Zdravie a wellness

15 závažných vedľajších účinkov olejovania

15 závažných vedľajších účinkov olejovania

Ako všetci vieme, olej ťahom je prax svištící oleja v ústach po dlhšiu dobu, aby si niektoré zdravotné výhody. Predpokladá sa, že by svištící alebo držanie ropy v ústach, môžete sa zbaviť ústne baktérie a toxíny v tele, ktoré sú rozpustné v oleji, čím sa teší lepší ústnej a celkový zdravotný stav.

Aj keď existujú zástancovia oleja ťahanie, ale tiež je technika, ktorá získala veľa ostrej kritiky a skepsa z lekárskej bratstvo. Áno, existujú vedecké štúdie, ktoré podporujú určité nároky a výhody oleja ťahanie, ale tieto štúdie sú príliš malé a majú príliš veľa premenných pre lekárske a vedecké bratstva ich prijať.

Tento post hovorí o vedľajších účinkoch ťahanie oleja. Chceli by ste vedieť, aké sú? Pokračujte v čítaní tohto príspevku.

Počiatky Oil Vytiahnutie:

História Ayurveda siaha viac ako 3000 rokov. Tento systém sa zaoberal holistického liečenia pomocou prírodných prostriedkov. Jedným z postupov odporúčaných Ayurveda je olej ťahom pre optimálne zdravie ústnej dutiny.

load...

To odporúča používať slnečnicový alebo sezamový olej, pre liečenie ústnej podmienky, ako je pachu, sucho v hrdle, posilnenie ďasien, zubov a čeľuste, a bráni rozpadu a krvácanie ďasien. Starí praktici oleja ťahom používajú dve metódy - Kavala Graha a Gandusha.

V Kavala Graha, budete mať len množstvo oleja vám vyhovuje držanie v ústach. Potom tento olej je držaný vnútri úst po dobu 3 minút, gargled a vypľul. Na druhú stranu, Gandusha zahŕňa vyplnenie ústa olejom a držal ju po dobu asi 5 minút, než pľuvať von.

Tieto nežiaduce účinky:

Zástancovia oleja ťahom držať poukazovať na rad výhod, ktoré sú vedecky podložené. Avšak, tam je tiež vedecký dôkaz podporujúci nežiaduce účinky oleja ťahanie, z ktorých niektoré sú veľmi nepríjemné.

load...

Takže bez veľkých okolkov, poďme vpred a pozrite sa na hlavné vedľajšie účinky oleja ťahanie, ktoré by ste mali byť vedomí.

1. Nadmerné sucho v ústach:

Kým olej ťahanie je známe, že udržať krku z zaschnutí, to môže byť kontraproduktívne rovnako. Jeden z bežných vedľajších účinkov vyťahovanie olej je nadmerné sucho v ústach. Mnoho ľudí, ktorí dôsledne používajú tento ústnej zdravotné praxi zisťujú, že ich ústa stále príliš suchá po dokončení procesu očisty. Existuje dôvod pre toto. Svištící spôsobí, že olej miešať sa slinami, čím ho úplne vybratí z úst. Preto sa po dokončení olej ťahom, nájdete ústa je extrémne suchý.

2. Lipoidy Pneumónia:

Jeden z najdesivejších vedľajších účinkov ťahanie oleja lipoidnú pneumónie. Veľa ľudí nevie, správny spôsob svištící olej vnútri úst. V dôsledku toho, skončí vdychovanie olej, ktorý je vložený s baktériami a toxíny. Tento znečistený olej vstupuje do pľúc, čo spôsobuje lipoidnú pneumónie. Táto skutočnosť bola označená americkou zubná asociáciou a tiež US National Library of Science.

3. Podráždený žalúdok:

Americká zubné asociácie tiež hlási, že olej ťahom môže viesť k podráždeniu žalúdka alebo hnačka. Opäť platí, že dôvodom je zažívanie olej spôsobuje baktéria vstúpiť do žalúdka. Výsledkom je, že to vedie k hnačke, ako vaše telo má vyhnať kontaminovaný olej v žalúdku v jednej ceste alebo iný.

4. Vykašliavanie hlienu:

Existujú správy o ľudí, vykašliavanie hlienu. Zástancovia a priaznivci oleja ťahanie tvrdí, že nie je čoho sa báť, pretože vaše telo je čistenie sám. Avšak, svištící ktorá má byť vykonaná po dobu 10 až 15 minút, spôsobí, že sa hlien v krku zahustiť, a potom sa vaše telo musí ju vyhnať. To sa vykonáva pomocou kašľa ho, čím sa celý proces skôr nepríjemné.

5. Nevoľnosť a vracanie:

Ako olej ťahom sa vykonáva na lačný žalúdok, niektorí používatelia hlásili zažíva nevoľnosť. Opäť platí, že toto môže byť pripísané k prehĺtaní malé množstvo oleja, ktorý je vložený s baktériami a toxíny, ktoré spôsobujú žalúdka zdvíhať, čo vedie k nevoľnosti.

