Zdravie a wellness

15 úžasné zdravotné prínosy a využitie kysaného kapusta

15 úžasné zdravotné prínosy a využitie kysaného kapusta

Mali ste kapusta predtým? Viete, existuje takú zeleninu? Kapusta je jedným zo super-potravín sú k dispozícii na tejto planéte, a je zvlášť bohaté na vitamíny C, K a A. Obsahuje tiež železo, bielkovín a vápnika, ktoré chránia vaše telo rôznymi spôsobmi.

Kapusta má ďalšie úžasné výhody! Chceli by ste vedieť, aké sú? Čítajú post!

Čo je kapusta?

Kapusta je kapusta, ktorá je zvyčajne fermentuje. Podľa mnohých, chuť tohto pokrmu je kyslá a trochu nepríjemné. To je často pripravený ako príloha v niektorých kultúrach a pridáva sa do údenín a párkov v rožku. Kapusta je populárny po celom kontinentov Európy, Ázie a Ameriky a je známy pre svoje veľké množstvo výhod.

load...

Historické záznamy ukázali, že kapusta svoj pôvod v Číne, po ktorej sa rozšírila do Európy, a to najmä Rímsku ríšu. To bolo používané ako piklované alebo fermentované misky pri dlhých jazdách. Mnoho ľudí teraz pochopili, kapusta ako východoeurópskeho misky. Okrem toho, že chutné jedlo, to je tiež dôležité pre zdravú výživu.

Teraz, keď viete o kapustu, pokračujte a prečítať úžasné výhody, ktoré ponúka!

1. Vám pomôže schudnúť:

Sauerkrauts sú skvelé, pokiaľ ide o chudnutí. Samotný pol šálky kyslej kapusty obsahuje 20 kalórií. Táto zelenina boli tiež považovaná za jednu z najzdravších potravín na svete. Zabraňujú zápcha, kŕče, nadúvanie a aby sa proces trávenia hladké.

load...

2. Plná antioxidantov:

Sauerkrauts sú powerhouse antioxidantov a beta-karoténu, ktoré vám pomôžu v boji proti rakovine. Oni tiež predchádzať ochorenia srdca a zlepšiť svoje kardiovaskulárne zdravie! Sú jam balená s vlákninou, ktorá zabraňuje žalúdočné vredy a žalúdočné kyseliny.

3. Najlepšie pre tehotné matky:

Tehotné matky a skorbut pacienti potrebujú vitamín C (1). Sauerkrauts sú výborným zdrojom tejto živiny, ktorá zabraňuje hygienické podmienky a zlepšuje príznaky o 1 až 2 dni.

4. Zachádza Ranná nevoľnosť:

Ranná nevoľnosť je zdravotný stav, ktorý postihuje 50 percent všetkých tehotných žien. Patrí sem vracanie a pocit nevoľnosti. Niekoľko príznaky rannej nevoľnosti sú vracanie krvi, závodné tlkot srdca, bolesti hlavy a tmavé sfarbenie moču. Šikovný a jednoduchý spôsob, ako eliminovať ranná nevoľnosť je pridaním väčšieho množstva kapusty do svojho jedálnička. Bude účinne liečiť ranné nevoľnosti a zmierňovať príznaky významne (2).

5. Zaobchádza Astma:

Astma je zdravotný stav, kedy je vaša dýchanie traktu majorly ovplyvnený. Priedušky vašich pľúc podstúpi náhle útoky a kŕče. To môže byť život ohrozujúce, ak nie je okamžite liečená. Kapusta je skvelý spôsob, ako kontrolovať príznaky a liečbu ochorení, ako bude príliš neskoro (3).

6. Dobré pre zdravie kostí:

Kapusta je vynikajúci pre vaše zdravie kostí. Zabraňuje osteoporózy a zvyšuje hustotu kostného tkaniva, a to predovšetkým preto, že má vysoký obsah vitamínu D a vápnika (4). Môžete tiež skúsiť iné mliečne výrobky, ako je pomarančový džús, jogurt, syr a mlieko získať rovnakú výhodu.

