Zdravie a wellness

16 prekvapujúcich výhod chmeľu (Kanphuta) pre pokožku, vlasy a zdravie

16 prekvapujúcich výhod chmeľu (Kanphuta) pre pokožku, vlasy a zdravie

Ak máte radi pivo a vedia, ako sa varí, potom si musí byť vedomý závodu "Hop". Chmeľ sú kvety samičie rastliny "Hop". Tieto bylinky sa používajú ako agent príchuti v pive a je voľba každého sládka získať čo najlepšiu chuť a vôňu do svojho piva. Chmeľ boli objavené na začiatku 11. Storočia a bol najprv používaný ako agent príchuti v pive, ale neskôr to bolo použité v bylinné lieky. Pestuje v mnohých častiach sveta, Hop závod má mnoho rôznych druhov, ktoré sú používané odlišne. Má výraznú vôňu a kyslú chuť. Ale nemusíte piť pivo získať výhody plynúce z tejto úžasnej byliny! Existujú aj iné spôsoby, ako používať dobroty chmeľu pre svoje zdravie a krásu.

Kožné Výhody chmeľu

Ako bylina, že bola použitá na liečbu rôznych chorôb súvisiacich s kože. Niektoré z kože výhod chmeľu sú:

 1. Udržuje pleť Young

Hop je dobrým zdrojom antioxidantov, čo znamená, že pomáha telu bojovať proti voľným radikálom, čo dáva pleti žiarivý a mladistvý lesk.

load...

2. Treats Skin Zápal

To môže byť hlavnou zložkou v pive, ale tiež používa v rôznych kozmetických prípravkov na ošetrenie pleti. Oleje a minerálnych látok v rastline poskytuje protizápalový účinok na kožu a je použitá na zníženie povrchovej cievy.

3. Zaobchádza Lepra

Pretože obsahuje protizápalové vlastnosti, hop sa používa na liečbu malomocenstva. Hoci to nie je jasné, ako hop pomáha pri liečbe tohto ochorenia, je jasné, že jeho vlastnostiach herbára, že cenným zdrojom liečby robiť.

Vlasy Výhody chmeľu

Musíte mať počul, alebo dokonca používajú pivo umyť si vlasy. Áno, pivo je dobré pre vaše vlasy, pretože obsahuje chmeľ!

 4. Znižuje Fall vlasov a lupiny

Pivo dodáva prirodzený lesk a prispieva k zníženiu lupín. Pivo sa tiež používa na oplachovanie vlasov, pretože obsahuje antioxidanty a hlavne chmeľ, ktoré pomáhajú znižovať padanie vlasov. Chmeľ extrakt môže byť tiež použitá priamo pre umývanie vlasov. Po prvé, opláchnite vlasy s jemným šampónom, potom použite chmeľového extraktu na hlave. To je celkom užitočné pri liečení pokožky hlavy a lupiny. Základné vitamíny a oleja prítomné v chmeli prispieť k otvoreniu drobné póry pokožky hlavy a zníženie vypadávania vlasov. Oleje v tejto bylinkovým pomáhajú liečiť odumretej kože na hlave a odstrániť lupiny, ktorá blokuje póry pokožky hlavy. Je ľahko dostupné na trhu, ale môže byť tiež použitá priamo z piva, ktoré má vysoký obsah chmeľu.

load...

Zdravie Výhody chmeľu

Chmeľ mať neobmedzený počet zdravotných výhod, a niektoré z nich sú uvedené nižšie:

5. Uľahčuje Nervozita

Chmeľ sa používa aj na liečbu nespavosti. Ako oni sú vztiahnuté k "konope" rodiny, ktoré sa používajú ako liečivá pre relaxáciu svalov a liečenie ľudí, ktorí trpia úzkosťou.

6. Uvoľňuje a upokojuje svaly

Chmeľ pomáhajú pri relaxácii na boľavé svaly a bolesť tela. Ľahko dostupné, to je použité v mnohých liekov proti bolesti.

7. Zachádza rôzne vredy

Ďalšou vlastnosťou tohto divu buriny je, že sa používa na liečbu rôznych typov vredov. Bolo preukázané, že dávka chmeľu v zmesi s inými základnými bylín pomáha pri liečbe rôznych vredy spôsobuje baktéria.

 8. Zlepšuje Tráviaca sústava

Zlepšenie tráviaci systém, chmeľ upevnite metabolizmus tela. Ľudia, ktorí trpia rôznymi poruchami trávenia môže ísť na tento bylinný liek.

9. Poskytuje úľavu od bolesti zubov

Protizápalové vlastnosť chmeľ poskytuje úľavu od bolesti zubov a iných chorôb ústnej.

