Zdravie a wellness

15 úžasných zdravotných prínosov kešu orechov (Kaju) - ste ich jesť?

15 úžasných zdravotných prínosov kešu orechov (Kaju) - ste ich jesť?

Kto nevie o kešu oriešky? Caju je to, čo im hovoríme v Indii. Používame je väčšinou sladkosti a deti milujú jesť tak, ako sú. Kešu orechov alebo 'Kajute' (Hindčina), 'Jeedipappu' (telugu), 'Munthiri Paruppu' (Tamil), 'Andiparippu' (Malayalam), 'Geru Beeja' (Kanadský) a Kajute "(gudžarátčina) sú plné Anti -oxidants, vitamíny a minerály, ktoré sú nevyhnutné pre normálne fungovanie tela. Sú to vlastne patrí Brazílii, ale portugalský priviedol do Indie v 16. Storočí. Obličky alebo v tvare fazule v tvare matice majú mnoho zdravotných výhod, z ktorých niektoré sú uvedené nižšie:

Zdravie Výhody kešu orechov:

Nižšie uvedené sú výhody kešu oriešky.

1. Preventívne proti rakovine:

Proanthokyanidíny sú triedou flavonoly, ktoré bojujú proti bunkám nádoru, zastavenie je ďalej rozdeliť. Tieto proanthocyanidins a vysoký obsah medi v kešu orechy pomáhajú v boji proti rakovinové bunky (1) a drží čo najďalej od rakoviny hrubého čreva. To je jeden z hlavných kešu orechov výhody.

load...

2. Zdravé srdce:

Kešu obsahujú nízky obsah tuku v porovnaní s inými orechy a to aj vo forme kyseliny olejovej, ktorý je veľmi zdravé pre srdce. Sú bez cholesterolu a prítomnosť antioxidantov drží čo najďalej od srdcových chorôb (2).

3. Znižuje vysoký krvný tlak:

Kešu oriešky zníženie krvného tlaku (3) s pomocou prítomného horčíka v nich.

4. Pomáha chlpy:

Meď je minerál, ktorý pomáha vaše vlasy dostať túto farbu. Takže ak budete mať kešu, ktoré sú plné obsahu medi, môžete dostať, že čierne vlasy, ktoré ste vždy prial (4).

load...

5. Zdravé kosti:

Rovnako ako vápnik, horčík, je tiež dôležité pre zdravie kostí, ktorý je hlavný obsah kešu oriešky (5).

6. Zdravé Nervy:

Horčík je uložená na povrchu kosti, ktoré bránia vápnika vo vstupe do nervových buniek, a tým udržuje krvné cievy a svaly uvoľnené. Nedostatočné množstvo horčíka môže viesť vápnika pre vstup do krvnej cievy, sa dostane na kontrakciu. To tiež vedie k vysokému krvnému tlaku, migréna atď.

7. Zabraňuje žlčové kamene:

Denný príjem cashewnut môže znížiť riziko vzniku žlčových kameňov (6) až o 25%.

8. Pomáha pri chudnutí:

Hoci kešu orechy sú považované za tuky, obsahuje dobrého cholesterolu (7). Takže na rozdiel od všeobecného presvedčenia, tých, ktorí jedia kešu aspoň dvakrát týždenne zisk menšiu váhu v porovnaní s tými, ktorí jedia menej.

9. Anti-oxidanty:

Selén, meď, horčík atď. Pôsobí ako kofaktory pre mnoho enzýmov.

10. Podporuje trávenie:

Kešu oriešky pomoc v raste a vývoja, syntézy nukleových kyselín a trávenie (8)

11. Vysoko na vitamíny:

Kešu oriešky sú bohaté na vitamíny, ako je riboflavín, kyselinu pantoténovú, tiamín, niacín atď Tieto vitamíny zamedziť sideroblastická anémia, pelagra, etc (9).

12. Zdravé ďasná a zuby:

Ako bolo uvedené vyššie, je obsah horčíka prítomná v kešu oriešky je veľmi dobré pre kosti. Tak to dáva zdravé zuby, rovnako ako silné gumy im (10) držať.

13. Príjemný spánok:

Po menopauze, môžu tieto kešu vám uvoľnený a príjemný spánok počas noci.

14. Voľné radikály:

Kešu orechy pomáhajú naše telo správne využiť železo a eliminovať voľné radikály (11), ktoré spôsobujú zdravotné problémy.

15. Makulárnej degenerácie:

Kešu oriešky majú schopnosť slnečného filtra je UV žiarenie a chrániť nás pred makulárnou degeneráciou (12).

Teraz, keď viete zdravotné výhody kešu orechov, zabezpečí, že budete jesť niekoľko raz za týždeň som si istý, že je už milujú.

10 Amazing Výhody kešu oriešky

load...