Zdravie a wellness

15 účinných domácich liekov na získanie oslobodenia od tráviaceho traktu

15 účinných domácich liekov na získanie oslobodenia od tráviaceho traktu

Pocit plnosti, nevoľnosť, grganie a nadúvanie, a v niektorých prípadoch; pocit pálenia v hornej časti brucha a prenikavé bolesti brucha - môžete rozpoznať príznaky, nie? Takmer každý človek musel čeliť záchvat trávenia v určitom okamihu; a hoci nie je závažný problém, to môže robiť človek cíti hrozne nepríjemné a nesvoj.

Ťažké záchvat trávenie môže tiež spôsobiť žalúdočné kyseliny prúdiť až k ústiu, teda vyvodzovať horké, kyslé chuti. Zažívacie problémy skôr ako choroba sama o sebe je skôr symptómom s jemným zdravotný problém, ako je žalúdočné vredy, GERD alebo Gastro-refluxná choroba, problémy žlčníka a tak ďalej.

Zažívacie problémy môžu byť spôsobené aj z iných dôvodov, ako sú vysoké napätie, nerovnomerné stravovanie a spacie návyky a žijú chorého vhodný životný štýl. Určité lieky, ktoré sa spotrebováva môže tiež viesť k tráveniu ako vedľajší účinok.

load...

Nižšie sú uvedené množstvo jednoduchých a rýchlych domáce opravné prostriedky pre zažívacie ťažkosti, ktoré môžu byť použité na zmiernenie a liečiť zažívacie ťažkosti.

Zažívacie problémy Domáce lieky

1. Lemon a Ginger:

Jedným z najjednoduchších nápravných opatrení na prípravu, to je tiež jeden z najchutnejších opravných prostriedkov na našom zozname! Zmiešajte dve lyžice citrónovej šťavy a zázvoru šťavy v pohári teplej vody. Zázvor šťava môže byť získaný tým, jemne mriežka zázvor a lisovanie šťavy z neho. Môžete pridať aj malú lyžičku medu do tejto zmesi a konzumovať ju pred alebo po ťažkom jedle.

2. Semien feniklu:

To je jeden nadupaný liečbe zažívacích ťažkostí, a je obzvlášť užitočné, keď je nevoľnosť spôsobený pikantné alebo bohaté jedlo. Feniklu semená obsahujú látky, ktoré nielen pomáhajú zmierniť pocit nevoľnosti, ale aj k zníženiu nadúvanie. Semien feniklu možno žuť surové. Môžete tiež sucho pečené semená a rozomelú je na jemný prášok. Tento prášok môže byť pridaný do pohára vody a spotrebuje dvakrát denne. Výmysel drvených semien feniklu v teplej vode sa môže napil pre účinnú úľavu rovnako.

load...

3. Ananás:

Malý pohár ananásového džúsu po jedle je ďalší najlepší domáci liek na zažívacie ťažkosti. Enzým bromelain prítomné v ananásu reguluje hladiny kyseliny v žalúdku, čo upokojujúci účinok.

4. Harmanček čaj:

Popíjanie horúceho šálky harmančekový čaj uvoľňuje brušné svaly a pomáha človeku zbaviť sa nafúknuté a dusno pocit vyvolaný trávenie. Harmanček tiež zmierňuje nevoľnosť, ktorá sa zvyčajne vyskytuje s touto podmienkou.

5. Rasca:

Rasca bola široko ďaleko známa pre svoje zdravé zažívacie vlastnosti. Jeden môže pridať lyžičku pražené rasce, ktorý bol vo forme jemného prášku na pohár vody a konzumujú ju. Jeden môže tiež vykonať lektvar pridaním hromadu rascou do horúcej vody a umožňuje sa variť. Kmeň kvapaliny a piť teplý pre rýchlu úľavu od trávenia, rovnako ako iné zažívacie ochorenia.

6. Lemon:

Lemon je výborný prostriedok pre zníženie nevoľnosti a nadúvanie pocit, že prichádza s trávenie. Zmiešajte lyžičku citrónovej šťavy s trochou mäty šťavy a medu a konzumujú.

