Zdravie a wellness

15 zdravotné prínosy oleja z citrónovej trávy, ktorú musíte vedieť

15 zdravotné prínosy oleja z citrónovej trávy, ktorú musíte vedieť

Musíte si byť vedomí, že existujú zložky priamo v kuchyni, ktorá vám môže ponúknuť to najlepšie z výhod. A jeden medzi tými je lemongrass olej. Jeho použitie bolo prevláda v Indii po dlhú dobu, a to bolo nesmierne prínosné pre toho, kto sa ho používa. Zaujíma vás, ako na to? Prečítajte si tento príspevok vedieť viac.

Lemongrass - Krátka

Lemongrass, tiež známy ako Cymbopogon citrátu v lekárskej terminológii, je jednoduchý bylina s mnohými výhod a použitia. Bylina rastie značne v Indii a na Srí Lanke. To je široko používaný v kuchyniach mnohých krajinách juhovýchodnej Ázie, ako je Malajzia, Singapuru, Thajska, Vietnamu a Indonézie, a rýchlo sa dostáva uznanie v indických domácnostiach rovnako.

To, čo sa volá v rôznych indických jazykov

Citrónová tráva má rôzne mená v rôznych indických jazykov. Tie obsahujú

V hindčine - NIMBY ghaas V kannadčina - NIMBY Hullu v Telugčina - Nimmo Gaddi v tamilčine - Elumichai-Enna pull

Ako Lemongrass olej môže Benefit Vy

 1. Pôsobí ako prírodný deodorant
 2. Poskytuje úľavu od bolesti hlavy
 3. Skvelé pre trávenie
 4. Zníženie cholesterolu
 5. Napomáha liečbe zápalov
 6. Zmierňuje menštruačné kŕče
 7. Má antibakteriálne vlastnosti
 8. Posilňuje imunitný systém
 9. Má antioxidačné účinky
 10. Pomôcky pri detoxikácii
 11. Môže zlepšiť zdravie vlasov
 12. Môže byť vynikajúci na uvoľnenie svalov
 13. Môže pomôcť liečiť horúčku
 14. Je dobré pre nervový systém
 15. Je skvelý Upokojujúce

1. Pôsobí ako prírodný deodorant

Je takmer nemožné vystúpiť z našich domovov, bez toho aby použil dezodorant, je to tak? Pokiaľ ide o všetky tie honosné Deos ktoré vidíme v televízii, jedna vec je istá - robia veci pre našu pokožku, že by sa neodvážil predstaviť.

load...

To je miesto, kde lemongrass olej boduje. Jedná sa o prírodné a bezpečné osviežovač vzduchu a dezodorant. Jednoducho pridajte olej do vody a použiť ju ako hmla, alebo vo forme oleja difúzor alebo výparníkom.

Späť na obsah

2. Dáva úľavu od bolesti hlavy

V prípade, že ste jedným z tých pracovitý zamestnancov, ktorí k práci v dopoludňajších hodinách, bez toho by mal tušenie, kedy budú vracať domov, potom by ste mali byť docela oboznámení s bolesťou hlavy.

load...

Ale strach nie, pretože lemongrass olej robí trik. Má upokojujúce a upokojujúce účinky, ktoré môžu zmierniť bolesť, tlak a napätie ako mágie a udržať tie hrozivé bolesti hlavy na uzde.

Podľa indickej štúdiu, lemongrass silice má schopnosť na liečbu bolesti hlavy (1).

Späť na obsah

3. Skvelé pre trávenie

Niekto kedysi povedal, že ak budete mať dobrú starostlivosť o vaše trávenie, všetko, čo spadá do miesta. Pravdivejšie slová nemohla byť hovorený.

Lemongrass olej má neuveriteľnú schopnosť liečiť rad zažívacích porúch - medzi ne patrí žalúdočné plyn, podráždenie žalúdka a čriev, atď oleje môžu tiež hrať vynikajúci úlohu pri liečbe žalúdočných vredov a stimuluje trávenie. To tiež lieči žalúdočné ťažkosti a je zvyčajne používaný s čajom pre jeho účinky žalúdočných-upokojenie (2), (3).

Existuje celý rad potravín, ktoré môžu pomôcť pri trávení, ale lemongrass olej mohol poraziť väčšinu z nich.

Späť na obsah

4. Cholesterolu znižuje

Cholesterol je nový nepriateľ (zlý cholesterol máme na mysli). Alebo snáď, že je jediným nepriateľom, ktorý bol napádajúci ľudskú mieru po stáročia teraz.

