Zdravie a wellness

15 úžasné zdravotné prínosy pomelo alebo chakotra

15 úžasné zdravotné prínosy pomelo alebo chakotra

Pomelo, tiež volal Pumello, Jabong, Lush, Chinese grapefruit, tropické ovocie a 'chakotra' (Hindčina) je najväčší člen rodiny citrusov. Viac ako sladké kyslé, s šťavnaté mäso a buničiny, pomiel sú považované dedkovia z grapefruitov. Pomelo vznikol v Číne a je tiež označovaná v čínskych historických knihách. Pomelo je väčšinou pestuje v Číne a juhovýchodnej Ázii a je teraz široko dostupné v Spojených štátoch a Indii.

Horná vrstva tohto ovocia je silná a mäkká a môže byť ľahko olúpané. Dužina vnútri prichádza v rôznych farieb od žltej až po ružovú a červenú. Nájdete ovocie rastie na citrusy v letnom žiaru a alebo v tropickom podnebí. Pomelo ovocie vážiť až 20 libier a majú zmiešané chuť. Je sladká ako pomaranč, koláč ako grapefruit, kyslý ako mandarínky a veľmi šťavnaté.

Pomelo Nutričné

Pomela ovocie zdravotné prínosy sú, pretože je bohatý na vitamín C ako všetky citrusových plodov a tiež na vitamín B. Obsahuje vysoké množstvo beta-karoténu a kyseliny listovej a je veľmi prospešné pre tehotné ženy. Pomelo obsahuje tiež dobré množstvo draslíka, ktorý udržuje naše srdce zdravé. To tiež obsahuje vitamín A, vitamín B1, B2 a C, bioflavonoidov, zdravé tuky, bielkoviny, vlákninu, antioxidanty a enzýmy. Pozrite sa tu pomelo nutričné ​​výhody:

load...

Nutričné ​​výhody pomelo

Živina Jednotka Hodnota na 100,0 g 1,0 šálka, sekcie 190 g 1,0 šálka, sekcie 190 g
Blízko
Voda G 89.10169.29542.62
Energia Kcal 3872231
Proteín G 0.761.444.63
Celkový lipid (tuk) G 0.040.080.24
Sacharidy, podľa rozdielu G 9.6218.2858.59
Vlákno, celková výživa G 1.01.96.1
Minerály
Vápnik, ca Mg 4824
Železo, fe Mg 0.110.210.67
Horčík, mg Mg 61137
Fosfor, str Mg 1732104
Draslík, k Mg 2164101315
Sodík, na Mg 126
Zinok, zn Mg 0.080.150.49
Vitamíny
Vitamín c, celková kyselina askorbová Mg 61.0115.9371.5
Tiamín Mg 0.0340.0650.207
Riboflavín Mg 0.0270.0510.164
Niacín Mg 0.2200.4181.340
Vitamín b-6 Mg 0.0360.0680.219
Vitamín B-12 Μg 0.000.000.00
Vitamín a, rai Μg 000
Vitamín a, iu Iu 81549
Lipidy
Cholesterol Mg 000

Prínosy pre zdravie pomelo ovocie

Pozrite sa tu jedny z najlepších hovoril o pomelo výhod:

1. Zabráni infekcie močových ciest

Infekcia močových ciest je bakteriálna infekcia, ktorá má vplyv na močový systém, ktorý vytvára obchody a odstraňuje moču. Zvýšená spotreba pomelo šťava pomáha bojovať proti tejto konkrétnej časté opuch u tehotných žien. Vitamín C prítomný v pomelo zvyšuje hladinu kyseliny v moči a vyhýba vývoj baktérií v močovom trakte.

load...

2. Podporuje hojenie

Hojenie prax zotavenie navrhuje obnovenie pevnosti poranenej tkaniva nahradením mŕtve tkaniva so zdravou tkanív. Enzýmy v Vitamín C pomáha pri vývoji kolagénu, čo je proteín, ktorý posilňuje pokožku, ktorá je koža flexibilná a iniciovať zotavenie v rane.

3. Zdravé ďasná

Krvácanie a voľné ďasná môže byť symbolom nedostatku vitamínu C. Vývoj Kolagén je nielen dôležité pre pokožku, ale aj nevyhnutné pre vytvorenie zdravé a vyrovnané ďasná a zuby. Pomelo prispieva k tomu, ďasná silnejší a udržuje zuby problémy na uzde.

4. Heart Health

Pomelo má vysoký obsah draslíka, ktorý, ako je vitamín C, hrá dôležitú úlohu v podpore srdca. Tento základný minerálne reguluje krvný tlak. Bohaté na pektín, pomelo šťava vymaže arteriálnej usadeniny nahromadené v tele, čím sa znižuje nečistoty a v prospech osôb s hypertenziou. Pomelo tiež znižuje počet cholesterolu v tele a podporuje dobrý cholesterol.

5. Zabraňuje Anémia

Výskum ukázal, že vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa v tele. Nedostatok železa často vedie k anémii teda nedostatok krvi v tele. Má strava bohatá na vitamín C pomáha v boji proti strate železa a zlepšuje krvný obeh.

