Zdravie a wellness

15 vedľajších účinkov Amla, ktoré by ste si mali byť vedomí

15 vedľajších účinkov Amla, ktoré by ste si mali byť vedomí

Kyslá ochutnávka amla, s prevládajúcou chuťou, je plnená úžasných zdravotných výhod. Napadlo vám niekedy, že to môže mať tiež negatívny vplyv na vaše zdravie? No, to robí, a vy môžete vedieť o nich číta tento článok.

Amla, známy ako Amalaki alebo indický egreše, je na živiny bohaté ovocie, ktorého prínos pre zdravie, ktoré boli stanovené a zožali od doby neznáme. Nespočetné liečivé vlastnosti tohto ovocia umožnili ho vyrezať špeciálny priestor pre seba vo svete Ajurvédske liekov. Super potraviny vo všetkých aspektoch, nie je to bez vedľajších účinkov. Aj keď štúdie nehlási akékoľvek toxické alebo drsné, negatívnych vplyvov, existujú určité mierne, nežiaduce účinky spojené s použitím amly.

Podľa Ajurvédske lekárov, amla nemusí byť bezpečný pre ľudí, ktoré majú určité zdravotné podmienky, ako napríklad osoby s nízkou úrovňou železa alebo hypoglykémiou porúch. Môžete tiež neje amly ak ste na akékoľvek antikoagulačný lieky alebo ak máte zlú úroveň odolnosti.

load...

Aj keď za to, že skutočné dôvody, prečo je potrebné ešte identifikovaná, ajurvédskej lekári extrapolovať tieto zo základného textu. Čítajte ďalej a ďalej vedieť o zriedkavých vedľajších účinkov amly.

15 Zriedkavé vedľajšie účinky Amla:

Poďme sa pozrieť na vedľajších účinkov amly:

1. By mohlo vyvolať prekyslenie:

Amla je bohatým zdrojom vitamínu C, čo prispieva ku kyslé povahe ovocie. Kým amla je často predpísaná k požitiu na lačno na účely detoxikačných, mohlo by to v skutočnosti narušiť váš žalúdok, čo vyvolalo kyslosť. Ak máte akýkoľvek prípad históriu prekyslenie a citlivosti na vitamín C potraviny, potom by ste sa mali vyvarovať jesť toto ovocie.

load...

2. Môže dôjsť k zápcha:

Amla je, nepochybne, dobré prírodný liek na zápchu. Medzi hojne bohaté množstvo vlákniny obsiahnuté v tomto ovocí prispieť k tomuto majetku. Avšak, ak budete konzumovať amly vo veľkom množstve, môže stvrdnúť stoličku. Tento stav sa zhoršuje, ak váš príjem vody znižuje. Z tohto dôvodu, aby sa zabránilo zápche, sa ovocie vo forme šťavy alebo sušené amly prášok s adekvátny príjem vody.

3. Nie je bezpečné pre diabetikov:

Amla, v surovej forme, je to dobrý protijed na cukrovku. Avšak, ak ste na anti-diabetickej lieky, je dobré sa poradiť so svojím lekárom pred použitím tohto bledo zelené ovocie. Indický egreš je známe, že znižuje hladinu cukru v krvi, ktoré by mohli brániť antidiabetickej lieky, podrobenie osoby hypoglykémie.

Amla, keď bol spotrebovaný vo forme konzervačné látky naplnenou cukor je non-prospešné pre tých, ktorí sú s diabetom. Vysoká množstvo cukru používané v tomto zvyšuje hladinu cukru v krvi, čo by mohlo ukázať ako nebezpečné pre diabetikov.

4. Vyhnite sa Amla Ak ste Hypoglykemický:

Raw amla je často predpísané ajurvédskej lekári ako prírodný doplnok pre diabetes, aby ich hladiny cukru v krvi pod kontrolou. To je spôsobené tým, hladiny cukru znižujúce vlastnosti tohto ovocia. Napriek tomu je vhodné, aby hypoglykemická ľudí, aby sa zabránilo používanie amly pretože by to mohlo zhoršiť ich zdravotný stav.

