobne naše obľúbené ovocie od detstva! Aspoň pre väčšinu z nás. A najzdravšie taky. Tak to je niečo nové, je to tak? Aj keď sme vždy vyžíval v chuti, zriedkakedy sme považované za výhody termínoch.

Čo je dôvod, prečo máme tento príspevok. Čítajte ďalej.

Obsah

 • Aké sú termíny?
 • Ako je to s ich história?
 • Aké sú druhy datlí?
 • Sú termíny dobré pre vás?
 • Čo Živiny Ešte Termíny obsahovať?
 • Aké sú výhody termínov?
 • Všetky výhody s nedostatkom dôkazov?
 • Aké sú najlepšie spôsoby, ako k jedlu termíny?
 • Čerstvé Termíny Vs suchá dáta - Aký je rozdiel?
 • Akékoľvek Popular Dátum recept?
 • Ako o výbere a skladovanie?

Aké sú termíny ovocie?

Tiež známy ako datľovníka (khajoor v hindčine), to je kvitnúce druhy rastlín z čeľade palmy. To je zvyčajne pestuje pre svoje sladké ovocie.

load...

Vedecky volal Phoenix dactylifera dátum ovocie je veril k vznikli v Iraku. Listy dátum stromu sú 4 až 6 metrov na dĺžku, s tŕňmi, ktoré majú asi 150 letákov. Semená plodov sú namočené a melie ako krmivo pre zvieratá. A ich olej sa používa v kozmetike a mydla. Semená, občas sa tiež pridávajú ako prísada do kávových zŕn.

Aj keď sú k dispozícii nové termíny od augusta do decembra, je možné zakúpiť sušených datlí kedykoľvek počas roka.

Späť na obsah

History Of dátach

Po tisíce rokov, dátum ovocie bol hlavný potrava krajín na Strednom východe a v údolí Indu. Podľa záznamov, starí Egypťania používali ovocia, aby sa dátum víno. Pestovanie dátum sa stalo v modernom dennom západnom Pakistane, už v roku 7000 pred naším letopočtom. Spotreba dátum nakoniec rozšírila do juhozápadnej Ázie a severnej Afriky a Španielska. Následne, oni boli predstavení na západ.

load...

Podľa fosílnych záznamov, dátum, palm existuje už toľko ako 50 miliónov rokov.

To je o histórii. Stručná. Ale vedeli ste, že existujú rôzne druhy termínov?

Späť na obsah

Druhy termínov

Nižšie sú uvedené typy dát:

Medjool - má svoj pôvod v Maroku. Sú veľké a chutné. Majú karamel podobné príchuť.

Barhi - tiež volal žltý dáta, táto odroda je pôvodom z Iraku. Sú jemné a majú silnejšie dužinu.

Dayr - Tieto dáta sú dlhé, štíhle a čierne.

Halawa - Sú to neuveriteľne milá a malé rozmery.

Deglet Noor - Jeden z najlepších odrôd z Tuniska a Alžírska. Polosuché a nie príliš sladká, tieto dáta sú zvyčajne používajú vo varení.

Hayan - Grown v Egypte, tieto dáta sú jemné a červené až čierne.

Migraf - Populárna v južnej časti Jemenu, tieto dáta sú veľké a zlaté jantárové.

Iteema - Sú pôvodom z Alžírska, a sú veľmi sladké. Veľký a podlhovasté.

Zo všetkých týchto Medjool má byť čo najviac chutné a výživné odrody. To je najčastejšia odroda čierneho termínoch. Sú bohaté na antioxidanty a vlákniny a bohaté na draslík rovnako.

Ach, počkaj! Nemienim prezradiť všetko tu. Termíny sú skutočne dobré pre vás. V ďalšej časti, uvidíte viac toho v detaile.

Späť na obsah

Sú termíny dobré pre vás?

Sú presvedčení, že sú. Existuje mnoho druhov ovocia, z ktorých medjool je najpopulárnejší. Dokonca aj inak, prínosy každej odrody sú podobné, viacmenej.

