Zdravie a wellness

15 úžasných zdravotných prínosov a použitia citrónového balzamu

15 úžasných zdravotných prínosov a použitia citrónového balzamu

Kto nemá rád pohár vychladeného citrónovej šťavy za slnečného popoludnia? O niekoľko dúškov tohto elixíru a budete sa cítiť oživený a dobiť! Lemon nájde cestu do nespočetných použitie vo vnútri domu. Ľudia sa uchyľujú k rôznym bylín pre svoje početné výhody.

Avšak, jedna výnimočná bylina, medovka, vedecky opísané ako Melissa officinalis, ponúka mnoho výhod a má mnoho využití. Chceli by ste vedieť, aké sú? Ešte čítať!

Nuance medovky:

Medovka je súčasťou rodiny mincovne. Rastlina sa prilákať včely. Nezáleží rastú veľmi vysoký a má malé žlté kvety, ktoré kvitnú v jarných a letných mesiacoch. Listy môžu byť žltozelená až tmavo zelené, v závislosti od typu pôdy a podnebie. Trením tieto listy na ruky vyžaruje koláč a sladkú vôňu.

load...

Skladovanie a používanie medovky:

V ideálnom prípade, medovka listy možno skladovať v chladničke po dobu niekoľkých dní. Sušené listy rastliny môžu byť tiež zachovaná vo vzduchotesných nádobách.

Na trhu nájdete medovky listy v rôznych formách. Sušené listy je možné zakúpiť v pohároch. Môžete si tiež zakúpiť medovky čaj, kapsule a esenciálny olej.

Dobrú vec, o medovky je, že takmer všetky jej časti môžu byť použité pre liečebné rôznych stavov a ochorení u ľudí. Listy, stonky a kvety sú prospešné. Dokonca aj v starovekej rímskej civilizácie, to bolo používané pre lekárske ošetrenie.

load...

Nižšie uvedené sú hlavné zdravotné prínosy medovky:

1. Účinný pri liečbe oparov:

Medovka lekárska preukázala antivírusové vlastnosti. Rad štúdií ukázali, že rastlina môže byť použitá na liečenie opary, ktoré sú spôsobené herpes. (1) Za použitie medovky krém založený na vredy prináša pozitívne výsledky. Niektoré ďalšie štúdie ukázali, že medovka môže liečiť primárny HSV - 1 infekcie. Tento krém tiež pomáha pri zvládaní ústnej a genitálny herpes, druhý spôsobený HSV - 2 medovka, ktorá má 1% citrónovou extraktu môže výrazne znížiť dobu hojenia. (2)

2. Pomáha pri zvládaní demencie a súvisiacich Ochorenie:

Výskumy ukázali, že za použitia medovky môžu byť užitočné pri liečení demencie a strata pamäti súvisiace ochorenia. Štúdia vykonaná výskumníkmi Northumbria University v roku 2003 zistil, že kandidáti, ktorí sa medovky dosiahnuť lepšie značiek v pamäťových testoch. To je tiež povedal, aby znížiť nepokoj spôsobený Alzheimerovej choroby u pacientov, ktorí používajú balzam.

3. Pomáha vyrovnať sa s nespavosťou a úzkosť:

Vzhľadom k rastúcemu stresu a neustáleho multi-tasking, že ľudia sú vystavené až po súčasnosť, problémy so spánkom a úzkosť sa stali bežné. Rad štúdií ukazujú, že používanie medovky môžu byť užitočné pri vyrovnávaní sa s týmito problémami.

Keď je bylina používa v spojení s inými bylinami, ako je harmanček a valeriána, účinok je lepší. (3) klinická štúdia uskutočňované na University of Michigan Vedci zistili, bylinu byť účinná pri liečbe nespavosti. Zaujímavou vecou je jeho sedatívne účinky, ktoré nie získať zosilnel tým, že pije.

4. Akty ako antioxidant:

Nevedomky dostanete vystavení škodlivým voľným radikálom každý deň. Tie môžu byť škodlivé pre vaše zdravie. Bojovať s účinkami voľných radikálov, je potrebné antioxidanty. Medovka obsahuje želiez antioxidantov.