6.Wards Off chrípky a prechladnutia

Jesť čerstvé pomelo ovocia alebo pitie pomelo džús môže pomôcť zabrániť toxíny a radikálne bunky sú bez hromadeniu v tele. Príliš veľa voľných radikálov v tele môže spôsobiť zdravotné podmienky, ako je prechladnutie, chrípka, astma, bakteriálne infekcie, alergie a tak ďalej. Vitamín C je jedným z živín, ktoré stimuluje pôsobenie protilátok a buniek imunitného systému, ktoré strážia telo proti baktériám, ktoré spôsobujú studené a chrípky.

Rakovina 7. Zápasu

Jedným z hovoril o zdravotných výhod pomelo je to, že bojuje s rakovinou. Koža pomelo je veľmi bohatý na bioflavonoidy, ktoré bojujú proti rakovine a pomáhajú znižovať slinivky, čriev a rakoviny prsníka. To tiež zastaví rakoviny šírenia tým, že umožňuje telu eliminovať prebytočný estrogén. Vlákno prítomné pomelo chráni z rakoviny hrubého čreva.

8. Boje starnutia

Grapefruit, ako grapefruitov, obsahujú spermidín, ktorý chráni bunky z procesov spojených so starnutím a poškodenie buniek. To bojuje proti vráskam a starnutiu pleti a robí pleť vyzerať mlado, spravodlivé a mäkká. To nielen odstraňuje voľné radikály, ktoré poškodzujú kožu, ale tiež pomáha telu zvýšiť tvorbu kolagénu. Pomelo šťava má vlastnosti, anti-starnutie, ktoré pomáhajú v boji proti voľným radikálom. To pomáha telu produkovať kolagén a boj s príznakmi starnutia, ako sú vrásky. Je tiež známe, že obsahuje stopy spermidín, ktorý pomáha, aby sa zabránilo poškodeniu buniek. Pohár pomelo šťavy denne môže iste vám žiariace a mladistvú pleť!

9. Chudnutie

Vláknina je veľmi dôležité pre chudnutie. Potraviny s vysokým obsahom vlákniny zostáva v žalúdku po dlhšiu dobu a znižuje pravidelné bodavá bolesť z hladu. Oni tiež potrebujú viac času žuvacie dáva telu dlhšiu dobu spokojní a znižuje riziko príliš veľa jedla. Toto ovocie má tiež vlastnosti, ktoré pomáhajú spaľovať tuk znižuje škrobu a cukornatosti v tele.

10. Zabraňuje Osteoporóza

Nekontrolovaný osteoporóza môže mať vplyv na držanie tela, telesnej pohyby rovnako ako flexibilitu. Liečba krehké kosti volá po strava bohatá na vápnik a minerály, aby podporila nový vývoj kostí. Dužina pomelo podporuje zdravie kostí a znižuje potenciálne riziko budovania krehké kosti.

Pomelo šťava je známe, že je dobré pre kosti a znižuje riziko, že slabé a krehké kosti. Ak sú fyzické cvičenie a doplnky vápnika sprevádzané konzumáciou pomelo šťavy, vaše kosti stanú zdravé a silné.

11. Podporuje trávenie

Vysoký obsah vitamínu C v pomelo zachováva pružnosť ciev a zlepšuje tráviaci systém. Aj keď je jedlo má obsah kyseliny askorbovej vysoký, to vytvára alkalickú reakciu raz stráviteľné. Pomelo je naplnený vlákniny, ktorá pomáha pri zachovaní normálnu stolicu a zabraňuje hemoroidy.

12. Zabraňuje svalové kŕče

Nedostatok tekutín, dehydratácia a nedostatok elektrolytov, ako je sodík, draslík a horčík, sú hlavné príčiny svalových kŕčov. Dostatočný príjem pomelo šťavy dodáva svoje telo tekutín a elektrolytov, ktoré sú užitočné pri prevencii svalových kŕčov.

13. Podporuje obnovenie zranenia

Pomelo šťava s obsahom vitamínu C pomáha liečiť rany. Vitamín C, spolu s enzýmami, podporuje tvorbu kolagénu, ktorý pomáha hojeniu rán.

14. Kontroly krvného tlaku

Pomelo šťava obsahuje draslík, ktorý je kľúčovou živinou pre reguláciu krvného tlaku. Pitie šťavy pomáha udržať krvný tlak v tele pod kontrolou a zabráni hypertenziu.

15. Čistí tepien

Táto sladkokyslá šťava obsahuje pektín, ktorý pomáha odstrániť nežiaduce prvky z tepny, udržať ho čistý a zanesený. Aj obsah vitamínu C v pomelo šťavy je zabezpečené, že pružná povaha tepny je udržiavané.

Ako si vyrobiť pomelo Juice?

Tvorba pomelo šťavu je jednoduché. Môžete použiť odšťavovač extrahovať šťavu. Avšak, ak chcete, aby sa lahodný nápoj z celkových pomelo, pridáme trochu vody do šťavy dvoch pomelo ovocia a pridajte dve lyžice medu. Teraz posun zmesi do mixéra a zmiešajte ju dôkladne. Keď kvapalina je temperamentný, previesť ho do pohára a užite si to tým, že pridá niekoľko kociek ľadu!

Teraz, nie je, že recept znie ako nebo, zvlášť teraz, keď v lete je na svojom vrchole? Na čo čakáš? Kúpiť nejaké pomiel a začať sa zdravo!

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách pomelo. Páči sa vám pomelo džús? Máte špeciálne pomelo džús recept? Ešte s nami podelíte v komentároch.

load...