Zdravie a wellness

16 najlepších výhod kukurice (Bhutta) pre pokožku, vlasy a zdravie

16 najlepších výhod kukurice (Bhutta) pre pokožku, vlasy a zdravie

Kukurica, tiež známy ako kukurica alebo náš starý dobrý (Bhutto / Makkai / Challe) v hindčine, 'Mokka Jonnalu' v Telugu, 'Makkacholam' v tamilčine, 'Cholam' v Malayalam, 'Musukina Jola' v Kannada, 'Makkai' in gujarati,, Makai 'v Marathi a pandžábský a, Butta' v bengálčine. Kukurica je veľké zrno závod, ktorý údajne pochádza z Mexika a Strednej Ameriky. Hoci zobrazené ako zelenina, to je v skutočnosti potravy obilia.

Listnatý stonka rastliny produkuje uši, ktoré obsahujú zrná známe ako jadra. Za každú jadra klasom, je vlákno z hodvábu. Biele a žlté jadrá sú veľmi populárne, ale dnes, kukurica je k dispozícii v červenej, hnedej, modrej a fialovej tiež. Biele a žlté hybridy sú známe ako masla a cukrovej kukurice, ktoré obsahujú oba typy jadier. Táto obilnín je známy pre svoje príjemnej chuti a svojej univerzálnosti.

Dieťa kukurica je k dispozícii v plechovkách alebo fľašiach v supermarketoch a používa sa v ázijskej kuchyni. To zrno je všeobecne k dispozícii v lete a môžu byť varené v mnohých rôznymi spôsobmi. Kukurica môže byť použitá na ozdobu čerstvé ryže alebo varené s cibuľou a chilli, aby večerné občerstvenie. To môže dokonca byť konzumované priamo z uší kukurice. V Indii, predajcovia sú často vidieť predávajú obilia, ktorá je známa ako, Bhutto '. Najlepšie na tom je, že kukurica je nielen chutné, ale bohatá na vitamíny, minerály a vlákniny, čo ponúka rad zdravotných výhod.

load...
kukuričné ​​Výhody

Pre jednoduchosť v oblasti čítania, sme rozdelené tento segment do zdravotných výhod obilia nasleduje pokožku a vlasy výhody.

Zdravie Výhody kukurice:

Okrem jeho lahodnú sladkú chuť, kukurica s vysokým obsahom vlákniny, s nízkym obsahom tuku a veľkým zdrojom esenciálnych živín ponúka celý rad priaznivých účinkov na zdravie sú uvedené nižšie.

1. Dobré pre trávenie:

Kukurica je vysoká vlákniny, ktorá obsahuje ako rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Rozpustná vláknina pomáha pri blokovaní vstrebávanie cholesterolu otočením do konzistencie gélovité zatiaľ čo nerozpustnej vlákniny zabraňuje zápcha a črevné problémy tým, že podporuje jemnú a objemné stolice, ktoré môžu ľahko pohybovať cez črevá, čím sa znižuje šanca na čreva a hnačku dráždivého. Tak, to pomáha predchádzať zažívacie problémy, ako je zápcha a hemoroidy, rovnako ako rakovinu hrubého čreva. Hoci kukurica obsahuje oba typy vlákien, má vyšší obsah nerozpustnej vlákniny.

load...

2. Zabraňuje Anémia:

Anémia je spôsobená v dôsledku nedostatku vitamínu B12 a kyseliny listovej. Kukurica obsahuje významné množstvo z nich, ako aj železo, čo je jednou zo základných minerálov potrebných pre vytvorenie novej červené krvinky. Nedostatok železa môže tiež spôsobiť anémiu.

3. Zvýšená energia:

Kukurica je považovaný za škrobnatých zeleniny, pretože obsahuje vysoké množstvo sacharidov, ktoré zabezpečujú, že sa krátkodobo a dlhodobé energie. Oni tiež zabezpečiť riadne fungovanie mozgu a nervovej sústavy. Jedna šálka kukurica obsahuje asi 29 gramov sacharidov. To je výhodné najmä pre športovcov, pretože si vyžadujú viac sacharidov pre optimalizáciu športový výkon. Okrem toho, kukurica je komplexný carb, takže sa dostane štiepený pomaly, a tak poskytuje tak vyváženými energetických hladín, ktoré sú bez vrcholov a údolia. Odporúča sa jesť corn pár hodín pred výkonom pre trvalý energie.