Vážne. Ak sa nám nepodarí zbaviť, šance sú vysoké, že by sme sa mohli rovnako skončí v nemocniciach skôr či neskôr. Nie je atraktívne problém, že?

Rôzne štúdie ukázali, že spotreba lemongrass oleja môže udržať zdravé hladiny triglyceridov v tele, a tým znížením hladiny LDL (aka zlého cholesterolu). To nakoniec vedie k nerušenej prúdeniu krvi tepnami, ničí šance na vás zmluvné srdcových ochorení (a končí v nemocniciach).

V brazílskej štúdii sa zistilo, že príjem citrónovej trávy, že je bezpečná a účinná pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi (4). Ďalšia štúdia vykonaná v Čile bolo zistené, že lemongrass môže hrať významnú úlohu v prevencii vzniku aterosklerózy (5). V inej štúdii došlo k zníženiu cholesterolu pozorovaná u myší, ktoré boli uvedené lemongrass esenciálny olej po dobu 21 dní (6).

Späť na obsah

5. Pomáha liečbe zápalov

Pomenovať zdravotný stav, a je pravdepodobné, že zápal bude mať čo do činenia s ním.

Bolo zistené, lemongrass olej, že majú protizápalové vlastnosti, a môže pomôcť pri liečbe celého radu ochorení, ako je astma, Crohnova choroba, rakovina, kardiovaskulárne ochorenia, diabetes, vysoký krvný tlak, a Parkinsonovej choroby.

V alžírskej štúdii sa zistilo, lemongrass silice, že sú účinné pri liečbe zápalov kože (7). Podľa japonskej štúdie, lemongrass olej obsahuje zložku s názvom citral, ktorý je zodpovedný za svoje protizápalové vlastnosti (8). Ďalšie japonská štúdia ukázala zložiek lemongrass, citral a geranial, môže mať schopnosť liečiť zápal (9).

Späť na obsah

6. Zmierňuje menštruačné kŕče

No, tam sú potraviny, ktoré môžu pomôcť zmierniť menštruačné kŕče. Ale potom, lemongrass olej robí skvelú prácu taky. Bolo zistené, že olej na liečbu menštruačné kŕče, spolu s príslušným nevoľnosť a podráždenosť.

Podľa US Food and Drug Administration, lemongrass olej môže byť použitá na liečbu rôznych príznaky menopauzy (10).

Infúziou citrónovej trávy v zmesi s čiernym korením zvyčajne pomôcť zmierniť príznaky menštruácie (11). Jeden môže tiež konzumovať surové šťavy z trávy pre úľavu.

Späť na obsah

7. Má antibakteriálne vlastnosti

Antibakteriálne vlastnosti Lemongrass olejového sú úžasné. Tie pomáhajú v prevencii infekcií, ako je pásový opar, mykózy nôh a ďalších typov plesňových infekcií.

V jednej štúdii uskutočnenej na University of Arizona, bolo zistené, lemongrass olej, že sú účinné v boji proti Salmonella Newport, prevládajúci mikrobiálnej infekcie u hovädzieho dobytka (12). V inej indickej štúdii bolo zistené, lemongrass olej byť jeden z týchto olejov, ktoré boli účinné v boji proti Streptococcus mutans, druh baktérie (13). Podobné výsledky boli tiež získané v japonskej štúdie (14).

Späť na obsah

8. Posilňuje váš imunitný systém

Lemongrass uľahčuje vstrebávanie živín v tele, a tým posilňuje imunitný systém. Toto nakoniec chráni váš systém pred ochorením a udržuje to funguje dobre po dlhú dobu.

Späť na obsah

9. Má antioxidačný účinok

Antioxidanty, zďaleka, by mohlo byť jedným z najsilnejších vecí vo vašom tele. Bojujú voľné radikály, ktoré by inak spôsobiť vážne ochorenie.

Výskum ukázal, že jednou z hlavných zložiek lemongrass oleja môže inhibovať rast rakovinových buniek, a to najmä v skorých štádiách.

Podľa indického štúdie, citral, dôležitou súčasťou v lemongrass olej, má antioxidačné vlastnosti (15).

