Zdravie a wellness

15 úžasných prínosov Galangalu pre pokožku, vlasy a zdravie

15 úžasných prínosov Galangalu pre pokožku, vlasy a zdravie

Používame a hovoriť o mnoho bylín na dennej báze. Ale koľko z vás používa, alebo dokonca počul o byliny Galangal? V tomto článku, my vám poskytne všetky potrebné informácie!

Čo je Galangal?

Galangal je bylina, ktorá pochádza z rodiny zázvoru a patrí do rodu Alpinia (1). Táto bylina sa vyskytuje hlavne v juhovýchodnej Ázii a je široko používaný ako korenie na chuť potravín. Je pôvodom z Thajska, Malajzie a Indonézie. Galangal bylina vo všetkých jej formách galanga semien, oleje a bol široko používaný ako bylinný liek od roku veku. Táto bylina sa používa ako liek na Strednom východe av Indii. Dnes je dovážaný značne v Európe pre svoju chuť a liečivé vlastnosti. Existujú štyri hlavné typy galanga - čínsky zázvor, väčšie galangal, piesok zázvor a menšie galangal.

Zdravie Výhody Galangal:

1. Jesť galangal pomáha zmierniť nepohodlie spôsobené v žalúdku a brucha v dôsledku zápalu alebo iných ochorení (1).

2. Pomáha v boji proti dole na more a nevoľnosti (2).

3. To tiež pomáha pri podpore krvného obehu v tele (3).

4. Keď trpí hnačkou, vždy môžete jesť niekoľko plátkov galanga pretože dáva okamžitú úľavu (4).

Kožné Výhody Galangal:

5. Na rozdiel od svojej liečivé hodnoty, to je tiež široko používaný pre starostlivosť o pleť. Galangal šťavy môžu byť aplikované lokálne pre liečbu mnohých kožných chorôb. Skladá sa z 40 antioxidantov, ktoré pomáhajú pri ochrane pokožky proti starnutiu (5).

load...

6. Táto bylina odstraňuje toxíny z tela a zlepšuje krvný obeh (6). To má za následok uvoľnenie ďalších živín do kožných tkanív. Antioxidanty prítomné v galangal brániť voľné radikály, a poškodenie kože, a tým zachovanie mladistvosť pleti.

7. Šťava z galanga pôsobí ako veľkú liečivú liek na popálenie kože. Ak sa použije šťava z tejto rastliny lokálne na spálenej koži, poskytuje úľavu od bolesti a bude tiež liečiť. Môžete tiež trieť čerstvé plátky galangal na koži 2 až 3krát denne na zníženie jazvy.

Všimnite si rozdiel v 6 až 12 týždňov. Vždy sa uistite, že používate čerstvé galanga džús alebo rezy na koži.

8. Je to silný antiseptický a čistiaci prostriedok, ktorý pomáha udržiavať pokožku čistú, vada zadarmo a hladké (7). Táto bylina revitalizuje a oživuje pokožku. To je tiež široko prijímaný ako prírodné bojovník proti akné. Pri aplikácii, znižuje tvorbu a erupcie akné tým, že odstráni baktérie z kože.

load...

Vlasy Výhody Galangal:

9. Bol tiež použitý v liečbe vlasy a vlasovú pokožku. Ten bol použitý ako široko ájurvédského liečivá pre liečenie ochorení súvisiacich s vlasy a pokožku hlavy (8).

10. Olej z galangal je známe, že je výhodné pre rast vlasov.

11. Použitie galangal na hlave zvyšuje prekrvenie, a tým, že podporuje rast vlasov. Mastné kyseliny galangal sa skvele hodí pre tenké vlasy. Šťava z galanga môže byť zmiešaný s jojobovým olejom a použitá na rednúce vlasy. Táto zmes vám pomôže zvrátiť vypadávanie vlasov a podporiť rast vlasov.

12. Je to veľký liek pre suché a lámavé vlasy, pretože obsahuje zinok, vitamíny a fosfor, ktoré poskytujú odraz a lesk vlasov (9).

13. To je najlepší liek pre boj s problémom vypadávanie vlasov. Extrakty galanga budú vaše vlasy silnejšie a bude tiež poskytovať príjemné vône!

14. Extrakty galangal môžu byť taktiež použité na liečbu delených koncov. Tento stav je vidieť, keď je vlasy vystavené znečisteniu, nadmerného tepla a ďalších foriem poškodenia.

15. Lupiny sú častým problémom na celom svete. Antiseptické vlastnosti galanga výrazne pomôže zbaviť sa lupín natrvalo. Olej z galangal možno aplikovať na pokožku hlavy. Prípadne môžete kombinovať čerstvo nastrúhaného galangal s olivovým olejom alebo sezamovom oleji. Môžete tiež zmiešať citrónovú šťavu tohto odvaru a aplikovať ich na pokožku hlavy na liečbu lupín.

Nutričná hodnota Galangal:

Galangal je dobrým zdrojom vlákniny. Je bohaté na železo, sodík, vitamín A, C, flavonoidy, fytoživin, emodinu, beta-sitosterol, quercetin, a galangin. To sú niektoré populárne živiny nájdené v tejto rastliny.

Na záver treba tiež pamätať, že galangal je rastlina, bylina, a môže spôsobovať alergie. Ak ste náchylní k alergiám, alebo majú citlivú pokožku, je nutné pred jeho inštaláciou na koži, aby boli opatrní.

load...