Zdravie a wellness

16 Výkonný fenikálny čaj výhody, ktoré musíte vedieť

16 Výkonný fenikálny čaj výhody, ktoré musíte vedieť

Tie by pravdepodobne videl niekedy vo vašej kuchyni. Alebo niekde v supermarkete. Tichý, ignoroval, a možno zabudli fenikel.

Hnedastá zelená (alebo zelenkasté hnedá) semená, ktorých veľkosť bola známa už od staroveku. A teraz je čas, aby ľudia vedeli o svojich krás. Ešte raz.

Tieto semien feniklu. A čaj, ktorý je vyrobený s nimi. Skutočne zdravé. Zaujíma vás, ako na to? Len pokračujte v čítaní.

Čo je Fenikel čaj?

Vedecky známy ako Foeniculum vulgare, fenikel je aromatická rastlina (z čeľade mrkvy) použiť ako pre liečivý a kuchynské účely. Pochádza zo Stredomoria, to je teraz nájsť po celom svete. Semená feniklu majú aníz-ako príchuť. Semená a ich oleja sa používajú na výrobu lieku.

load...

To bolo používané ako tradičnej medicíne v Indii, Číne a na Strednom východe, a dnes je jeho použitie sa rozšírila po celom svete. Starovekí grécki lekári navrhli fenikel čaj pre dojčiace matky s cieľom podporiť prsníka tvorbu mlieka.

Fenikel čaj sa pripraví jednoducho varu feniklu semien vo vode, a to takým spôsobom, že prchavé oleje tiež zmes dobre s vodou. A áno, ako uvidíme, čaj je veľmi dobré aj pre vás.

Ale prečo?

Čo je Feniklový čaj dobré?

Existuje mnoho feniklový čaj zdravotné výhody. Obsahuje rôzne antioxidanty a ďalšie zlúčeniny, ktoré sú veľmi prospešné. Niektoré z jej výhod patrí zlepšená tráviaci fungujúce a zvýšenú imunitu a zdravie očí.

load...

V skutočnosti zdravotné vlastnosti feniklu čaju boli tak populárne, že v krajinách, ako je India a Čína, to bolo používané na liečbu had a bodnutí hmyzom. Späť v starovekom Grécku, olympionici používané fenikel k zvýšeniu vytrvalosti a podporujú dlhovekosť.

Bohaté na vitamíny A, B-komplex, C a D, aminokyseliny a mnoho ďalších živín, fenikel, nepochybne, je jedna zložka všetci musíme zahrnúť do našej strave.

Teraz sa dostávame k zdravotných prínosoch feniklu čaju - vo väčšom detaile!

Fenikel čaj Výhody

1. Zachádza gastrointestinálne problémoch a zlepšuje trávenie

Semien feniklu je známe, že uvoľnenie svalov a stimuluje tok žlče, ktorá nakoniec znižuje bolesť - to môže nakoniec zlepšenie trávenia. Fenikel je jedným z tých bylín, ktoré má vlastnosti trávenia zvyšujúce (1).

Fenikel tiež vylúči plyn z tela a zmierňuje nadúvanie. To podporuje krvný obeh v zažívacom trakte, a tým zlepšiť celkovú tráviaci proces (2).

Podľa tradičných perzských bádateľov, fenikel je jednou z mála rastlinných látok, ktoré môžu pomôcť zmierniť nadúvanie (3). A početné lekárske štúdie preukázali schopnosť fenikel ktorého cieľom je zlepšiť zdravotný stav tráviaceho traktu. Ako to je dobrým zdrojom vlákniny, udržuje hrubé črevo a hrubé črevo zdravé (4). Fenikel je tiež jedným z tých korenie, ktoré pomáhajú zmierniť produkcie plynu črevnej báze (5).

Aj keď existuje veľa dôkazov, že je neoficiálny dôkaz na podporu tohto fenikel čaj môže zmierniť IBS (syndróm dráždivého čreva) príznaky (6).

2. Pomôcky Chudnutie

Zaujíma vás, ako fenikel čaj výhody chudnutie? No, áno, to robí! To všetko sa scvrkáva na schopnosti fenikel, aby podporu trávenia. Zlepšil trávenie umožňuje telu vstrebávať živiny lepšie. To vás udrží nasýtení a znižuje chute. V konečnom dôsledku to pomôže pri chudnutí.

