Zdravie a wellness

15 zdravých potravín, ktoré pomáhajú tráveniu

15 zdravých potravín, ktoré pomáhajú tráveniu

Je to naozaj frustrujúce pocit plnosti, majú kyslé grganie, pálenie záhy trpí alebo bublavý žalúdok. Nesprávne trávenie stáva dôvodom pre rozpaky na verejných miestach, a konzistentné gut problém môže tiež dať svoje zdravie v ohrození. Na druhú stranu, zdravý tráviaci systém posilňuje imunitu, robí proaktívny, zlepšuje zdravotný stav pokožky, pozdvihne náladu, zlepšuje vstrebávanie živín, atď. Takže nič viac do činenia s vašou trávenie problém, kopať to preč konzumáciou potravín, ktoré vám pomôžu stráviť potravy. Tiež, vyvarovať sa potravín, ktoré môžu potenciálne zhoršiť zažívacie problémy. Tu je to, čo potrebujete vedieť.

15 najlepších Potraviny pre trávenie

1. Jogurt

Jogurt je neuveriteľne dobré pre vaše zažívanie, pretože poskytuje čreva a dobré baktérie, ktoré pomáhajú pri trávení potravy. Niekoľko štúdií ukázalo, že spotreba jogurt môže inhibovať hnačku, zápalové ochorenie čriev, zlepšuje pohyb čriev, a znižuje riziko rakoviny hrubého čreva (1). Môžete mať malú misku jogurtu po obede či večeri pomôcť tráviť potravu.

2. Papaya

Papája sú bohaté na proteolytických enzýmov, chymopapain, a papaín, ktoré majú antimikrobiálne vlastnosti a ovplyvňujú tráviaci poškodí jedlo. Okrem toho, papája sú tiež bohatým zdrojom vitamínov A, B. A C, ktorý pomáha odplaviť toxíny (2). Rakúski vedci vykonal experiment na jedinca s zažívacími problémami. Jedna skupina dostala papája extrakt a druhý bol na placebu. Skupina, ktorá dostala extraktu papája, vykazovali značné zníženie nadúvanie, zápcha, pálenie záhy a (3). Majú papáju po 1 hodine obede. Môžete mať tiež papája smoothie v dopoludňajších hodinách, alebo pridať do svojho papája ovocná misa.

load...

3. Celé zrná

Celé zrná sú veľkým zdrojom rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Rozpustná a nerozpustná vláknina akt vytvorením látku podobnú gélu v hrubom čreve, čím zachytávanie potraviny a zvýšenie pocitu sýtosti, zatiaľ čo spomaľuje vstrebávanie glukózy. To tiež prispieva k podpore pohybu čriev pridaním hromadne do stolice. Vláknina tiež poskytuje výživu črevnej dobré baktérie. Podľa amerického diétne pokynu (2005), by ste mali konzumovať aspoň 3 unca celozrnných výrobkov denne (4). Konzumovať pšenicu, zlomková pšenica, cirok, hnedá ryža, ovos, quinoa, atď získať odporúčané množstvo vlákniny.

4. Banana

Banány sú bohaté na vlákninu (stredne banán obsahuje približne 3 g vlákniny) a pektín, ktorý pomáha zlepšiť pohyb čriev a podporu trávenia sacharidov (5). Banány sú tiež nízke GI potraviny, ktoré sú ľahko žuť a chutí príliš veľký. Pridajte každý deň buď jeden banán vo svojich raňajkových cereálií, smoothie, alebo palacinky. Môžete mať tiež banán s mrazené jogurty alebo vanilkovou zmrzlinou ako dezert.