5. Počítadlá Škody spôsobené radiačnej expozície:

Pre liečenie rakoviny a niektoré ďalšie poruchy, ožiarenie bude potrebné. Avšak, ľudia podrobené ožiarenia musieť vyrovnať s niekoľkými vedľajšími účinkami neskôr. Štúdie ukázali, že používanie medovky môžu znížiť dopad vystavenia žiareniu. Jedna prípadová štúdia ukázala, že ľudia, ktorí používajú medovky, utrpel menšie poškodenie plazmovej DNA.

6. Zlepšuje tráviaci zdravie a bitiek gastrointestinálne poruchy:

Pitie medovky čaj a jej infúzie môže pomôcť zlepšiť stav vášho tráviaceho zdravia. (4) Bolo používa od vekov na liečenie zažívacieho traktu, vrátane rôznych žalúdočné problémy a poruchy trávenia. Bylina je tiež užitočné pri zmiernenie symptómov nadúvanie. Éterické oleje obsiahnuté v bylinkovom pomôcť upokojenie zažívacieho traktu. Táto bylina je tiež v kombinácii s mäty piepornej a ďalšími bylinami účinne liečiť dyspepsia, ktorá v laika hľadiska, nie je nič iné ako pálenie záhy! (5)

Medovky sa tiež používa pri príprave komerčného liek s názvom Iberogast, ktorý sa používa vo veľkej miere na liečbu akútnych gastrointestinálnych stavov, ako sú nadúvanie, koliky a podráždenie žalúdka.

7. Pomáha zmierniť bolesti svalov, bolesti:

Medovky môžu byť účinné pri znižovaní bolesti svalov a bolesti, ktoré sprevádzajú chrípku. Jeho proti kŕčom akcie pomáha znižovať svalové kŕče. Používanie Medovka vedie k poteniu, keď máte horúčku, ktorý prináša určitú úľavu. Potem, toxíny v tele tiež získať discarded.One jej zložiek, eugenol, pomáha pri znižovaní bolesti.

8. Posilňuje imunitu Úrovne:

Používanie medovky môžu zvýšiť hladinu imunity. To má komponenty, ako kávová a rozmarínová kyseliny, a tieto majú antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Medovka účinne marí prepuknutia infekcie u zdravých buniek.

9. Funguje zázraky pre zdravie kože:

Medovka je užitočná pre udržiavanie kože v top stave, a to ako pre ženy a mužov. Je ideálny pre liečbu zápalu kože. Má silné prírodné astringents, a teda pomocou byliny môžu využiť tí s mastnú a aknóznu pleť. Pomáha pri čistení upchaté póry kože, čo v skutočnosti pripraviť cestu k akné a kožné vyrážky.

10. Lieči infekcie dutiny ústnej:

Zaobchádzať s prípadmi orálnych infekcií a výsledkov ako je krvácanie z ďasien a zápach z úst, môžete sa uchýliť k použitiu medovky. Zmiešaním niekoľko kvapiek medovky esenciálneho oleja do ústnej vody a potom ho použiť na kloktanie zabije baktérie a osviežiť vnútro úst.

11. Pomáha napäl Nervy Relax:

Môžete dostať napätá v dôsledku celého radu dôvodov, osobné a profesijné. Mierne sedatívum povaha medovky môže byť vaše riešenie. Použitie medovky tinktúra alebo infúzie v takej dobe divy. Môžete ju použiť na uvoľnenie napätia po návrate z práce.

12. Niekoľko Použitie medovky:

Kým medovky má niekoľko liečivé vlastnosti, jej použitie nie je obmedzené na poli medicíny ako takej. Naopak rastlina je tiež použitý v rôznych domácnostiach pre rad účelov.

Nižšie uvedené sú najlepšie non-lekárske použitie medovky:

13. Rôzne Kuchynská použitie:

Čerstvé listy medovky môžete využiť na kulinárske účely. Aj keď je možné, aby sa lístie mrazené a použiť ich neskôr, to zbavuje listy ich sviežou vôňou do istej miery. Takže, z čerstvých listov je lepší.

Veľa šalátov môže byť ozdobený čerstvými listami bylín a zlepší chuť výrazne. Rovnako tak môže byť použitý s mätou v rôznych pokrmov. Bylina tiež ide veľmi dobre s čiernym korením, ďalšie široko používané korenia a tiež s tymiánom, petržlenom a trebuľka. Bolo by dobré, aby ho miešať s ovocnou šťavou a sorbety.