4. Znižuje hladinu LDL cholesterolu:

Cholesterol je produkovaný v pečeni a všeobecne existujú dva typy cholesterolu, HDL alebo dobrého cholesterolu a LDL, alebo zlý cholesterol. Bad zvyšuje cholesterol v dôsledku požitia tukových potravín, čím oslabuje svoje srdce a spôsobuje kardiovaskulárne choroby. Kukurica je bohatá na vitamín C, karotenoidy a bioflavonoidy, ktoré udržujú svoje srdce zdravé tým, že riadi hladinu cholesterolu a zvyšuje prietok krvi. Kukuričný olej má antiaterogénne vplyv na hladiny cholesterolu, pretože znižuje hladinu cholesterolu v krvi tým, že znižuje vstrebávanie cholesterolu v ľudskom tele, a tým zabraňuje ateroskleróze a upratovacia voľné radikály v tele.

5. Uľahčuje priberanie na váhe:

Kukurica je skvelá voľba pre ľudí s podváhou, označované ako, tvrdých Gainers '. Potrebujú zvýšiť svoj príjem kalórií tak, aby sa dal na niekoľko libier na rámoch. Kukurica je kalórií hustá a bohatá na sacharidy, ktoré pomáha hromadne svoje telo. Tak, to môže byť zdravý prírastok do vašej stravy, ak ste podváhu. Jedna šálka kukuričných zŕn poskytuje toľko ako 130 kalórií.

6. Zabraňuje Diabetes a hypertenzia:

Organické ovocie a zelenina, ako sú kukurica, sa ukázali byť efektívne pri znižovaní príznakov cukrovky. Pravidelná konzumácia kukuričných zŕn napomáha v riadení non-insulin dependentný diabetes mellitus (NIDDM) a chráni proti hypertenzii v dôsledku prítomnosti fenolových fytochemických látok v celom kukurice. Fytochemikálie regulovať absorpciu a uvoľňovanie inzulínu v tele, čím sa zníži pravdepodobnosť hrotmi a kvapky pre diabetikov a umožňuje im udržiavať normálny životný štýl. Okrem toho, kukurica je dobrým zdrojom kyseliny pantoténovej. Tento vitamín B pomáha v sacharidov, bielkovín a metabolizmus lipidov. Z toho dôvodu, že zabraňuje namáhaniu podporou fungovanie nadobličiek.

7. Silnejší spojivového tkaniva:

Spojivové tkanivo sa skladá z kostí, väzov, šliach, svalov a chrupaviek. Kukurica obsahuje stopový mangánu, ktorý posilňuje spojivového tkaniva. Okrem týchto, mangán udržuje hladinu cukru v krvi stabilnú a rozkladá sacharidov a tukov na zabezpečenie energie. Šálka ​​kukurica poskytuje asi 12 percent dennej odporúčanej hodnoty mangánu. Kukurica obsahuje tiež veľký podiel minerálnych látok, ako je horčík, železo, meď a fosfor, ktoré sú potrebné pre zdravé kosti. Tieto živiny, aby sa vaše kosti praskanie ako starnete.

8. Zlepšuje Vision:

Žlté jadrá kukurica obsahujú látky zvanej karotenoidy, ktoré znižujú riziko vzniku makulárnej degenerácie, tj zhoršenie zraku v strede vášho zorného poľa. Beta-karotén pomáha pri produkcii vitamínu A, a tým podporujú lepšie videnie.

9. Protirakovinové účinky:

Výskum preukázal, že nájdené pri kukurici antioxidanty môžu bojovať a eliminovať voľné radikály rakovinotvorné. Okrem toho je táto zrna je dobrým zdrojom fenolové zlúčeniny, kyseliny ferulová, ktorá je účinná v boji proti nádorov prsníka a pečene.

10. Prospešné počas tehotenstva:

Byť bohatý zdroj kyseliny listovej, kukurica je výhodné najmä pre tehotné ženy. Nedostatok kyseliny listovej u tehotných žien môže spôsobiť narodenie podvyživených detí a tiež spôsobiť defekty neurálnej trubice pri narodení. Tak, tehotné ženy by mala obsahovať obilia v ich strave, ako to prospieva zdraviu dieťaťa i budúcu matku. Avšak v prípade vysokého krvného tlaku alebo opuchnuté ruky alebo nohy, je vhodné najprv konzultovať s lekárom.

