Zdravie a wellness

15 úžasné zdravotné prínosy ťavého mlieka

15 úžasné zdravotné prínosy ťavého mlieka

Tie by boli náročné kravského mlieka po väčšinu času. Ale vedeli ste niekedy vedieť, ako veľmi prospešné ťavie mlieko? A sú si vedomí toho, že ťavie mlieko lieči mnoho ďalších ochorení, ktorá kravské mlieko nemôže? Ak chcete vedieť viac, pokračujte v čítaní!

Ťavie mlieko Vs kravského mlieka:

Existuje mnoho výhod ťavieho mlieka oproti iným druhov mlieka ako to krava alebo byvola. Štúdií vyplýva, že ťavie mlieko je zdravšie ako kravské mlieko. To odráža ľudského materského mlieka, ktoré umožňuje ľahko stráviteľné a konzumovať, nehovoriac o robiť to veľmi výživné a lepší ako kravského mlieka (1).

Aké sú rozdiely?

Existuje veľa zásadné rozdiely medzi nutričné ​​makeupu ťavieho mlieka a kravského mlieka. Pozrime sa na niektoré z významných ty tu:

load...
  1. Ťavie mlieko obsahuje vyššiu koncentráciu minerálov, ako je železo, zinok, draslík, meď, sodíka a horčíka.
  2. Obsahuje väčšie vitamín A a B2 úrovne. To tiež obsahuje viac bielkovín ako kravské mlieko.
  3. Obsahuje trikrát množstvo vitamínu C ako kravské mlieko.
  4. Ťavie mlieko obsahuje viac nenasýtených mastných kyselín a základné vitamíny skupiny B než kravského mlieka.
  5. Obsahuje tiež znížiť hladinu cholesterolu než kravské mlieko.
  6. Ťavie mlieko obsahuje odlišné zloženie proteínov srvátky a kazeínu, keď v porovnaní s kravským mliekom, čo je veľký dôvod, prečo to má viac liečivé vlastnosti ako kravské mlieko.
  7. Obsahuje menšie množstvo laktózy, ktoré uľahčuje laktózu-netolerantné ľudia stráviť a spotrebovať.
  8. Ťavie mlieko má viac efektívne antibakteriálne a antivírusové vlastnosti ako kravské mlieko.
  9. Ťavie mlieko nebude tuhnúť ľahko a je ľahšie stráviteľné ako kravské mlieko.

Zdravie Výhody ťavie mlieko:

Teraz, keď vieme, ako ťavie mlieko má viac živín a účinnejšie vlastnosti než pravidelné kravské mlieko, poďme sa pozrieť na niektoré zo zdravotných výhod, ktoré ťavie mlieko ponúka:

1. Dobrý pre alergické deti:

Ťavie mlieko je ideálne domáci liek pre deti, ktoré trpia miernym až závažným alergiám z mnohých druhov potravín. Vedecké štúdie o malej skupiny ôsmich detí, ktorí boli silne alergickí na mlieko a ďalších druhov potravín ukázal, že oni boli úspešne podarilo prekonať svoje alergie pomocou nasledujúcich strava skladajúci sa z ťavieho mlieka. Všetkých osem deti prekonal alergie bez vedľajších účinkov (2). To je v dôsledku prítomnosti chorobných pre boj s imunoglobulíny, ktoré pomáhajú redukovať alergie a ich príznaky.

2. Boje Autoimunitné poruchy:

Ťavie mlieko je bohaté na imunoglobulín alebo protilátky, ktoré sa zameriavajú na cudzie telesá a choroba vyvolávajúce látky, alebo antigény, je účinne čistenie od imunitného systému. Ťavie mlieko má mnoho imunitný systémové komponenty, ktoré pomáhajú v boji proti autoimunitné ochorenia, ako je Crohnova choroba, roztrúsená skleróza a ďalšie podmienky. Tradičné autoimunitné porucha lieky zvyčajne potlačenie imunitného systému, zatiaľ čo ťavie mlieko ju zvyšuje. Dr. Reuven Yagil, profesor fyziológie na univerzite v Izraeli, uvádza, že ťavie mlieko môže ovládať a dokonca aj liečiť autoimunitné ochorenia.

load...

