Zdravie a wellness

16 úžasných výhod pohánky (Kootu) pre pokožku, vlasy a zdravie

16 úžasných výhod pohánky (Kootu) pre pokožku, vlasy a zdravie

, Buckwheat'- tento názov by sa mohlo zdať, že sa jedná o druh obilnín podobné pšenicu. Ale pohánka nemá žiadnu spojitosť s pšenicou vôbec. V skutočnosti, to je ovocie, semená, ktorá úzko súvisí s rebarbory, štiavu a krídlatka. Tieto obilné podobné semená majú jedinečnú trojuholníkový tvar a majú rovnakú veľkosť ako pšeničných obiliek. Aby sa im jedlý, ich vonkajší trup musí byť odstránená pomocou špeciálneho mlecie zariadenie. Jeho farba sa pohybuje od tannish ružovej až hnedej (1).

Rovnako ako pšenica, pohánka môže byť tiež uzemnený na múku a môže byť vhodnou náhradou za pšenicu v prípade tých, ktorí sú lepku netolerantné ako pohánka je bez lepku. Tmavšie forma pohánky je výživnejšie. Pohánka kvety priťahujú včely, ktoré ich používajú na výrobu silne ochutené tmavý med. Pohánka je k dispozícii v pražených a nepražených formách. Pražená forma je tiež známa ako, Kasha ', ktorý je široko používaný v tradičnej európskej kuchyne. V Spojených štátoch, to je bežne používané v kašou a palaciniek. Nepražený, celá Buck pšeničné obilky sú známe ako pohánka zŕn alebo jačmenné pohánky.

Pohánka je tiež známy ako 'KOOT' v Hindi, 'Kutta' v Telugu, 'Kotu' v Tamil, 'KOOT' v Malayalam, 'Kutta' v Marathi, 'Kutti-ne Daro' v Gujarati a 'Titaphapur' v bengálske ,

load...

Zdravie Výhody Pohánka:

Pohánka je powerhouse živín. Byť bez lepku, môže to byť vynikajúci náhradou za pšenicu, raž, jačmeň a ovos. Preto sa považuje za vhodné pre tých, ktorí sú alergickí na pšenicu a celiakiou pacientov. Má vysoký obsah vlákniny a bielkovín, a významné množstvo železa a horčíka. Okrem toho, že obsahuje všetky osem esenciálnych aminokyselín. Pohánka je tiež nabitý fytosanitárnych živín, ktoré sú úžasné ochorenia bojuje organické zložky. Niekoľko zdravotné výhody pohánky možno pripísať na svoje úžasné nutričný profil.

1. AIDS v chudnutí:

Celozrnná pohánka môže byť veľmi užitočné pri chudnutí. Pohánka má menej kalórií v porovnaní s pšenice alebo jačmeňa. Je bez nasýtených tukov a cholesterolu a bohaté na diétne vlákniny a bielkovín (2). Táto kombinácia hrá dôležitú úlohu v potlačenie chuti do jedla, reguláciu hladiny cukru v krvi, čo uľahčuje správne trávenie a budovanie svalovej hmoty.

2. Diabetická priateľský:

Nízky obsah kalórií a tuku zdarma, pohánka je ideálnou potravinou pre diabetikov. Pohánka obsahuje liečivý chemikálie, ktorá posilňuje kapilárne steny a znižuje krvácanie, čím sa znižuje riziko vzniku smrteľných mŕtvice a infarktu u ľudí s vysokým krvným tlakom a cukrovkou (3). Zlepšuje mikro cievne integrity a cirkuláciu u diabetikov, čím sa zabráni poškodeniu nervov a svalových buniek a stratou funkcie obličiek. D-chiro-inositol je zlúčenina, ktorá je deficitná v diabetikov typu II. Táto zlúčenina je pre riadne vedenie inzulínu na kontrolu a ošetrovanie diabetu typu II nutné. Pohánka obsahuje D-chiro-inositol.

load...

3. Znižuje krvný tlak:

Pohánka je dobrým zdrojom horčíka, ktorý je nástrojom na zlepšenie krvného tlaku uvoľnením krvných ciev. Tým sa znižuje krvný tlak prirodzene bez použitia škodlivých chemických látok (4).

