Zdravie a wellness

17 úžasných prínosov grapefruitu pre pokožku a zdravie

17 úžasných prínosov grapefruitu pre pokožku a zdravie

Grapefruit, tiež známy ako, chakotra '(Hindi) je subtropické citrusové plody, ktorý má kyslý a mierne horkastú chuť. To bolo najprv kultivované na Barbadose v Západnej Indii ako hybridný ovocie z kríženia Pomelo a pomarančovníka. Grapefruit bol pomenovaný po hrozna, pretože rastie ako zoskupenie podobný hrozna.

Grapefruitov sú široko pestuje v Číne, Spojené štáty najmä Florida, Kalifornia a ďalších polo tropické južné štátmi.Komisia ovocie má mierne hrubé a tvrdé kože, ako pomaranče a vnútri, telo je členená ako pomaranče. Plody sú veľmi šťavnaté a kyslé líšia vo farbách od bielej, ružovej a červenej. Niektoré odrody sú kôstok a niektoré to môže byť toľko ako 50 semená pol palca na dĺžku.

Nutričná hodnota Grapefruit:

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 42 kcal 2.3%
Uhľohydráty 10,7 g 8%
Proteín 0,77 g 1%
Celkový obsah tuku 0,14 g <1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 1,70 g 4%
Vitamíny
Folates 13 ug 3%
Niacín 0,204 mg 1.5%
Kyselina pantoténová 0,262 mg 5%
Pyridoxín 0,053 mg 4%
Riboflavín 0,031 mg 2.5%
Tiamín 0,043 mg 4%
Vitamín a 1150 iu 38%
Vitamín c 31,2 mg 52%
Vitamín e 0,13 mg 1%
Vitamín k 0 ug 0%
Elektrolyty
Sodík 0 mg 0%
Draslík 135 mg 3%
Minerály
Vápnik 22 mg 2%
Meď 0,032 mg 4%
Železo 0,08 mg 1%
Horčík 9 mg 2%
Mangán 0,022 mg 1%
Fosfor 18 mg 2.5%
Selén 0,1 ug 0%
Zinok 0,07 mg 1%
Fytoživiny
Karotén-ß 686 ug
Krypto-xantín-ß 73 ug
Lykopén 1419 ug

load...

Hroznovej ovocie je bohaté na vitamín A, karoténu a lykopénu. To je často uctievaný ako "ovocia rajských stromov jeme" pre jeho výhody zdravie podporovať rovnako ako chorôb liečivé vlastnosti. Ružové a červené grepy sú bohaté na beta-karotén. To je tiež zásobárňou polychemicals, ako sú flavonoidy, terpénov a limonoids. Ružový grapefruit obsahuje karotenoid s názvom lykopén kyseliny listovej. Okrem toho, že bohaté na vitamín C, grepy sú tiež bohaté na vitamín A, vlákniny, draslíka a horčíka. Ďalej obsahuje mierne hladiny vitamín B komplex, ako je kyselina listová, riboflavín, pyridoxín a tiamín okrem niektorých pramenných minerálov, ako je železo, vápnik, meď a fosfor.

Plody ponúka celý rad priaznivých účinkov na zdravie v dôsledku svojej obrovskej obsahu esenciálnych vitamínov a minerálov.

A.Grapefruit Zdravie Výhody

1. Grapefruit na chudnutie:

 • Grapefruity a hroznovej šťavy sú dokázané, že pomáhajú ľuďom stratiť tuk a udržať si zdravú váhu. Populárna dietológovia a odborníci na výživu vždy odporúčame vrátane grapefruity v dennej strave graf, pretože neexistuje vedecký dôkaz, že jesť grapefruit pravidelne pomáha schudnúť výrazne. Lekári zistili, že jesť grapefruity znižuje inzulín, tak namiesto ukladania cukru a previesť na tuky, používa sa ako palivo, ktorá vedie k zníženiu hmotnosti.
 • Grapefruit je kaloricky veľmi nízka a skladá sa iba 42 kalórií na 100 gramov. Tak to je dobrá voľba pre ľudí, ktorí chcú schudnúť a zdravotné výhody grapefruit je veľa. Potraviny s vláknom budete cítiť plný a grapefruit je bohatá vo vode rozpustnej vlákniny. Rovnako ako melón, grapefruit má vysoký obsah vody, ktorá vám dáva pocit sýtosti.
 • Grapefruity pomáhajú blokovať vstrebávanie sacharidov v tele. Pitie grepového džúsu vám pomôže spáliť tuk uložený. Konzumácia jedného grapefruitu denne vám pomôže regulovať svoje telo a správnej hmotnosti problémy.
 • Hroznový plody majú vysoký obsah enzýmov, ktoré pomáhajú znížiť tuk. To je tiež nízky obsah sodíka a má vysoký obsah vody, ktorý vás bude plný udrží. To tiež zvyšuje metabolizmus tela.