5. Ryby

Ryby sú vynikajúcim zdrojom omega - 3-mastné kyseliny, ktoré pomáhajú znižovať zápal žalúdka alebo hrubého čreva steny. Toto, podľa poradia, môže prispieť k zlepšeniu trávenia a pohyb čriev. V skutočnosti, vedci zistili, dôkaz, že konzumácia tučné ryby, ktorý obsahuje dobré množstvo omega - 3-mastné kyseliny môžu pomôcť zmierniť príznaky zápalového črevného ochorenia (IBD). Pôsobí tak, že znižuje oxidačný stres a prozápalové biomolekúl (6). Konzumovať divokého zachytil losos, sleď, treska, tuniak, a kapra získať dostatočné množstvo omega - 3-mastné kyseliny.

load...

6. Ginger

Koreň zázvoru je bežne používané v potravinách, ale tiež má mnoho zdravotných výhod. Po tisíce rokov, zázvor bol používaný ako bylinný liek na liečbu prechladnutia, kašeľ, zápal, nevoľnosť a nesprávne trávenie. Predpokladá sa, že zázvor má pozitívny vplyv na enzýmy, ktoré pomáhajú rozkladajú tuky a proteíny (7). Skupina vedcov z Taiwanu potvrdzuje, že zázvor urýchľuje vyprázdňovanie žalúdka a zvyšuje antrálnej kontrakcie (8). Môžete mať malý kúsok zázvoru s trochou soli a žuť to v dopoludňajších hodinách, alebo pridať zázvor do svojho ovocnej šťavy alebo varené jedlo.

7. Rasca

Rasca je vo veľkej miere používaný v mnohých kuchyniach ako ochucovacia činidlo. Ale rascou má tiež antioxidant, antimikrobiálne, antidiabetické, protirakovinové a antiepileptické účinky. Rasca pôsobí ako stimulant chuti do jedla a pomáha zmierniť úplavici a hnačka. Tymol, je fytochemikálie prítomné v rasce stimuluje sekréciu enzýmov, kyselín a žlčových podporovať správne trávenie. Esenciálne oleje, sodné a prítomný horčík v rasca úľave od bolesti žalúdka (9).

8. Fenikel

Fenikel je nadúvanie (formulácia, ktorá pomáha znižovať plyn), byliny a pomáha predchádzať nadúvanie, poruchy trávenia, nadúvanie, bolesti žalúdka, atď. Fenchon, bioaktívne zlúčenina nájsť v semenách feniklu uvoľňuje sliznice tráviaceho traktu, čo zase, pomáha čistí hrubého čreva. Semien feniklu sú tiež zodpovedné za stimuláciu vylučovanie tráviacich štiav a zlepšuje vstrebávanie živín (10). Hodiť plátky feniklu vo vašom obľúbenom šalát, sendvič alebo guláš. Môžete pridať semien feniklu zvýšiť chuť grilovaného kurčaťa alebo ryby, šaláty, a dokonca aj dezertov.

9. Červená repa

Tento slivka červená sladký zeleniny má protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú prevencii zápalových porúch zažívacieho traktu a tiež vypláchnuť toxíny. Beetroots tiež stimulujú tvorbu žlče, ktorý podporuje trávenie (11) (12). Hodenie Beetroots do šalátu, guláš alebo piecť červenej repy čipy.

10. Sladkých zemiakov

Sladké zemiaky sú bohaté na vlákninu, ktorá napomáha správnej pohyb čriev a vstrebávanie živín. Sú tiež stimulujú syntézu buniek v čreve, ktoré podporujú činnosť tráviacich enzýmov v hrubom čreve (12). Môžete mať roztlačený, pečené či grilované sladké zemiaky s olivovým olejom, soľou a korením. Môžete tiež nahradiť zemiaky sladké zemiaky v karí.

11. Apple

Jablká sú plné vitamínov, minerálov a vlákniny. Majú tiež antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú znížiť oxidačné poškodenia a zápal tráviaceho ústrojenstva. Pektín prítomný v jabĺk je tiež predpokladá, že podporujú rast dobrých baktérií v črevách, čo tiež pomáha zlepšiť trávenie (13) (14) (15). Majú jablká ako olovrant, s raňajkových cereálií, do krémov, ako džús, atď. Avšak, ak ste trpia IBS alebo IBD vredy atď lúpanie jabĺk pred jedlom.

