Zdravie a wellness

17 vedľajších účinkov cesnaku, musíte si byť vedomý

17 vedľajších účinkov cesnaku, musíte si byť vedomý

Gar.lic

ɡɑːlɪk /

Silný páchnuce štipľavý chutnajúce žiarovky, ktorý sa používa ako aromatizačné činidlo vo varení a bylinné medicíny;�

To je definícia daný Google. A Google nehovorí, cesnak je zlé. Ani panel odborníkov sedí na Harvarde.

A nie je ani moja matka. Alebo vaša mamička.

Čo je dôvod, prečo ma bolí hovoriť o cesnaku vedľajších účinkov. Je to ťažké, viete. Ale to sú všetko veci, ktoré sú pravdivé. Pravdou je ťažké prehltnúť - rovnako ako strúčika cesnaku.

load...

Hádam.

Každopádne, poďme sa pustiť do podnikania. Cesnak nemá vedľajšie účinky. Niektoré z nich sú potenciálne život ohrozujúce. Čo je dôvod, prečo píšem o nich.

A preto je potrebné čítať tento príspevok. Správny. Teraz. V poriadku?

Cesnak - Krátka

Cibuľa a pažítkou sú jeho blízki príbuzní. A tak je kuchyne v každej domácnosti. Jedným z najčastejších prísad v indickej kuchyni, cesnak je spotrebovaný po tisíce rokov.

load...

A nielen to - to tiež bolo použité na ochutenie v tradičnej medicíne. Je vedecky nazýva Allium sativum, a môžu byť obvykle pestujú celoročne v miernych klimatických podmienkach. Rastliny sú zvyčajne pestované spolu s žiarovkami, ktoré majú dostatok priestoru zrieť. Existuje mnoho odrôd cesnaku, najpopulárnejší z nich je hardneck cesnak a softneck cesnak.

Rastlina nie je obvykle ovplyvnená žiadnymi škodcami alebo chorobami. Je to v skutočnosti pomáha zabrániť veľa veľa chorôb. Ale ako povedal, tam sú dve strany jednej mince. Tak tu budeme diskutovať o málo vedľajších účinkov konzumácie surového cesnaku.

Aké sú surového cesnaku vedľajšie účinky?

Tu uvádzame niektoré z možných vedľajších účinkov surového cesnaku. Tu sa dozviete v detaile.

 1. Môže Hurt pečene

Nie je potreba k zamysleniu nad významom pečene. Ako jedna z najdôležitejších orgánov v ľudskom tele, by to mohlo byť ublížiť nadmernou konzumáciou cesnaku.

Hoci bohaté na antioxidanty, podľa indického štúdie, cesnak, ak sú konzumované v prebytku môže spôsobiť pečeňové toxicitu (1). Podobné nálezy boli zaznamenané v správe zverejnenej na University of Penn State - cesnak, aj keď prakticky netoxický, môže spôsobiť poškodenie pečene, ak prijaté v prebytku (2).

2. Môže spôsobiť zápach

To môže poškodiť niečí sebavedomie. Nepríjemný zápach z úst, alebo sa môžu obrátiť ľudia off ako žiadny iný. A ospravedlňujem sa povedať, cesnak robí len to.

Podľa jednej talianskej správy, cesnak dych a telesný pach boli dva z najčastejších nežiaducich účinkov spojených s cesnakom (3). Nedostatok osobnej hygieny nie je jedinou príčinou telesného pachu, lebo spotreba cesnaku môže mať za následok rovnaký príliš (4).

Bolo zistené, že zápach cesnaku prodleva v ústach dlho po čistení (5). Určité odborníci sa domnievajú, že chemické látky v cesnaku, ktoré prispievajú k zápach z úst, sú veľmi rovnaké chemické látky, ktoré z neho robia jeho výhody. Napriek tomu, zápach z úst môže byť nepríjemné - teda pravdepodobne budete musieť dvakrát premýšľať, ako konzumovať cesnak.

Alebo aby boli opatrní. Napríklad použitie spreja ústa-osviežujúci.