11. Prospešné pre srdce:

Kukuričný olej sa hovorí, že majú antiaterogénne účinok na hladinu cholesterolu v krvi, a tak, chráni proti kardiovaskulárnym ochorením. Kukuričný olej je zvlášť prospešné pre zdravie srdca, pretože má optimálnu kombináciu mastné kyseliny, čo umožňuje omega - 3 mastných kyselín, aby sa odstránil škodlivý zlý cholesterol a nahradiť ich na väzobných miest. V dôsledku toho, že bráni tepny pred zanesením, znižuje krvný tlak a znižuje riziko srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice.

12. Zabraňuje Alzheimerovej choroby:

Kukurica je dobrým zdrojom tymín, ktorá je neoddeliteľnou účastníkom enzymatických reakciách centrálnej s výrobou energie, ako aj mozgových buniek / kognitívne funkcie. Je tiež potrebné pre syntézu acetylcholínu, neurotransmiteru nevyhnutný pre pamäť a ktorých nedostatok môže spôsobiť poškodenie v súvislosti s vekom duševných funkcií (senility) a Alzheimerovej choroby.

Kožné Výhody kukurice:

Kukurica je dobrým zdrojom niektorých vitamínov vrátane vitamínu C, tiamín a niacín, rovnako ako minerálov a antioxidantov, ktoré hrajú dôležitú úlohu v starostlivosti o pleť. Nižšie sú výhody kukurice na koži.

13. Údržba zdravej kože:

Žltá kukurica je bohatým zdrojom beta-karoténu, ktorý tvorí vitamín A, ktorý je životne dôležitý pre udržanie zdravej pokožky. Vitamín C a lykopén sú potenciálnymi antioxidanty, ktoré zabraňujú UV vytvorené voľné radikály z poškodenia kože a zvyšujú produkciu kolagénu, ktorý pomáha v udržiavaní hladkú kožu. Okrem toho, že jedol, kukurice môžu byť tiež aplikované lokálne, ako kukuričný olej, ktorý je bohatým zdrojom kyseliny linolovej.

14. Zabraňuje Kožné problémy:

Kukuričný škrob je použitý ako prísada do mnohých kozmetických prípravkov, a môžu dokonca byť aplikovaný lokálne upokojiť kožné vyrážky a podráždenie. Karcinogénne ropné produkty môžu byť substituované s kukuricou prípravkov v kozmetických prípravkoch, ako pleťové krémy použiť vazelínu ako základný materiál, ktorý môže blokovať póry, a zhoršiť ochorenie kože.

Vlasy Výhody kukurice:

Pravidelná konzumácia jednu šálku kukurice posilňuje vlasové folikuly, pretože obsahuje účinné antioxidanty, ako je vitamín C a lykopén, ktoré pomáhajú v produkcii kolagénu, čím sa udržuje hladký vlasy. Kukuričný olej je obzvlášť prínosné pre pridanie lesk vašich vlasov a mnoho ďalších výhod pre starostlivosť o vlasy je uvedená nižšie.

15. Bojuje proti vypadávaniu vlasov a sucha:

Kukuričný olej poskytuje skvelú kombináciu mastných kyselín a živín, ako je vitamín E. To znamená, že miestne aplikácie tohto oleja pomáha udržiavať vlasové folikuly hydratované, dobre živené a zabraňuje predčasnému starnutiu. Antioxidanty sa zabránilo poškodeniu buniek o zachytávaní voľných radikálov. Z toho dôvodu, že je účinná v boji proti vysušeniu a padanie vlasov v dôsledku pôsobenia voľných radikálov. To tiež obsahuje vitamín K, ktorý pomáha pri vstrebávaní vápnika, čím sa zabráni vypadávaniu vlasov.

16. Údržba zdravých vlasov:

Liečba horúci olej s kukuričným olejom vám môže poskytnúť mäkké a hebké vlasy. To má správnu rovnováhu omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín, ktorý riadi zápal a bráni pokožku hlavy z stáva suchá a šupinatá. Tieto mastné kyseliny sú dôležitými zložkami bunkovej štruktúry uľahčujúce transport tuku a nedostatok niektorý z nich môže spôsobiť krehké vlasy alebo padanie vlasov. Za týmto účelom, teplo kukuričného oleja v pol minúty a vmasírujte na pokožke hlavy so špičkou prsta. Nechaj to po dobu 15 minút a potom opláchnite šampónom získať mäkké a lesklé vlasy.