5. Môže ovplyvniť krvný tlak úrovniach v zápornom slova zmysle:

Ľudia, ktorí trpia poruchou obličiek a hypertenzia by sa mali vyhnúť vychutnáva Amla vo forme nálevov. To je vzhľadom k prítomnosti soli v uhorky, ktorý sa používa zvyčajne ako konzervačná látka. Vyššie hladiny sodíka bude predstavovať veľké nebezpečenstvo pre tých, ktorí trpia obličkovými otázok a vysokým krvným tlakom.

Ľudia, ktorí trpia hypotenzia by mal používať amla pomerne opatrne. Amla je známe, že majú potenciál znížiť hladinu krvného tlaku a udržiavať rovnaký. Ak ste na lieky hypertenzie, alebo ste s nízkym krvným tlakom, potom by ste mali začať vykonávať, aby zmaril off žiadne nežiaduce zdravotné komplikácie.

6. Skin Môže stratiť svoju Vlhkosť:

Amla je nádherné zdrojom rôznych antioxidantov, najmä vitamín C. Kým prítomnosť antioxidantov je mocný nástroj proti voľným radikálom spôsobujúce poškodenie kože robí, mali by ste byť trochu na pozore pred požitím tohto ovocia. Amla má močopudné vlastnosti, rovnako, čo by opustiť vaša pokožka vyčerpané vlhkosti, ak nie pravidelne dopĺňať. Takže udržať pitnú vodu, aspoň 2 litre, a konzumovať Amla striedmo žať výhody amly pre kožu.

7. Môže dôjsť pokožky hlavy sucha:

Suchá pokožka je jedným z hlavných dôvodov pre pád vlasy a vypadávanie vlasov. Amla sa používa vo vlasových olejov, aby sa zabránilo vysychaniu pokožky hlavy a tiež podporuje rast vlasov. Táto živiny bohaté ovocie, ale pri použití v nadmernom množstve, je známe, že odfúknuť tieto výhody, zanecháva pokožku hlavy v suchu. Suchá pokožka hlavy má za následok odlupovanie lupiny, vlasy, pád, a tiež plešatosť. Musíte byť trochu opatrný s množstvom príjmu na nestanú obeťou tejto vzácnej vedľajší účinok amly.

8. Môže zhoršiť chladný a súvisiace podmienky:

Amla má potenciál pre zníženie telesnej teploty do značnej miery. Vzhľadom k tomu, prírodným chladivom, jesť ovocie alebo brať Amla prášok sám, ako môže zhoršiť príznaky prechladnutia. Ak ste už trpia prechladnutie alebo akékoľvek iné súvisiace podmienky budú ďalej zhoršiť stav do značnej miery.

Môžete použiť Amla vo forme Triphala. Riedenie v teplej vode s lyžičkou medu, aby sa zabránilo niektoré z týchto respiračných nežiaducich účinkov amla prášku.

9. Tie by mohli byť alergický na Amla:

Kým indický egreše, je všeobecne dobré pre každého, s širokú škálu výhod, existuje niekoľko ľudí, ktorí by mohli byť alergickí na amly. Ak ste alergickí na toto ovocie môže dochádzať k určitej zdravotné problémy, ako je hnačka, bolesti brucha, žalúdočné kŕče, nevoľnosť, vracanie, začervenanie a opuch okolo úst, svrbenie a začervenanie v tvári, žihľavky na kožu a tvár, prekážka dýchanie , bolesti hlavy, závraty a točenie hlavy.

Ak sa stretnete s niektorou z vyššie uvedených podmienok, prosím ponáhľať do najbližšieho lekára, aby sa zabránilo podmienok zo zhoršenia.