Niektoré z úžasných dáta cesty, ako môžu ťažiť nás je znížením cholesterolu, liečenie zápchy a zvýšenie hladiny energie a zdravé kosti.

Môžete si tiež vybrať organické termín medjool - sú veľké a vlhký a majú rovnaké zdravotné výhody. Alebo si môžete vybrať postavil dáta - pochádzajú bez boxov, sú pevnejšie a suchšie ako variant medjool, a sú oveľa jednoduchšie na sekanie.

Príchod do počtu kalórií, jeden dátum obsahuje asi 20 kalórií. Obsahuje 2,8 mg vápnika a 5 g celkových sacharidov.

Termíny sú tiež veľmi bohaté na antioxidanty, taníny, čo sú najdôležitejšie z nich. Tieto taníny nedošlo k poškodeniu buniek a chráni proti zápalu. V skutočnosti, jesť dáta na lačný žalúdok je známe, že zabiť črevné červy.

Môžete tiež skúsiť AJWA termín variant nájsť najmä v arabských krajinách.

A mimochodom, a to nielen pre nás dospelých, dáta výborne fungujú pre deti rovnako. Plody presadzuje silnejšie kosti a zuby, posilňuje imunitný systém, zlepšuje váhu, ponúka pridanú výživu pri horúčke a lieči úplavici.

Späť na obsah

Nutričné ​​hodnoty

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 277 kcal 14%
Uhľohydráty 74,97 g 58%
Proteín 1,81 g 3%
Celkový obsah tuku 0,15 g <1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 6,7 g 18%
Vitamíny
Folates 15 ug 4%
Niacín 1,610 mg 10%
Kyselina pantoténová 0,805 mg 16%
Pyridoxín 0,249 mg 19%
Riboflavín 0,060 mg 4.5%
Tiamín 0,050 mg 4%
149 iu 5%
Vitamín c 0 mg 0%
Vitamín k 2,7 μg 2%
Sodík 1 mg 0%
Draslík 696 mg 16%
Minerály
Vápnik 64 mg 6.5%
Meď 0,362 mg 40%
Železo 0,90 mg 11%
Horčík 54 mg 13%
Mangán 0,296 mg 13%
Fosfor 62 mg 9%
Zinok 0,44 mg 4%
Fytoživiny
Karotén-ß 89 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 23 ug

Termíny sú obzvlášť bohaté na vitamíny B6, A a K. Tieto pomôcť pri vývoji kostí a zlepšiť zdravie očí. Vlákno v dátach posilňuje črevnej zdravie. Zabraňuje tiež nebezpečné ochorenia, ako sú žalúdočné a hrubého čreva. Ďalšími minerály ako sú vápnik, železo, draslík, bielkoviny, mangán, horčík, fosfor, meď, a pomôcť síry v celkové fungovanie tela. Zlepšujú metabolizmus a imunitu rovnako. Kyselina listová je dobré pre tehotenstvo. Tiamín (nervový systém), niacín (hladiny cholesterolu), a riboflavín (výroba energie) sú ďalšie vitamíny ovocie je bohaté na.

Späť na obsah

Výhody termínov

1. Uľaviť od zápchy

Podľa štúdie, extrakt dátum buničina stimuluje gastrointestinálne tranzitnej aktivitu a môže pomôcť pri liečení zápchy (1). Buničina z plodov dosahuje tým, že sa opravuje dereguláciu minerálnej obsah, ku ktorému dochádza pri zápche. Bolo tiež zistené, že vlákna v termínoch, aby sa zabránilo rakoviny zažívacieho ústrojenstva.

Podľa University of Rochester Medical Center, nedostatočný príjem vlákniny môže spôsobiť zápchu (2). Dáta, je dobré zdroje vlákniny, možno tento problém vyriešiť. Jesť minimálne 20 až 35 gramov vlákniny denne je vaša stolica mäkká a zabraňuje podmienku. A čo je dôležitejšie, obmedzte konzumáciu potravín, ktoré obsahujú žiadnu vlákninu vôbec.

