Zdravie a wellness

15 účinných domácich liekov na liečbu črevných parazitov

15 účinných domácich liekov na liečbu črevných parazitov

Myslíte si, krútiť v spánku, alebo často prebudí v noci? Cítite nepohodlie alebo žalúdočné nehu? Vždy sa mi dostať hnačku? Môžete mať červami vo svojej brucho! Nepretržite žijúci v znečistenom prostredí, máme tendenciu, aby sa stal obeťou na črevné parazity.

To znie trochu strašidelný, nie je to? Ale to je všeobecne známe, že niektorí červy volajte naše telo domov. Niektoré z týchto červov pritúliť vnútri čreva a spôsobiť vám nepohodlie. Existuje celý rad liekov k dispozícii, ktoré môžu pomôcť pri zničenie týchto červov. Avšak, existuje mnoho domáce opravné prostriedky, ktoré fungujú rovnako dobre a zároveň disponujú skúsenosť viac ako tisíc rokov. Skúste tieto jednoduché domáce opravné prostriedky pre črevných červov a prepláchnuť tie malé stvorenia z vášho tela!

Aké sú črevnými parazitmi?

Črevné parazity, tiež známy ako črevné červy sú parazity gastrointestinálneho traktu, ktoré sa obvykle lepia na stenu čreva. Existujú rôzne druhy črevných parazitov, ktoré zvyčajne spôsobujú infekcie. Niektoré z najhorších druhov patrí mrľa, pásomnice, whipworm a škrkavka.

load...

Ako sa črevnými parazitmi nakaziť nás?

Tieto črevné parazity sa zvyčajne vstupuje do tela prostredníctvom potravín alebo vody. Môžu byť tiež prenášané prostredníctvom kontaktu s pokožkou, pohlavným stykom, komáre, a dokonca aj vzduchom. Obvykle črevné parazity nastať, keď sa budete riadiť zlou hygienou. Oni niekedy ovplyvniť ľudí, ktorí majú oslabený imunitný systém.

Črevné parazity vplyv na ľudí, ktorí žijú v tropických a subtropických oblastiach viac v porovnaní s ostatnými regiónmi. Bolo zistené, že majú vplyv na dospelých i deti, na celom svete.

Hlavné prostriedky pre črevných červov alebo parazitmi

Existuje mnoho prirodzene sa vyskytujúcich lieky na črevné parazity. Tu uvedené sú niektoré z nich populárne.

load...

1. Coconut

Kokosový orech je jedným z najúčinnejších prostriedkov pre odplavovanie črevné červy. Kokosový je silný antiparazitárny, ktorý bol použitý na účinné potieranie účinky črevných červov (1).

Môžete jednoducho jesť lyžice strúhaného kokosu každé ráno pri raňajkách k zníženiu problém črevných červov. Vypiť 30 ml ricínového oleja a 375ml mlieka tri hodiny po jedle kokos.

2. Cesnak

Cesnak je jedným z najpoužívanejších korenie na svete. Je to tiež silný anti-parazitné, ktorý pomáha vyčistiť všetky druhy črevných parazitov. Cesnak má vysoké množstvo síry. Síru obsahujúce aminokyseliny majú zvyčajne antiparazitárne vlastnosti. Cesnak je tiež antimikrobiálne, antifungálne, antibakteriálne, a má silné antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú odstrániť mikróby z tela (2).

To je jeden z najspoľahlivejších a časom preverených prostriedkov pre liečenie svrbenie konečníka kvôli črevné červy. Zmiešajte surového cesnaku a vazelíny a platia po celom regióne. To zabíja vajíčka a znižuje svrbenie. Ak sa konzumujú tri strúčiky cesnaku denne, jeho antimykotické vlastnosť tiež pomáha zbaviť červov.

3. Papaya

Papája už dlho používa v Ayurveda na liečbu črevných červov. Papája ovocie produkuje latex, ktorý je bohatý na papaín, hlavný enzým. Nezrelé papája bol široko používaný v ajurvédskej medicíne pre mnoho chorôb, vrátane črevných červov. Latex z nezrelé papája ovocie je bohaté na enzým papaín, čo je známa antihelmintík, ktorá pomáha očistenie črevných červov. Papája semená tiež obsahujú caricin pomôcť vyhnať črevné červy (3).

Papaín účinne ničí škrkavky. Nastrúhame surové papája získať jeho šťavy a vypiť lyžicu tom s rovným dielom medu a vody. Dve hodiny potom, pitie 250 ml mlieka, s 30 ml ricínového oleja. To je výborný prostriedok pre malé deti, ktoré trpia červami. Carpaine enzým papája semien pomôže taky, a môžete jesť rozomletá semená s mliekom či vodou.

4. Tekvicové semená

Tekvicové semienka boli odporučené ako účinný liek na črevné červy na University of Maryland Medical Center. Tekvicové semená majú zlúčeninu zvanú cucurbitacíny, že má silné antiparazitické vlastnosti, ktoré paralyzujú parazitmi. V tomto stave, nemôžu držať črevnej steny a sú vyprázdnená z telesa (4).

