Zdravie a wellness

15 závažných vedľajších účinkov sójových proteínov

15 závažných vedľajších účinkov sójových proteínov

"Soy? Ach, to je veľmi zdravé! "- Áno, to je to, čo väčšina z nás si myslia, keď počujeme o sóje. Na dlho, soy bola považovaná za zdravú alternatívu k mäsu a bol propagovaný ako zdravej výživy. Vyrobené z sóje, to je predovšetkým k dispozícii v troch formách - sójové mlieko, sójový proteín, a sójové vlákien.

Boli doby, kedy bolo sójového proteínu ponúkaný ako prírodný superfood. Ale v poslednej dobe, je opäť v centre pozornosti pre niektoré zo svojich desivých vedľajších účinkov. Jeho použitie v kratšom časovom úseku, povedzme po dobu šiestich mesiacov, je známe, že je v bezpečí. Avšak, s použitím sójového proteínu vo vysokých dávkach po dlhšiu dobu, sa zdá byť nebezpečné.

Kým Najčastejšie vedľajšie účinky používania tohto sójovú derivátu sú obmedzené na nevoľnosť, nadúvanie a zápche, tam sú aj niektoré ďalšie, ktoré môžu predstavovať dôvod na obavy. Predtým, než ste sa pozrieť na vedľajšie účinky sójovej bielkoviny, aby sme pochopili, čo vlastne spôsobuje tieto vedľajšie účinky.

load...

Prečo Soy Protein Impact nás Negatívne

Sójový proteín obsahuje rôzne toxíny, vrátane kyseliny fytovej, fytoestrogénov, hemaglutinín a inhibítorov trypsínu, ktoré sú hlavnou príčinou nebezpečenstvom. Avšak, vedľajšie účinky sú len možné negatívne dopady a môže byť zabránené s obmedzeným použitím.

Soy Protein Nežiaduce účinky

1. Ovplyvňuje plodnosť u žien

Štúdia vykonaná v Brazílii v roku 2009 sa ukázalo, že sója vplyvu, ktoré reprodukčného systému u žien. Z tohto dôvodu je dôležité udržať kontrolu na svojej spotreby soy, keď zistíte, že je ťažké otehotnieť. Tieto štúdie boli vykonané na samíc potkanov po dobu 15 mesiacov za laboratórnych podmienok. Počas tohto obdobia, ich krmiva pozostával z geneticky modifikovaného sójového proteínu. A výsledky boli skutočne šokujúce. Tieto krysy predviedla zvýšenú hladinu progesterónu. Maternica a menštruačné cykly týchto krýs ukázali drastické zmeny.

Ak máte extrapoláciu týchto štúdií u ľudí, zistíte, že ženy, ktoré používajú geneticky modifikované sójové bielkoviny sú vystavení vyššiemu riziku vzniku retrográdna menštruácia. V takýchto prípadoch budú ženy majú dobové Zastaví cyklus. To zase spôsobí, endometriózu, ktorá je jednou z hlavných príčin neplodnosti u žien.

load...

2. Príčiny silné menštruačné krvácanie

Ešte ďalšie štúdie ukazujú, že tí, ktorí používajú geneticky modifikované izolát sójových bielkovín môže dôjsť neobvykle dlhé menštruáciu, ktorá je tiež na ťažšie strane flow-múdry. Táto podmienka je medicínsky nazývané ako, menorágia '.

3. Príčiny endokrinné disruptory

Sója je plná niektorých, biologicky aktívnych látok ', ako je napríklad genistein, daidzein, glyciteinu, atď Jedná sa súhrnne nazývajú, izoflavóny'. Tieto fytochemikálie sú rozdelené do kategórií ako, estrogén disruptory '. Zasahujú do bežných funkcií nášho endokrinného systému. Izoflavóny môžu buď zvýšiť alebo znížiť aktivity prírodných estrogénov aktiváciou receptorov alebo im bráni viazanie. Výsledkom je, že sme trpia hormonálna nerovnováha.

Geneticky modifikovaný sójový proteín obsahuje glyfozát. Tento prvok bráni endokrinný systém žien. To zase bráni fungovaniu aromatázy, estrogén výrobcu. Estrogén zohráva významnú úlohu v tehotenstve, pretože žena produkuje vysoké hladiny ňou v priebehu tehotenstva. Nižšia hladina tohto hormónu je známe, že sú škodlivé pre plod a rádoby matky.

