Zdravie a wellness

15 úžasných prínosov Amaranth (Chaulai) pre pokožku, vlasy a zdravie

15 úžasných prínosov Amaranth (Chaulai) pre pokožku, vlasy a zdravie

Už ste niekedy predstaviť, že normálne strava rastlina báze môže liečiť väčšinu svojich každodenných ochorenia? A čo keď to super-ingrediencií je veľmi ľahko dostupné? No, hovoríme o amarantu, tiež známy ako rajgira!

Chcete sa dozvedieť viac o tom a úžasných výhod, ktoré ponúka? Potom musíš prečítať tento príspevok!

Čo je to Amaranth?

Starí Gréci nazývajú amarant,, Amarantos 'alebo, ten, ktorý nie je vädnúť', ako kvety udržať ich žiarivé farby i po farbení. V Indii, to je spotrebovaný ako populárny zeleniny, a to je viac populárne pod menom, Cholai '.

load...

Môžete ho pop ako obilie, mlieť ho do múkou a dokonca variť ako ryža alebo cestoviny.

Amaranth je jedným z najbohatších zdrojov potravín rastlinného pôvodu, účinnejšie ako iné proteíny, živočíšne báze, ako sú tie v mlieko a syr. Amarant je bohatá na bielkoviny, mangánu, vápnika, vlákniny a obsahuje oveľa viac než fytonutrienty i zŕn.

Bolo zistené, že sú účinné pri liečbe stavov, ako sú srdcové choroby, mŕtvice, rakoviny a cukrovky. Amaranth je pomerne ľahko dostupné, a nájdete ju vo väčšine supermarketov a zeleninových trhov (1).

load...

1. Energia Booster:

Amaranth je nabitý mnohými základných živín, ktoré pomáhajú podporovať správne fungovanie ľudského tela. Amaranth obsahuje proteíny, sacharidy, vitamín K, riboflavín, vitamíny A, B6 a C. Amarant je tiež bohaté na minerály, ako je kyselina listová, železa a horčíka (2).

2. Podporuje rovnováhy elektrolytov:

Vieme, že amarant je nabitý minerály, ako je železo, meď, horčík, draslík, vápnik a fosfor, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie potrebnej rovnováhy elektrolytov v tele (3).

3. Bezlepková diéta:

Amarant je bezlepková strava, ktorá pomáha ľuďom, ktorí trpia celiakiou ochorenia. Poskytuje odporúčanej dennej dávky proteínu a obsahuje viac ako 30% oproti iným celé zrná, ako sú raž, ryža, pšenica alebo dokonca ovos (4) proteínu.

4. Podporuje trávenie:

Amaranth obsahuje viac vlákniny a bielkovín, než iné celé zrná. Jej vysoký obsah vlákniny pomáha zlepšiť pohyb čriev a trávenie pomôcky. Vysoká vlákniny strava je ideálny jedlo k jedlu, keď človek cíti zápchu robí. Navyše je ľahko rozobrať pre obe malé deti a staršie osoby (5).

5. Pomáha spravovať Hmotnosť:

Amarant je listovej rastlina, ktorej listy obsahujú dôležité vitamíny, minerály a ďalšie živiny. Listy sú tiež najbohatším zdrojom rastlinných bielkovín, a tento proteín bol preukázané, že zníženie hladiny inzulínu a dokonca uvoľnenie hlad aretáciu a potravín flámu zabránenie hormóny (6).

6. Znižuje zlý cholesterol:

Amarant je jedným z najlepších potravín možností pre niekoho s vysokou hladinu krvného cukru a cholesterolu v krvi. Ukázalo sa schopnosťou znižovaní hladiny cholesterolu. Je vysoko vláknitý, a táto vlastnosť pomáha znižovať hladinu LDL v krvi a podnecuje chudnutie. Amaranth obsahuje tokotrienoly (typ vitamínu E), ktorý je účinný prostriedok pre znižovanie hladiny cholesterolu (7).

7. Bojuje anémia:

Amarant je bohatým zdrojom esenciálnych živín a jeden z najbohatších zdrojov železa, viac ako päťnásobok železa ako pšenica. Amaranth opustí iniciovať koaguláciu a je známe, že zvýšenie krvného obsahu hemoglobínu a RBC počtu (8).