6. Kocovina-Like Sensation:

Ľudia, ktorí používajú kokosový olej môže zažiť pocit opici podobné. To je predovšetkým preto, že k triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, prítomných v oleji. Podľa neoficiálne skúsenosti jedného používateľa, lekár tvrdil, že vysoké carb diéta spolu s kokosovým olejom pre svištící by mohla viesť k tejto konkrétnej skúsenosti, pretože telo má tendenciu reagovať negatívne na olej.

7. Žalúdočné kŕče:

Existujú niektorí ľudia, ktorí by mohli byť alergickí na oleji, ktorú používajú pre ťahanie oleja. Najbežnejšie oleje používané v tom, že zo svetlica, sezamu, kokosový, olivový, a slnečnice. Takže, ak ste alergický na niektorú z týchto olejov, môžu sa vyskytnúť žalúdočné kŕče a možno nevoľnosť s vracaním po dokončení svištící olej v ústach.

8. Strata chuti do jedla:

Jedným z vedľajších účinkov oleja ťažného je strata chuti do jedla. Kým niektorí tvrdia, strácajú chuť do jedla, pretože nechcú, aby sa ich ústa špinavé potom, čo šiel cez 15 minút svištící olej, tam sú iní, ktorí tvrdia, že celý proces oleja ťahanie Zdá sa, že tupé ich chuť k jedlu. Z tohto dôvodu nemôžu raňajkovať po procese čistenia, čo vedie k pomalému metabolizmu po celý deň. Zvyčajne, strata chuti do jedla nastáva, keď ľudia majú tendenciu prijímať malé množstvo oleja, zatiaľ čo svištící ju.

9. Čeľusť Tuhosť:

Jedna z námietok ťahanie oleja musíte svišťanie olej v ústach non-stop po dobu 10 až 15 minút pre tento proces, aby boli účinné. Z tohto dôvodu, to nie je prekvapujúce, že mnoho ľudí skúsenosti tuhosť vo svojich čeľustiach. Non-stop svištící spôsobuje žuvacích svalov a väzov pretiahnuť, čo má za následok bolesť a stuhnutosť. Okrem toho sa tiež bude potrebovať, aby sa vaše čeľuste zovreté, aby zabezpečili nemusíte vypľuť olej kvôli gag reflex. Clenching spôsobuje bolesť na vaše čeľuste a robí je tuhý.

10. Zvýšené Dutiny:

Bohužiaľ, existuje veľa ľudí tam vonku, ktorí využívajú ropu tiahne ako náhrada zubov kefkou a zubné používanie dentálnej nite. Kým olej ťahom používa mechanickej sily, ako sa zbaviť zvyškov jedla a prachových častíc z úst, to nie je zbaviť plaku a zápalu ďasien, podľa American Dental Association. To je preto, že oleje používané na svištící neobsahujú esenciálne oleje, ako je metylsalicylát, tymol, mentol, eukalyptol a, ktoré majú anti-plaku a proti zápalu ďasien vlastnosti. Z toho dôvodu budú ľudia, ktorí používajú ropu tiahne ako alternatíva ku kefovanie a používanie dentálnej nite si všimnúť vyšší výskyt zubného kazu a dutín.

11. Náhly nástup chrípkové príznaky:

Existujú nepriame dôkazy o niektorých jedincov, ktorí zažili náhle príznaky podobné chrípke po vytiahnutí oleja. Dôvodom pre to, ako veril, že títo jedinci požití malého množstva oleja, ktorý obsahuje baktérie, spôsobujúce telesný imunitný systém pre aktiváciu a bojovať proti baktériám. Keď sa to stane, to spôsobuje symptómy podobné chrípke.

12. Zvýšená smäd:

Ako olej ťahanie spôsobí ústa vysychať a krku dostane plnené hlienu, ktorý neustále kašeľ von, môže to mať za následok zvýšenú spotrebu vody. Táto zvýšená smäd nie je známkou toho, že vaše telo je dehydrovaná. Skôr sa jedná o reakciu na počiatočné sucha stretnete v ústach a krku po svištící. Nezabudnite, že príliš veľa niečo je zlé, a ak budete piť príliš veľa vody v boji proti suchu a prilepené hlienu v krku, môžete trpieť intoxikácie vodou, ktorá môže byť fatálna.

13. Zdravotné ťažkosti v dôsledku prítomnosti ťažkých kovov v oleji:

Vzhľadom k tomu, olej ťahom sa stala tak populárnou, mnoho predajniach zdravej výživy sa predávajú oleje, ktoré ľudia vyzdvihnúť na tento účel. Avšak, musíte byť opatrní pri výbere značku oleja, pretože niektoré oleja, pri skúškach, sa zistilo, že obsahujú vysoké množstvo arzénu, ortuti a / alebo olova. Všetci vieme, čo sa tieto ťažké kovy môžu urobiť, aby naše telo. Sú toxické a môžu viesť k rakovine, reprodukčné problémy a mnoho ďalších vážnych zdravotných problémov.