Nutričná hodnota Kukurica:

Corn neobsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov, ale neobsahuje veľké množstvo vody a je bohatá na vlákninu. Má stredne glykemický index, ktorý umožňuje telu rozbiť to pomalšie ako u iných vyšších glykemickým indexom, ako je biely chlieb. Je to veľký zdroj vitamínu B1, vitamín B5, vitamín C a kyseliny listovej. Jeho nutričný profil je vysvetlené nižšie.

Kukurica, biela kukurica, žltá kukurica, biela

Suma za 100 grams 1 cup (166 g) 100 grams
Kalórie 365

1.% Denná dávka *

Celkový obsah tuku 4.7 g7%
Nasýtený tuk 0,7 g 3%
Polynenasýtený tuk 2,2 g
Mononenasýtený tuk 1,3 g
Cholesterol 0 mg0%
Sodík 35 mg1%
Draslík 287 mg8%
Celkový obsah sacharidov 74 g24%
Proteín 9 g18%

2.

Vitamín a 0%Vitamín c 0%
Vápnik 0%Železo 15%
Vitamín b-6 30%Vitamín b-12 0%
Horčík 31%

3.

* denné hodnoty sú založené na diéte s obsahom 2 000 kalórií. Vaše denné hodnoty môžu byť vyššie alebo nižšie v závislosti od vašich potrieb kalórií.

Sacharidy: Kukurica má výrazne nižší obsah nasýtených tukov, cholesterolu a sodíka. Má vysoký obsah sacharidov, ktorý poskytuje takmer 82 percent kalórií tejto potraviny obilia. Pol šálky kukurice obsahuje asi 80 kalórií, z ktorých 10 kalórií z tuku, zatiaľ čo 5 palcov ucho kukurica obsahuje 65 kalórií.

Vlákno: kukurica s vysokým obsahom vlákniny a kukurice obsahuje rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Stredne veľké ucho kukurica poskytuje takmer 10 percent požadovanej dennej hodnoty (DV) kukurice.

Vitamíny: Kukurica je dobrým zdrojom vitamínu C, aj keď spracované formy, ako popcorn alebo kukuričnú obsahujú menej tejto živiny. Kukurica je tiež bohatá na vitamíny B ako napríklad tiamínu a niacín. Kyselina pantoténová je vitamín, ktorý je zásadný pre sacharidov, bielkovín a metabolizmu lipidov v tele a kukurice obsahuje to vo významnom množstve. Okrem toho, že poskytuje veľkú časť dennej folátov požiadavke a je bohatým zdrojom beta-karoténu, ktorý je nutný pre tvorbu vitamínu A. Druhy kukurica jadrá obsahujú vitamín E, ktorý je prírodný antioxidant pre rast.

Antioxidačné Fytonutrienty: Kukurica obsahuje antioxidačné fytochemikálie, ktoré sa môžu líšiť v závislosti od rôznych druhov obilia. Žltá kukurica je bohatá na karotenoidy, ktoré poskytujú vysoké koncentrácie luteínu a zeaxantínu. Modrá kukurice je bohatá na anthokyanových antioxidanty, zatiaľ čo fialovej kukurica obsahuje najmä kyselina s názvom kyselina protocatechuová, ktorý je silný antioxidant. Kyselina ferulová je prírodný antioxidant vyskytujúce sa v rastlinách, ktorý pomáha neutralizovať voľné radikály. Kukurica obsahuje veľmi vysokej hladiny tejto kyseliny, ktorá môže zvýšiť až na 900 percent na varenie to.

Tak, kukurica môže byť zdravý prírastok do svojho jedálnička, ale niektoré veci je potrebné mať na pamäti. Kukurica obsahuje vysoké množstvo mastných kyselín, a preto nie sú vhodné pre tých, ktorí sú na vysoké riziko srdcových ochorení. Prebytok kukuričného alebo kukuričného oleja môže zhoršiť tieto podmienky a spôsobujú zbytočné zvýšenie telesnej hmotnosti. Preto je vhodné ju konzumovať s mierou, aby si maximálne zdravotné výhody tohto lahodného obilnín.

load...