To je len malá časť z liečivých vlastností chmeľu. To môže byť použitý v niekoľkými rôznymi spôsobmi, ako liečiť mnoho chorôb. Výhody chmeľu sa neobmedzuje iba na jeho pivné procesu. Používa sa aj ako aktívna zložka v aromatických kvasiniek, ktorý je ďalej použitý v rôznych liekov a pekárenských produktov.

10. Zmierňuje Úzkosť

Úzkosť je jedným z najväčších problémov, väčšina ľudí v dnešnej dobe čelí. A ak je váš problém taky, potom by ste mali začať používať chmeľ silice hneď! Sedatívne kvalita je to, čo robí chmeľ silice použiteľné v boji proti úzkosti a nálady. To pomáha upokojiť myseľ i telo.

 11. Analgetická

Chmeľ silicu je analgetikum, ktoré má mnoho upokojujúce vlastnosti. To teší veľkej popularite medzi staršími generáciami ako istý-shot liek na chronické bolesti. Takže nebojte sa, ak chronická bolesť je ťa trápi. Stačí začať používať chmeľu esenciálny olej a užiť si výsledky!

12. Zaobchádza Nespavosť

Ako bolo uvedené vyššie, chmeľ silice vykazuje sedatívne a upokojujúce vlastnosti. Je to ideálny liečbe nespavosti či nespavosti. Môžete rozptýliť niektoré esenciálne oleje pred spaním do postele a užívať si pokojné a hlboký spánok. Keď sa zobudíte, budete pripravení, aby sa na svet!

13. Zaobchádza menštruačné kŕče

Chmeľ éterický olej je upokojujúce vlastnosti a sedatívne účinky pomôcť zmierniť menštruačné kŕče a bolesti. Sedatívne kvalita pomáha uvoľniť svaly a znižuje bolesť. To vám môže pomôcť prirodzene prekonať ťažkosti pri menštruácii!

14. Zlepšuje sexuálnu výkonnosť

Chmeľ éterický olej pomáha mužom zvýšiť svoju sexuálnu zdatnosť. Chmeľ éterický olej pomáha rozšíriť svoj výkon. To vám môže pomôcť efektívne čeliť problému predčasnej ejakulácie. Ako chmeľ éterický olej má upokojujúci účinok na telo, pomáha znecitlivenie niektoré životne dôležité prvky, ktoré vedú k predčasnému sexuálnej stimulácii.

15. Zmierňuje kašeľ a dopravné zápchy

Zvyčajne sa zápal a podráždenie sú zodpovedné za väčšinu bežných respiračných ochorení. Aromaterapiou s chmeľom éterický olej pomáha znížiť zápal a upokojuje podráždené časti vášho dýchacieho traktu. Tak, to účinne znižuje kašľanie a preťaženie príliš.

16. Zaobchádza hlavy

Jeden z najpopulárnejších použitie chmeľu silica je zmierniť napätie a príznaky bolesti hlavy. Ukľudňujúce a upokojujúce účinky pomôcť uvoľniť svaly ramien a krku a zároveň pomáha uvoľniť myseľ a poskytuje úľavu od psychických stavov, ako je paranoja a demencie. Upokojujúci účinok umožňuje ukončiť vašej hlavy strasti a pomôže vám začať svoj deň s novou energiou!

Nutričná hodnota chmeľu

Ako bylinné medicíny, chmeľ obsahujú rôzne silice, vitamíny a minerály, vďaka ktorým je vhodná pre rôzne použitie. Niektoré z éterických olejov získaných z chmeľu sú:

  • Myrcen
  • Karyofylen
  • Farnesenu
  • Humulén

Tieto oleje majú antiseptické a protizápalové vlastnosti, ktoré ich robia ideálne pre relaxáciu tela. Vitamín E, vitamín B6, vitamín C a majú antioxidačné vlastnosti, ktoré robia imunitný systém aktívnejší a menej náchylné na ochorenia. Niektoré chemické látky prirodzene nachádzajú v tele sú tiež nájdené v tejto byliny, ktoré pomáhajú pri vyrovnávaní telesné funkcie.

Hoci jeho hlavnou funkciou zostáva v pivovarníctve, chmeľ sa pomaly získava pôdu pod nohami ako liečivá bylina. Je na čase sa pozrieme na tento zázračný liek, a všetko, čo môže ponúknuť. Že džbánok piva môžete vždy čakať!

Vedeli ste o chmelu a jeho výhody? Už ste niekedy skúsili? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami hneď nižšie v sekcii komentáre.

load...