4. Príčiny strata libida

Vedľajšie účinky sójovej bielkoviny izolovať nie sú obmedzené len na ženy. Muži sú tiež ovplyvnené. Štúdie ukazujú, že sójová bielkovina bol používaný celibátní mníchov, aby ich libido pod kontrolou. Z tohto dôvodu je vhodné, aby si prečítať zložky položiek, ako sú proteínové koktaily a energetických tyčiniek dvakrát predtým, než je náročné, ak chcete vykonať vo vašej spálni.

Ďalej, ďalšie dve zložky sójový proteín, a to daidzein a genisteínu, sú dokonalé napodobiteľov estrogénu. Spôsobujú erektilnej dysfunkcie u mužov. Muži, ktorí používajú tento proteín je tiež známe, že skúsenosti výkyvy nálady, nižší počet spermií, gynekomastia, a dokonca prebytok rast tela a tváre vlasy.

5. Vysoké riziko rakoviny močového mechúra

Štúdie preukázali, že riziko vzniku rakoviny močového mechúra sa zvyšuje, ak je sójová bielkovina používa v prebytku. Riziko sa zhoršuje, ak majú genetické históriu rakoviny močového mechúra. V takýchto prípadoch je zostali ďaleko od sójovej bielkoviny, rovnako ako sójové napustené potravín, ktoré majú chrániť pred týmto bolestivým stavom.

6. Obličkové problémy

Sója a jeho varianty sú prirodzeným zdrojom hliníka. Nadmerná prítomnosť tohto kovu je známe, že je hlavnou príčinou rôznych ochorení obličiek. Tieto oxaláty obsiahnuté v sóji je známe, že spôsobuje obličkové kamene. To je ťažké pre náš tráviaci systém pre spracovanie týchto šťaveľany. V dôsledku toho sa hromadí v obličkách. Keď sa hladiny týchto oxaláty nebezpečne vysoká, premení kamene. Ak máte v anamnéze zlyhaním obličiek alebo akékoľvek iné ochorenie obličiek, je vhodné, aby ste zostali ďaleko od sójovej bielkoviny.

7. Zvýšené riziko vzniku karcinómu prsníka

Viac ako niekoľko štúdií ukázali, že sójové izoflavóny môže, proliferovať 'alebo zvýšiť počet súčasnej dobe, epiteliálne bunky' v ženských prsníkov. Inými slovami, izoflavóny prítomné v sóji narušiť funkčnosť estrogénu hormónov, ktorý nakoniec zvyšuje riziko rakoviny prsníka postupným otáčaním epitelové bunky rakovinové.

Avšak, tam sú niektoré štúdie, ktoré sú kontraindikáciou pre vyššie uvedené negatívny dopad sóje. Či soy ovplyvňuje vznik rakoviny prsníka, alebo nie, to je vždy lepšie byť na bezpečnej strane. Obmedziť množstvo sójového proteínu vo vašej strave. Ak máte v rodinnej anamnéze rakoviny prsníka, potom je vhodné, aby zostali ďaleko od tohto proteínu, kým nie je ďalší výskum vykonáva.

8. Škodlivý pre pankreasu

Sójový proteín obsahuje inhibítory trypsínu. Trypsín je tráviaci enzým, že pomoc poškodí proteínov v tenkom čreve. Pankreas vylučuje tento enzým vo forme Inhibícia. Štúdie naznačujú, že inhibítory bráni fungovaniu tohto enzýmu, poškodenie pankreasu v procese.

9. Bráni absorpciu rôznych minerálov

Sója obsahuje vysoké množstvo kyseliny fytovej alebo fytáty, ktorá bráni naše telo absorbovať podstatné minerály, ako je železo, zinok, vápnik, horčík, a ďalšie. Vzhľadom na nedostatok týchto minerálov, naše vnútorné systém začne pracovať abnormálne a zažívame nedostatok vitamínu D, anémia, únava, búšenie srdca, rýchle dýchanie, rýchly srdcový tep, atď

10. Zvyšuje Šanca vzniku krvných zrazenín

Tam je toxín pomenovaný hemaglutinín prítomné v sóje. To zhluky červených krviniek, alebo červené krvinky dohromady a vytvoria malé až po veľké krvné zrazeniny v krvnom riečisku. To je veľmi nebezpečné, pretože to obmedzuje normálny prietok krvi a bráni rôznych funkcií v tele.