 4. Nevoľnosť, zvracanie a pálenie záhy

Vyplýva to zo správy zverejnenej National Cancer Institute, konzumovať čerstvé cesnak žiarovky, alebo extrakty alebo olej na lačno môže spôsobiť nevoľnosť, zvracanie a pálenie záhy (6). Niektoré výskumné štúdie tiež ukázali, že odberné cesnak perorálne môže spôsobiť pálenie záhy a nevoľnosť (7). Podľa správy zverejnenej na Harvard Medical School, cesnak je jedným z tých potravín, ktoré môžu spôsobiť GERD (refluxná choroba pažeráka) (8).

5. Hnačka

Konzumovať cesnak na lačný žalúdok môže tiež spôsobiť hnačku (9). Ďalšia správa uvádza, cesnak, že jedlo plyn tvárnenie a tým by mohla vyvolať hnačku (10).

6. Mohla zhoršiť Krvácanie

 Tento účinok cesnaku už bolo uvedené v správe zverejnenej na University of Maryland Medical Center - cesnak môže zvýšiť riziko krvácania (11). Čo je dôvod, prečo sa nesmie užívať spolu s krvou na riedenie liekov. Zvlášť ak ste na riedenie krvi lieky, ako je warfarín, klopidogrel a ASA (12).

To platí najmä v prípade čerstvého cesnaku. Je tiež dôležité poznamenať, že je lepšie zastaviť cesnakový spotreby aspoň dva týždne pred plánovaným operácií - ako to môže predĺžiť krvácanie a interferovať s krvný tlak (13).

7. Mohla spôsobiť žalúdočné problémy

V jednej štúdii japonskej, gastrorezistentné cesnak výrobky, po požití, viedlo k sčervenaniu žalúdočnej sliznice (14). Výsledky naznačujú, že vyžaduje opatrnosť pred použitím cesnak a súvisiacich produktov, ako by mohli mať niektoré nežiaduce účinky na žalúdočné zdravie.

V skutočnosti, ako proti viere, nie je tam žiadny dôkaz, ktorý spája príjem cesnak na prevenciu rakoviny žalúdka (15).

Jedna správa zverejnená na University of Maryland Medical Center uvádza, cesnak ako jeden z potravín, je nutné sa vyvarovať pre liečbu GERD (16).

8. Môže znižujú krvný tlak príliš veľa

Je cesnak dobré pre vysoký krvný tlak? No, v istom zmysle je to výhoda. Ale ak ste už na lieky na vysoký krvný tlak, potom možno nie. Vzhľadom k tomu, cesnak má krvný tlak znižujúce vlastnosti (17). Dokonca aj doplnkové cesnak ukázali nižšiu hladinu krvného tlaku - čo je dôvod, prečo užívajúci cesnak doplnky by mohol byť dobrý nápad, ak ste už na krvný tlak lieky (18). Užívanie cesnak ústami môže tiež mierne znížiť krvný tlak (19).

9. Indukuje Potenie

V rôznych klinických štúdiách sa hlásilo niekoľko vedľajšie účinky cesnaku. A jeden z tých, podľa indickej štúdii boli nadmerné potenie (20).

10. Môže spôsobiť závraty

V jednej štúdii, 1,997 ľudí boli podávané dezodorizovaný cesnak viac ako 16-týždenné, z čoho 1,3% hlásenej príznaky sú závraty. Tento účinok bol zaznamenaný najmä keď boli účastníci stáť. Odborníci špekulujú, tento účinok môže byť dôsledkom nadmernej zníženie hladiny krvného tlaku (21). Hoci percento účastníkov dochádza k efektu je pomerne malý, to je niečo, čo treba mať na pamäti.

11. Môže spôsobiť ekzém alebo vyrážka

Hoci plná výhod, dlhodobý kontakt s cesnakom by mohli spôsobiť podráždenie kože. Jedna štúdia uviedla, že enzým v cesnaku, tzv alliin lyáza, môže byť príčinou dráždenia. Ekzém môže byť tiež jednou z podmienok, ktoré sprevádzajú túto alergiu.

Vyplýva to zo správy zverejnenej Medline Plus, niektoré ručné vyrážky môže byť výsledkom prichádza do styku s rovnaké veci (vrátane cesnaku) pravidelne (22).