14. Strata chuti:

Dr. Amala Guha, odborný asistent imunológie a medicíny na University of Connecticut Health Center, uvádza, že ľudia, ktorí nepoužívajú správnu metódu ropy ťaženie by mohlo dôjsť k strate chuti a pocitu v ústach. Táto strata chuti a pocit môže dôjsť k strate chuti do jedla, čo vedie k nedostatku živín a stagnujúci metabolizmu. Lekár tiež hovorí, že svištící by sa malo uskutočniť počas 4 minút a nie po dobu 10 až 15 minút, ako sa navrhuje v iných zdrojoch.

Ďalšie vedľajšie účinky:

Existujú aj iné vedľajšie účinky, ktoré môžu nastať pri predvádzaní začiatku olej ťahom. Niektoré z nich sú nasledovné:

1. Blokované nosové cesty:

Niektorí ľudia môžu zažiť upchatý nos, zatiaľ čo svištící olej. Ajurvédske a celostnej odborníci odporúčajú čistenie a smrkanie pred začatím procesu, aby sa zabránilo zablokovaniu. Môžete tiež vysmrkať, keď držíte olej v ústach.

2. Kýchaním a kašľaním:

Existuje možnosť, že by ste mohli zažiť nutkanie kýchanie a kašli. To je preto, že olej môže spôsobiť podráždenie. Odborníci odporúčajú zastavením svištící a umožňuje telu uvoľniť prekonať nutkanie kýchanie a kašli. Ak to nefunguje, to je najlepšie, aby vypľuť olej, kýchanie a / alebo kašeľ a potom čerstvý olej a pokračovať v procese.

3. Nutkanie na močenie, alebo sa pohybujú stoličky:

Ak nemáte močiť alebo mať pohyb čriev, ako začnete olej ťažný proces, môžete zažiť. V prípade, že túžba prísť, nie zastaviť. Namiesto toho sedí na záchodové sedátko a pokračovať v procese ťahanie oleja.

4. Hlien a hlienu v ústach:

Olej ťahom možno extrahovať kvapôčky hlienu a hlienu do úst z krku. To môže byť ťažké pre vás aj naďalej olej ťahom. Z tohto dôvodu je najlepšie vypľuť olej a hlien a prijať nový olej a pokračovať.

5. Zhoršenie chronickými ochoreniami:

Občas niektoré chronické zdravotný stav môže zhoršiť v dôsledku prítomnosti oleja ťahom. Podľa naturopaths a Ajurvédske odborníkmi, to zhoršenie dochádza pred stav sa zlepší. Z tohto dôvodu, to je dôvod na obavy. Avšak, ak si všimnete, vaše zdravie zhoršuje, je najlepšie okamžite konzultovať s kvalifikovaným a certifikovaný lekára.

Tipy, aby sa zabránilo vedľajším účinkom oleja Vytiahnutie:

Mnohé z nežiaducich účinkov ropy ťahanie je spôsobený tým, že cvičí techniku ​​v nesprávnej ceste. Takže, ak sa naučíte správnu techniku, nemusí mať zažiť mnoho z vedľajších účinkov uvedených vyššie.

 • Čistiť zuby normálne po prebudení. Uistite sa, že čistenie jazyka a vypláchnite ústa správne.
 • Vezmite 10 ml sezamového alebo slnečnicového oleja a zdvihnite bradu okrajovo. To spôsobí, že olej sa šíri okolo vnútra úst.
 • Používať svoj jazyk, aby popíjať a sať olej, takže preniká do medzier medzi zubami a zametá nad ďasien a poschodia. To pomáha k zachyteniu baktérií a ďalších patogénov v oleji.
 • Použite svoje čeľuste, ako by sa niečo žuť.
 • Pokračovať v procese po dobu asi 10 minút, po ktorých si všimnete viskozitu výmene oleja. Stane sa viac vodnaté.
 • Vypľuť olej. Zdržať pľuvanie do odpadu, ako je olej ju upchať. To je najlepšie, aby pľuvať do popolnice.
 • Použite bežný vodu z vodovodu, aby dôkladne vypláchnite ústa.
 • Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, vyčkajte po dobu 15 až 20 minút, než budete jesť alebo piť nič.
 • Hneď potom, čo ste urobil s výkonom, všimnete si, že vaše zuby cíti uhladenejší a vaše ústna dutina sa cíti svieži a čistejšie.

Opatrenia:

 • Deti do 5 rokov veku by nemalo byť dovolené vykonávať olej ťahom.
 • Ak ste alergickí na určitý typ oleja alebo značku, použiť iný typ.
 • Pokiaľ je olej nezapne tenký a biely, nie ste plnenie oleja správne ťahom.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Povedzte nám to tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...