Zdravie a wellness

15 účinných domácich liekov na liečbu Zápcha počas tehotenstva

15 účinných domácich liekov na liečbu Zápcha počas tehotenstva

Máte stále pocit, nafúknutý? Má možnosť pocit zápchu počas tehotenstva vydesiť vás? No, zápcha je nepríjemný stav, ale nevyhnutná pre rádoby matkami. Byť tehotná zlúčeniny len nepohodlie zápcha.

Ak chcete vedieť, čo spôsobuje zápchu počas tehotenstva a spôsobov, ako môžete minimalizovať jeho účinky, potom ste pristáli na pravej žrdi! Ísť dopredu a dať čítanie!

Čo spôsobuje Zápcha v tehotenstve?

To nie je nezvyčajné pre ženy trpia zápchou počas tehotenstva. Avšak, väčšina žien nechcú o tom hovoriť z rozpakov a iných dôvodov. Pozrime sa na niektoré príčiny zápchy počas tehotenstva:

load...

1. Jedli a pili menej:

Ak ste jedným z tých žien, ktoré trpia ťažkou nevoľnosť čoskoro v tehotenstve, môže mať problémy jedli a pili. V tomto jemnom stave, bude akákoľvek strata živín spôsobí tuhosť čriev. Ak máte tendenciu zvracať viac ako obvykle, možno budete chcieť premýšľať o tom, jesť niektoré prírodné digestívy zmäkčiť tie tvrdé stolice.

2. Hormonálne zmeny:

Keď otehotniete, vaše telo prechádza rôznymi hormonálnymi zmenami. Niektoré z týchto zmien sa môže uvoľniť niektoré svaly, niekedy vrátane svalov určených vytlačiť potravu do tráviaceho traktu. Toto uvoľnenie svalov môže viesť k zápche, a to najmä v prípade, nejete vlákniny, alebo nemajú dostatok vody vo vašej strave.

Ďalším dôvodom pre zápchu v tehotenstve je tiež zvýšenie hormón progesterón. Progesterón pomáha uvoľniť hladké svalstvo po celú dobu v tele, vrátane zažívacieho traktu. To zaisťuje, že jedlo prechádza pomaly cez črevá a následne tráviacim traktom.

load...

3. Diéta:

Musíte si uvedomiť, že biele cestoviny, koláče, pečivo a iné biele múčne výrobky sú vyrobené z rafinovanej múky a už obsahujú rovnaké množstvo vlákniny. To spôsobuje pomalý pohyb potravín do zažívacieho traktu, často spúšťa zápcha. Tieto potraviny väčšinou absorbujú kvapaliny a tvorí elastické omietky ako látku. Táto omietka ako látky môže zhoršiť vašu zápchu.

4. Železo:

Hoci je vhodné jesť železo v priebehu tehotenstva, železo nie je práve niečo, čo je ľahko stráviteľná. Iron zvyčajne lipnú na črevá a len malá časť z nich je rozdelená na krvi. Tento pozostatok železnej kombinuje s inými látkami nestrávených a lipnú na črevá. Ak máte zdravej výživy, ktorá obsahuje mnoho prírodných zdrojov železa, neužívajte doplnky železa. Vyladiť svoj jedálniček, aby ukončili používanie železných doplnkov, a to najmä ak máte nízkym obsahom vlákniny a nízkym vody diétu.

Domáce lieky na liečbu Zápcha v tehotenstve:

Môžete byť v pokušení skúsiť over-the-counter lieky proti zápche, ale majte na pamäti, že obsahujú vysoké koncentrácie aspartámu, ktoré môžu byť škodlivé pre tehotné ženy. Tak, ako to liečiť? No, tieto sú domáce prostriedky pre zápcha v tehotenstve:

1. Lemon:

Pridanie citróna do teplého pohár vody pomáha stimulovať vašu chuť a vôňu, a tiež sa chová ako veľký katalyzátor pre tráviaci systém, odplavovanie toxínov a iné nestrávené materiál z hrubého čreva. Môžete mať nejaké koncentrovanú citrónovú šťavu. Avšak, pridanie trochu vody znižuje intenzitu príchuťou citrónu a pomáha doplniť tekutiny do čriev. Teplá voda a citrónom je známe, že vyvolávajú peristaltiku čriev alebo kontrakcie, ktoré vám pomôžu prejsť stolice (1).