4. Kardiovaskulárne zdravie:

Byť bohatý na vitamíny B, najmä niacín, kyselina listová a vitamín B6, pohánka je veľmi prospešné pre kardiovaskulárne zdravie. Tieto vitamíny zníženie koncentrácie cholesterolu v krvi. Niacín spôsobuje zvýšenie s vysokou hustotou lipoproteínov (HDL), ktoré ďalej zlepšiť pevnosť krvných ciev a odstránenie cholesterolu. Tieto minerály, ako je železo, horčík, fosfor, meď a mangán pomoc pri znižovaní krvného tlaku a zlepšenie okysličenia krvi. Pohánka obsahuje vysoko kvalitné bielkoviny, ktoré odstraňujú plak tvoriaci triglyceridov a lipoproteínov s nízkou hustotou (LDL). Tak pohánka je veľmi prínosné pre ľudí so slabým srdcom funkcií a ďalších kardiovaskulárnych problémov (5).

5. Ochrana proti rakovine prsníka:

Výskum preukázal, že jesť stravu bohatú na vlákninu z celozrnných obilnín, ako je pohánka znižuje riziko vzniku rakoviny prsníka. V skutočnosti, pre-menopauzálnych žien jesť celozrnné vlákna sú na nižšie riziko vzniku rakoviny prsníka. Antioxidačné vlastnosti pohánky sa často používajú ako protijed na röntgenových žiaričov. Antioxidanty, lignany hrajú dôležitú úlohu pri prijímaní estrogénu, a preto sú prospešné pre ženy v priebehu alebo po menopauze. Rastlinné lignany sú prevedené do cicavčích lignanov v črevách. Jeden z týchto názvom enterolaktón sa predpokladá, že k ochrane proti rakovine prsníka a iných foriem rakoviny súvisiace s hormónmi (6).

6. Ochrana proti detskej astmy:

Podľa výskumu, spotreba celozrnných produktov, ako je pohánka môže znížiť riziko astmy o zhruba 50 percent. Vzhľadom na vysoký obsah horčíka a vitamínu E, pohánka môže pomôcť pri znižovaní výskytu astmy (7).

7. Zabraňuje žlčové kamene:

Byť s vysokým obsahom nerozpustnej vlákniny, pohánka môže pomôcť pri prevencii žlčových kameňov (8). Nerozpustná vláknina urýchľuje pohyb potravín cez črevá, zvyšuje citlivosť na inzulín, ale znižuje vylučovanie žlčových kyselín a cukru v krvi.

8. Zdravie Výhody Pohanka Protein:

Pohánka obsahuje proteíny veľmi vysokej kvality, ktoré ponúka niekoľko zdravotných výhod. Tento proteín v kombinácii s aminokyselinami, pomáha pri znižovaní hladiny cholesterolu okrem toho, že kľúčovým faktorom pri prevencii cukrovky a obezity. Okrem toho, pohánkové proteíny zníženie hypertenzie znížením aktivity enzýmu konvertujúceho enzýmu (9).

9. Zdravé Bone Structure:

Mangán prítomný v pohánky zaisťuje zdravú stavbu kostí tým, že tvorí základnú enzýmy pre stavbu kostí a pôsobí ako koenzým napomáhajúci metabolickú postup v ľudskom tele. To sa tiež aktívne podieľa na tvorbe spojivových tkanív, vstrebávanie vápnika a metabolizmus tukov a cukru. Horčík je tiež prospešný pre kosti a zubné zdravie. To trans chýba nervové impulzy a pomáha pri výrobe energie. Uľahčuje vstrebávanie vápnika v tele a zabraňuje vzniku osteoporózy. Tak, pohánka má veľa prispieť k zdravému kostnej štruktúre (10).

10. Duševné zdravie:

Pohánka tiež prispieva k duševné zdravie. Obsahuje tryptofán, ktorý ovplyvňuje náladu v pozitívnym spôsobom, čím šťastný a prevenciu depresie (11).

11. Ďalšie výhody:

Byť bohaté na minerály, ako je fosfor, horčík, železo, meď, zinok a mangán a s vysokým obsahom flavonoidov, pohánka, je veľmi účinný pri liečbe nízkej hemoglobín a časté prechladnutia a chrípku. Vzhľadom k vysokému obsahu vitamínu B komplex, pohánka sa často odporúča ľuďom, ktorí trpia poruchami pečene a ochorenie, ktoré je vyžadujú obmedziť ich spotrebu sladených látok (12).

Kožné Výhody Pohánka:

Kožné problémy sú hlavnou príčinou obáv v tomto scenári. Správny prísun živín do organizmu je nevyhnutná pre zdravú a žiarivú pleť. Kvalita kože do značnej miery závisí od genetických faktorov, ale je tiež ovplyvnená faktormi životného prostredia do značnej miery, ako je vystavenie znečistenie, úroveň stresu, životným štýlom atď Byť powerhouse živín, pohánka hrá dôležitú úlohu v koži zdravie.

