Zdravie a wellness

15 účinných domácich liekov na liečbu Sclerodermy

15 účinných domácich liekov na liečbu Sclerodermy

Máte tvrdené škvrny belavý kože na horných a dolných končatinách? Trpíte dušnosti alebo príliš suché oči? Potom ste pravdepodobne by mohol trpieť stavom nazýva sklerodermia.

Sklerodermie je ochorenie, ktoré sa môže prejaviť v mnohých formách a nemá žiadne známe príčiny. Ale môže to byť celkom mučivý stav.

Takže existujú nejaké jednoduché domáce opravné prostriedky, ktoré môžu poskytnúť jednu oddych od tohto stavu? To si píš, že sú! A pozrite sa na tento post je spoznať!

load...

Čo je Scleroderma?

Sklerodermia je systémové autoimunitné ochorenie, ktoré zvyčajne spôsobuje vytvrdnutí (sclera) na koži (dermis). Liečba sklerodermia sa snaží zmierniť jej príznaky.

Kolagén je vláknitá tkanivo, ktoré zvyčajne tvoria väčšinu pripojených tkanív tela, vrátane kože. Sklerodermia zvyčajne dochádza, keď telo nadprodukuje kolagénu. Nadmerná kolagén sprísňuje a zahusťuje pokožku a jazvy pľúca a obličky. To môže dokonca viesť k zahusťovaniu a poruchy krvných ciev. To zase môže spôsobiť vysoký krvný tlak a poškodenie tkaniva (1).

Typy sklerodermia:

Sklerodermia je v podstate autoimunitné porucha, ktorá sa prejavuje v rôznych formách. V zásade existujú dva typy sklerodermia:

1. Lokalizovaná sklerodermia:

Lokalizovaná sklerodermia zvyčajne postihuje kožu. To sa môže objaviť v nasledujúcich podobách:

 • Morphea: Spôsobuje ťažké, oválne škvrny na koži. Tieto opravy sú zvyčajne červené alebo fialové, a oni čoskoro zbelie v stredu. V zriedkavých prípadoch sa tento typ sklerodermie môže mať vplyv na krvné cievy alebo vnútorných orgánov.
 • Lineárne: dlhé čiary alebo pruhy z tvrdených alebo zahustené kožu, na ramenách, tvári alebo nohy charakterizovať.

2. Systémové sklerodermia:

Systémová sklerodermia alebo generalizované sklerodermia má vplyv na ďalšie časti tela na rozdiel od kože. Existujú dve formy systémové sklerodermia:

load...
 • Limited Sklerodermie: Má pomalý nástup a spočiatku ovplyvňuje tvár, ruky, nohy a pokožku. To tiež poškodzuje vnútorné orgány, ako pažeráka, čreva a pľúc. V skutočnosti, lekári odkazujú na tento prejav obmedzené skleroderma ako CREST syndróm. To tiež ovplyvňuje krvný tlak a vedie k nepravidelný srdcový tep. Ide o chronické autoimunitné ochorenie, ale lieky môže poskytnúť úľavu od bolesti a zápalu.
 • Difúzne sklerodermia: difúzny sklerodermia je iná forma generalizované sklerodermie. To má za následok tvrdnutie a zhrubnutie kože v polovici tela. Z tohto dôvodu, to má vplyv na hornej časti paže, ruky, stehná, pľúca, obličky a dokonca aj tráviaceho traktu (2).

Príčiny sklerodermia:

Sklerodermia je autoimunitné porucha, a lekársky výskum je ešte zistiť príčinu. Váš imunitný systém obracia proti vám, čo vyvolalo zápal a kolagénu nadprodukciu. Sklerodermia môže byť tiež genetické ochorenia. Expozícia stavebný materiál, oxidu kremičitého, piesok, cement alebo pri zváraní môže tiež vyvolať ochorenie (3).

Príznaky sklerodermia:

Tvrdené kožné náplasti, charakterizujú túto chorobu. Tu sú niektoré ďalšie príznaky spojené s sklerodermie:

 1. Hrošiu kožu, ktorá sa objaví hladká a lesklá. Tieto kalené náplasti zvyčajne objavujú na rukách a tvári.
 2. Vredy a pľuzgiere na prstov
 3. Raynaudov fenomén výsledky v chladných prstov alebo červená, biela alebo modrá farebné prsty
 4. Telangiectasias je výskyt červených škvŕn na tvári a hrudníku. V skutočnosti sú tieto škvrny sú otvorené cievy.
 5. Sjögrenov syndróm následok nadmerné sucha v ústach a očami.
 6. Zápal a opuch na ruke, prsty na rukách a nohách.
 7. Hnačka
 8. Bolestivé alebo opuchnuté kĺby
 9. Slabé svaly
 10. Dýchavičnosť
 11. Kyslosť a pálenie záhy
 12. Chudnutie (4)

Hlavné prostriedky pre sklerodermia:

Poďme sa pozrieť na niekoľko jednoduchých domáce opravné prostriedky, ktoré môžu zmierniť príznaky tohto chronického ochorenia.