2. Zlepšiť zdravie srdca

Zistilo sa len hŕstka dáta denne k zlepšeniu zdravia srdca (3). Antioxidanty v termínoch prevencii aterosklerózy, čo je v podstate tepny dostať tvrdý a upchaté s plaketou. Tieto antioxidanty stimulovať odstraňovanie cholesterolu z buniek cievnych.

Termín tiež obsahujú izoflavóny (druhá najvyššia z akéhokoľvek ovocia), ktoré je známe, že znižujú riziko kardiovaskulárnych chorôb (4).

Už sme videli dáta obsahujú vlákninu. Podľa jednej štúdie vo Veľkej Británii, pravidelný príjem dáta bola spojená s nižším rizikom ischemickej choroby srdca (5). Vláknina tiež pomáha pri regulácii telesnej hmotnosti, čo môže tiež viesť k vzniku srdcových ochorení (6).

3. Pomáhajú regulovať hladinu cholesterolu

Podľa jednej izraelskej štúdie príjmu dáta, a to aj zo strany zdravých jedincov môže mať priaznivý vplyv na hladiny cholesterolu v krvi a oxidačný stres (7).

Termíny neobsahujú cholesterol. Sú tiež bohatá na železo a majú viac vlákniny ako banány.

4. Zlepšiť zdravie kostí

Termíny sú bohatým zdrojom medi, horčíka, selénu a mangánu - čo sú všetko dôležité, aby sa vaše kosti zdravé a zabrániť podmienok súvisiacich s kosťami, ako je osteoporóza.

Termíny sú tiež bohaté na vitamín K, ktorý je krvná zrážacie a pomáha metabolizovať kosti (8).

Podľa správy z North Dakota State University, sa datuje tiež obsahujú bór, ktorá je zdravá pre kosti (9).

5. Reguluje krvný tlak

Dáta sú bohaté na draslík, a minerálne pomáha znižovať krvný tlak (10). Jeden deň medjool obsahuje asi 167 mg draslíka, ktorá je relatívne vysoká v porovnaní s inými druhmi ovocia. Neberie dostatočnej draslíka môže tiež viesť k obličkové kamene.

Jedna správa z Harvard Medical School odrádza od užívania drog pre krvný tlak. Aj keď niektoré lieky fungujú dobre, nemusí riešiť presný problém. A majú tiež vedľajšie účinky (11).

Vláknina tiež stabilizuje hladinu cukru v krvi. To tiež vyvažuje účinky sodíka vo vašej strave - a znižuje krvný tlak. Horčík v ovocí uvoľňuje svaly na srdce a cievy v dôsledku zníženia krvného tlaku.

6. Zlepšuje sexuálne zdravie

Podľa indickej štúdiu datľovník peľ sa používa v tradičnej medicíne pre zlepšenie mužskú plodnosť (12).

7. Liečbe hnačky

Vyplýva to zo správy od Columbia University Medical Center, hnačka môže získať lepší alebo zhoršiť výberom potravín, ktoré konzumujú. Čo je dôvod, prečo pri výbere potravín je dôležité. Termíny, je vysoký obsah draslíka, môže pomôcť zlepšiť stav (13).

8. Podporovať zdravie mozgu

Bolo zistené, že dáta pre ochranu proti oxidačnému stresu a zápalu mozgu. Pravidelná konzumácia dáta a podobné ovocie bolo spojené so zníženým rizikom neurodegeneratívnych chorôb a lepšie kognitívne výkonnosti u starších jedincov (14).

Ďalšie štúdie dospela k záveru, že suplementácia zastarané ovocie má potenciál spomaliť progresiu Alzheimerovej choroby (15).

Ďalšie štúdie Oman hovorí, že dáta môžu pomôcť zabrániť zápalu v mozgu (16).

