Zdravie a wellness

17 úžasných výhod anízového semena na pokožku, vlasy a zdravie

17 úžasných výhod anízového semena na pokožku, vlasy a zdravie

Aníz, tiež známy ako Pimpinella anisum, je natívny bylina z východného Stredomoria, vrátane Turecka, Sýrie, Španielsko, atď Dorastá až pol metra a nesie biele kvety v lete, čo je dôvod, prečo to je známe ako "Swetapushpa "v sanskrte. Anízu má rôzne liečivé účinky a je široko používaný po celom svete sortiment dôvodov. Anízu majú výraznú chuť a arómu, ktoré sú široko využívané v potravinárskych položiek. Spolu s jeho výživnou hodnotou, know-how anízu prospieva pokožke, vlasoch a zdravie.

Výhody anízu osiva:

Poďme sa pozrieť na rôzne výhody Aníz:

1. Kožné Výhody aniseeds

Anethol je hlavnou zložkou anízový olej. Olej odvodí jeho arómu od tejto zlúčeniny. Liečivé Výhody anízu oleje obsahujú svoje protikŕčové, antiseptický, upokojujúce, zažívacie a stimulačné účinky. Obsahuje detoxikačné vlastnosti príliš. Anízový olej je schopný udržať vaše pleť zdravú a lesklé. Aníz olej v zmesi s bambucké maslo alebo iné oleje dokáže divy. Tento olej poskytuje okamžitú úľavu od škvŕn, akné a poškodenej kože. Pomáha vaša koža bude jemná, hladká a žiariace.

load...

2. Vlasy Výhody aniseeds

Aníz olej sa používa pre mazanie na vlasy. To preukázal svoju užitočnosť v opätovný rast vlasov. Pomáha tiež pri oprave poškodených vlasov. Ak je aníz olej masíruje hlboko do pokožky hlavy, to pomáha rast nových vlasov. To dáva úľavu od lupín a vločiek, ktoré sa zvyčajne vyskytujú u pacientov s suchej pokožky hlavy. Aníz olej má antiseptické a antimikrobiálne vlastnosti, napomáhajúce odstránenie skalp infekcií. Pomáha zbaviť sa vši rovnako. Je to najlepšia liečba svrab, vločky a vši.

3. Aníz Výhody pre ženy

Aníz olej má vlastnosti estrogénu, ženský hormón. To uľahčuje mnoho hormonálne problémy u žien. Znižuje menštruačné kŕče. Ak je aníz olej používaný pre masírovanie žalúdka počas menštruácie, znižuje kontrakcie. Jeho masáž tiež zvyšuje prietok mlieka u dojčiacich matiek. Pitie čaju, ktorý obsahuje aniseeds dvakrát alebo trikrát denne pomáha v hojnej toku materského mlieka. Iný ako toto, nastávajúce mamičky môžu mať taky, pretože by to uľahčiť proces dodania. Ak čaj pripravený z anízu sa ochladí a postriekal na tvári v pravidelných intervaloch, môže pomôcť pri zosvetľovanie pleti.

4. Aniseed ako činidlo uvoľňujúce plyn

Aníz je považovaná za najlepšiu plyn uvoľňujúci prostriedok u detí i dospelých. Ak je sprevádzaný ďalšími prísadami ako zázvorom a rascou, dáva okamžitú úľavu od plynu v žalúdku. Aníz je známa od vekov pre svoje zažívacie vlastnosti. Aníz olej pomáha pri trávení ťažkých jedál. Zmes drveného aníz, citrón, soli a väčšej časti vody, je potrebné pripraviť. Ak pili po jedle, to dáva relaxáciu a pomáha tráviaci systém. Naviac je chutný a chutné. Pôsobí tiež ako preháňadlo a vymaže problém zápchy. Pomáha tiež pri čistení nafúknuté brucho. Pomáha pri odstraňovaní žalúdočné ťažkosti. Metabolizmus ľudského tela môže byť regulovaná s použitím aníz oleja. Pomáha pri stimulácii hladu.

load...

