Zdravie a wellness

16 úžasných prínosov ľubovníka bodkovaného pre pokožku, vlasy a zdravie

16 úžasných prínosov ľubovníka bodkovaného pre pokožku, vlasy a zdravie

Cítite nízky a motivovaný po celú dobu?

Rychlonohý život, nabitý rozvrh, a takmer žiadny čas pre seba alebo rodinu, existuje mnoho dôvodov pre viac a viac ľudí podľahne depresii.

Najhorším stať niekto chce byť. Ale počkajte, nie je všetko stratené. Príroda má riešenie pre tento too- ľubovníka bodkovaného!

Prečítajte si o to vedieť, ako krehká bylina vám pomôže poraziť blues a preplávať temnými mrakmi bez väčšej námahy.

Čo je ľubovník bodkovaný?

Vedecký názov-Hypericum perforatum Origin-východnej Európy inými menami, Amber, Demon Chaser, Goatweed

Ľubovník bodkovaný dostal tento zvláštne meno vďaka kvitnúce sezónu, ktorá sa pohybuje niekde okolo ľubovníka deň, teda 24. Júna Táto rastlina má dlhú históriu, siahajúcu až k ako skoro ako 1. Storočia nášho letopočtu, kde rímska vojenská použil ako liek na všetky duševné poruchy. To bolo menované ako, čarovným elixírom 'od kráľov a bylinky v stredoveku. V skutočnosti, mnoho kultúr dokonca použiť túto bylinu sa zbaviť vplyvu zlých duchov na celom tele!

load...

Je ľubovník bodkovaný v bezpečí? V súčasnej dobe, ľubovník bodkovaný je jedným z najpopulárnejších bylín používaných v Európe, Rusku, juhovýchodnej Ázii, Číne a USA. Je k dispozícii cez-the-counter predovšetkým na liečbu depresie a úzkosti.

Extrakty z ľubovníka obsahujú hypericínu, čo je jediná účinná zlúčenina. Ďalšou zložkou, hyperforinu, funguje aj ako antidepresívum. Bylina obsahuje aj ďalšie zložky, ako sú flavonoidy, antioxidanty a triesloviny, ktoré tiež vykazujú niekoľko liečivé účinky. Tieto aktívne chemické zlúčeniny majú významný vplyv na fyzikálne, hormonálne, chemické správanie tela.

Ľubovník bodkovaný sa predáva takmer vo všetkých formulároch surové, tinktúry, kapsule, a olej a všetci majú svoje špecifické použitie.

To bolo všetko o fyzikálnych a chemických vlastností tohto magického byliny. Poďme skok na ďalšie časti poznať úžasné výhody ľubovníka bodkovaného!

Prečo by ste mali používať ľubovník bodkovaný

Kožné Výhody

 1. Vylieči Skin

Zdravotné výhody

 1. Lieči depresie
 2. Ovládanie Úzkosť
 3. Udržuje obsedantno kompulzívna porucha (OCD) pod kontrolou
 4. Zmierniť bolesť ucha
 5. Odvykanie od fajčenia
 6. Riadi menopauze zmeny nálad
 7. Antivírusové vlastnosti
 8. Je užitočný pri vytváraní hormonálnej rovnováhy
 9. Zmiernenie bolesti kĺbov
 10. Znižuje krvný tlak
 11. Znižuje bolesti tehotenstva
 12. Má protirakovinové účinky
 13. Môže pomôcť liečiť opicu
 14. Pomáha Cure Parkinsonovej choroby
 15. Zachádza Sinus Congestion

Kožné Výhody ľubovníka mladine

Hoci známy pre jeho vplyv na vzor správanie jedinca, ľubovník bodkovaný tiež drží zvláštne miesto v oblasti pokožky a krásu. Poďme zistiť, ako na to.

load...

1. Vylieči Skin

Náchylný k kuchynských rezy a popáleniny? Pridaj sa do klubu. Bývali doby, bol som úplne zakázaný z kuchyne, pretože to isté. Ale táto metóda nie je možné po celú dobu; Potrebujeme jedlo, aby prežili, preboha. To nás stavia ďalšiu možnosť udržania bezpečnostné opatrenia po ruke. Riešenie v podobe ľubovníka.

