Zdravie a wellness

15 účinných domácich liekov na liečbu Tinea Versicolor

15 účinných domácich liekov na liečbu Tinea Versicolor

Hľadáš dobré domáce liek na pityriasis versicolor? Budete radi, aby vedeli, že existuje veľa lacných ale účinné opravné prostriedky pre tento stav kože. V skutočnosti môžete mať to, čo je potrebné ju liečiť priamo vo vašej kuchyni! Môžete si myslieť, že lekár je to, čo budete potrebovať, ale nie je tomu tak. Určite by ste mali rozhodnúť pre prírodné prostriedky, pretože sú bezpečnejšie a neprídu s žiadnymi vedľajšími účinkami.

Ak hovoríme o prírodných prostriedkov, tento post hovorí o tých, ktoré vám pomôžu liečiť pityriasis versicolor. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej.

Tinea versicolor - prehľad:

Tinea versicolor je kožné ochorenie, ktoré spôsobuje biele škvrny sa objavia na svojom tele (1). Táto hubová infekcia je priviedol na Malassezia globosa špongiou, a nachádza sa v miestach, ktoré majú vlhké a teplé podnebie. Bežné príznaky tohto kožného ochorenia patrí biele škvrny, mierne svrbenie, rovnako ako odlupovanie a škálovanie. Keď je koža vystavená slnku alebo teplo, náplasti majú tendenciu obrátiť červené alebo ružové. Časti, ktoré sú najviac postihnutých touto infekciou sú krk, ramená, hruď a chrbát.

load...

Liečivé protiplesňové masti a proti lupinám šampóny sú zvyčajne predpísané pre liečbu Tine versicolor. Avšak, domáce opravné prostriedky, sú lepšou voľbou. Tu sú 15 najlepších domáce opravné prostriedky na liečbu tinea versicolor:

1. Aloe Vera:

Táto rastlina bola použitá na liečbu najrôznejších ochorení kože po celé stáročia v rôznych častiach sveta. Možno ho použiť ako účinný liek na pityriasis versicolor. Obsahuje vitamín B12, ktoré môžu pomôcť liečiť túto podmienku. Aloe Vera má takisto schopnosť alkalizovať svoje telo - to je dôležité, pretože Tine versicolor nemôže prosperovať v alkalickom prostredí. Vedecký výskum ukázal, že táto úžasná rastlina môže znížiť schopnosť Malassezia globosa huba šíriť.

2. Soda:

To je ďalší účinný liek na pityriasis versicolor. Jedlej sódy tiež alkalizuje telo a zabraňuje, že sa huby, ktoré spôsobujú tejto infekcie z prosperujúcej. Alkalizácia tela tiež pomáha pri vyrovnávaní jeho hladinu pH. Môžete použiť jedlá soda ako telo drhnúť, sústrediť sa na postihnuté miesta. Tým sa odstráni vločky na koži ako aj odumretých kožných buniek. Než sa osprchovať, aplikovať ho do postihnutých oblastí a nechajte to na dobu 10 minút alebo tak. Pri sprchovaní, umyte sa peelingové kefy. Získate výsledky za pár dní!

load...

3. Jogurt:

Toto jedlo má veľa dobrých baktérií, ktoré pomáhajú pri regulácii metabolizmu. Tieto baktérie sú prítomné v tele a zohrávajú úlohu pri regulácii rastu plesní a kvasiniek prirodzene sa vyskytujúce. Môžete liečiť pityriasis versicolor použitím ju na kožu pred sprchovaním. Nechaj to na dobu 30 minút a umyte jemným mydlom.

4. Neem:

Tento závod je známe, že má veľa výhod pre kožu. Jeho antimikrobiálne vlastnosti z neho robí veľmi účinný liek na pityriasis versicolor. Môžete použiť Neem v rôznych spôsobov, ako liečiť tento stav kože. Skvelý spôsob je variť listy vo vode, kým sa dostanú infúziu. Kmeň vodu a používať ho počas kúpeľa v mieste obyčajnú vodu. Môžete tiež použiť pozemné Neem lístie na postihnuté miesta a nechajte ho zapnutý, kým pasty zaschne. Ďalší spôsob, ako použiť Neem na liečenie tejto infekcie sa použije asi 3 kvapky Neem oleja t nakazenej oblasti po sprchovaní.

5. Jablkový ocot:

Tento ocot je účinný prostriedok na čistenie. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, pridajte misku ju do svojho vaničkou. Môžete tiež použiť zmes rovnakých dielov jablčného octu a vody. Vezmite vatový tampón a aplikovať na riešenie infikovaných oblastí. Uvedomte si, že ocot vysušuje pokožku, takže sa uistite, že budete postupovať podľa čistiace rutinu s anti-hubové masti alebo Neem olej, aby sa vaša pleť hydratovaná.

6. Tea Tree Oil:

Tento olej má fungicídne vlastnosti a používa sa na liečbu rôznych kožných infekcií a ďalšie problémy. Avšak, tea tree olej je veľmi silný a môže spôsobiť pálenie, ak nechcete ho riediť pred aplikáciou. Môžete ho zmiešať s levanduľou alebo kokosového oleja a aplikovať ich na oblasti kože, ktoré sú ovplyvnené pityriasis versicolor.