7. Mrkva:

Mrkva obsahuje rôzne enzýmy, ktoré stimulujú produkciu slín a ďalších tráviacich štiav, čím by sa zvyšovala proces trávenia. Mrkva môže byť buď žuť alebo prijatá vo forme šťavy.

8. Jablkový ocot:

Populárno známy ako ACV, jablčný ocot sa používa ako prostriedok k boju rad chorôb, vrátane trávenie. ACV podporuje trávenie a má upokojujúci účinok na tráviaci systém. Môžete kombinovať jablčný ocot s vodou a piť tento niekoľkokrát denne. ACV môžu byť tiež zmiešané s lyžičkou medu v pohári vody a napil dvakrát alebo trikrát denne na zmiernenie trávenie.

9. Oranžová:

Orange obsahuje kyselinu citrónovú a je vynikajúci domáci liek na zažívacie ťažkosti. Pred jedlom, môžete vypiť pohár pomarančového džúsu, alebo jesť surové, aby sa zabránilo trávenie. To zvyšuje obsah kyseliny v žalúdku, čím by sa zvyšovala proces trávenia.

10. Cinnamon:

Tento nádherný korenie je nielen príjemným doplnkom do rôznych pokrmov, ale je to vynikajúca zbraň proti trávenie príliš. Tieto látky prítomné vo škoricu zmierniť nadúvanie a kŕče v bruchu rýchlo. Urobte si lektvar škorice a teplej vody. Piť malé množstvo tohto potom, čo vaše jedlo zmierniť zažívacie ťažkosti.

11. Peppermint:

Od nepamäti, mäta pieporná bol používaný ako prírodný liek proti najrôznejších ochorení; ale skôr pre zažívacie ochorenia. Mäta pieporná uvoľňuje svalové sliznice čreva a zmierňuje kŕče. To podporuje trávenie, ako dobre a ochladzuje pálenie spoločné pre trávenie. Peppermint možno konzumovať v podobe čaju, kapsúl alebo sladkosti.

12. Soda:

Jedlá sóda je jedným z rýchlych fix domáce opravné prostriedky pre trávenie, pretože pomáha zmierniť fuj nafúknutý pocit a nabubřelý pocit spojené s trávenia. Zmiešajte lyžicu jedlej sódy v pol pohári vody a vypiť. Predkladaný oxidu uhličitého v tomto roztoku pomáha vylúčiť plyn a vyčistiť žalúdok. Ale pamätajte, že jedlá sóda sa neodporúča ako liek na chronické zažívacie ťažkosti.

13. Aloe Vera:

Spotrebováva malé množstvo potravinárskeho aloe vera šťavy ľahko dostupné v každom obchode so zdravou pomáha zmierniť zažívacie ťažkosti. Aloe vera má mierne laxatívne vlastnosti, ktoré stimulujú trávenie. Aloe tiež neutralizuje žalúdočné kyseliny a poskytuje rýchlu úľavu od pálenia bežne dochádza počas trávenia.

14. Granátové jablko:

Zmiešajte lyžicu medu v pohári džúsu granátového jablka znížiť závraty a nevoľnosť v dôsledku poruchy trávenia. Táto šťava môže byť konzumované dvakrát alebo trikrát denne.

15. Cmar:

Ak hľadáte pre chutné liek pre zmiernenie poruchy trávenia, potom piť cmar po alebo pred jedlom. Môžete pridať lyžičku rasce praženej prášku to k posilneniu tráviaci vlastnosti tohto lieku.

S týmito ľahko dostupnými trávenie domáce opravné prostriedky, nemusíte trpieť nepohodlie trávenie príliš dlho. Namiesto toho môžete získať nejaké toľko potrebnú a rýchlu úľavu s pomocou týchto jednoduchých prírodných liekov. V prípade, že dôjde k trávenie príliš často, alebo je chronický, je odporúčané, aby sa rozhodnú pre lekársku prehliadku na zistenie príčinu.

load...