Zdravie a wellness

16 úžasných výhod šťavy Sapota pre pokožku, vlasy a zdravie

16 úžasných výhod šťavy Sapota pre pokožku, vlasy a zdravie

Sapota je tropické ovocie, ktoré patria do rodiny zapotovité. Jeho vedecké meno je sapodila všeobecná a je pôvodom z Mexika, strednej Ameriky a Karibiku. Ostatné mená sú sapota Chick, lamoot, noseberry a sapota.

Sapota ovocie má zrnitú štruktúru a ľahké pižmový arómu. Nakrájajte ovocie na dve polovice a lopatka telo von, aby osviežujúci šťavy. Šťava by mala byť poskytnutá bez akýchkoľvek prísad vychutnať svoju jedinečnú chuť.

Sapota šťava tiež známy ako chikoo šťavy alebo sapodila všeobecná šťava je široko známy pre svoje úžasné výhody. Poďme sa pozrieť na sapota šťavy výhody:

load...

(Chikoo Ka Ras) alebo sapota Juice pre zdravie:

Sapota šťava zdravotné výhody patria nasledujúce:

1. Dobrým zdrojom esenciálnych živín:

Rovnako ako väčšina ovocných štiav, sapota šťavy je balená s radom základných živín. Obsahuje veľké množstvo vitamínu A, B a C. Je dobrým zdrojom minerálnych látok, ako je meď, niacínu, železa, vápnika a fosforu.

2. Považuje žalúdočné a črevné poruchy:

Chikoo šťava obsahuje špeciálnu zlúčeninu zvanú taníny, čo je prirodzene sa vyskytujúce polyfenoly, ktoré neutralizujú kyseliny zrážaním proteínov. Taníny majú tiež anti-parazitné, protizápalový protivírusové a antibakteriálne vlastnosti. Protizápalové vlastnosti sapota šťavy predchádzať zdravotným problémom, ako gastritídy a črevných porúch. To tiež pomáha pri odstraňovaní odpadu z brucha.

load...

3. Upokojujúce a zlepšuje zdravie kostí:

Sapota šťava je veľmi účinný sedatívum, ktorá uvoľňuje nervy a zmierňuje stres. Má vysokú koncentráciu vitamínu B, ktorý znižuje stres a pomáha prekonať únavu. Má hojné množstvo vápnika, ktorý pomáha posilniť a zlepšiť kvalitu kostí.

4. Aktivuje imunitný systém:

Vitamín C v sapota šťave posilňuje imunitný systém a vyvíja odolnosť voči infekčným agens. To je tiež užitočné pre zachytávanie škodlivých voľných radikálov. Nápoj sapota šťavy každý deň, aby sa zabránilo vírusové, bakteriálne a parazitárne účinok v systéme vnútorných orgánov.

5. Vysoká Vitamín A Obsah:

Vitamín A je veľmi prospešné pre zlepšenie zraku. To je nutné pre udržanie zdravej sliznice a kožu potreby. Vitamín A tiež chráni od pľúc a rakoviny krčka maternice.

6. Zvyšuje energiu:

Sapota šťava je bohatá na fruktózu a sacharózu, ktorá dobije energiu a revitalizuje telo okamžite. To je veľmi prospešné pre tehotné ženy a rastúce deti.

7. Vynikajúca Laxatívne:

Sapota šťava obsahuje veľké množstvo vlákniny, čo je vynikajúce laxatívum. Šťava nielen pomáha uľaviť od zápchy, ale tiež chráni sliznicu hrubého čreva od rakovinotvorných toxínov.

8. Znižuje riziko niektorých chorôb podmienky:

Sapota šťava pomáha udržiavať zdravú váhu a znižuje riziko vzniku cukrovky a srdcových chorôb. Takto sa tiež aktivuje výkonnosť čreva.

Sapota Juice na vlasy:

9. Robí vlasy Smooth & Soft:

Pravidelná konzumácia sapota šťavy poskytuje základné živiny potrebné pre udržanie zdravé vlasy. To robí vlasy hladké a mäkké, čo je viac zvládnuteľné.

10. Bojuje lupiny & iných nečistôt:

Vitamín C v sapota šťavy bojuje baktérií na pokožke hlavy a upokojuje pokožku odraziť lupín. To pomáha zbaviť folikulov trosiek a urýchliť rast vlasov.

11. Pomáha nepriamo rast vlasov:

Sapota šťava je veľmi užitočné pre cúvanie nadobličiek únavy žľazy. Tým sa udržuje správne hormonálnu rovnováhu, a tým, podporiť rast vlasov.

12. Zabraňuje predčasnému šediveniu vlasov:

Sapota šťava zlepšuje krvný obeh a opravy kapiláry získať husté a silné vlasy. To udrží prirodzenú farbu tým, že bráni predčasnému šediveniu vlasov. Takže piť sapota šťavy každé ráno sa dostať lesklé a lesklé vlasy.

Sapota Juice pre kožu:

13. Zlepšuje kože pleť:

Sapota šťava obsahuje živiny, ako sú vitamín C, vitamín A a niekoľkými minerálnych látok, ktoré prispievajú k zvýšeniu prirodzenú štruktúru a pleť kože.

14. Aids Kolagén Produkcia:

Vitamín A a C v sapota šťave zvlhčuje pokožku a chráni suchú a šupinatá koža. To je nutné pre tvorbu kolagénu, ktorý firiem a tonizuje pokožku potreby. To tiež podporuje elasticitu a vytvorí väz pre rýchle zotavenie.

15. Oneskorenie príznakov starnutia:

Antioxidanty v sapota šťave vykoreniť voľné radikály z tela, odďaľuje proces starnutia. Tak náročné sapota šťavu zabráni tvorbe vrások, jemných liniek a ďalších známok starnutia.

16. Chráni pred spálením efekty:

Sapota šťava chráni pokožku pred škodlivými účinkami slnka a znečisťujúcich látok. Znižuje spálenie spôsobené neustálym vystavením UV žiareniu a preventívne proti rakovine kože. Naneste sapota šťavu zvonka na kožu k zosvetlenie kože odfarbenie, jazvy po akné a pehy.

S toľkými proklamovaných výhod sapota šťavy, sme si istí, že ste budete zahrnúť do svojho jedálnička! Dúfam, že sa vám páčil článok. Nezabudnite zanechať svoje pripomienky nižšie.

load...