7. Ovládanie Menopauza:

Ak budete jesť dostatok vitamínu D denne vápnika a budete môcť ovládať príznaky menopauzy (5). Menopauza môže byť veľmi ťažké počas prvých dvoch rokov. Ak pridáte kapusta do svojho jedálnička, budete mať možnosť efektívne prevziať kontrolu nad touto podmienkou.

8. Produkuje energiu:

Kapusta je tiež známy pre zvýšenie energie. Obsahuje železo v množstve, ktoré je veľmi prospešné pre telo niekoľkými spôsobmi (6). Nielen, že vyrábať energiu, ale tiež zvyšuje rýchlosť metabolizmu. To tiež zvyšuje krvný obeh a rovnako ako okysličenie orgánov a buniek. Vysoké hladiny železa v tele môže pomôcť v prevencii nebezpečných ochorení, ako je anémia.

9. Detoxikačný:

Kapusta môže byť tiež pridaná do svojho jedálnička, a to najmä ak sa chystáte na detox. Tieto zdravé a chutné zeleniny sa očistiť svoje telo a odplaviť všetky toxíny a nečistoty nájdené v krvi (7). To teda bude eliminovať voľné radikály z tela a následne udržanie zdravia vašej pokožky.

10. Posilňuje imunitu:

Ako väčšina z vás počuli, zdravé nápoje ako pomarančového džúsu vám pomôže zotaviť sa z chorých pocity vzhľadom k ich vysokému obsahu vitamínu C. Ale prekvapivo, existujú aj iné potraviny, ktoré môžu robiť lepšiu prácu. Kyslá kapusta obsahuje okolo 35 percent svojho denného príjmu vitamínu C, ktoré budú podporovať tvorbu červených krviniek a kolagén pre každú časť tela. Taktiež reguluje bunky imunitného systému, pretože má vysoký obsah DIM (diindolylmetan), sa zlúčeniny, vyrobené pri Sauerkrauts štiepi (8).

11. Preventívne proti rakovine:

Kapustovité zeleniny, ako Sauerkrauts obsahujú vitamíny a minerály, známy ako glukozinolátov. To pomôže v poškodí zlúčeniny, ktoré sú biologicky aktívne, ktoré vedú k účinkom proti rakovine (9). Tak, kapusta pomáha v eliminácii voľných radikálov, ktoré sa stane byť jednou z hlavných príčin tvorby rakovinové bunky.

12. Anti-zápalové:

Kapusta má tiež protizápalové účinky. Organické zlúčeniny nájsť v tomto rastlinnom prácu ako protizápalových činidiel. Obsahuje antioxidanty a vitamín C, ktoré znižujú všetky druhy bolesti, nepohodlie a zápal (10). Tiež sa používa na liečbu artritídy pacientov.

13. Zaobchádza Infekcie kože:

Sauerkrauts sú vynikajúce pre vaše zdravie kože. Poskytujú úľavu od akné a efektívne liečiť rany a modriny. Sauerkrauts tiež liečbe kožných infekcií, pretože sú bohatým zdrojom antioxidantov. Sú bohaté na vitamín B a C, ktoré divy pre vaše vlasy a pokožku.

14. Znižuje oxidačný stres:

Kapustovité zeleniny, ako je kapusta znižujú oxidatívny stres efektívne (11). Oxidačný stres je chápaná ako záťaž škodlivých molekúl známych ako kyslíkových radikálov zadarmo, ktoré sú generované v tele. Zníženie týchto voľných radikálov zabráni prsníka, pľúc a ďalších typov rakoviny.

15. Znižuje Diabetes:

Nedávna štúdia ukázala, že tí, ktorí jedli menej kapustovité zeleniny a žltej a spotrebujú viac nealkoholických nápojov, kávy, rafinovaných obilnín a spracovaného mäsa sú na vyššie riziko vzniku cukrovky 2. Typu (12). Takže je lepšie prejsť na kapustu a iné zelenej listovej zeleniny, ktoré vás ochránia od týchto nebezpečných podmienkach.