7. Kurkuma:

Po celé stáročia, kurkuma bol používaný ako účinnú liečbu poranení, infekcie, atď Ak chcete použiť tento domáci liek, aby pastu z tohto korenia s vodou ani upokojujúce oleja. Naneste ju na postihnuté miesto a nechajte ho na dobu 30 minút alebo tak. Umyte a nájdete znateľné výsledky v priebehu niekoľkých dní. Môžete tiež zmiešať lyžičku kurkumy v pohári teplého mlieka a piť každý deň, aby liečiť túto infekciu.

8. Cesnak:

To je dobre známy liek na pityriasis versicolor. Odborníci odporúčajú jesť dve strúčiky cesnaku s teplou vodou denne pred jedlom niečo iné. Nanášanie oleja alebo šťava z cesnaku môže tiež zmierniť infekcie výrazne. Naneste olej alebo šťavu do postihnutých častí a nechať to na dobu 30 minút, než sa kúpať. Použite jemným mydlom umyť ho.

9. Sviečka Bush:

Táto rastlina je vysoko účinná liečba ochorení kože, ako je Tinea versicolor a pásový opar. K dispozícii sú hotové výrobky z tejto byliny na trhu, ktoré môžete použiť na liečbu tejto infekcie. Môžete tiež použiť mleté ​​čerstvé sviečka Bush opustí zmiešaný s olivovým olejom. Naneste pastu na infikovaných oblastí dvakrát denne liečiť kožu.

10. Grapefruit jadierok:

To je vynikajúci prírodná liečba pre rôzne typy hubových infekcií. Má protivírusové a antibakteriálne vlastnosti, vďaka ktorým je vysoko efektívna. Mali by ste použiť extrakt z grapefruitových jadierok na časti svojej koži postihnutých pityriasis versicolor 2 až 3-krát denne.

11. Listerine:

Listerine ústna voda je ďalší domáci liek, ktorý môže byť použitý na liečbu pityriasis versicolor. Mali by ste ju aplikovať na kožu dvakrát denne. Vezmite vatový tampón a namočte ju s ústna voda a jemne votrite postihnutých oblastí. Môžete si všimnúť, že infekcie po použití tohto liek po dobu jedného týždňa alebo tak pomaly mizne.

12. Panenský kokosový olej:

Kokosový olej je známy pre svoje upokojujúci účinok na kožu. Udržuje ju živil a hydratovanú rovnako. Môžete použiť tento priaznivý olej na liečbu pityriasis versicolor. Všetko, čo musíte urobiť, je masírovať olej na infikovaných častí každý deň, aby ju účinne liečiť. Jej prírodné kyseliny pomôže liečiť kožu a odstrániť infekciu.

13. Eukalyptový olej:

To je ďalší skvelý olej, ktorý môže pomôcť pri liečbe pityriasis versicolor. Miešajte 5 až 10 ml tohto oleja, 5 až 10 ml Tea Tree oleja a 100 ml Aloe Vera spoločne. Túto zmes aplikovať na postihnuté miesta 2krát denne po sprchovaní. Budete pozorovať rozdiel v 3 dni alebo tak. Aby sa zabránilo infekcii z opakujúce sa, naďalej používať túto domáci liek tak dlho, ako je to možné.

14. Manuka Honey:

Ako viete, med má veľa výhod pre kožu. Jedná sa o prírodný hydratačný, ktorý vám dáva jemnú, vláčnu pokožku. Manuka med obsahuje olej peľ, tea tree, že účinný prírodný prostriedok pre Tine versicolor robí. Môžete ho použiť ako 14-tich denné ošetrenie vyčistiť nákazu. Možno zistíte, že trochu lepkavé, ale stojí za to jeho uplatnenie na koži, pretože dáva skvelé výsledky pri použití každý deň.

15. Pačuli esenciálny olej:

Tento éterický olej má mnoho skvelých výhod, čo je dôvod, prečo je jedným z najčastejšie používaných esenciálnych olejov. Môžete použiť pačuli esenciálny olej ako prírodný prostriedok pre efektívne liečbe pityriasis versicolor. To, čo potrebujete urobiť, je vytvoriť si vlastný krém zmiešaním pačuli esenciálny olej s kokosovým olejom. Raz denne aplikovať krém na kožu po osprchovať. Môžete si všimnúť, jeho účinok na infekciu po týždni. Použite tento liek každý deň, aby sa zabránilo infekcii z opakujúce sa.

Domáce opravné prostriedky, ktoré môžu byť použité na liečbu pityriasis versicolor sú ľahko dostupné a nevyžadujú minúť veľa peňazí. Sú tiež ľahko pripraviť, čo znamená, že sú bezproblémové a nevyžadujú veľa úsilia. Je dôležité si uvedomiť, že na rozdiel od používania týchto domáce opravné prostriedky, je potrebné vykonať niekoľko zmien životného štýlu. Jesť zdravú stravu, ktorá je bohatá na vitamíny A, B komplex, C a E dokáže divy. Tiež by ste mali jesť viac potravín, ktoré obsahujú probiotiká, ako je kokosový orech, sladké zemiaky, jogurt, cesnak, atď

S trochou času, Tine versicolor môžu byť odstránené pomocou domáce opravné prostriedky. Sú to prírodné a bezpečné, a môže pomôcť v prevencii ďalších infekcií rovnako. Využite toho, čo máte doma a zbaviť sa tejto škaredé infekcie rýchlo a efektívne!

Dajte nám vedieť, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...