Fenikel je tiež považovaný za horúceho temperament byliny, a to pomáha hladinu glukózy v sére sa znižujú a podporuje kontrola hmotnosti u ľudí (7). Taktiež potláča chuť do jedla a pomáha zbaviť sa prebytočných tekutín a odpadu z tela (8).

3. Pomáha liečbe respiračných ochorení

Egyptský štúdia uvádza, že fenikel bol používaný po stáročia pre liečenie ochorení dýchacích ciest. Bylina sa používa aj na liečbu kataru (nadmerné hromadenie hlienu) v horných dýchacích cestách (9).

Fenikel tiež pomáha upokojiť kŕče v dýchacej sústavy. To čistí dýchacie cesty a udržiava respiračných ochorení v šachu.

Podľa nutričnej zemepisu webové stránky, fenikel je veľmi dobré pre pľúca (10).

V štúdii uskutočnenej u Ontario Veterinary College, bolo zistené, že bylinný kompozit obsahujúci fenikel zmierniť príznaky respiračného dysfunkcie u koní (11). Neboli nájdené podobné výsledky, aby bolo možné u človeka.

Ďalšie portugalská štúdia odporúča fenikel pre liečbu dýchacích ciest, ako je zápal priedušiek a chronickej kašľa (12).

4. Podporuje zdravie srdca

Existuje súvislosť medzi pečeň a zdravie srdca, ktoré väčšina z nás nie sú vedomí. Pečeň je miesto, kde je cholesterol vyrába a členenie. Zdravá pečeň prestávky cholesterolu dole efektívnejšie a reguluje to rovnako. Fenikel je jedlo, ktoré podporuje funkciu pečene a nepriamo podporuje zdravie srdca (13).

Fenikel je tiež vynikajúcim zdrojom vlákniny. Vláknina zabraňuje vstrebávaniu cholesterolu a chráni pred srdcovými chorobami.

Fenikel, že je vynikajúcim zdrojom draslíka, pomáha kontrolovať krvný tlak a pôsobí proti nežiaduce účinky sodíka. Tým sa zabráni hypertenziu a nakoniec srdcové choroby.

5. Posilňuje imunitný systém

Fenikel je vynikajúcim zdrojom vitamínu C, silný antioxidant, ktorý posilňuje imunitný systém. Fenikel obsahuje selén, ktoré môžu stimulovať produkciu T-buniek (T-bunky sú aktívnymi účastníkmi imunitnej odpovede).

Fenikel tiež má antimikrobiálne vlastnosti, ktoré ďalej napomáhajú posilnenie imunity.

6. Podporuje Eye Health

Bolo zistené, že extrakty z feniklu byť potenciálne užitočné v liečbe glaukómu (14). Môžete použiť fenikel čaj buď ako očné tonikum - priamo použiť vo forme očných kvapiek alebo ako obklad.

Podľa iránskeho štúdie, fenikel extrakty sú prospešné pre zlepšenie videnia (15). Vitamín C, jeden z živín feniklu je veľmi bohatý na, hrá významnú úlohu pri ochrane očí (16). Vzhľadom k tomu, oči majú vyššiu rýchlosť metabolizmu, majú dodatočnú potrebu antioxidačnej ochrany -, ktorý sa ľahko ponúkané feniklu vzhľadom k vysokému obsahu vitamínu C.

Podľa Oregon State University, nižšie hladiny vitamínu C v očnej šošovky môžu zvýšiť riziko vzniku šedého zákalu (17). Antioxidanty v feniklu chrániť oči pred účinkami makulárnej degenerácie (18). Tam sú niektorí jedinci, ktorí umývajú oči feniklu čaju pre liečbu zápalu spojiviek.

Fenikel možno tiež použiť na liečbu zápalov oka (19).

7. Zlepšuje hormonálnej rovnováhy

Fenikel je jednou z potravín obsahujúcich fytoestrogény, ktoré, podľa talianskej štúdie podporujú hormonálnu rovnováhu (20). Podľa iného americkej štúdie, semien feniklu preukázal významnú schopnosť liečiť PCOS (syndróm polycystických vaječníkov), čo je hormonálne poruchy najčastejšia u žien v reprodukčnom veku (21).

Obsah fytoestrogén v feniklu je to, čo robí bylinu ideálne pre zmiernenie príznakov spojených s hormonálna nerovnováha (22). Fenikel obsahuje fytohormóny, ktoré pomáhajú regulovať vlastné hormóny v tele a zabrániť prípadnej nerovnováhy (23).