1. Cesnak:

Jeden z najlepších prírodných prostriedkov pre zmiernenie sklerodermie je cesnak. Mali by ste sa vyhnúť príjem cesnaku, ak máte sklerodermie. Tak, len lokálna aplikácia cesnaku je vhodné. Pomáha zvláčňujú pokožku.

Rez jeden strúčik cesnaku do troch stredných kusov. Aplikovať každý z troch kusov do postihnutých oblastí na koži. Rub tieto kúsky na náplasťou po dobu pol hodiny. Prípadne môžete použiť vatový tampón, namočte ho v cesnakovom oleji a aplikovať ich na postihnutú oblasť. Môžete si tiež pripraviť cesnak čaj a použiť handričku platiť, že na koži. Na prípravu cesnak čaj, varí niekoľko strúčikov cesnaku vo vode a variť zmes (5).

2. Onion:

Používať cibuľu len ako lokálne aplikácie pre sklerodermie. Lekár vás môže požiadať, aby sa zabránilo jesť cibuľu, ak ste trpia sklerodermiou (6).

Ak chcete používať cibuľu zmäkčiť tvrdené a tvrdené náplastí, nakrájame na polovice a aplikovať ich priamo na postihnutú kožu. Masírujte cibuľu energicky na náplasti po dobu 30 minút každý deň. Prípadne môžete squash niektoré cibuľu, vypustiť šťavu na panvici a použiť vatový tampón alebo handrou použiť.

3. Gram Múka:

Ďalším účinným liekom pre sklerodermia je gram múky. Žltý prášok môže vyzerať neobvyklé, ale to môže robiť zázraky na nerovnomerný kožu. Gram múka má veľa antioxidantov, a to môže pomôcť tomu, aby tvrdú kožu vláčnu znova. Pridajte jednu šálku gramov múky v miske s vodou. Zmes metla dobre, až sa vytvorí jemná pasta. Teraz si vatový tampón alebo handričku, hodiť ho do misy. Akonáhle je bavlna vsakuje niektoré pasty, vziať zostávajúce pastu a aplikovať na postihnuté miesta. Teraz použite vatový tampón a masírovať hrubé škvrny na nejakú dobu. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, pamätajte na to robiť každý deň dvakrát. Môžete tiež použiť priamo gramov múky na postihnutú kožu. Nezabudnite ju jemne masírujte končekmi prstov.

4. Lemon:

Ďalší skvelý domáci liek na Scleroderma je citrón. Môžete bez obáv aplikovať citrón priamo na mieste ochorenia. To by ste mali urobiť po dobu 10 - 15 minút trikrát denne. Môžete tiež stlačiť trochu citrónovej šťavy do misy. Pridajte trochu medu a dobre premiešajte. Namočte vatový tampón do zmesi a aplikovať na nerovnomerný kožu. Lemon pomáha eliminovať voľné radikály, zatiaľ čo med je prírodný zmäkčovadlo. Použitie zmesi budú zmäkčiť kalenej záplaty.

5. Kurkuma:

Kurkuma je jedným z najlepších prírodných prostriedkov pre sklerodermie. Pridajte dve čajové lyžičky kurkumy do šálky vody a dobre premiešajte, kým sa tvorí pastu. Namočte vatový tampón do pasty a aplikovať ju na mieste Scleroderma po dobu 20 - každý deň 25 minút. Vzhľadom k tomu, kurkuma pasty môžu zanechať nejaké škvrny, môžete tiež zvážiť použitie kurkuma prášok priamo. Kurkuma pomáha odstraňovať voľné radikály z tela. Môžete tiež prijímať kurkuma na liečbu sklerodermie. Zmiešajte trochu kurkumu v pohári vody alebo mlieka a mať to dvakrát denne.

6. Špenát:

Špenát je jedným z najbohatších zdrojov železa, kyseliny listovej, fosforu a vitamínu E. Je tiež plná phytonutrients, ktoré poskytujú energiu priamo do buniek a posilnenie imunity. Nezabudnite jesť dve šálky špenátu denne, surové alebo dusené. Ak sa vám nepáči silnú chuť špenátu, môžete pridať zeleninu ako je mrkva alebo paradajky na zvýšenie chuti a vychutnať si jeho dobrotu.

