Zdravie a wellness

16 úžasných prínosov Bael Juice pre pokožku, vlasy a zdravie

16 úžasných prínosov Bael Juice pre pokožku, vlasy a zdravie

BAEL, tiež známy ako bilwa je zásadný strom v indickej kultúre, ktorá je väčšinou vysadené okolo chrámov. Tento strom má veľa liečivých vlastností. Plodom je tvrdá, drevitá a hladká s sladké mäso vnútri ktoré možno konzumovať čerstvé alebo sušené. Sú tiež zmiešané s nápojmi a dezerty s cukrom alebo Jagger. Beal ovocie, tiež známy ako drevo jablko, obsahuje proteín, beta-karotén, vitamíny, tiamín, riboflavín a vitamín C.

Všetky časti stromu sa používajú na liečebné účely, ale BAEL šťava je najčastejší spôsob, ako zostať fit a zdravý. Pozrime sa na Top 16 výhody BAEL ovocné šťavy, nádherný dar prírody:

BAEL Juice Výhody:

1. Srdcové choroby:

Zmiešajte šťavu z zrelého ovocia BAEL s nejakým ghí. Zahrnúť túto zmes vo vašej každodennej stravy, aby sa zabránilo ochorenia srdca súvisiacich, ako srdcové mŕtvice a útokov. To môže znižovať hladinu glukózy v krvi o takmer 54%.

load...

2. Vlastnosti ochrany Gastro:

Táto magická šťava môže liečiť žalúdočné vredy, ktoré sú spôsobené v dôsledku nerovnováhy hladiny sliznice alebo oxidatívneho stresu v žalúdočnom trakte. Tieto fenolové zlúčeniny prítomné v tejto šťavy sú naplnené antioxidanty k zníženiu žalúdočné vredy.

Ovládanie 3. Cholesterol:

BAEL šťava pomáha pri kontrole hladiny cholesterolu a tiež znižuje hladinu cholesterolu v krvi. BAEL šťava ovláda triglyceridov v sére a tkanivo lipidov profily.

4. Antimikrobiálne vlastnosti:

BAEL šťava má antimikrobiálne vlastnosti. Extrahovaná šťava sa používa na kontrolu plesňových a vírusových infekcií. Oni majú antimikrobiálne vlastnosti, pretože šťava obsahuje kuminaldehyd a eugenol v ňom.

load...

5. Protizápalové vlastnosti:

BAEL šťava obsahuje protizápalové vlastnosti, ktoré sa používajú na zníženie histamínu vyvolané kontrakcie. To tiež dáva pozitívne výsledky na relaxáciu a upokojenie zapálené orgánmi.

6. Zápcha:

BAEL ovocné šťavy je najlepší liek spotrebováva k zníženiu zápcha a bolesti brucha. Ten obsahuje laxatívne vlastnosti čistiť a Tone čreva. Piť to pravidelne po dobu 2 - 3 mesiacov zníži sub-chronická zápcha. Môžete kombinovať to s cukrom a dvakrát denne na zmiernenie bolesti žalúdka pre deti piť. Pridať nejaký čierne korenie a soľ do šťavy za účelom odstránenia toxínov z čriev.

7. Úplavice a hnačka:

V Ayurveda, to je povedal, aby liečiť hnačka a úplavici bez horúčky. Môžete tiež zmiešať s Jagger alebo cukor.

8. Cooler:

Piť BAEL ovocná šťava s medom vyliečiť kyslosť. Môžete tiež použiť tento na jazyku liečiť vredy v ústach. Piť BAEL šťava pred obedom alebo večerou pre zníženie tepla a smäd z tela. To môže byť najlepší pitie v priebehu spaľujúce leta!

9. Kožná vyrážka:

Zmiešajte 30 ml šťavy bobkový list, rascu s BAEL šťavou a dvakrát vypiť denne liečiť žihľavku. To môže byť výhodné aj pre kožnú vyrážku a jeho symptómy, ako je svetlo červené, vystúpené, svrbiace hrbolčeky.

10. Materské mlieko:

Wood jablčnej šťavy môžu byť konzumované suchým zázvorom prášok a Jagger kojenec matiek. To pomáha produkovať viac mlieka pre dojčatá.

11. Rakovina:

Konzumovať tento šťavy pravidelne, aby sa zabránilo, alebo vyliečiť rakovinu prsníka.

12. Čistenie krvi:

Zmiešajte 50 gramov vlákniny šťavu s trochou teplej vody a dostatočným množstvom medu. Tento nápoj pomôže očistiť svoju krv.

13. Hemoroidy:

Tanín v BAEL ovocnej šťavy je užitočné pri liečbe hnačky, cholera, hemoroidy a vitiligo. To je tiež užitočné v anémie, ušné a očné poruchy liečby. V Ayurveda, šťava sa zmieša s kurkumou a ghí a šíri na zlomenín pri liečbe zlomeniny.

14. Skorbut:

Skorbut je ochorenie, ktoré sa vyskytuje v dôsledku nedostatku vitamínu C. To má škodlivé účinky na krvné cievy. BAEL šťava je dobrým zdrojom vitamínov a lieči túto chorobu.

15. Dýchacie problémy:

Šťava z plodov BAEL môže vyliečiť dýchacie problémy, ako je astma alebo chladu. To tiež poskytuje odolnosť voči chladu.

16. Ovládacie diabetes:

BAEL šťava obsahuje preháňadlá, ktoré sú užitočné pre kontrolu hladiny cukru v krvi. Stimuluje pankreas a pomáha im v dostatočnom množstve produkcie inzulínu, ktorý reguluje hladinu cukru v krvi.

Dúfam, že ste našli tento článok informatívne. Ešte nám zanechajte komentár!

Zdroj obrázku: 1

load...