Poranenia kože, popáleniny a podráždenie kože spôsobené v dôsledku drobné rezné rany všetko môže byť vyliečený s použitím mladiny oleja ľubovníka. Krémy sú tiež k dispozícii na liečbu týchto problémov, ale oleje fungujú najlepšie dať úľavu, bez toho aby museli opustiť jazvy. Antibakteriálne a protizápalové vlastnosti tejto rastliny práce na koži, aby sa ponúkajú určitú úľavu od týchto nepríjemných ochorení kože (1).

Poznámka: Bohužiaľ, forma olej z tejto rastliny je k dispozícii len vo vybraných rastlinných obchodoch.

Zdraviu prospešné účinky ľubovníka bodkovaného

Ľubovník bodkovaný bol používaný Gréci v staroveku na liečbu niektorých zdravotných porúch. Dokonca aj dnes, to je používané značne ponúknuť úľavu z radu podmienok. Poďme sa na ne pozrieť.

Späť na obsah

2. Lieči depresie

Depresia môže byť ochromujúce, bráni poškodený od žiť normálny, šťastný život. Väčšina antidepresíva používa na liečbu tento psychologický problém prísť s množstvom vedľajších účinkov. V takom prípade má zmysel obrátiť k prírode nájsť liek. Je to tak?

Výskum a štúdie v európskych krajinách sa zistilo, že ľubovník bodkovaný pôsobí ako veľký bylinné alternatívu k chemickým naložených antidepresív (2). To môže byť používaný na liečbu miernej až stredne ťažkou depresiou. To má menej nežiaducich účinkov ako v mnohých iných antidepresív, a to je to, čo robí to tak populárne v krajinách ako je USA.

Je však dôležité mať na pamäti, že ak trpí akútnou depresiou, to je vždy lepšie, aby vyhľadali lekársku pomoc, než sa samoliečby.

Späť na obsah

3. Ovládanie Úzkosť

Úzkosť nie je novým problémom v dnešnom svete. Významné udalosti, život mení rozhodnutie, psychickej nerovnováhy, mnoho situácií môže vyvolať úzkosť! Pre mnoho ľudí je táto podmienka môže byť život ohrozujúce príliš, najmä pokiaľ ide o stredného veku a starších ľudí. Mladí dospelí a dospievajúci tiež nie sú ušetrení úzkosťou (3).

Niektoré štúdie ukázali, že ľubovník bodkovaný môže ponúknuť úľavu od úzkosti. Výskum je stále v rodiacej sa fáze, ale ľudia už ručiť za úzkostných vytvrdnutí schopnosti tejto byliny sa.

Späť na obsah

4. Udržuje obsedantno-kompulzívna porucha (OCD), pod kontrolou

Ľudia, ktorí trpia obsedantno-kompulzívna porucha alebo OCD sú často tie, ktoré sa zaoberajú úzkosťou. Často terčom vtipov, OCD sufferers zriedka dostať svoj deň na slnku. Ľubovník bodkovaný sa ponúkajú určitú úľavu od príznakov OCD, ale sú zanedbateľné (4).

Späť na obsah

5. Zmierniť ušné bolesť

Ušné infekcie (otitis media), ktoré spôsobujú bolesť ucha môže byť liečená pomocou ľubovníka bodkovaného. Jedna štúdie zahŕňajúce 100 detí sa ukázalo, že kombinácia cesnaku, ľubovníka, nechtíka a divozel môže fungovať ako účinný bylinný roztok poskytnúť úľavu od bolesti ucha (5).

Späť na obsah

6. Odvykanie od fajčenia

Fajčenie je zlozvyk-takmer každý vie, že. Ale Ukončenie je iná loptová hra vôbec! Jeden z najsľubnejších využitie ľubovníka bodkovaného je, že môže byť použitý na pomoc jeden kop do zadku (6). Prebiehajú štúdie dať všetky tie fajčiarov, ktorí chcú prestať zvyk lúč nádeje.