12. Uhorka

Uhorky sú načítané s vitamínmi, minerálmi, antioxidanty, a majú protizápalové vlastnosti. Vzhľadom na vysoký obsah vlákniny a vody, uhorky pomáhajú predchádzať zápche zmäkčovať stoličku a napomáhanie hladké stolice. Antioxidanty tiež pomáhajú zabrániť toxické nánosy, ktoré môžu viesť k tráveniu a žalúdočné infekcie (16). Majú uhorky na desiatu, alebo ich pridať ku kokteily, džúsy, alebo šaláty.

13. Avocado

Avocado je najlepšie potraviny konzumovať, ak trpíte zápalom žalúdka. Pomáha upokojiť zápal žalúdka a dvanástnika múru. Avocado tiež pomáha zmeniť mikroorganizmov v črevách, a tým pomáha liečiť kolitídu autointoxikácii a biliousness (17). Patrí avokádo na raňajky, v smoothies a do šalátov pomôcť liečiť čreva a zlepšujú trávenie.

14. Kimchi

Kimchi je kórejský kvasené potraviny, vyrobené z koreneného kapusty alebo mrkvy. Je výborným zdrojom vlákniny, železa, vápnika a vitamínov A, B a C. Vzhľadom na to, že sa fermentuje, ako jogurt, ale tiež bohatá na dobrých baktérií v črevách. Dobré črevné baktérie pomáhajú pri trávení tým, že vylučuje enzýmy, ktoré napomáhajú tráveniu (18). Majú kimchi ako korenie so svojim grilované alebo pečené kurča / ryba, alebo pridať kimchi na jedlo okoreniť ju a posilniť svoju zdravie čriev.

15. Prerezávať

Sušené slivky sú bohaté na rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Pôsobí ako preháňadlo, ktorý stimuluje peristaltiku pohyb zažívacieho traktu a hrubého čreva. Slivky tiež prispieť k zníženiu zápalu a posilňuje imunitu (19). Musieť prerezávať šťavu ráno pred raňajkami alebo po obede.

Takže to boli 15 potraviny zmierniť vaše problémy s trávením. Ale mali by ste tiež vedieť, potraviny, ktoré budete potrebovať, aby sa zabránilo, aby boli lepšie trávenie. Tu je zoznam týchto potravín, pozrite sa.

10 Foods sa vyhnúť zažívacích ťažkostí

1. Mastnú / mastné a pikantné potraviny

Úplne vyhnúť mastnú a korenené jedlá, keď sa odpaľovanie problémy črevách. Olejové alebo mastné potraviny môžu buď spomaľovať vyprázdňovanie žalúdka, čo vedie k zápche a nadúvanie alebo urýchliť vyprázdňovanie žalúdka vedie k hnačke. Vyprážané potraviny môžu viesť ku kyslosti a nadúvanie. Korenené jedlá môžu dráždiť vaše tráviace orgány, ktoré vedú k bolesti žalúdka a nepohodlie pri prechode stolice.

2. Spracované potraviny

Spracované potraviny sú veľké ne-ne pre vás, ak máte zažívacie problémy. Spracované potraviny postrádajú vlákninu a obsahujú umelé cukor, umelé farby, a príliš veľa soli a konzervačných látok. Všetky tieto zložky môžu spôsobiť zápal a zhoršiť vaše tráviace ťažkosti. Plus, bez vlákna, váš tráviaci trakt musí pracovať extra tvrdé presunúť jedlo cez traktu.

3. Strukoviny

Hoci strukoviny sú bohaté na vlákninu, to je lepšie konzumovať strukoviny po dobu niekoľkých dní, ak máte problémy s trávením. Strukoviny majú sklon spôsobovať nadúvanie, kyslosť a môže potenciálne spôsobiť podráždenie zažívacieho traktu. Drž sa od fazule, cíceru, Lima fazuľa, čierne fazuľa, šošovica, sójové bôby a edamame.