Progesterónu je najdôležitejší hormón, pokiaľ ide o vyrovnávanie štítnu žľazu a systém žliaz. A fenikel má gestagénnej látky, ktoré napomáhajú v tomto ohľade (24).

8. Pomáha zmierniť artritídu

V jednej štúdii sa zistilo, že niektoré zápalové ochorenie dobre reagovať na feniklu. Bylina tiež zvyšuje aktivitu antioxidantu názvom superoxiddismutázy, čo prispieva k zníženiu hladiny zápalu.

Podľa štúdie Bombaj, fenikel je jednou z bylín, ktoré sa vo veľkej miere používajú na liečbu príznakov artritídy (25). V inej štúdii iránskej, fenikel preukázal vynikajúce osteoprotektivní vlastnosti (26).

9. Pomáha vyrovnať sa menštruačných problémoch

Niektoré štúdie ukazujú účinnosť feniklu v liečbe bolestivé menštruačné kŕče (27). Fenikel čaj môže tiež pomôcť regulovať štítnu žľazu, takže môžete mať zdravé prietok.

V roku 2002 iránske štúdie strednej školy dievčenské trpiaci menštruačné bolesti hlásil zásadné zlepšenie stavu po prijatí fenikel extrakt (28). V inej placebom kontrolovanej štúdii, bolo zistené, fenikel výrazne znížiť menštruačné bolesti (29). Ďalšie iránsky štúdie uviedla, že príjem z feniklu môže zmierniť menštruačné príznaky ako nevoľnosť a slabosť (30).

Menštruačné bolesti, podľa niektorých štúdií, je pravdepodobne spôsobený nadmernou kontrakciou maternicových svalov, ktoré vedie k zníženiu krvného. Fenikel bol uznaný uvoľniť tieto svaly, a tým hojenie príznakov.

10. Podporuje zdravie ďasien

Fenikel, je vynikajúci antimikrobiálne činidlo, pomáha pri liečbe zápalu ďasien (31).

11. Feniklový čaj Pre malé deti

Ako na University of Maryland Medical Center, fenikel čaj môže pomôcť znížiť koliky príznakov. Dôvodom je, že bylina upokojuje tráviaci trakt a vytláča plyn (32). Fenikel môžu mať relaxačný účinok na dieťa je črevách. Avšak, podľa štúdie, bylina sa neodporúča pre dojčatá do 4 mesiacov veku.

Podľa talianskej štúdie, fenikel infúzie pomáhajú predchádzať nadúvanie a koliky kŕče u detí (33).

Avšak, bolo zistené, fenikel musia byť nebezpečné pre deti v niekoľkých prípadoch. Pred použitím fenikel čaj pre novorodencov konzultujte so svojím lekárom.

12. Pomáha Zabi vnútorným parazitom

Fenikel je považovaný za botanický Odčervovaciu, a môže byť použitý na odstránenie vnútorných parazitov (34). Fenikel čaj má laxatívne vlastnosti, ktoré podporujú črevnú pohyby, a to pomôže spláchnuť červy z vášho systému. Semien feniklu sú tiež pravdepodobne pôsobí ako sedatívum pre červy. Niektoré štúdie predpokladajú, že červy nemôže znášať vajcia, keď v stave pokoja, a preto, fenikel udržuje ich množenie.

13. Pomáha liečbe cukrovky

V indickom štúdii, fenikel bol jeden z zistené, že majú vlastnosti, ktoré zmiernené diabetickej komplikácie (35) 10 potravín.

V inej publikovanej štúdii, 250 miligramov feniklu značne zníženej hladiny glukózy v krvi u potkanov, ktoré boli testované na, čo ukazuje podobné možnosti u ľudí.

Fenikel, že dobrý zdroj vitamínu C, môže tiež pomôcť diabetikom. Vysoký príjem vitamínu mohla znižovať hladinu cukru v krvi u ľudí trpiacich cukrovkou 2. Typu.

Jedným z liekov daných ľudí, ktorí majú hladinu cukru v krvi vysoká, je Gluconorm - 5, a jeden jej zložky je fenikel. Glukóza-znižujúce účinok Gluconorm - 5 sa predpokladá, že je dôsledkom určitých zložiek, s fenikel je jednou z nich (36).