Teraz, keď viete zdravotné výhody kapusta, spoznať, ako ho pripraviť!

Zloženie:

 • Soľ
 • Kapusta

Kroky:

 1. Prvým krokom je trhať kapusta. Začnite tým, že odstráni všetky vonkajšie vrstvy. Nebudeme používať pri varení. Prosím, uistite sa, že nie je umývanie kapusta. To je najlepšie nechať prirodzené baktérie zostať na listoch. Umožňujú nastať fermentácie.
 2. Teraz zvážiť kapusta hlavou.
 3. Použite ostrý nôž znížiť hlavu na štvrtiny.
 4. Spustiť strúhanie kapusty, ako budete pokračovať v rezaní.
 5. Teraz dal nastrúhanú kapustu do misy; výhodne v sklenenej misy.
 6. Vezmite jednu lyžičku soli a posypeme ju po celom kapusty. Pokiaľ sa jedná o 15 libra kapusta, môžete pridať 9 lyžíc.
 7. Použite lyžicu miešať soľ s kapustou. Let it stáť po dobu jednej hodiny. Teraz uvidíte kapusta vydávať kvapalinu.
 8. O pol hodiny neskôr sa kúsky by sa stal trochu vädnúcich. Teraz tvorí útržky kompaktný päsťou.
 9. Útržky by mala byť pod hladinou kvapaliny. Pridajte trochu slanú vodu do neho. Pridať ďalšie šálku vody a ďalšie tabuľky non-jodizovana soli.
 10. Teraz tlačiť dole. To sa dosiahne pomocou dosky a nejakú váhu. Zaťažiť kapusta pod kvapalinou. To je najlepšie, aby si dosku, ktorá je rovnakej veľkosti ako hlinený hrniec. Dalo by sa tiež zabaliť kapusta v plastovom pred umiestniť dosku na vrchole.
 11. Položte váhu na hornej strane dosky a uistite sa, že kapusta je pod vodou.
 12. Teraz pokrývajú celú nádobu s pomocou uteráka. To bude mať všetok prach mimo nádoby.
 13. Nechaj to kvasiť teraz. Dajte ju na chladnom mieste a čakať na 4 až 6 týždňov. Kapusta by mala byť okúsil po 4 týždňoch. Nebojte sa, ak vidíte formy rastú okolo kontajnera, a to najmä na hrane. To sa nikdy príliš ďaleko.
 14. Len odstrániť Kraut.
 15. Váš kapusta je teraz pripravený! Jesť a užívať tento lahodný pokrm.

Aký má zmysel vedieť, ako sa pripraviť kyslá kapusta, ak neviete, aby sa niečo používať? Tak tu to máte! Kapusta recept práve pre Vás!

Ako si vyrobiť Sauerkraut šalát Recept:

Zloženie:

 • Jeden šálka odstredí a dobre pripraveného kapusta
 • Jedným z cibule
 • 2 stonky zeleru
 • Jedna zelená paprika
 • Jedna veľká mrkva
 • Jedna čajová lyžička horčice
 • Jedna šálka rastlinného oleja
 • Pol šálky jablčného octu
 • Na kocky nakrájané papriky korenie

Kroky:

 1. Nakrájame cibuľu, zelenú papriku a mrkvu. Uistite sa, že sú jemné kocky a majú podobnú veľkosť.
 2. Teraz sa veľkej misy a zmiešame ingrediencie dokopy. Pridajte horčičné semienka, struky a kapusta rovnako.
 3. Vezmite malej panve zmiešajte olej a ocot. Nechaj to variť. Akonáhle dosiahne bod varu, odvádzať teplo.
 4. Teraz nalejte zmes cez šalát. Pokryť a necháme v chladničke po dobu 2 dní pred podávaním.

Páčilo recept? Skúste niekoľko ďalších vychutnať nádhernú chuť kapusty! Chcete zažiť tieto zdravotné výhody konzumácia kapusty? Tak prečo čakať, vyskúšať tieto recepty dnes. Do podeliť o svoje pripomienky, nápady a skúsenosti v poznámkach nižšie!

load...