9. Zabrániť Colon Cancer

Príjem dáta môže znížiť rozvoj kolorektálneho karcinómu (17).

Spotreba dáta tiež zvyšuje rast prospešných baktérií v čreve, a to podporuje zdravie hrubého čreva (18).

10. Zvýšenie energetickej

Dátum ovocie obsahuje veľa živín, ktoré pomáhajú zvýšiť vaše energetickej hladiny. To tiež obsahuje prírodné cukry, ako je sacharóza, fruktóza, glukóza a - z ktorých všetky ponúkajú energetickú podporu.

11. Podporovať priberanie na váhe

Znie to ako absurdné prospech? Samozrejme, kto by chcel na priberanie na váhe? Ale áno, ak ste príliš chudá a hľadajú, aby na niektorých libier, dátum by mohlo byť jedným z dodatky k vašej strave.

Podľa štúdie uskutočnenej na jahňatá, bol pozorovaný prírastok hmotnosti (až o 30%) v nadväznosti na spotrebu dáta pozemné semien (19). To by mohlo byť tiež pozorovaný u ľudí, hoci je potrebný ďalší výskum.

12. Pomáhajú predchádzať nočné slepota

Primárnou príčinou šeroslepota je nedostatok vitamínu A. Termíny sú bohaté na tohto vitamínu, ako dobre a pomôže v boji s týmto podmienku (20). V skutočnosti, v regiónoch s väčšou spotrebou doteraz vzácne výskyty šeroslepota.

Dáta, najstarší kultivované stromy v zaznamenanej histórii, môže vyliečiť šeroslepota (21).

13. Zabrániť Intoxikácia

Hoci nie je tam žiadny rozsiahly výskum na túto tému, my máme niečo zaujímavé - v niektorých častiach severnej Nigérii, dáta (spolu s korením) boli pridané do rodného piva, aby nápoj menej opojnú (22).

14. Zabrániť Hemoroidy

To platí najmä v prípade tehotenstva. Hemoroidy sú častou komplikáciou počas tehotenstva. A to by mohlo byť spôsobené nedostatočným príjmom vlákniny. Dáta, ako sme videli, sú vynikajúcim zdrojom vlákniny. Môžu pomôcť zabrániť hemoroidy počas tehotenstva.

15. Zlepšiť zdravie kože

Dáta obsahujú vitamíny C a D, ktoré pracujú na pružnosti kože. Plody môžu tiež pomôcť problémy bojové kože - môžete zahrnúť dáta do svojho jedálnička a vidieť výsledky v dlhodobom horizonte.

Termín tiež prísť s výhodami proti starnutiu; zabraňujú hromadeniu melanínu v tele, ktorý má inak nežiaduce účinky.

Vieme, že hormóny hrajú významnú úlohu pri starnutí a vzhľad pokožky. Dátum výťažok z palmových jadier je známe, že majú fytohormóny, ktoré vykazujú významné anti-aging účinky. Extrakt môže bojovať vrásky príliš (23).

Strata 16. Zabrániť vlasov

Byť bohatý na železo, dáta podporujú prekrvenie pokožky hlavy a podporiť rast vlasov. Táto situácia nastane, pretože kyslík je správne rozptýlený do celého tela, váš skalp hotela. To v konečnom dôsledku zabraňuje vypadávaniu vlasov a stimuluje rast nových vlasov.

17. Proti zápalu

Podľa správy populárnej on-line knižnice, datľové palmy obsahujú zložky, ktoré bojujú proti zápalu (24).

Termín tiež obsahujú dobré množstvo horčíka - minerálna látka, ktorá je dôležitá pre imunitný funkciu. Ak je vaša strava s nízkym obsahom horčíka (čo je prípad väčšiny bežných diét), váš imunitný systém nemôže byť dostatočne silný, aby bojovať proti zápalu.