10. Môže dôjsť nechcené chudnutie:

Vzhľadom na povahu diuretikum amly, keď je spotrebovaná v nadmernom množstve nad rámec odporúčaných dávkach spustí nadmernej strate vody z tela, čo ťa mohol opustiť dehydratácii.

Tiež by sa vám mohlo dôjsť k náhlej strate hmotnosti počas niekoľkých týždňov používať Amla. Aj keď to môže byť prospešné, ak chcete naozaj schudnúť, uistite sa, že dip nie je drastické. To chudnutie sa deje v dôsledku straty vody cez časté močenie.

11. Burning Sensation Počas močenia:

Tento vedľajší účinok amly vyplýva z prítomnosti vitamínu C v nadbytku. Vitamín C je veľmi kyslé, a preto, ak je spotrebovaná vo nekontrolovaným spôsobom je možné zaznamenať zakalený moč, bolesti pri močení, pocit pálenia pri močení, a voňajúcich moču pri močení.

Prípad možno extrapolovať na náročné Amla. Spolu s tým, môžete byť na riziko dehydratácie rovnako. A keď obaja sa stalo v rovnakom čase, môže dokonca dôjsť k vysokým stupňom infekcie močových ciest.

12. Nie je vhodné pre ľudí s ochorenia srdca:

Amla je silný kardiovaskulárne stimulačné činidlo. Aj keď to neukladá žiadne tvrdé účinky na srdce, štúdie ukazujú, že ľudia so srdcovými otázkami by sa mali poradiť so svojimi lekármi pred použitím tohto, aby sa zabránilo možným negatívnym vplyvom.

13. Interakcia s predpísané lieky:

Aj keď štúdie sú ešte k hlásenia interakciu amly s rôznymi liekmi, existujú niektoré nepriaznivé reakcie, ktoré by mohli byť spustené pomocou tohto ovocia s niektorými liekmi.

Ľudia na anti-diabetickej lieky by mali byť opatrní pri používaní Amalaki pretože tieto vykresľuje podobný účinok ako vaše lieky. Toto, podľa poradia, by mohlo brzdiť hladinu cukru v krvi.

Ak ste na anti-hypertenzívnych liekov, potom sa poraďte so svojím lekárom.

Ľudia na antikoagulačný drogy sú všeobecne odporúča, aby zostali ďaleko od amly.

Ľudia, ktorí sú na lieky na liečbu srdcových ochorení by malo takisto uplatňovať uvážlivo.

14. Amla počas tehotenstva:

Kým amla je chutné jedlo, aby sa tešil počas tehotenstva, môže to nechať nepríjemný občas. Prítomnosť vlákniny v bohatých množstvách by mohlo vyvolať nežiaduce hnačku, takže vaše žalúdočná nevoľnosť, a robiť tie dehydrovaná.

15. Amla pre dojčatá:

Kým dávka 30 až 35 mg amly sa odporúča pre dojčatá, prosím zamestnať so zvýšenou opatrnosťou, pretože by mohlo viesť k hnačke. Ak sú konzumované za vhodné množstvo, mohlo by to dokonca podráždený žalúdok dieťaťa, čo vyvolalo bolesť a vracanie.

To sú niektoré z možných vedľajších účinkov konzumácie Amla. Budete trpieť, ak potrebné opatrenia neprijme, keď požitím ovocie. Ak je amla spotrebovaná vo forme šťavy alebo suchého prášku, je vhodné pre kontrolu kvality výrobkov a výrobných detailov. Rovnako ako u iných prírodný doplnok, musíte byť rozumné, pokiaľ ide o používanie Amla. Buďte opatrní a teraz množstvo výhod amly pre pleť, zdravie a vlasy.

Myslíte si, používať Amla? Zažili ste niekedy nejaké vedľajšie účinky? Podeľte sa o svoje skúsenosti a názory s nami. Tiež zdieľať s vašej blízkosti a blízke.

load...