Späť na obsah

7. Kontroly menopauze zmeny nálad

PMS je desivá, ale menopauze zmeny nálad (MMS?) Sú ešte desivejšie. Táto fáza sexuálneho zdravia ženskej je obzvlášť náročné, pretože sa jej psychicky poškodiť.

Ľubovník je veľmi populárny liek na oba typy nerovnováh. Jeho chemické zloženie je najmä preukázané, že znížiť hormonálna nerovnováha v menopauze, čím sa znižuje kolísanie nálady, závažnosť kŕče, podráždenie, depresie, úzkosti a úrovne v nich (7).

Späť na obsah

8. Antivírusová Properties

Nedávne štúdie ukázali, že ľubovník bodkovaný obsahuje niektoré antivírusové vlastnosti. Tieto novo nájdené aktivity tohto osobitného byliny je preukázané, že je užitočný v prevencii a liečbu AIDS, hepatitídy (A & B) a niekoľko ďalších závažných vírusových stavov (8).

Ale problém tu je dávkovanie; podľa štúdií, je vyžadovaná vysoká dávka pre antivírusové vlastnosti pracovať efektívne, ktoré môžu prichádzať s vážnymi vedľajšími účinkami. Ďalší výskum je stále na zistiť šťastné riešenie von z tejto byliny.

Späť na obsah

9. Je užitočné pri vytváraní hormonálnej rovnováhy

Nevyváženým hormonálne hladiny môže viesť k sérii zdravotných a kožných ochorení, vrátane akné, hyper / hypo-thyroidism a priberanie na váhe / strata. S touto magickú bylinu s mierou vám pomôže udržať hormonálne výkyvy pod kontrolou.

Účinné látky v tejto ľubovníka mať silný vplyv na hormonálnu reguláciu v našom systéme, udržať ich na uzde. Táto bylina pomáha udržiavať hypotyreózy a hypertyroidizmu pod kontrolou tým, že reguluje hormonálne sekrécie štítnou žľazou.

Späť na obsah

10. Zmiernenie bolesti kĺbov

Silné protizápalové a antioxidačné vlastnosti ľubovníka z neho robí ideálne riešenie pre náročné kĺbov, dna, rovnako ako svalové kŕče. Jeho upokojujúce príroda lieči problém zvnútra, čím sa budete cítiť lepšie v priebehu niekoľkých dní.

Len masírovať boľavé údy a kĺby s ľubovníkom bodkovaným oleja raz alebo dvakrát denne po dobu dvoch týždňov a cítiť reliéfu sami.

Späť na obsah

11. Znižuje krvný tlak

Ste obeťou výkyvom krvného tlaku? Potom, s ľubovníkom bodkovaným kapsuly pravidelne vám môžu pomôcť. Ako už bolo vysvetlené, táto bylina má silné protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáha znižovať zápal v kardiovaskulárnom systéme, znižuje stres na našom srdci.

Toto, podľa poradia, pomáha znižovať krvný tlak.

Späť na obsah

12. Znižuje tehotenstva bolesti

Počas tehotenstva, existuje niekoľko oblastí v tele, ktoré sa tiahnu bolestivo s rastúcimi mesiacov, ako spodná brucho a hemoroidy.

Pravidelná lokálna aplikácia ľubovníka bodkovaného na postihnuté miesta môže pomôcť znížiť bolesť a zápal. Spolu s účinnými protizápalovými účinkami, táto bylina má upokojujúce účinky na koži, a tak to môže pomôcť pri rýchlom procese obnovy.

Späť na obsah

13. Má protirakovinové účinky

Niektoré štúdie preukázali, že pravidelné užívanie ľubovníka bodkovaného suplementácia môže pomôcť zabrániť, rovnako ako liečbu leukémie.