18. Podpora zdravé tehotenstvo

Jedným zo spôsobov, termíny pomôcť tehotným ženám je prostredníctvom svojich kalórií. Tehotné ženy potrebujú asi 300 kalórií viac než ich non-tehotné rovesníkmi. Ale väčšina tehotné ženy majú sklon vyberať si vysoko kalorické potraviny, ktoré sú s nízkym obsahom živín, čo je chyba.

To je miesto, kde dáta môžu pomôcť. Aj keď trochu vysoký obsah kalórií, sú nesmierne nutrične hustá.

A už sme videli, ako sa vlákno v dátach bráni tehotenstva hemoroidy.

Podľa štúdie Jordan, spotrebúvajú dáta v priebehu posledných štyroch týždňov pred práce môžu produkovať viac priaznivé výsledky (25).

Dáta sú tiež známe, že posilňovanie svalov maternice v posledných mesiacoch tehotenstva.

To je o výhodách. Máme niekoľko ďalších, ale nie je dostatočné dôkazy, ktoré by im zálohovať. Ale nie je na škodu vedieť o nich, že jo?

Takže, tu to máte.

Späť na obsah

Dostatok dôkazov

1. Treat črevné ťažkosti

Vlákno v dátach, či má mať priaznivý účinok. Ale príliš veľa dát môže premôcť baktérií v hrubom čreve a spôsobiť plyn.

Niektoré štúdie hovoria dáta obsahujú nikotín, ktorý pomáha liečiť črevné ochorenia.

 2. Podpora pri anémii Liečba

Dáta obsahujú železo, a to, či je potrebné pomôcť v boji proti anémii. Ale nie veľa štúdií existujú, ktoré podporujú túto skutočnosť.

3. Zlepšiť Sexuálne zdravie

Už sme videli, že dáta môžu zvýšiť mužskú plodnosť. Niekoľko štúdií tvrdí, že dáta sú bohaté na aminokyseliny, ktoré zvyšujú sexuálnu výdrž.

4. Podporovali vyvinutá svalovina

To má čo do činenia s sacharidov. Hoci oni sú často pozeral sa dole na, ak nechcete dostať dosť z nich, vaše telo mohlo spáliť svaly miesto na energiu. Dáta, ktorými sú high-carb ovocia, môže pomôcť pri vývoji svalov.

5. Pomôže znížiť brušný tuk

Vlákno v dátach dostane úver znova. To vám dáva pocit nasýtení a odrádza prejedanie. Tiež, pretože sú sladké, oni by mohli uspokojiť vaše chuť na sladké, bez toho aby museli rozhodnúť pre menej zdravšiu alternatívu.

Všetko dobré. Ale čo je najlepší spôsob, ako k jedlu termíny? Ako ich zaradiť do svojho jedálnička?

Späť na obsah

Aké sú najlepšie spôsoby, ako k jedlu termíny?

Nemáme žiadny jediný najlepší spôsob, ako sa dáta. Ale máme rad tie skvelé!

 • Môžete si vziať ako plnené občerstvenie. Odstráňte kôstky a zahŕňa dáta s orechy, mandle, kešu a pekanové orechy pre nádherné občerstvenia.
 • Môžete tiež zmiešať kocky termín so svojím cereálie.
 • Zabaliť termíny s tuniakom alebo kuracím šalátom a inej zeleniny.
 • Môžete kocky dáta a slúžiť im spolu s zmrznuté vanilkovým jogurtom.
 • Najjednoduchšie - užívať termíny, ako sú.

Môžete tiež namočiť termíne (tie suché) je doplnenie tekutín, a potom jesť. A dátum sirup funguje dobre tiež. Má antibakteriálne vlastnosti, ktoré, podľa niektorých štúdií, sú účinnejšie ako med.

A čakať, čo sa zaoberajú čerstvé aj sušené termíny? Ide o rovnaký?

Späť na obsah

Čerstvé Termíny Vs suché Termíny

V čom je rozdiel?

Čerstvá dáta sú mäkká a suchá dáta, no, je ťažšie. Obsahujú menej vlhkosti ako čerstvá dáta.