Späť na obsah

10. Pomôcky pri detoxikácii

Detoxikácia je účinný spôsob, ako splachovanie toxíny z tela, a lemongrass olej robí svoju prácu skvele. Olej detoxes pečeň, tráviaci trakt, obličky, močový mechúr, a slinivky brušnej. Táto detoxikačné vlastnosť lemongrass oleja možno pripísať jeho diuretické prírode.

Môžete jednoducho pridať citrónovou trávou olej do polievky alebo čaj a udržať váš systém čistý.

Späť na obsah

11. Môže zlepšiť zdravie vlasov

Lemongrass olej môže urobiť svet dobré pre vaše vlasy posilnením svoje vlasové folikuly. Antibakteriálne vlastnosti Olej môže pomôcť udržať vaše vlasy silné a bez zápachu. Jednoducho vmasírujte niekoľko kvapiek lemongrass olej do pokožky hlavy a nechajte to na dobu asi 15 minút, po ktorých sa môžete opláchnite ako obvykle.

V štúdii uskutočnenej v Thajsku, sa zistilo, že vlasové vody obsahujúce lemongrass olej boli účinnejšie pri liečení lupín (16).

Späť na obsah

12. Môže byť vynikajúci na uvoľnenie svalov

Kedy prišiel z práce domov neskoro v noci, a túžil po masáži? Všetci sme boli tam, nie?

Fľaša lemongrass oleja vo vašej domácnosti môže vyriešiť tieto problémy.

To je preto, že olej zlepšuje krvný obeh, čím dôjde k zmierneniu svalové kŕče, podvrtnutie, bolesti a kŕče. Môžete jednoducho trieť nejaký zriedený citrónovou trávou olej na tele, alebo dokonca vytvoriť svoj vlastný lemongrass olej kúpeľ nôh.

Späť na obsah

13. Môže pomôcť liečiť horúčku

Lemongrass olej má vynikajúce antipyretické vlastnosti, ktoré môžu pomôcť znížiť vysokú horúčku, oveľa skôr, než sa dostane nebezpečne zhoršiť (17).

Späť na obsah

14. Je dobré pre nervový systém

Nemáme vám povedať, aké dôležité nervový systém je pre správne fungovanie vášho tela. Ale vzhľadom na zmeny životného štýlu (ktoré sú takmer nevyhnutné), stúpajúca mierou znečistenia a všetky ďalšie faktory, ktoré poškodzujú naše zdravie, to je vždy múdre, aby prijali preventívne opatrenia a chrániť sami seba.

Tu je miesto, kde lemongrass olej prichádza do obrazu. Pôsobí ako základný tonikum nervového systému všeobecne. Ropné pomáha pri liečení rôznych nervových porúch, ako je Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, kŕče, nedostatok reflexov, atď. Je to tým, že posilnenie nervov v tele a ich stimuláciu.

Podľa štúdie uskutočnenej v Indii, éterické oleje, ako citrónovej trávy môže ponúknuť ochranu proti rakovine mozgu (18).

Späť na obsah

15. Je skvelý Upokojujúce

Lemongrass olej má vynikajúce upokojujúce a upokojujúci účinok na mysli. Podľa alžírskej štúdie, lemongrass olej môže mať sedatívne účinky (19).

Teraz, keď viete, výhody lemongrass olej, choďte do toho a pozrite sa na jeho obsah živín.

Späť na obsah

Nutričné ​​Graf lemongrass

Citrónová tráva (citronella), čerstvá Nutritive value per 100 g.(Source: USDA National Nutrient data base)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 99 kcal 5%
Sacharidy 25,31 g 19%
Proteín 1,82 g 3%
Celkový obsah tuku 0,49 g 2%
Cholesterol 0 mg 0%
Vitamíny
Foláty 75 ug 19%
Niacín 1,101 mg 7%
Pyridoxín 0,080 mg 6%
Riboflavín 0,135 mg 10.50%
Tiamín 0,065 mg 5.50%
Vitamín a 6 mg <1%
Vitamín c 2,6 mg 4%
Elektrolyty
Sodík 6 mg <1%
Draslík 723 mg 15%
Vápnik 65 mg 6.50%
Meď 0,266 mg 29%
Železo 8,17 mg 102%
Horčík 60 mg 15%
Mangán 5,244 mg 228%
Selén 0,7 μg 1%
Zinok 2,23 mg 20%

K použitiu Lemongrass ropy sú naozaj úžasné, že? Urobiť tento olej súčasťou vášho každodenného života a uvidíte sami pochoduje smerom healthfulness. Tiež, povedz nám, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...