14. Slúži ako prospešný bylinný čaj:

Určite ste počuli o výhodách bylinné čaje. Medovky môžu byť použité na výrobu pikantné bylinný čaj, ktorý osviežuje chuťové poháriky a ponúka niekoľko výhod pre zdravie. Vyrobené s lyžicou medu, dáva osviežujúci pocit. To tiež pomôže pri zdvíhaní náladu po náročnom dni.

15. Udržuje Nasty škodcom a chyby v šachu:

Väčšina ľudí, ktorí sa uchyľujú k OTC proti hmyzu v spreji a odpudzovanie hmyzu vykoreniť z domácností. Avšak, väčšina takých repelenty obsahujú silné chemické látky a alergény, ktoré môžu byť problematické pre užívateľov, najmä tie s alergiami a respiračnými otázok.

Môžete skúsiť pomocou medovky odháňa rôzne hmyz z domova. Môžete tiež sprej medovky tinktúru v záhrade a na izbové rastliny. Obsahuje dobré množstvo Citronella, ktorý účinne odpudzuje hmyz. Budete mať možnosť, aby sa váš domov bez hmyzu a ušetriť peniaze v tomto procese tiež.

  •  Môže byť použitý ako prírodné izba osviežovače:

Môžete použiť medovky ako prirodzený miestnosti osviežovače. Sušené listy môžu byť použité ako potpourri. Zmes čerstvé medovky listy mierne varené vo vode môžu byť ošetrené v miestnostiach na šírenie svetla mint typu arómu.

  •  Zdobia záhrady a opeľovať stromy:

Bez ohľadu na to, aký veľký alebo malý záhradný máte pomocou citróna balzamy ozdobiť to bude užitočné. Sladká vôňa bude mať na záhrade voňavé, viac, keď kvety kvitnúť. To tiež priťahuje včely, a preto majú rastliny v záhrade môžu svojím spôsobom pomôcť opeľovať ostatné stromy.

Veci, že treba byť opatrný:

Aj keď môžete použiť medovky pre mnoho liekov a ďalších potrieb, niekoľko aspektov je potrebné vopred analyzované.

  • Liekové interakcie:

Používanie medovky v kombinácii s určitými liekmi a sedatíva sa neodporúča. Vzhľadom k tomu, že už má upokojujúce vlastnosti, používať to s OTC sedatívne lieky môžu mať nepriaznivé dôsledky. Aj keď zostáva otázne, či interakcia s antiretrovirotikami, alebo nie, je lepšie, že HIV pacienti podstupujúci takú terapiu, upustiť od použitia byliny.

  • Nie je ideálne pre glaukóm pacientov:

Štúdie preukázali, že medovka esenciálny olej môže spôsobiť zvýšený tlak v očiach. Kým štúdia bola vykonaná na zvieratách, je to lepšie, že ľudia s glaukómom sa zabránilo používaniu bylinu. Pacienti, ktorí trpia glaukómom môže mať zásah do svojich existujúcich liekov, ak prehltnúť balzamu listy citróna.

  • Nevhodné pre osoby naplánované na chirurgii:

Ľudia, ktorí sú pravdepodobne podstúpiť operáciu, alebo sú v období zotavenia, nemali používať medovky v akejkoľvek forme. V týchto fázach, všeobecné sedatíva sú použité a pridanie medovky môže predĺžiť spánok.

  • Alergické reakcie:

Zatiaľ čo väčšina ľudí, ako je medovka ako potraviny alebo čaj, existuje niekoľko ľudí, ktorí sú alergickí na bylinu. Nežiaduce účinky môžu zahŕňať nevoľnosť, závraty a zvracanie. Tie však môžu nastať, keď niekto vzal veľké množstvo medovky ústne.

Medovka lekárska rastlina má nespočetné zdravotné výhody, a tak sa snažia túto bylinu dnes! Avšak sa uistite, že prehltnúť veľké dávky bylín. Vždy sa poraďte s lekárom, pred tebou samo liečiť!

Tiež povedzte nám, ako sa tento príspevok vám pomohla! Ešte poznámka v rámčeku nižšie!

load...