Potom sme sa sušia dáta, ktorá by mohla byť svieži rovnako. Jedná sa o čerstvé mäkké dáta, ktoré sú zámerne vysuší nad dobu.

Z nutričného hľadiska, hoci nie je tam žiadny veľký rozdiel medzi čerstvými dátami a suchých dňoch, tam je nejaký rozdiel medzi čerstvými dátami a sušených datlí.

Sušené termíny majú dvojnásobné množstvo sacharidov ako čerstvá dáta. Sú tiež lepšie zdrojom vlákniny. Sušené dáta tiež obsahovať vyššie množstvo vápnika a železa, ale nové termíny vyhrať na vitamín C.

Môžete konzumovať dáta tak, ako chcete. Alebo môžete skúsiť tento úžasný recept.

Späť na obsah

Akékoľvek Popular Dátum recept?

Termíny Milkshake

Čo potrebuješ

 • Celý koktail
 • Niekoľko dobrých dátach kvalitných

Inštrukcie

Zmiešajte dve zložky. Môžete pridať aj orechy, kešu oriešky, mandle a aby bol výživnejšie.

Výber a skladovanie termíny sú dôležité tiež.

Späť na obsah

Výber a skladovanie

Výber

 • Dáta sú obvykle predávajú celé zabalené v úzkych škatuľkách alebo lisovaný do dosiek.
 • Pri nákupe čerstvých dáta, pozrite sa na tučných, vlhké a bez otlakov plodov, ktoré sú mäkké s lesklými vzhľadov.
 • Čerstvá dáta môžu byť mierne vráskavý, ale oni by sa nemali cítiť tvrdý a vyhnali cukor na šupke.
 • Čerstvé a sušené termíny majú podobný vzhľad, s výnimkou, že sušené termíny sú trochu vráskavý.
 • Mali by vyzerať bacuľaté a lesklé a majú dokonca aj farbu.

Skladovanie

 • Čerstvá dáta, pri uchovávaní vo vzduchotesnej nádobe v chladničke, môžu byť skladované po dobu až 6 mesiacov.
 • Sušené datle, ktoré majú dlhšiu životnosť, môžu byť uložené rovnakým spôsobom po dobu až 1 rok.
 • Zmrazenie dáta predlžuje ich životnosť pri uchovávaní do vzduchotesného plastového vrecka alebo nádoby.

Späť na obsah

Máte ďalšie otázky? Nech sa páči.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Je dátum matice?

Dátum je plodom stromu datľovník, a nie matice.

Koľko termíny by som mal jesť v deň?

Asi 3 až 5 dátum deň urobí.

Aké sú výhody pitie mlieka s dátami?

Okrem získania všetkých výhod termíny, ktoré sme uvedených, budete tiež získať pridanú dobrotu vápnika. To by mohlo byť vynikajúci diéta na podporu rastu a udržať si svoje celkové zdravie.

Môžem mať dáta s čajom?

Áno. Ale majte na pamäti, že 100 gramov dáta majú asi 60 gramov cukru. Takže sa uistite, vaša čaj nemá pridaný cukor.

Môžu diabetici jesť termíny?

Aj keď dáta sú s vysokým obsahom cukru, ale sú tiež dobrým zdrojom vlákniny, ktoré môžu mať prospech diabetikov. Avšak, poraďte sa so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

Je jesť nepárny počet termínov zdravšie?

Ak si naozaj myslíte, že sa, potom áno. Placebo efekt, ako vidíte. Inak jesť dáta nepárnych alebo párnych čísel nezáleží.

Môžu dáta byť konzumované denne?

Absolútne.

Koľko termíny by som mal jesť pre liečbu zápchy?

Neexistuje žiadna konkrétne čísla. Ale ak sa budete držať normálneho množstva termínov každý deň, dokonca ani nemusí trpieť zápchou na prvom mieste.

Aké sú prínosy pre zdravie termínoch jujube?