4. Dairy

Jogurt je bezpochyby tou najprirodzenejšou prebiotickej potraviny vo svojej najčistejšej podobe. Bohužiaľ, počujeme kráv vstreknutí antibiotiká, hormóny a privádzaného GM kukurice. Okrem toho, pasterizácia a spracovanie odstrániť všetky zdravé tuky a prospešné vitamíny v mlieku. Navyše, ak ste laktózu by ste sa mali vyhnúť mliečne výrobky dohromady. Môžete mať bio mliečne výrobky, ale navrhujem, aby ste zostali ďaleko od mlieko, syr, maslo, ghí, atď chvíli, keď sa bojuje zažívacie problémy.

5. Alkohol

Drž sa ďalej od neodolateľné strán a voľného alkoholu na chvíľu dostať trávenie späť do normálu. Alkohol spôsobuje dehydratáciu, ktorá môže viesť k zápche a nadúvanie. To je tiež toxický pre žalúdka a tráviaceho traktu a môže zmeniť metabolizmus pečene. Tiež, keď sa zdá vaše problémy črevné mať lepšie neskáčte priamo do nadmerné pitie alkoholu. Držte sa moderovanie.

6. Kofeín

Kofeín je obsiahnutý v káve, čaj, čokoláda, nealkoholické nápoje, energetické nápoje, pečených potravín a dokonca aj zmrzlinu. Kofeín stimuluje pohyb čriev, urýchľuje vyprázdňovanie žalúdka. To môže viesť k hnačka a bolesti žalúdka. Tak drž sa ďalej od potravín obsahujúcich kofeín až sa dostanete lepšie.

7. Sugar

Konzumovať príliš veľa cukru alebo sladkostí môže zhoršiť vaše problémy s trávením. To preto, že cukor podporuje rast zlých baktérií vo vašej čreva. Zlé baktérie môžu spôsobiť zápal a oslabiť vašu imunitu. Takže, vyhnúť sa náročné cukor v nápojoch alebo balené ovocné a zeleninové šťavy, šišky, pečivo, koláče, atď, ak bojujete zažívacie ťažkosti.

8. Prevzdušnenie Drinks

Plynové bublinky v sýtených oxidom alebo šumivé nápoje môžu spôsobiť nadúvanie a tiež dráždi žalúdok a výstelku tráviaceho traktu. Navyše tieto nápoje obsahujú Humongous množstvo cukru, ktoré môže tiež zhoršiť vaše tráviace ťažkosti. Takže, vyhnúť sa náročné malinovku alebo akékoľvek šumivé nápoje na chvíľu do zažívacieho ústrojenstva liečiť a začať normálne fungovať.

9. Bobule

Bobule sú výživné, ale vyhnúť sa im, ak ste trpia divertikulitída, vred alebo IBS a IBD. Vlákno a malá semená (napríklad na jahodách) môže škrípanie steny žalúdka a hrubého čreva, čím spôsobuje zápal, podráždenie a krvácanie. Preto sa vyhnúť náročnej bobule alebo potravín, ktoré môžu obsahovať plody, ako sú koláče, pečivo, džemy, atď nejakú dobu.

10. Matice a semená

Orechy a semená nie sú ideálnou voľbou, ak máte podráždený žalúdok alebo máte nejaké iné problémy trávenia. Vlákniny v orechov môže zhoršiť vaše tráviace ťažkosti dráždením steny žalúdka. Tak drž sa ďalej od inak zdravých orechov až sa dostanete lepšie. Dalo by sa nakoniec znovu zaviesť orechy do svojho jedálnička.

Takže to boli 10 potraviny, ktoré by ste sa mali vyhnúť, ak máte problémy s trávením jedla. Teraz, keď máte zoznam ako referenciu, som si istý, že sa zotaví rýchlejšie, než si myslíte. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte zanechať odkaz v sekcii Komentáre nižšie. Postarať!

load...