12. Mohla spôsobiť zmeny Vision

To by mohlo byť niečo, čo by nikdy nepočul. Bolo zistené, že nadmerné požitie cesnaku môže viesť k ochorenie nazývané hyphema, ktorý sa odvoláva na krvácanie do očnej komory, - priestor medzi dúhovky a rohovky. Plotové veľké dávky cesnaku, antikoagulačného činidla, bolo zistené, že spôsobuje alebo horší hyphema. Hyphema môže spôsobiť trvalú stratu zraku.

13. Bolesť hlavy

Cesnak, a to najmä, ak sú užívané v nespracovanej forme, môže vyvolať migrény. Aj keď to nie je priamo spôsobiť migrény, aktivuje proces zodpovedný za to.

Hoci presný dôvod pre toto je nejasný, niektoré odborníci sa domnievajú, že by mohlo zahŕňať trojklanného nervu - hlavné dráhy bolesti v tele. Odberné cesnak mohol podnietiť túto nervy k uvoľneniu molekúl neurónové signalizácia zvaných neuropeptidy, že ponáhľať membrány pokrývajúce mozgu a spôsobiť bolesti hlavy.

14. Môže zvýšenie krvného tlaku Úrovne

Málo informácií je k dispozícii v tomto ohľade - ale tam je niečo dôležité, aby zvážila.

Uvoľnenie allicín je to, čo je cesnak ideálny pre znižovanie hladín krvného tlaku - ale tento alicín je zničená v procese varenia (23). Preto, ak hľadáte k zníženiu hladiny krvného tlaku, surový cesnak môže pomôcť.

15. Môže spôsobiť vedľajšie účinky u tehotných žien

Konzumácia cesnak vo veľkých množstvách v priebehu tehotenstva alebo dojčenia môže vyvolať práce (24). Čo môže byť nežiaduce.

16. Mohla zhoršiť (vaginálne) kvasinkovú infekciu

Jedným z dôležitých faktorov je potrebné mať na mysli, je nepoužívať cesnak v mieste predpísanej liečby. Tiež strúčiky cesnaku môže dráždiť platidla tkanivo pošvy. V takom prípad použitia cesnaku môže byť prerušená. Namiesto toho môžete poradiť so svojím lekárom o konvenčné lieky.

17. Môže interagovať s niektorými drogy

Podľa správy zverejnenej na University of Utah, cesnak mohol komunikovať s Rofekoxib, liek používaný na liečbu zápalov (25).

To je asi cesnakových vedľajších účinkov. A máme tu niečo iné, pokiaľ ide o príjem surového cesnaku predávkovania vedľajších účinkov...

Jesť príliš veľa cesnaku nežiaduce účinky

 Čo je to, čo sme sa zaoberali už. Okrem všetkých týchto účinkov predávkovania cesnak mohlo tiež spôsobiť bolesti svalov a strata chuti do jedla. A podľa Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, predávkovanie cesnak by tiež mohla spôsobiť obličkové hematómov (opuch zrazenej krvi v tkanivách obličiek), chemické popáleniny v ústach a život ohrozujúce alergické reakcie.

Cesnak môže tiež spôsobiť stav nazývaný pemfigus, autoimunitné ochorenia. Cesnak obsahuje zlúčeninu zvanú tioly, ktoré bolo zistené, že zhoršenie stavu.

Okrem toho to všetko, tam je zoznam potravín, ktoré sa nesmú užívať spolu s cesnakom - ak máte sklony k vedľajším účinkom, ktoré je.

 Čo by ste mali vyhnúť pri užívaní cesnak?

 Aby bolo možné lepšie držať vedľajšie účinky na uzde, to je najlepšie sa vyhnúť určité veci, zatiaľ čo užívanie cesnaku. Tie obsahujú -

- klinček

- Ginger

- Ginkgo

- Pagaštan

- Červená ďatelina

- Kurkuma

- Willow

- Paprika

- Poplar

- danshen

Záver

 Pravdou je stále ťažké prehltnúť. Ale je to jednoduchšie, aby sa prehĺtajú než príliš veľa strúčikov cesnaku.

 A bezpečnejšie moc.

Áno, cesnak má mať vedľajšie účinky, ktoré vznikajú v dôsledku nadmernej konzumácie cesnaku. Vo väčšine prípadov.

Takže majte to samo o sebe v mysli.

Tiež, dajte nám vedieť, ako tento príspevok na stravovanie surového cesnaku nežiaduce účinky sa vám pomohla. Ešte povedzte nám tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...