Nazývané aj čínska dáta (alebo červené dáta, rovnako), ktoré pomáhajú pri liečbe nespavosti a úzkosti. Sú tiež zlepšujú imunitu a funkcia pečene.

 Žiadne dáta divu, že sú milovaní po celom! Chytiť balíček dnes a zahrnúť ich do svojho jedálnička hneď.

A áno, povedzte nám, ako to po vás pomohlo. Komentár do poľa nižšie.

Referencie:

 1. "Účinky Termíny Pulp extraktu a Palm Sap...". Institut Supérieur de Biotechnológia de Beja, Tunisko. 2015 júli.
 2. "Zápcha". University of Rochester Medical Center.
 3. "Nová tajomstvo zabrániť srdcový infarkt? Pol pohára džúsu granátového jablka a tri termíny denne ". Denná pošta. 2016 apríl.
 4. "Štúdium zdravotné výhody dáta". Weill Cornell Medicine, Katar. 2017 júni.
 5. "Príjem vlákniny a rizikom kardiovaskulárnych ochorení". University of Leeds vo Veľkej Británii. 2014 december.
 6. "Fiber a prebiotiká: prístroje a zdravotné výhody." University of Minnesota, USA. 2014 apríl.
 7. "Účinky dáta (Phoenix dactylifera L., Medjool alebo Hallawi Variety) spotreba zdravých jedincov na glykémie a hladiny lipidov". Rappaport lekárska fakulta, Haifa, Izrael. 2009 Septembra.
 8. "Aké sú termíny dobré?" Dr. Mercola.
 9. "Vyživujú kosti". North Dakota State University.
 10. "7 Foods Science dokazuje vám pomôže znižovať krvný tlak." Huffington Post. 2015 apríl.
 11. "Zastaviť vysoký krvný tlak s potravinami". Harvard Medical School. 2012 v októbri.
 12. "Za poznaním vedecky dokázané, bylinné afrodiziaká". Katedra farmakognózia a Phytochemistry, New Delhi, India.
 13. "Hnačka". Columbia University Medical Center.
 14. "Priaznivé účinky datľovníka ovocie na neurodegeneratívne choroby". Sultan Qaboos univerzita, Muscat, Omán. 2017 júli.
 15. "Strava bohatá na ovocie datľovníkmi zlepšuje pamäť, učenie a..." Macquarie University, NSW, Austrália. 2016 apríl.
 16. "Long-Term doplnok stravy z granátových jabĺk, fíg a termíny zmierniť zápal nervov...". National Institutes of Health, Rockville, USA. 2016 March.
 17. "Vplyv datľovníkmi ovocie a ich komponentov polyfenolov, na črevnú mikrobiálnu ekológiu..." University of Reading, UK. 2015 v októbri.
 18. "Date Palm Tree (Phoenix dactylifera L.): Natural Products a Voľby Terapeutické". Sultan Qaboos univerzita, Muscat, Omán. 2018 May.
 19. "Vplyv kŕmenie Dátum Pits na produkciu mlieka..." Kráľ Faisal University, Saudská Arábia. 2017 apríl.
 20. "Nočné slepota a Ancient Remedy". Hamad Medical Corporation, Doha, Katar. 2015 v októbri.
 21. "Kuchyňa Clinic: dobrý zdravotný stav vždy Charmaine". Tým, Charmaine D'Souza
 22. "Zvýšenie dátum spracovania palmový, uvádzanie na trh..." Vedy a Výskumný ústav Shahid Behesti University, Teherán, Irán.
 23. "Výťažok Date palmový exponáty brániace starnutiu vlastnosti..." Vincience Research Centre, Francúzsko. 2002.
 24. "Antioxidačné a protizápalové vlastnosti veľkej miere konzumujú aj datľovník..." Journal of Food biochémie. 2017 v januári.
 25. "Vplyv neskorým tehotenstva spotreby o dáta ovocie na pôrodu". Jordan University of Science and Technology, Irbid, Jordánsko. 2013.

load...