2. Grapefruit na rakovinu:

 • Grapefruit je plná flavonoidov, ktoré pomáhajú v boji proti infekciám a udržuje telo zbavený karcinogény, ktoré môžu spôsobiť rakovinu.
 • Grapefruit obsahuje vysokú úroveň pektínu, ktorý pôsobí ako objemové preháňadlo a pomáha chrániť sliznicu hrubého čreva znížením vystavenia toxickým látky v hrubom čreve. Pitie 6 oz grepového džúsu denne pomáha predchádzať rakovine hrubého čreva. Je to nielen zabíja rakovinové bunky, ale tiež podporuje tvorbu zdravých buniek hrubého čreva. Pektín tiež zlepšuje trávenie.
 • Vitamín A je povinná udržiavať zdravé sliznice a kožu. Spotreba ovocie bohaté na flavonoidy a vitamín A pomáha chrániť pred rakovinou pľúc a rakovinou ústnej dutiny.
 • Naringenínu prispieva k oprave poškodenej DNA v bunkách karcinómu prostaty. Reparácia DNA a prispieva k prevencii rakoviny, pretože bráni množeniu nádorových buniek.
 • Lykopén je karotenoid pigment, ktorý dáva červenú farbu ku grapefruitu. Je to silný prostriedok proti nádorom a rakovine ktoré pôsobia ako zachytávač rakoviny spôsobujú voľné radikály. Lykopén funguje najlepšie s vitamínom A a C a grapefruit obsahuje ako v bežnom množstve.

3. Grapefruit Pre Vision:

 • Ružové a červené grepy majú obrovské množstvo beta-karoténu, ktoré sú potrebné na udržanie zdravej oči a zlepšujú videnie. Len jeden grapefruit denne stačí na udržanie víziu a bojovať proti vyčíňanie namáhanie očí a starnutia. Plod obsahuje dobrej úrovne vitamínu A a flavonoidov antioxidanty ako naringenínu a naringinu a je tiež dobrým zdrojom lykopénu, beta karotén, luteín a xantín. Tieto vlastnosti antioxidačné sú dobré pre videnie.

4. Grapefruit artritídy:

 • Grapefruit obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá pomáha rozobrať vápnika v tele, ktoré sa tvoria chrupavku spoločných náterových hmôt, ktoré môžu viesť k artritíde. Pitie grepového džúsu spolu s jablčným octom pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

5. Grapefruit na infekcie:

 • Flavonoidy obsah grapefruity pomáhajú telu bojovať s infekciami a udržať telo v bezpečí pred chorobami a chorobami. Jesť grapefruit každý deň alebo pitie grapefruitového džúsu denne zaisťuje imunitu proti kardiovaskulárnym ochoreniam. Flavonoidy a vitamín C a minerálnych látok obsiahnutých v grapefruitovej to ochorenie mlátiť powerhouse, že chutí príliš veľký robí.

6. Grapefruit Pre problémy s cholesterolom:

 • Antioxidanty obsiahnuté v grapefruitu tiež pomáha znižovať hladinu cholesterolu v osobe. Milióny ľudí trpí problémami s cholesterolom, čo môže viesť k nebezpečným dôsledkom. Lekári vždy odporúčame zmeny v stravovaní pre ľudí, ktorí chcú znížiť hladinu cholesterolu. Je vhodné zaradiť grapefruit vo vašej strave, ak trpíte problémami s cholesterolom. To je obzvlášť užitočné pre tých, ktorí zdržať užívania liekov. Jesť grapefruity môže znížiť hladinu cholesterolu až o 15% a môže znižovať hladinu triglyceridov až o 17%. Grapefruit tiež zvyšuje zdravie srdca a znižuje srdcové choroby.

 7. Grapefruit je pečeň Cleanser:

 • Grapefruit obsahuje množstvo pečene detoxikačné a čistiace prostriedky, medzi nimi sú rôzne antioxidanty a fyto živiny zvanej limonoids, ktoré pomáhajú vylučovať toxické z pečene tým, že je viac rozpustný vo vode. Ako už bolo spomenuté, grapefruit obsahuje tiež naringenínu, ktorý spôsobuje, že pečeň spaľovanie tukov, skôr než uložiť ho.

8. Grapefruit kvôli problémom Gum:

 • Jesť dve grapefruitov denne prispieť k zníženiu krvácania ďasien. Grapefruitov tiež zvýšenie hladiny vitamínu C a pomáha riadiť paradentóze.