2. Voda:

Najlepší spôsob, ako zmäkčiť niečo hore, je pridať vodu, že jo? No, v prípade tuhej stolice, je to tak celkom pravda. Pitie asi 8-10 pohárov vody denne vám pomôže získať potrebné množstvo vody do vášho systému, a ktoré vám pomôžu udržať zápchu v šachu. Pitie správne množstvo tekutiny nielen zmäkčuje tvrdá stolica, ale tiež zaisťuje, že jedlo sa pohybuje cez tráviaci trakt.

3. Pomaranče:

Pomaranče sú bohaté na vlákninu a vitamín C. Jedným z hlavných dôvodov pre zápchy je nedostatok vlákniny. Tak, pomaranče sú jedným z najlepších prostriedkov pre zápcha. Zvýšiť príjem vlákniny trochu každý deň, až sa dostanete na 25 až 30 gramov vlákniny denne. Môžete tiež zvážiť jesť ďalšie citrusové plody, ako sú grapefruity a grenadíny (2).

4. Prerezávať džús:

Zaujíma vás, ako liečiť zápchu počas tehotenstva? Slivky Juice je široko cenený ako účinný liek na zápchu. Všetko, čo musíte urobiť, je mať prerezávať šťavy 4 až 6 krát za deň na zmiernenie zápchy a zmäkčenie stolice. V prípade, že koncentrovaná chuť sliviek šťavy je príliš silný pre vás, zrieďte ju trochou vody a pridajte plátok citróna (3).

5. Psyllium Alebo Ispagula Šupky:

Jedným z najznámejších prostriedky pre zápcha Indie, Isabgol alebo Ispagula šupky, je sypká tvárnenie preháňadlo. Ispagula šupky obsahujú sliz, ktorý absorbuje tekutiny. Tento sliz dodáva do stolice. Avšak, je potrebné vypiť asi 8 až 10 pohárov vody denne, mali by ste zvoliť tento liek. Isabgol nie je dobré pre vás, ak máte problémy so srdcom alebo majú predispozície k krvného tlaku. Ako tehotné ženy, používať iba tento liek na odporúčanie svojho lekára (4).

6. Ľanové semienka:

Ľanové semienko je ďalší populárny liek na zápchu počas tehotenstva. To je nabitý vlákniny, ktorá pomáha pridať toľko potrebné vlákniny do svojho jedálnička, a to tiež obsahuje bohaté množstvo omega - 3 mastné kyseliny. Rovnako ako u iných liekov aj keď by ste museli doplniť stravu spolu s minimálne 8 - 10 pohárov vody pre každú lyžicu ľanové semienko. Prípadne môžete tiež zvážiť použitie ľanový olej (5).

7. Masáže:

V prvých týždňoch tehotenstva, zápcha je normálne, a máme tendenciu ignorovať. Avšak, to môže čoskoro prerásť v vážnych problémov, a musíme udržať kontrolu na to. Jeden účinný prostriedok pri zápche počas skorého tehotenstva masírovať váš žalúdok. Pamätať na to opatrne. Prsty masírujte bruško v smere hodinových ručičiek. Ak ste na riziko predčasného pôrodu, alebo placenta je nízka v maternici, vyhnúť sa tento prostriedok (6).