Fenikel, podobne ako iné non-škrobnatých zeleniny, má nízky glykemický index. Vďaka tomu je bylina priaznivejšie pre kontrolu hladiny glukózy v krvi a majú priaznivý potravy v diabetickej stravy (37). Obaja zeleniny a jej semená obsahujú určité chemické látky, ktoré môžu pôsobiť proti cukrovke (38).

Ďalším dôvodom fenikel je diabetes superfood je jeho obsah draslíka. Potasisum bolo zistené, že zvyšujú citlivosť na inzulín, a je preto odporúča pre diabetikov (39).

Podľa University of Maryland Medical Center, veľká klinická štúdia vykonaná na viac ako 2000 ľudí bolo zistené, že primerané hladiny horčíka v potrave môže ponúknuť ochranu proti diabetu 2. Typu. Fenikel je horčík bohaté potraviny, a teda môžu byť veľmi užitočné v tomto smere (40).

14. Pomáha predchádzať rakovine

Podľa americkej štúdie, bylinné doplnky s feniklom, ako jednej zo zložiek majú potenciál k ochrane proti rakovine prostaty (41). Fenikel čaj je viaczložková zmes obsahujúca rôzne antioxidanty, ktoré chránia proti rakovine (42).

Fenikel obsahuje početné bioaktívne zlúčeniny, vrátane quercetin, ktorý ukazoval protinádorový účinok (43). Fenikel tiež possessses vynikajúce protizápalové vlastnosti, ktoré môžu byť attritbuted na rastlinnú živinou nazýva anetol. Táto zlúčenina, na rozdiel od brzdí zápaly, tiež bráni transformácii pravidelných článkov na tie rakovinové.

Jeho bohatstvo vlákniny a vitamínu C, aby fenikel dôležité jedlo v liečbe rakoviny (44). Podľa správy uverejnenej Tennessee State University, bolo zistené, fenikel, že inhibujú rast rakovinových buniek pľúc a hrubého čreva bunkových línií (45). Fenikel tiež obmedzuje aktivitu proteínu zvaného NF kappa B, ktorý je zodpovedný za rad zápalových ochorení, vrátane rakoviny (46).

Fenikel je tiež zistené, že má pozoruhodné protirakovinové potenciál proti rakovine pečene, prsníka a buniek (47). Antioxidanty v feniklom, spolu s vláknom, pomôcť očistiť hrubého čreva a zabrániť rakovine hrubého čreva (48).

15. Fenikel čaj Výhody For Men

Fenikel je známy ako libida-booster a môže zlepšiť sexuálnej túžby, najmä u mužov. To môže tiež zmierniť problémy spojené s močového mechúra a prostaty, ako aj predĺžiť orgazmus (49).

16. Pomáha liečiť akné

Fenikel obsahuje niektoré esenciálne oleje, ako sú anetol, myrcen, a Limonén - z ktorých všetky vykazovali protizápalové vlastnosti, ktoré majú potenciál na liečbu ochorení kože, ako je akné, (50). Fenikel tiež pomáha vypláchnuť prebytočnej tekutiny z kože, ktoré by inak mohli prispieť k akné (51).

To je u čaju výhod feniklu. Ale čo dávky? Koľko z feniklu môžete si vziať za jeden deň?

Dávkovanie

V ideálnom prípade môžete použiť 5 až 7 gramov semien feniklu v čaju denne. Dávka 500 mg / kg, môže viesť k nežiaducim účinkom, ako je piloerekcia a strata chuti do jedla (52).

Ako si vyrobiť Feniklový čaj

Tu je postup na prípravu čaju fenikel doma:

Čo potrebuješ
 • Vrecko z čerstvých semien feniklu, výhodne s vysokým obsahom prchavých oleja
 • Trochu množstvo medu
Inštrukcie
 1. Rozdrvte 1 až 2 polievkové lyžice semien. Môžete použiť paličku a maltu na tento účel.
 2. Pridajte rozdrvených semien k veľkému hrnčeka a pridajte horúcu vodu do neho. Uistite sa, že voda nie je vriacou.
 3. Pokrývajú džbán a strmé po dobu asi 10 minút.
 4. Kmeň kvapaliny a teraz čaj. Môžete pridať malé množstvo medu, ak chcete.