Späť na obsah

14. Môže pomôcť liečiť opicu

Mať tvrdohlavý opicu ráno po párty iste kazia zábavu noci. Lemon voda, aspirin- snažíme všetko, ale len málo veci fungujú.

Tu mi dovoľte dať istý-shot liek na všetky vaše trápenia kocoviny-ST. Ľubovník.

Niekoľko štúdií k záveru, že hyperforinu, výkonný aktívna zložka prítomná v tejto byliny mohli byť užitočné v vyliečenie kocoviny a alkoholizmu. Všetko, čo potrebujete, je mať, je šálka čaju z ľubovníka bodkovaného bylina udržať tieto problémy na uzde.

Tu je návod, ako môžete urobiť tento aromatický čaj:

Budete potrebovať
 • 1 lyžica vysuší ľubovník bodkovaný
 • 1 šálky vody
 • 1 lyžička sladidlo podľa vlastného výberu (med, cukor atď.)
Čo je potrebné urobiť
 1. Rozpálime panvicu a pridajte vodu do neho.
 2. Teraz kvapka lyžicu sušených bylín a nechajte ju dusíme asi 5 minút.
 3. Pridajte sladidlo a preceďte čaj.
 4. Váš bylinný čaj je pripravený na konzumáciu.

Pre Hangover-Konzumovať tento čaj, trikrát počas dňa pre okamžité oslobodenie od opicu.

Pre alkoholizmus-si šálku tohto bylinného čaju dvakrát denne po dobu asi 4 až 6 týždňov.

Poznámka: Prípadne môžete nahradiť tento čaj s dennou dávkou 300 mg kapsule ľubovníka bodkovaného.

Späť na obsah

15. Pomáha Cure Parkinsonovej choroby

Ľubovníka, sa jeho účinnosť pri zvyšovaní množstvo dopamínu, čo je neurotransmiter, je spoľahlivým liekom na liečbu Parkinsonovej choroby. Niektoré štúdie naznačujú, že dopamín dysfunkcia je jedným z dôvodov, prečo tento duševný stav. Ďalej, jeho silný antioxidačný vlastnosť sa hovorí, že pomôcť neurálnej degenerácie spojené s nástupom z Parkinsonovej choroby (9).

To je široko navrhol, aby sa jeden šálka ľubovník bodkovaný čaj alebo 300 mg svoje kapsuly denne, aby bol tento stav na uzde.

Späť na obsah

16. Zaobchádza nahromadený

Antibiotické a antivírusové vlastnosti ľubovníka bodkovaného môže pomôcť znížiť sínus a hlien zápchy, chronickej kašeľ, chrípku, rovnako ako zápal priedušiek. Všetko, čo potrebujete, je hodiť do šálky ľubovník bodkovaný čaj po každom jedle získať úľavu od všetkých týchto podmienok.

Späť na obsah

Pozor

Aj keď nie tak rozsiahle ako nežiaducich účinkov, ktoré prichádzajú s užívaním antidepresív, ľubovník bylina to spôsobiť, že niektoré negatívne dopady. Tie obsahujú:

 • Kožné alergie
 • Žalúdočná nevoľnosť
 • Bolesť hlavy
 • Sexuálna / erektilnej dysfunkcie
 •  roztržitosť
 • Závrat
 • Suché ústa
 • Fall vlasy
 • Dlhodobom používaní môže dôjsť k viac ako potenie a triaška, horúčka, nevoľnosť, halucinácie, strata koordinácie svalov, zmätenosť etc sú niektoré z týchto vedľajších účinkov ľubovníka bodkovaného.

Poznámka: Nikdy nahradiť ľubovník bodkovaný s akýmkoľvek OTC lieky. Skôr, než začnete akékoľvek alternatívnu formu medicíny, vrátane ľubovníka bodkovaného sa vždy poraďte so svojim lekárom. Akonáhle sa dostanete kývnutie svojho lekára, môžete ísť do toho a užívať rôzne výhody, táto bylina ponuky!

Už ste niekedy skúšali tento nádherný byliny? Ešte s nami podeliť v sekcii Komentáre nižšie.

load...