Zdravie a wellness

17 úžasné výhody oleja Citronella (Gandhatrina) na pokožku, vlasy a zdravie

17 úžasné výhody oleja Citronella (Gandhatrina) na pokožku, vlasy a zdravie

Citronella olej je obľúbený éterický olej extrahovaný z Cymbopogon Nardus, určitého druhu citrónovej trávy. Olej, vyňatá z vysokých tenkých listov Cymbopogon cez parný destilácie, má sladkú a sviežu arómu s tenkou konzistenciu. Je to jeden z najviac používaných olejov v aromaterapii, ktorý prichádza s širokú škálu zdravotných, koža a vlasy výhody. Lemongrass je tiež označovaná ako 'Gandhatrina' v hindčine, 'Nimmo Gadi' v Telugu, 'Elumichai Pul'v tamilčine a NIMBY Hullu v Kannada.

Citronella olej Používa

Nižšie nájdete niekoľko výhod používania citronelou esenciálny olej:

Výhody Citronella olej pre zdravie:

1. Citronelový olej je prírodný Odčervovaciu. To môže odstrániť škodlivé organizmy (červy) z nášho žalúdka, tenkého čreva a hrubého čreva, čím dochádza k liečbe nechutenstvo (1).

load...

2. Je prirodzeným detoxikačným, ktorý pomáha nášmu telu zbaviť sa škodlivých toxických látok a niekedy im bráni byť aktívny v našom tele. Olej je potenie od prírody (2), ktorý zvyšuje potenie v našom tele a uľahčuje detoxikáciu odstránením nadbytočného tuku, oleja, soli, kyseliny močovej, atď

3. Vzhľadom k svojej detoxikačné majetku, ale môže byť tiež použitá pre hojenie ortopedické problémy, ako je osteoartritída, reumatoidná artritída, atď (3).

4. Funguje ako prírodné diuretikum. Pravidelné používanie citronelový olej môže podporovať tvorbu moču, čo v konečnom dôsledku urýchľuje detoxikáciu. Pomáha nášmu renálny systém, rovnako ako celé telo zdravé (4).

load...

5. Éterický olej je veľmi užitočné pri liečbe problémov súvisiacich s zadržiavanie tekutín. To udržuje rovnováhu vody v našom tele a pomáha nám zostali ďaleko od kŕče alebo kŕče z brušné svaly (5). Jeho kŕčovitý príroda a otepľovanie účinky tiež pomôcť veľa v brušné kŕče.

6. Je to skvelý liek proti bolesti. Či už je to bolesť svalov alebo kĺbov, použitie iba 3 kvapky citronelový oleja na bolestivé oblasti môžete urobiť mágie! Treba však zmiešať s nosným olejom pred masírovania (6).

7. Citronelový olej má veľké protizápalové vlastnosti (7). Ponúka upokojujúce a upokojujúce účinky na vnútorné zápaly (v zažívacom trakte, žalúdka, čreva, atď.) Zapríčinené niektorých liekov, alkoholy apod Najlepšia vec, o olej je, že to funguje veľmi rýchlo a poskytuje úplnú úľavu od bolesti.

8. Rovnako ako všetky ostatné esenciálnych olejov, citronella tiež má silné antiseptické, anti-mikrobiálne a protiplesňové účinky (8). To znižuje pravdepodobnosť vzniku infekcie v rôznych vnútorných i vonkajších zranení a hojí rany rýchlejšie.

9. Olej je tiež účinný antidepresívum. To pomáha ľuďom zbaviť sa mračná a psychickej únavy. Funguje tiež ako skvelý nálada výťahu (9).

10. Citronella olej má citrónovou vôňou, ktorý je veľmi účinný pri jazde telesný pach preč. Len pár kvapiek oleja môžu byť zmiešané s vaničkou, aby si osviežujúci vôňu tela (10).

Výhody Citronella olej pre Skin:

11. Byť úžasné detoxifier, CITRONELL olej udržiava náš vnútorný systém čistý a čistý, čo sa odráža na našej koži. Pri použití tohto oleja, môžete ľahko získať zdravú a žiariace pleť.

12. Jeho antibakteriálne vlastnosti sú užitočné pri znižovaní kožné infekcie, ako je akné, bradavice, vredy, atď antiseptický povahe oleja tiež zabraňuje rany a zranenia dostať septik (11).

13. Použitie citronelový olej na kožu môže pomôcť naša pleť do značnej miery. To zlepšuje tón pleti tým, že je hladšia a tiež sprísňuje kožné póry účinne. V dôsledku rôznych kožných výhod CITRONELL olej sa používa v celej rade starostlivosti o pleť, vrátane opaľovacích mliek, odstránenie akné, krémy, oleje kontrolné krémy, atď

14. Tento éterický olej je tiež dobrý repelent. Môže byť aplikovaný na kožu, aby sa zabránilo bodnutí hmyzom, ktorý sa nakoniec bráni alergia (12).

Výhody Citronella olej na vlasy:

15. Najlepšie využitie citronelový oleja na vlasy je ovládanie olej na pokožku hlavy. To môže byť využívaná ako sprej a je veľmi účinný pri odstraňovaní nadmernej mastnotu vlasov.

16. Na rozdiel od klimatizácie mastnú pokožku hlavy a vlasov, upokojuje a zjemňuje je príliš.

17. Citronelový olej môže byť zmiešaný s šampónom pridať objem na kadere (13). Pomáha tiež vysporiadať s kučeravými vlasmi by de-zamotania správne vlasové pramienky.

Preto, začať používať citronelový olej dnes a zlepšiť svoje zdravie, pokožku a vlasy.

load...