7. Tvarohom:

Tvaroh alebo Paneer je bohatým zdrojom síry proteínu. To vyvoláva chemické reakcie, čo činí oleji rozpustné vo vode. Preto podporuje trávenie a zvyšuje rýchlosť absorpcie bunkových membrán. Tvaroh tak pomáha zvýšiť energetickú hladinu v bunkách. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, jesť dve porcie tvarohu každý deň. Avšak riadiť z týchto olejových receptov jasné a držať sa príjmu syrových šalátov.

8. Rybí olej:

Rybí olej je najbohatším zdrojom omega - 3 mastných kyselín. Omega - 3 mastné kyseliny majú silné antioxidačné vlastnosti, ktoré splachovacie voľné radikály zo systému a pomáhajú detoxikáciu organizmu. Tieto antioxidanty tiež bojovať mikróby a zabezpečiť riadne fungovanie imunitného systému. Môžete si vziať pár rybí olej kapsuly denne získať úľavu od šupinatých náplastí. Patrí losos, makrela, sardinky a tuniaka vo vašej strave, pretože sú obzvlášť bohaté na omega - 3 mastné kyseliny.

9. Ginger:

Sklerodermia vedie k problémom trávenia. Zápcha, hnačka, nadúvanie, ťažkosti pri prehĺtaní a pálenie záhy sú len niektoré z príznakov sklerodermie. Zázvor je veľký antibiotikum, antioxidačné a antimikrobiálne činidlo, ktoré bojuje zlé tuky. To tiež zvyšuje imunitu. Jemne nasekáme zázvor a pridať ju do šálky vriacej vody. Mieša sa po dobu niekoľkých minút a vypnite plameň. Vyčkajte po dobu 15 minút. Kmeňa čaj do šálky a vychutnať si teplý šálku zázvorový čaj. Vypiť asi 4-5 šálky zázvorový čaj každý deň.

10. Fyzická aktivita:

Fyzická aktivita je to, čo vás udrží zdravé, energické a sú pripravení prijať na svete. To tiež pomáha zvýšiť krvný obeh a uvoľňuje stuhnutosť končatín. Cvičenie je jedným z najlepších spôsobov, ako udržať na uzde sklerodermie.

11. Povedzme, že žiadne fajčenie:

Pre tých z vás, ktorí nefajčia, zostali ďaleko od ľudí, ktorí robia. Fajčenie spôsobuje ciev zmenšiť trvalo a zvyšuje hrozbu sklerodermie. Dokonca aj pasívne fajčenie vedie k tomuto stavu.

12. Vyvarujte sa ťažkých Foods:

Sklerodermia spôsobí zmätok v zažívacom trakte. Najlepší spôsob, ako udržať príznaky pod kontrolou, je tým, že sleduje, čo jete. Vyhnúť nočných večera, ťažké potraviny, ktoré vytvárajú plyn alebo kyslosť. Prop vankúše navyše pod hlavu, keď spíte, aby sa zabránilo žalúdočných štiav. Môžete tiež zvážiť použitie antacidá.

13. Zahaľte Up:

Cold často zlúčeninu účinky Scleroderma, a vy by ste mali pamätať, aby sa po celú dobu v teple. Keď vonku nosiť rukavice a pokryť svoje končatiny, hlavu, ruky a nohy dobre (7).

14. Protect Skin:

Sklerodermia je v podstate ochorenie, ktoré primárne postihuje kožu. Takže nezabudnite, aby vaša pleť chránená. Prebytok kolagén môže zničiť potných a olej žľazy, ničí rovnováhu pokožky. Nepoužívajte drsné mydla a detergenty.

15. Ústnej hygieny:

Jedným z hlavných príznakov sklerodermia je sucho v ústach. Uistite sa, že budete piť veľa vody. Ak vaše ústa aj naďalej zostať v suchu, návšteva zubára. Ísť na pravidelné zubné prehliadky, aby sa zabránilo tejto choroby.

Vieme, že Scleroderma nepozná svoje lieky. Lekári sa zameriavajú na liečbu na zmiernenie pacientov z jeho bolestivých príznakov.

Ak poznáte niekoho, kto trpí sklerodermiou, povedzte mu o týchto jednoduchých domáce opravné prostriedky. Dajte nám vedieť, ak tieto Scleroderma domáce opravné prostriedky, mu pomohol získať nejaké úľavy z jej symptómov. Tešíme sa na rokovania späť z vás!

load...