12. Prírodné Opaľovacie:

Pohánka pomáha výrazne v starostlivosti o pleť. Obsahuje veľké množstvo rutínu, čo je výhodné pri ochrane proti poškodeniu kože spôsobené slnkom. Z toho dôvodu, že môže byť považované za prirodzený opaľovací krém, pretože poskytuje ochranu pred škodlivými lúčmi slnka (13).

13. Zabraňuje starnutiu:

Výkonné antioxidanty a flavonoidy obsiahnuté v pohánke sa zabránilo predčasnému starnutiu kože (14).

14. Robí Skin Glow:

Horčík obsiahnutý v pohánke má relaxačný účinok na cievy, čím sa zlepší krvný obeh. To má za následok žiariace a mladistvú pleti (15).

Vlasy Výhody Pohánka:

Zdravé vlasy výrazne zlepšuje vzhľad jedinca a je často zdrojom obdivu. Ale v súčasnej situácii, existuje niekoľko vlasové problémy siahať od vypadávanie vlasov, rozštiepené končeky vlasov, lupiny, rednutie vlasov a alopécia. Rovnako ako koža, správnej dodávky základných živín je nesmierne dôležitá pre posilnenie vlasovej folikuly a udržanie zdravej a poškodenie bez vlasov. Pohánka obsahuje niektoré zo základných živín, ktoré sú prospešné pre zdravie vlasov.

15. Pomáha rast vlasov:

Pohánka obsahuje 75% komplexných sacharidov. Celozrnné-sacharidy sú dobré pre správny rast vlasov. Pohánka je bohatá na vitamín A, B-komplex vitamínov a zinku, čo je veľmi priaznivé pre rast vlasov (16).

16. Zlepšuje Vlasy Zdravie:

Vitamín B6, alebo pyridoxín je nevyhnutný pre rast vlasov a zdravie. Je rozpustný vo vode, tento vitamín nemôže byť uložený v tele. Musia byť doplňované z nejakého zdroja potravy alebo doplnok. Pohánka je výborným zdrojom vitamínu B6.

Pohánka Nutričné ​​hodnoty:

Pohánka je powerhouse živín. Obsahuje rad živín, ktoré obsahujú sacharidov, vitamínov, minerálov, cukru, rozpustnej a nerozpustnej vlákniny, sodíka a aminokyselín. Obsahuje minerály ako mangánu, horčíka a medi. Navyše má dva zdraviu prospešné flavonoidy-rutinu a quercitín a všetky osem esenciálnych aminokyseliny. Pohánka je tiež výborným zdrojom esenciálne mastné kyseliny nazývanej kyselina alfa-linolénovej, ktorá je dôležitá pre celkové zdravie. Jeho nutričný profil je vysvetlené nižšie.

Fakty o výživovej hodnote
Kalórie 36 (152 kj)
Kalórie z tuku 3
% dennej hodnoty 1
Celkový obsah tuku 0,4 ​​g 1%
Sat. Tuk 0,1 g 1%
Cholesterol 0 mg 0%
Sodík 0 mg 1%
Celkové množstvo sacharidov 7,6 g 3%
Vláknina 1,1 g 4%
Proteín 1,4 g
Vápnik 1,9 mg
Draslík 48,9 mg

  • Vitamíny: Pohánka obsahuje 8% dennej hodnoty (DV) niacínu ktorý napomáha k uvoľňovaniu energie zo sacharidov, bielkovín a tukov v metabolizme. Poskytujú 6% dennej dávky vitamínu B - 6, kyseliny listovej a cholínu a malé množstvo vitamínu K, riboflavín a tiamín.
  • Minerály: Jeden šálka slúžiace pohánky zŕn poskytuje 21% DV horčíka a 12% DV fosforu a medi. Preto sú dôležitým zdrojom týchto minerálov.
  • Kalórie: Jeden šálka varené a pražené pohánky obsahuje okolo 155 kalórií. Sacharidy sú primárnym zdrojom energie. Približne 33 g sacharidov sú k dispozícii vo forme škrobu. Obsahuje len 1,5 gramov cukru.
  • Vláknina: pohánkové zrná obsahujú 4,5 g alebo 18% dennej hodnoty (DV) z celkovej vlákniny. Fiber pomáha pri chudnutí podľa zníženie hladiny cholesterolu a glukózy a propagáciu správne trávenie.
  • Proteíny: Jedna porcia pohánky zŕn obsahuje asi 6 gramov bielkovín. Proteín je životne dôležitý pre budovanie a opravy telesných tkanív.
  • Fat: Kalórie v Pohánka zŕn sú nízke. Obsahujú len 1 gram celkového tuku a menej ako pol gramu nasýtených tukov.

load...