8. Panvového dna Relax:

Kedykoľvek budete musieť ísť sa lajno, uistite sa, že máte dostatok súkromia. Cvičiť hlboké dýchanie; nech svaly panvové dno relax (7). Niekedy môžete dokonca postaviť prejsť stoličku, alebo môžete zvážiť ohýbanie jedno koleno a udržať ju na okraj vane. Tento postoj nohu-up povzbudzuje panvového dna relaxácie, ktorá pomáha liek zápcha.

9. Reflexné:

Reflexná terapia je jedným z najlepších prírodných prostriedkov pre väčšinu chorôb. Používa unikátny systém tlakom na jedinečných miestach v končatinách. Jedná sa o úplne bezpečný spôsob, ako zmierniť zápchy pre tehotné ženy, ak je to úplne prirodzené. Môžete požiadať svojho manžela, alebo pomoc v domácnosti k masáži hornej chodidla nohy na relaxáciu a zmierniť zažívací systém.

Ak ste sami doma, môžete použiť dlaň reflexných zón na zmiernenie zápchy. Začnú masírovať hranu dlane a prácu si cestu až k dip. Nezabudnite si masírujte dlaňou do pohybu hodinových ručičiek. Môžete tiež zvážiť umiestnenie fľašu pod chodidlom každej nohy. Jediné, čo musíte urobiť, je hodiť dopredu fliaš a dozadu na zem, ako budete sedieť teší knihy alebo sledovanie televízie (8).

10. Aromaterapia:

Aromaterapeutické kúpele boli známe, aby pomohli zmierniť zápchu. Obvykle ňuchania o niektorých esenciálnych olejov môže pomôcť zmierniť zápchy. Môžete si vytvoriť svoj vlastný aromaterapia kúpele na zmiernenie zápchy. Miešajte 4 až 5 kvapiek citrónu, grapefruitu, bergamotu, vápna alebo pomarančovníka silice s niektorými z hroznových alebo mandľový nosnej oleja a miešaním tejto zmesi do kúpeľa vody. Tento liek funguje najlepšie, keď ležíte v kúpeli po dobu asi 5 až 10 minút. Pracuje na princípe stimulácie aktivity centrum v mozgu, k vyvolaniu defekácie (9).

11. Zelenina:

Hoci sme už hovorili o niektorých zeleniny, ktoré pomáhajú zmierniť zápchu, tam sú niektoré špeciálne zeleniny vrátane žerucha, kapusta, artičoky, zeler a špenát. Dajte si pozor na tom, koľko máte špenát. Ak ste niekoho, kto nepije toľko vody, špenát asi nie je tou najlepšou voľbou pre vás, pretože obsahuje železo, ktoré môžu vyvolať zápchu.

12. Celozrnná:

Mnoho potravín pomáhajú znižovať zápchu, zmäkčiť stoličku, pôsobí ako prírodné preháňadlá a vyprázdnenie tráviaci systém s vlákninou alebo prostredníctvom iných chemických a biologických procesov. Celozrnné obilniny zvyčajne pomáhajú zvýšiť vlákniny a zmäkčiť stoličku, čím uľahčuje zápchy (10).

13. Akupresúra:

Bolo zistené, že tento staroveký čínsky liečebný systém musí byť veľmi účinné pri liečbe zápchy. Praktici zvyčajne veria, že zápcha je zvyčajne spôsobený energetickým blokom alebo Qi. K uvoľneniu tohto Qi blok by ste mali nájsť akupresúrne bod v strede brucha, väčšinou sa nachádza asi 5 cm pod pupkom. Jemne zatlačte tohto bodu, čo zvyšuje tlak postupne. Urobte to asi 25 až 30-krát denne, zastavovať sa u neskorších fázach tehotenstva. Ak máte dispozície k predčasnému pôrodu, stlačte tento bod asi 20 až 30 krát a opakujte niekoľkokrát denne (11).

