Zdravie a wellness

15 úžasných výhod čaju tulsi

15 úžasných výhod čaju tulsi

Svätý Basil alebo, Tulsi ', ako to je známejší v Indii a ďalších krajinách juhovýchodnej Ázie je označovaný za, kráľovná bylín' kvôli jeho rôzne kvality. Rastlina má náboženskú hodnotu v kultúre týchto krajín. Najdôležitejším faktom je, že na rozdiel od svojho kultúrneho a náboženského významu, svätá bazalka má viac liečebné účinky. Aziati boli pomocou tejto byliny na tento účel od stáročia. Avšak teraz, s rozvojom technológií, západný svet tiež prišiel vedieť o tejto zázračnej byliny a jeho využitie.

Jeden z najpopulárnejších výmyslov pre využitie výhod Tulsi bylina je Tulsi čaj. Jedná sa o bylinný čaj, ktorý sa vyrába zmiešaním Tulsi s miernymi čajových lístkov. Príprava tohto čaju by mohli využiť aj niektoré ďalšie byliny a koreniny spolu s tulsi v závislosti od druhu ochorenia. Avšak tulsi pôsobí ako zázrak bylina pre väčšinu zdravotných problémov.

Poďme sa pozrieť na rôzne výhody Tulsi Tea:

1. Posilňuje imunitný systém:

Vďaka úžasnej anti-biotické, anti-plesňové a protizápalové vlastnosti, Tulsi posilňuje imunitný systém jedinca a udržuje infekciu v šachu. Náročné Tulsi čaj pravidelne tak môže pomôcť jeden zostať zdravý a fit aj v tých najhorších poveternostných podmienkach!

load...

2. Považuje Dýchacie problémy:

Či už ste trpia miernou nádcha, kašeľ alebo ťažkou astmou alebo bronchitídou konzumovať Tulsi čaj dostať okamžitú úľavu. Imunomodulačné vlastnosti Tulsi posilniť imunitný systém jedinca. Jeho antitusiká vlastnosti tlmenie kašľa a jeho vykašliavanie vlastnosti pomáhajú pri vypudenie hlienu. Kamfén, cineol a eugenol esenciálne oleje v Tulsi pomoc pri zmiernení symptómov zápchy na hrudi. Celkovo možno povedať, Tulsi čaj je jedno riešenie pre všetky príznaky prechladnutia, kašeľ a ďalších respiračných problémov.

3. Podporuje srdce:

Tulsi čaj obsahuje horčík v dobrých množstvách. Horčík je minerál, ktorý má aktívnu úlohu v prevencii srdcových chorôb zabezpečením riadneho krvný obeh v cievach. Horčík hrá dôležitú úlohu v prevencii cholesterol z ukladania v cievach a tak sa vyhýba akejkoľvek aterosklerózy rizík. To je jeden z dôvodov, prečo tí, ktorí pravidelne konzumujú Tulsi čaj, mávajú nižšiu hladinu cholesterolu v krvi.

4. Lieči Fever:

Za podmienok, kedy jedinec má horúčky (dengue, malária atď), tulsi čaj pôsobí ako dokonalý anti-biotických ktorá znižuje horúčky a urýchľuje proces obnovy. Byť antibiotikum, Tulsi čaj pôsobí na mikroorganizmy, ktoré vedú k horúčkam, čím sa eliminuje každý koreň nej.

load...

5. Stressbuster Agent:

Hladiny stresového hormónu kortizolu, alebo v našom tele sú udržiavané náročné Tulsi čaj pravidelne. V rovnakej dobe, vlastnosti Tulsi na prípravu čaju je zabezpečiť zdravé prietok krvi, ktorá pomáha jeden zostať zdravý a svieži.

6. Ústne a zubné zdravie:

Tulsi obsahuje antimikrobiálne vlastnosti, s ktorými bojuje baktérie a baktérie, ktoré pôsobia vnútri našich úst a na naše zuby. To môže tiež predchádzať problémom, ako sú vredy a pyorrhea ak pravidelne konzumované. V rovnakej dobe, Tulsi čaj pôsobí ako úst osviežovač a zabraňuje zápach z úst. Avšak, jeden by mal vyhnúť žuvacie Tulsi listy priamo vo forme, ktorá by mohla poškodiť zubnú sklovinu. S Tulsi čaj miesto je zdravšie alternatívou v tomto smere!