8. Zabraňuje Kardiovaskulárne choroby:

Kardiovaskulárne ochorenia sú jednou z hlavných príčin úmrtnosti na celom svete. Amaranth listy pomôcť potlačiť túto zhubnú chorobu. Sú bohatým zdrojom fytosterolov, ktoré pomáhajú znižovať krvný tlak, zmierniť hypertenziu a v tomto procese pomáhajú predchádzať celý rad chorôb, ako je Stoke (9).

9. Antikarcinogénne:

Amaranth obsahuje špeciálnu aminokyselinu lyzín názvom. Vieme, že obsahuje živiny a minerály, ako je horčík, železo, fosforu, draslíka a vitamíny C a E, ktoré pomáhajú odstrániť voľné radikály, ktoré spôsobujú starnutie a vedú k tvorbe rakovinových buniek (10).

10. Ayurveda:

Amaranth džús bol používaný značne v Ajurvédske opravných prostriedkov. To má mnoho liečivých a nutričných výhod a bol používaný na liečbu hnačka, zápcha a krvácanie podmienok.

11. Zabraňuje šediveniu vlasov:

Amaranth šťava má mnoho výhod nielen pre telo, ale kože a vlasov rovnako. Uplatnenie Amaranth šťavy na vlasy pomáha predchádzať padanie vlasov a lieči lámavé vlasy. Amaranth listy tiež bráni predčasnému šediveniu vlasov.

12. Zabraňuje Osteoporóza:

Amarant je jedným z najbohatších zdrojov vápnika vonku. Bolo zistené, že zníženie rizika nedostatkov vápnika, a tým znižuje riziko ochorenia kostí, ako je slabé kĺby (osteoporóza), a reumatických bolestí. Je to jeden z najlepších náhradníkov pre všetky laktózy-netolerantný ľudia.

13. Posilňuje zrak:

Amarant je bohatým zdrojom vitamínov A a C. Tieto vitamíny sú už dlho známe ako základné živiny, ktoré pomáhajú zlepšiť svoj zrak.

14. Dobrý zdroj polynenasýtených mastných kyselín:

Amarant je bohatý na polynenasýtené mastné kyseliny, a obsahuje veľa vitamínu E. To, že jeden z najzdravších potravín pre spotrebu robí.

15. Vlastnosti Antioxidačné:

Amarant je bohatá na antioxidanty, antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti, takže je ideálny domáci liek pre elimináciu voľných radikálov (čistenie kože), liečbe infekcií (infekcií kože a mikróby) a zníženie zápalu.

Štúdií o Amaranth:

Mnoho štúdií o amarantu potvrdili nielen svojou enormný nutričné ​​potenciál, ale aj účinnosť mnohých fytochemikálií ako rutinu, nicotiflorin a ďalších peptidov, ktoré majú schopnosť bojovať s príznakmi hypertenzie a dokonca aj rakovinu.

Vedci zistili, že amarant obsahuje dôležitý peptid nazvaný lunasin, ktorý bol tiež zaznamenaný v sóje a bol predtým predpokladalo, že majú vlastnosti, ktoré znižujú výskyt chronických ochorení, ako je diabetes, zápalu, ochorenia srdca a mŕtvice (11).

Kardiovaskulárne ochorenia alebo CVD je úzko spojená s vysokým krvným tlakom a vysokou hladinou cholesterolu. CVD má iné známe prekurzory, ako je obezita, hypoglykémia a diabetes. Zvýšenie množstva nenasýtených tukov v našej strave pomáha predchádzať CVD. Amaranth tak bolo zistené, že je obzvlášť efektívna pre pacientov CVD.

Zo štúdie vyplynulo, že amarant extrakt oleje môžu byť taktiež použité ako funkčné potravinový produkt, ktorý zabraňuje a lieči kardiovaskulárne ochorenia (12).

Dúfame, že vám tieto informácie zdieľať a využívať nádherné zdravotné výhody rastlín Amaranth. Dajte nám vedieť, či existujú nejaké ďalšie výhody sme zmeškali. Ak chcete zdieľať svoje myšlienky, jednoducho zanechať komentár nižšie!

load...