14. Homeopatia:

Homeopatia ponúka mnoho alternatívnych liečebných postupov pre celú nespočetné množstvo chorôb a porúch. To môže tiež pomôcť zmierniť zápchu počas tehotenstva, a zistilo sa, že niektoré techniky byť primerane efektívny. Oxid hlinitý, Byronia, Graphites, Lycopodium, Nux vomica a oxid kremičitý sú niektoré z populárnych homeopatických liekov lekári zvyčajne predpisujú.

Hoci väčšina puristi a alopatickej lekári neveria homeopatické lieky, ak máte záujem o liečebný systém bez vedľajších účinkov, homeopatia je úplne bezpečné. Avšak, uistite sa, že človek, ktorý predpisuje lieky vám je registrovaná homeopat (12).

15. Laxatíva:

Laxatíva sú zvyčajne dva typy; buď pridať hromadne na stolici alebo indukovať črevné kontrakcie. Laxatíva, ktoré zvyčajne hromadne stoličku to, zvýšením obsahu vody v stolici. Avšak, s použitím čriev stimulantov predstavuje riziko črevných kŕčov, čo môže viesť k niektorým lepkavých situácií. Uvedomte si, že neinteligentny užívanie laxatív môže vyvolať nežiaduce účinky, s ďalekosiahlymi riešenie. Musia byť použité efektívne a účinne. Laxatíva zvyčajne pomôže zmierniť chronické a akútne zápche. Chronické užívanie laxatív môže viesť k lenivé a skrúteného čreva. Preto sa vždy poraďte sa s lekárom skôr, než sa rozhodnete pre preháňadlo. Poraďte sa so svojím lekárom o najlepší preháňadlo pre vás, ako čoskoro-k-byť matkou (13).

Tieto prírodné prostriedky môžu pomôcť zmierniť vás od dráždivých a nepríjemné účinky zápcha. Ak váš zápcha nezdá reagovať na niektoré z týchto domáce opravné prostriedky, alebo dokonca alternatívnych liečebných metód, možno budete chcieť zvážiť konzultáciu s lekárom, alebo dokonca alternatívne liečiteľ ako osteopat alebo chiropraktik. Chiropraktikov zvyčajne veria, že vychýlenie z predchádzajúceho zranenie môže viesť k stresu a napätia na tele svojej súťažných dielov, vrátane čriev a žalúdka.

Aj keď je to jeden z najlepších zvratov pre chronickú zápchu, nemali by ste sa rozhodli pre hrubého imigráciu počas tehotenstva, pretože môže viesť k mnohým problémom, ako je vaginálne infekcie alebo dokonca prepichnutý čreva.

Ako zabrániť zápcha počas tehotenstva?

Tak, ako si predchádzať zápche počas tehotenstva? No, dnes vieme, že hormonálne zmeny budú takmer vždy viesť k zápche počas tehotenstva, ale tam sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť, aby znížiť šance na zápchu z iných príčin. Dodržiavať určité jednoduchých tipov, ako sú:

  1. Piť veľa vody; uistite sa, že nechodí smäd, pretože môže viesť k stvrdnutiu stolice a dokonca zápchy.
  2. Jedzte veľa balastných látok; neexistuje žiadna náhrada za odporúčané množstvo vlákniny vo vašej strave.
  3. Drž sa od nevyžiadanej pošty; hoci to je celkom lákavé mať veľký misku zmrzliny, alebo naložený cheeseburger, keď ste tehotná, tieto potraviny spravidla obsahujú konzervačné látky, ktoré sú nielen škodlivé pre hrubého čreva, ale do maternice rovnako.

To sú niektoré preventívne postupy, ktoré môžete použiť s cieľom zabezpečiť si nečelí zápchu kvôli vašej neznalosti alebo vaše excesy. Nezabudnite, že zápchu počas tehotenstva je takmer nevyhnutné.

Veríme, že tento článok informatívne. Ako sa zbaviť svojho zápcha dnes použite niektorý z týchto techník. Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami. Zanechať komentár nižšie!

load...