Tieto semená pomáhajú v zabíjaní pásomnice a škrkavky. Môžete buď žuť semienka surová alebo si prášok zo semien a zmiešame s džúsom. Po niekoľkých hodinách, vziať dávku preháňadlá, aby očistil svoje zažívací trakt.

5. Karambol semená (Ajowan)

Karambol semená sú ďalšie účinný prírodný prostriedok proti črevným parazitom. Karambol semená sú bohaté na tymol, ktorá bráni rastu parazitov v čreve. Ayurveda tvrdí, že karambol semená v zmesi s Jagger pomáhajú pri liečbe črevných parazitov (5).

6. Pomegranate Bark

Granátové jablko kôry sú zvyčajne niečo, čo nepoužívajú. Avšak, kôra, listy a kmeň stromu majú mnoho anthelmintické vlastnosti. Granátové jablko kôra je tiež bohatá na punicine, čo je alkaloid, ktorý bol zistené, že je vysoko toxický pre črevných parazitov, najmä pásomnica (6).

Jednoducho variť kôry vo vode a nechať to strmé. Piť chladený lektvar trikrát denne pre úľavu.

7. Neem (indický orgován)

Neem, tiež známy ako indický orgován, je jedným z najlepších prírodných prostriedkov pre črevné parazity. Neem má antibakteriálne, antivírusové a antiparazitické vlastnosti, ktoré nielen zabiť parazitmi, ale pomáha odstrániť toxíny, ktoré sú ponechané za mŕtvymi parazitmi (7).

8. Mrkva

Bohaté na beta-karotén, mrkva sú veľmi účinné pri splachovaní črevnej červy z tela. Vitamín A je známe, že sa rozpustí parazitov výtrusy. Mrkva je bohatým zdrojom vitamínu A, vitamín C, a zinku, pričom posledné dve uvedené pomáha posilnenie imunity (8).

9. Klinček

Klinčeky majú mnoho antibakteriálne, antimikrobiálne a antiparazitárne vlastnosti. Pomáhajú eliminovať parazita spóry a splachovacími črevné červy z tela. Bolo tiež zistené, klinček, ako zlepšiť svoje odolnosti voči budúcim infekcie (9).

10. Kurkuma

Kurkuma je účinný liek na črevné parazity. Kurkuma má mnoho antiseptické, antimikrobiálne a antivírusové vlastnosti, ktoré pomáhajú splachovacími črevné parazity. Kurkuma je tiež známe, že pomáhajú znižovať nadúvanie a ďalšie príznaky črevných parazitov (10).

11. Goldenseal

Táto bylina má zlúčeninu zvanú berberín, ktorá je toxická pre Entamoeba histolytica, Giardia Lambia a Plasmodium - z ktorých všetky sú druhy črevných červov. Sa varí vo vode a strmé pred pitím ochladeného kvapaliny.

12. Orech

Pitie koncentrované šťavy z nezrelých šupiek orecha čierneho pomáha zbaviť črevných červov. Väčšinou sú používané v prípade kožného ochorenia.

13. Wormseed

Wormseed je vek starý liek na zabíjanie škrkavky, pásomnice a machovcami. Vzhľadom k tomu, koncentrovaný olej Wormseed je príliš silný k požitiu, infúziou byliny v čaji je odporúčané.

14. Grapefruit jadierok

Ide o ďalší črevnej červ nápravy nájdené vo väčšine obchodov so zdravou výživou v tekutej forme. Jeho antimikrobiálne a protiplesňové vlastnosti pomáhajú v boji proti črevnej červy.

15. Palina

Palina je ďalší bylina, ktorá bola použitá na liečbu črevných červov pre vekové kategórie. Bolo vedecky dokázané, že zabiť alebo vypnúť Ascaris lumbricoides, Plasmodium, Schistosoma mansoni a Giardia. Bylina obsahuje seskviterpenové laktóny - skupinu chemikálií, ktoré zabíjajú alebo oslabujú baktérie. To môže byť prijaté ako infúzia v čaji, zriedený kvapalný extrakt, kapsúl alebo doplnky. Čistý, surové oleje by nemali byť brané ako je toxický.

Nehľadiac na to, dávať pozor na to, čo jete. Nehygienické potraviny, ovocie a zeleniny, ktoré neboli riadne vyprané môže viesť k červom. Jedzte veľa anti-parazitné potravín, ako sú černice, ananás, kapusta, mandle a tekvicové semienka. Jedzte veľa mrkvy, sladké zemiaky a tekvice, ktoré zvyšujú imunitný systém. Jedzte stravu bohatú vlákna skladajúce sa z ľanového semienka, červenej repy, a tak očistiť svoj systém. Probiotiká, ako tí nájdený v mlieka a mliečnych výrobkov jogurtu pomôcť udržať na uzde červami.

Myslíte si, alebo niekto, koho teraz trpí črevnými červami? Aká liečba ste použili získať úľavu? Použili ste niektorý z týchto liekov na črevnú červy? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...