5. Blessing pre srdce

Aníz olej preukázal svoj význam pre kontrolu hladiny krvného tlaku. Udržuje srdce silné. To znižuje tlak na srdce, pomáha to fungovať dobre. Sladká, aromatické a plné chuti, aníz je považovaný za záchranca na srdce. Aníz je večný bylinná rastlina, ktorá reguluje srdcový tep. Je to prírodné analgetikum.

6. Kulinárske Význam

Čerstvé listy anízu sa používajú na varenie. To je použité v ústnych vôd a ústa osvieženie materiálu. Aromatické listy anízu požičiavať chuť jedlo jednoduchým pridaním extra nádych k nemu. Vzhľadom k jeho detoxikačné vlastnosti, to je široko používaný pri príprave bylinných čajov a nápojov. Tie môžu poskytnúť okamžitú úľavu od bolesti hlavy, nafúknuté brucho, nevoľnosť, atď Je široko používaný ako ústna osviežovač. Okolo 20 - 30 gramov aniseeds by poskytoval dostatok železa pre splnenie dennú potrebu ľudského tela. Anízový olej prepožičiava obrovský, hlboký a curried príchuť bylinných čajov, nápojov a potravín. Nielenže anízový olej chutia fantasticky, ale to môže zbaliť nejaké silné výhody pre jednotlivcov, ktorí ju konzumujú.

7. Ďalšie Dôležitosť

Aníz poskytuje úľavu od bolesti zubov. Tisíce dávok badiánu boli zaznamenané po veky, a od staroveku, ľudia boli známe, že výrazne využívajú aniseeds v rôznych diétach. Antiseptické vlastnosti anízu pomáhajú hojiť drobné odreniny a škrabance. To pomáha pri správne trávenie potravy a poskytuje okamžitú úľavu pre kašeľ, chrípka, a chlad. Jeho olej nesie antimikrobiálne a protiplesňové účinky. To tiež pomáha zbaviť sa kašľa a prechladnutia. To je považované za prírodné sedatívum. To pomáha pri znižovaní poruchy spanie a nespavosťou pomôcť. To uvoľňuje nervy a zvyšuje pokoj mysle. Reguluje cirkuláciu krvi v tele. Poskytuje úľavu od infekcie vytvorených v tele. Aníz je široko dostupné v malých vrecúškach av rôznych iných formách. Aníz olej je na trhu k dispozícii. Tento olej môže byť použitá na liečbu rôznych zdravotných problémoch. Ľudia používali aniseeds na liečbu niektorých ochorení, či už sa jedná o bodnutie v žalúdku, bolesti hlavy alebo zubov. Tieto semená sú vynikajúce zdroje medi, mangánu, draslíka, vápnika, atď že obsahuje jednu z najdôležitejších prvkov nazývaných B komplex. Aníz je bezpečná bylina použiť, a slúži ako úst osviežovač po jedle väčšina ľudí. Aníz je jedna bylina na svete, ktorý má vlastnosti ako stimulujúci laktáciu prevenciu menštruačné kŕče, poskytuje úľavu bolesti hlavy, bolesti zubov, riadenie metabolizmu, kašeľ, nachladnutie a chrípku a osvieženie dychu.

8. Anti-epileptické a anti-Hysteric

Jedným z hlavných charakteristík anízový olej je narkotikum a sedatíva. Tento efekt je zaistené, že anízový olej nájde použitie ako účinného antiepileptikum a anti-hysterický. Dosahuje toho tým, že spomaľuje krvný obeh nadol, čo pomáha zmierniť epileptický záchvat (1).

Anízový olej tiež stimulačné a srdečné vlastnosti pri použití v nižších dávkach. Avšak, v podstatných množstvách, vykazuje upokojujúci účinok na epileptickými záchvatmi, kŕče, a ochorení nervového systému. Jediný opatrnosť je potrebné uplatniť, je s dávkovaním, ako ťažké dávky môže viesť k nežiaducim účinkom.