7. Výhody pleť a vlasy:

Vlastnosti antioxidačné z Tulsi čaju, aby to vynikajúci tonikum pre udržanie zdravia a krásu pokožky. Obsahuje polyfenoly, ktoré pomáhajú bojovať s príznakmi starnutia ako vrásky a čierne škvrny. Tulsi obsahuje tiež vlastnosti, ktoré znižuje svrbenie na hlave, teda riadi padanie vlasov.

8. Dobré pre diabetikov:

Tí, ktorí trpia cukrovkou, musí konzumovať Tulsi čaj pravidelne, pretože pomáha pri znižovaní hladiny cukru v krvi. Tulsi má vlastnosti, ktoré zvýšia metabolizmus tela, a tak používa prebytok cukrov je premeniť na energiu. To preto znižuje riziko vysokej hladiny cukru v krvi.

9. Lieči artritídu:

Tulsi čaj má protizápalové a antioxidačné vlastnosti, s ktorou môže byť efektívnym riešením pre liečbu symptómov kĺbových problémov, ako je artritída. Náročné Tulsi čaj v takých podmienkach, pomáha znižovať bolesť a zápal kĺbov. To robí pacienti cíti lepšie v prírodným spôsobom!

10. Lieči bolesti hlavy:

Bolesť hlavy sa objavuje ako ochorenie, ktoré postihuje zdravie väčšiny ľudí v týchto dňoch. Hlavným dôvodom je to nabitý rozvrh, podivné načasovanie práce, nedostatok spánku a poruchy príjmu potravy. Avšak konzumácia Tulsi čaj medzi tým všetkým môže pomôcť jeden úľavu dostať z únavy a stresu. Tulsi čaj má arómu, ktoré bolo preukázané, že lieči migrény a eliminovať ďalšie problémy spojené so stresom.

11. Pomôcky chudnutie:

Tulsi čaj pôsobí na metabolizmus jednotlivca, tak to vedie k spaľovaniu telesného tuku. Jedná sa o jednu z najprirodzenejších a účinných metód chudnutie. Tulsi čaj zvyšuje rýchlosť metabolizmu, čo spôsobuje úbytok hmotnosti v jednoduchým spôsobom.

12. Zvyšuje vylúhovanie:

Tulsi čaj je veľmi užitočné pri zabezpečenie riadneho trávenia, asimilácii a vstrebávanie sacharidov, bielkovín a lipidov. Náročné Tulsi čaj pravidelne podporuje ľahké trávenie potravy. Tento čaj pomáha udržiavať zdravé fungovanie pečene, ktorá je dôležitým orgánom tráviaci proces.

13. Podporuje obličiek Zdravie:

Jednou z najväčších výhod Tulsi čaju je, že je skvelý detoxikačným a diuretikum. To pomáha zaistiť správnu funkciu obličiek. Tulsi čaj pomáha vyhnúť obličky od produkovať nadmerné kyseliny močovej. Pomáha tiež pri rozbití obličkových kameňov. Aj u pacientov, ktorí už majú obličkové kamene, tulsi môže pomôcť pri znižovaní bolesti.

14. Znižuje šanca na rakovinu:

Vzhľadom k tomu, tulsi čaj pomáha pri odstraňovaní toxických látok z tela, zabraňuje tvorbe rakovinových buniek v ňom. Je teda pomáha pri znižovaní šanca na všetky druhy rakoviny. Tiež anti-karcinogénne vlastnosti TULSI čaju pomôcť v liečbe karcinómu prsníka a karcinómu ústnej dutiny.

15. Pomáha prestať fajčiť:

Svojimi stres mlátiť kvalít, Tulsi čaj pomáha tým, ktorí by chceli prestať fajčiť. Bolo zistené, že stres je jedným z hlavných dôvodov pre fajčenie. Tak tulsi čaj pomáha zmierniť tento problém zo samotného koreňa!

To sú úžasné výhody Tulsi čaju pre telo i myseľ. Ste stále v dileme, či sa má zahrnúť alebo nie? Ale byť vedomí toho, je poradiť so svojím lekárom, ak máte akékoľvek priebehu liekov. Podeľte sa o svoje cennú spätnú väzbu s nami, ak ste už v tejto rutiny.

load...