Feniklu Čaj Recepty

1. Rasca Koriander Feniklový čaj recept

Čo potrebuješ
 • 1 a pol šálky vody
 • 2 čajové lyžičky semien feniklu
 • 2 čajové lyžičky koriandra
 • 2 čajové lyžičky rasce
Inštrukcie
 1. Pridá sa 1 1-2 šálky vody v panve a varu
 2. Pridajte celý koriander, rasca a fenikel semená.
 3. Pokryť. Nechaj to strmé po dobu 5 minút.
 4. Namáhať a podávame.

2. Peppermint A Feniklový čaj recept

Čo potrebuješ
 • 2 čajové lyžičky mäty listov
 • 1-2 lyžička semien feniklu
Inštrukcie
 1. Rozdrviť semená a pridajte prísady do pohára.
 2. Naliať šálka horúcej vody do pohára.
 3. Pokryť. Nechaj to strmé po dobu 5 minút.
 4. Slúžiť.

3. Fenikel a zázvor čaj recept

Čo potrebuješ
 • 2 čajové lyžičky semien feniklu
 • 1 čajová lyžička čerstvého strúhaného zázvoru
 • 1 kávová lyžička sušenej citrónovej verbeny
Inštrukcie
 1. Rozdrviť semien feniklu, aby uvoľňovali svoje éterické oleje.
 2. Pridajte ingrediencie do hrnca. Pridajte vodu do nej a varu.
 3. Akonáhle voda začne bublať, nechajte povariť na miernom ohni asi 10 minút.
 4. Namáhať a podávame.

Kde kúpiť Feniklový čaj

Môžete si kúpiť krabičku fenikel čajových vrecúšok online.

Je ale zrejmé, že všetky potraviny, bez ohľadu na to, ako úžasné a prospešné je, má niektoré nežiaduce účinky rovnako. A fenikel čaj nie je výnimkou.

Fenikel čaj Nežiaduce účinky

Poďme sa pozrieť na to, čo v skutočnosti sú vedľajšie účinky feniklu čaju tu.

1. Mohla spôsobiť Sunburn

Spotreba feniklu čaju môže zvýšiť svoju citlivosť na slnko. Tie by mohli vyvíjať spálenie kože ako výsledok.

2. Môže vyvolať alergie

V zriedkavých prípadoch, fenikel čaj môže tiež spôsobiť niektoré alergické reakcie. Jedinci, ktorí sú alergickí na mrkvu, paliny či zeleru majú zvýšené riziko vzniku alergickej reakcie na fenikel. Medzi príznaky alergickej reakcie patrí nevoľnosti, ťažkosti pri prehĺtaní, alebo dokonca opuch tváre.

3. Môže vyvolať reakcie u tehotných žien

Isté štúdie ukázali nežiaduce účinky u tehotných alebo dojčiacich žien na spotrebu feniklu čaju. Fenikel mohlo tiež priniesť na menštruácie u tehotných žien a spôsobiť potrat. Ak chcete byť na bezpečnejšie strane, vyhnúť sa jeho použitie v prípade, že ste tehotná.

4. Možno interakcie s liekmi

Fenikel čaj by mohol tiež interagovať s niektorými liekmi a zabrániť tak ich metabolizácii. Patrí medzi ne lieky, ako je ciprofloxacín a fluorochinolónov. Aby sa predišlo interakciám, brať tieto lieky najmenej dve hodiny pred konzumovať čerstvý fenikel čaj. Alebo možno - vyhnúť fenikel, ak užívate niektorý z týchto liekov.

5. Mohlo by narušiť endokrinný systém

Fenikel tiež obsahuje fytoestrogény, ktoré patria do rodiny rastlinných hormónov podozrivých narušiť fungovanie endokrinného systému (53). Preto, ak ste trpia z akéhokoľvek ochorenia spojené s endokrinným systémom, vyhnúť sa používaniu feniklu.

6. Môže byť nebezpečné pre malé deti

Jedna správa uvádza, že dve deti trpel neurologického poškodenia, kedy boli podané rastlinný prípravok, ktorý obsahoval feniklu (medzi inými zložkami) (54). Preto, prosím, poraďte sa so svojím lekárom skôr, než udania formy feniklu vašich detí.

Záver

Naozaj zdravú, naozaj. Lacná. Jednoduché použitie. A to má kvantum zdravotných výhod. Čo iné by niekto chcel! Začnete feniklu čaj pravidelne, a vy nám poďakoval za istý.

Tiež, povedz nám, ako tento príspevok na feniklu čaju dávok sa vám pomohla. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...