9. Grapefruit Pre dýchacími ťažkosťami:

 • Vitamín C bola preukázaná v mnohých štúdiách zmierňujúce dýchacie problémy a prevenciu astmy. Vitamín C potraviny bohaté tiež znižuje piskot príznaky u detí a pomáha pri liečbe astmy, chronický kašeľ, dýchavičnosť a dokonca aj nádchu. Prítomnosť niekoľkých vitamínov a minerálnych látok vo grapefruitu tiež prispieva k posilneniu imunity, a znižuje dobu trvania chladu.

10. Grapefruit obličkových kameňov:

 • Ľudia, ktorí pijú 1 liter grapefruitového džúsu denne znížiť riziko vzniku obličkových kameňov. Vzhľadom na vysoký obsah vitamínu C, šťava pomáha zvýšiť pH moču a urýchliť rýchlosť, ktorou je kyselina citrónová secernovaný. Tým sa znižuje riziko vápnika kameňov tvoriacich.

B. Grapefruit pre starostlivosť o pleť:

11. Grapefruit obsahuje vysoké množstvo vitamínu A a C, minerálov a antioxidantov, ktoré prospievajú pleti prostredníctvom konzumácie grapefruitového alebo domáce masky.

load...

12. Vitamín C a antioxidačné účinky chránia pokožku pred nebezpečnosti pre životné prostredie. To tiež stimuluje produkciu kolagénu kože, ktorá prináša hladkosť a pružnosť kože. Retinol antioxidant dodáva pleti hebkosť a obnovuje poškodenej kože a lieči kožné pigmentácie.

13. Draselný prítomný v grapefruitu pomáha vyhladiť vrásky a stareckých škvŕn a poskytuje ochranný štít proti UV žiareniu.

14. Hrozna ovocie osviežuje pleť a aminokyselina prítomná v grepu je koža viac tuhé a mäkké.

C. Grapefruit na vlasy:

15. Grapefruit a jeho výťažky sú dobrým zdrojom vitamínu C. Adekvátne spotreba vitamínov je nevyhnutné pre zdravie a rast vlasov. Vitamín C má silné antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú zlepšiť imunitný systém a posilňuje spojivového tkaniva v vlasových folikulov a chráni ich integritu.

16. Naše vlasové folikuly často upchať kvôli lupiny a suchú šupinatá koža. To by mohlo poškodiť vlasové folikuly, ak sa nelieči, a tiež inhibuje rast vlasov. Grapefruitových jadierok extrakty môžu pomôcť v boji proti baktériám na hlave. To pomáha upokojiť pokožku a odraziť lupín. To pomáha zbaviť folikulov trosky a podporovať nové vlasy rastú.

17. Grapefruitová šťava je naložený s vitamínom C a vitamín A, čo je nevyhnutne potrebné pre zdravie vlasu. To zvyšuje prekrvenie pokožky hlavy, ktorá podporuje rast vlasov.

Ako jesť grapefruity?

Existuje mnoho spôsobov, ako začleniť grapefruit vo vašej strave pravidelne.

 • Delené grapefruitov fungujú skvele v šalátoch.
 • Grapefruitový džús je tiež dobrá voľba, iba v prípade, že je čerstvo vylisované a nie je načítaný s extra cukrom.
 • Grapefruitový džús môže byť tiež použitá na sladenie sušienky, koláče a pečivo, kým pečenie.
 • Môžete tiež použiť grapefruitový džús ako zálievka pre váš zmrzliny miesto sladké sirupy.

Grapefruit Seed Extrakty Výhody:

 • Hroznových jadierok pochádza z plodov grapefruitového stromu. Extrakt z grapefruitových semien, je kvapalná látka sa extrahuje zo semien grapefruitu. Tento výpis má rad liečivých vlastností a môže pomôcť, ako sa zbaviť baktérií a infekcií. To tiež podporuje celkový zdravotný stav imunitného systému, čo je nevyhnutné pre rast vlasov. Rovnako ako grapefruit, jeho jadierok je tiež bohatá na mnoho živín. Grapefruit jadierok je k dispozícii aj vo výživových doplnkov forme.

So všetkými týmito zdravotnými výhodami grapefruitov, nie je divu, že grapefruity sú tak populárne. Posledná vec, ktorú treba mať na pamäti, zatiaľ čo včlení grapefruit vo vašej strave je sa poradiť so svojím lekárom skôr, než jesť grapefruit, ako veľa liekov mix zle s týmto ovocím. Grapefruitov obsahujú zlúčeniny pomenované fuanocoumarins ktoré je známe, že iskra negatívny výsledok v kombinácii s liekmi.

load...