11. Vedie k hypotyreózy

Ak ste už bol diagnostikovaný s nedostatočne aktívny štítnej žľazy, šance sú vysoké, že skončí rozvoju hypotyreózy alebo iné autoimunitné ochorenie štítnej žľazy tým, že zvýši svoj príjem sójové. Fytoestrogény a goitrogens prítomné v sóji mať negatívny dopad na fungovanie štítnej žľazy.

Podľa publikovaných štúdií, izoflavóny prítomné v sójovom mlieku, sú schopné deplécie úrovne jódu a vytvorenie akútny nedostatok jódu v našom tele. Bez dostatku jódu, môže štítna žľaza nepracuje správne a jeho vylučovanie klesá. To vedie k hypotyreózy, nasleduje zvýšenie telesnej hmotnosti, nespavosť, zažívacie niekoľkých otázkach, a zmeny nálad.

12. Spôsobuje tráviace ťažkosti

Všetci vieme, že sója obsahuje veľké množstvo bielkovín. Ale, budete prekvapení, vedieť, že to tiež obsahuje ďalšie zlúčeninu, ktorá obmedzuje trávenie bielkovín tým, že blokuje enzýmy potrebné na tento účel. V dôsledku toho sme sa príznaky, ako je nadúvanie, žalúdočná nevoľnosť a zápcha. Soy uvoľní sliz-ako substancia, keď sa pokazí v našom systéme. To tvorí povlak na vnútornej stene gastrointestinálneho traktu, ktorý generuje veľké množstvo hlienu a spomaľuje proces trávenia. To všetko nakoniec viesť k akútnym bolestiam brucha, syndróm dráždivého čreva, alebo hnačka.

13. Rakovina endometria

Mnohí z nás vziať koncentrovanej sójové izoflavóny doplnky na splnenie našich dennú potrebu bielkovín. Dlhodobé užívanie týchto tabliet môže viesť k karcinómu endometria. Podľa vedcov, môžu tieto doplnky podporovať abnormálny rast tkaniva v našej maternice, čo spôsobuje, prekancerózne zmeny 'v endometria alebo maternice tkaniva sliznice. Tehotné ženy by mali vždy zostať mimo prijatie takých doplnkov, pretože by mohli poškodiť ich plod príliš.

14. Astma

Je tiež dokázané, že pravidelná konzumácia sóje môže spôsobiť dýchacie problémy, ako je astma. Nadmerná konzumácia sóje môže viesť k zvýšeným hladinám hlienu v tele, čo môže v konečnom dôsledku spôsobiť problémy, ako je nádcha, kašeľ a astma.

15. Ostatné nežiaduce účinky sójové

Niektoré iné škodlivé vedľajšie účinky sóje sú uvedené nižšie:

  • Sója obsahuje puríny, čo zvyšuje riziko, ako aj zhoršuje stav dni.
  • Nadmerný príjem sóje môže spôsobiť kožné vyrážky, svrbenie a ťažkou alergiou.
  • Sójové šupky môže viesť k alergickej nádchy alebo sennej nádchy.

Použitím sójovej bielkoviny v miernom množstve prospieva svoje zdravie, zatiaľ čo nadmerný príjem vás mohol opustiť s miernou a agresívne vedľajších účinkov. Vždy je vhodné poradiť sa s lekárom, ak obsahujú sójové bielkoviny pravidelne vo vašej strave.

Dúfam, že tento článok vám pomôže mať dobre informované rozhodnutie o sóje a jej derivátov. Žiadny z týchto nežiaducich účinkov popierajú dobro, ktoré sójové ponúk. Ale je dôležité mať na pamäti, čo jeme a ako to môže ovplyvniť nás. Nasledovať trend slepo nie je zdravé!

Už ste vyskúšali použitie sójovej bielkoviny? Zažili ste niekedy úskalia? Podeľte sa o svoje názory a skúsenosti s nami hneď nižšie v sekcii komentáre.

Referencie: 1

load...