3. Autizmus:

Bolo zistené, ťavie mlieko pomáha obmedziť autistické príznaky a dokonca pomáhajú eliminovať autizmus v niektorých prípadových štúdií. Kontrolované štúdie o autistov k záveru, že autistické príznaky postupne sa zlepšil a autistov otočil viac poslušný, menej hysterická a menej sebazničujúce. Mnoho štúdií však boli nepresvedčivé a tieto kontrolovaných štúdií nedá dokázať, ako ťavie mlieko pomáha obmedziť túto podmienku. Má sa za to, že antioxidačné vlastnosti ťavie mlieko zvyčajne znížiť autistické príznaky (3).

4. Antioxidačné Rich:

Ťavie mlieko je bohaté na antioxidanty, čo je skvelý liek pre odstránenie voľné radikály, pomáha vyliečenie utrpenie ako pigmentáciu a rakovinových buniek robí. Táto vlastnosť zabezpečuje, že ťavie mlieko bojuje proti oxidačnému stresu. Antioxidačné vlastnosť ťavie mlieko tiež umožňuje veľmi účinné pri kontrole a zmiernenie symptómov rakoviny (4).

5. Anti-Aging:

Ťavie mlieko obsahuje zlúčeninu zvanú alfa-hydroxy-kyseliny, ktorý pomáha uhladenie jemných línií a zabraňuje vrásky, a tým oddialenie nástupu starnutia. Kniha Alexander Jumbo je, Push Back starnutia, upozorňuje na ťavie mlieko ako anti-aging látky (5).

6. Protizápalový:

Ťavie mlieko je účinný protizápalový prostriedok, ktorý umožňuje veľmi užitočné pri liečení zápalových stavov, ako je kašeľ a bronchitídu. To tiež zmierňuje artritickej a reumatické bolesti (6).

7. Anti-diabetická:

Ťavie mlieko je účinným antidiabetickej činidlo. Obsahuje mnoho látok, ktoré prispievajú k jeho účinnosti pri kontrole a prevencii cukrovky. Má inzulínu podobný proteín, ktorý pomáha znižovať účinok diabetu. Inzulín prítomná v ťavie mlieko umožňuje absorpciu krvi ľahšie (7).

8. Lieči Tuberkulóza:

Tam bolo veľa štúdií o účinnosti ťavieho mlieka, pokiaľ ide o liečenie tuberkulózy. Ťavie mlieko je silný antibakteriálny a protivírusový prostriedok, ktorý pomáha očistiť telo Mycobacterium tubercoli.

9. Dobré pre chudnutie:

Ťavie mlieko je účinné pri kontrole diabetu. Nielen preto, že z rôznych insulin-like proteínov prítomný, ale aj preto, že má nízky obsah tuku. Hodnota s nízkym obsahom tuku znamená, že sa nebude dať na nechcené hmotnosti alebo zápasia s vysokými hladinami cholesterolu. Ťavie mlieko je bohaté na väčšine živín a minerálnych látok a inzulínu. Inzulínová reguluje hladinu cukru v krvi a udržuje ju v rovnováhe. Autistov, alebo ľudia, ktorí nechcú mať príliš veľa tuku v potrave, môže sa rozhodnúť pre ťavie mlieko ako ideálne riešenie ich problémov.

10. Nie Extra Chemikálie:

Vieme, že ťavie mlieko obsahuje viac ako 4-krát množstvo vitamínu C ako iné typy mlieka. Ťavie mlieko má vysoký obsah železa, kyseliny listovej a ďalších nevyhnutných živín. To znamená, že ťavie mlieko nepotrebuje žiadne pridané konzervačné látky. Má tiež slušnú trvanlivosť, a to môže zostať dobré až 3 týždne.

S toľkými ťavie mlieko výhod objavených a toľkých napriek tomu byť objavený, tam zostane žiadne pochybnosti o tom, ako efektívne a zdravé ťavie mlieko. Ak ste vy alebo niektorý z vašich blízkych trpí vážnymi alergiami alebo sú jednoducho hľadajú zdravšie alternatíva k kravského mlieka, možno budete chcieť dať ťavie mlieko skúsiť.

Ak nás o svojich skúsenostiach s ťavie mlieko, zanechať komentár nižšie. Radi by sme od vás počuť.

load...