9. Antiseptický

Aníz esenciálny olej vykazuje preukázateľne antiseptické vlastnosti. Táto vlastnosť anízu esenciálneho oleja z neho robí schopné antiseptické a pomáha v boji proti bakteriálnym infekciám a sepsu, a pomáha hojiť svoje rany rýchlejšie (2).

10. Antireumatické

Anízový olej sa získava z badiánu, ktorý vykazuje silnú antireumatické vlastnosti. Pomáha stimulovať krvný obeh a má upokojujúci účinok na postihnutých miestach, znižuje bolesť a zápal (3).

11. Kŕčom

Ďalšou užitočnou vlastnosťou anízu silica je rovnako účinný proti kŕčom. Anízový éterický olej pomáha podmienky vulkanizácie vyvolané kŕče, kŕče, bolesti, nervové utrpenia a hnačka. Obvykle kŕče sú násilné a nedobrovoľné kontrakcie vo svaloch, nervov, ciev a vnútorných orgánov, čo môže viesť k ťažkým podmienkam, ako sú kŕče, kŕče a obmedzeného krvného obehu. Aníz silice má upokojujúci a upokojujúci účinok, ktorý pomáha uvoľniť kŕče (4).

12. Tráviaci

Indiáni používali anízu ako úst osviežovač a tráviaceho agentom po celé stáročia. Anízový olej je efektívna zažívacie, ktorý podporuje trávenie. Táto vlastnosť robí to veľmi efektívna pri pomoci ľuďom, ktorí trpia pomalé trávenie potravy. Môžete zvážiť pridanie niektorých anízu esenciálny olej do pohára s vodou a pitie po požití mimoriadne ťažké jedlo (5).

13. Stimulant

Stimulačné vlastnosť anízu esenciálneho oleja nám môžu ťažiť z nasledujúcich spôsobov. To môže stimulovať krvný obeh a poskytnúť úľavu od reumatizmus a artritída, stimulujú vylučovanie enzýmov a hormónov, čím sa posilní celý metabolizmus a nakoniec to môže stimulovať nervový systém a mozog, aby sa nám aktívnejší a alert (6).

14. Liek proti nadúvaniu

Aníz éterický olej je účinný liek proti nadúvaniu činidlo. Pomáha vymazať prebytočný plyn z tela a pomáha zmierniť podmienky, ako je pálenie záhy a nafúknuté brucho. Prebytočný plyn môže viesť ku komplikáciám, ako sú poruchy trávenia a prebytok nadúvanie. Plyn tiež podporuje hypertenziu a obezitu, a zároveň je faktorom, ktorý prispieva k vypadávaniu vlasov a zlý zrak (7).

15. Expektoračný

Aníz éterický olej je účinný prostriedok uľahčujúce vykašliavanie, ktorý pomáha uvoľniť hlien a hlien. Táto vlastnosť robí anízový olej účinný prostriedok uľahčujúce vykašliavanie, ktoré môžu pomôcť zmierniť podmienky, ako chladný a dopravné zápchy. Môžete použiť anízu éterický olej na liečbu zápchy, kašeľ, zápal priedušiek astma a ďalšie dýchacie ťažkosti, ako je dýchavičnosť. Táto vlastnosť pramení zo schopnosti anízu sa uvoľniť hlien (8).

16. Insekticíd

Aníz éterický olej je účinný insekticíd, ktorý pomáha udržiavať komáre a muchy na uzde. Silica je jedovatá pre väčšinu z týchto hmyzu, a to je dôvod, prečo anízový olej nájde uplatnenie pri výrobe fumiganty, spreje a výparníky (9).

17. Vermifuge

Už vieme, že anízový éterický olej je účinný insekticíd. Okrem toho, aníz silice tiež vykazuje silnú vermifuge vlastnosti. To zbavuje črevnej červami a je pravidelne používaný v alternatívnej medicíne na liečbu žalúdočných infekcií spôsobených červami (10).

Čo viac chceme! Páčilo sa vám páči post? Ešte nám zanechajte komentár nižšie.

load...