Zdravie a wellness

15 účinných bylín pre cukrovku

15 účinných bylín pre cukrovku

Je to ne-jasné, že vysoké hladiny cukru môže viesť k mnohých zdravotných komplikácií. Najnápadnejšie a nebezpečný je diabetes. Všimli ste si, ako sa priemerný vek pre diabetes zostúpil do 20 rokov sa v poslednej dobe? To je spôsobené tým, sedavý životný štýl vedieme a stresu v práci i doma. Je to predmetom vážneho znepokojenia, a nemali by sa ignorovať. Takže začať starať o vaše hladiny cukru v krvi, než bude príliš neskoro. A šikovný spôsob, ako to docieliť, je použiť prírodné prostriedky. Tieto staroveké lieky sú teraz zálohované s vedeckým výskumom, ktorý nám dáva istotu, zdieľať svoje poznatky s vami. Tak čítajte ďalej a dozviete sa o týchto 25 bylín, korenia, a doplnkov, ako ich konzumovať, kde je kúpiť, a ešte oveľa viac. Poďme začať!

1. Gymnema Sylvestre

Táto rastlina je doslova nazýva, cukor torpédoborec 'v hindčine, takže si môžete ľahko predstaviť svoje diabetu mlátiť vlastnosti. Bylina sa naplní glykozidy známych ako gymnemic kyselín. Ide v podstate znížiť citlivosť vašej chuti Bud na sladké veci, čím sa zníži cukru chute v prediabetics. Dokonca aj tí, ktorí sú už postihnuté diabetom 2. Typu môže riadiť ich hladiny cukru v krvi pomocou tejto byliny. Zvyšuje aktivitu enzýmu v bunkách, čo vedie utlization prebytku glukózy v tele. To môže tiež pozitívne ovplyvňovať produkciu inzulínu (1).

Ako konzumovať Gymnema Sylvestre & liekovej

Môžete ju konzumovať v práškovej forme, aby čaj s jeho listy alebo mať kapsúl. Môžete si uvariť čaj tým namáčanie listov do vriacej vody po dobu 10 minút. Môžete tiež pridať prášok do šálky vlažnej vody a konzumujú ju. Dávkovanie je nasledovné.

load...
 • Kapsule: 100mg
 • Prášok: ½ - 1 čajová lyžička
 • Listy: 1 čajovú lyžičku

Keď konzumovať Gymnema Sylvestre

Najlepší čas konzumovať Gymnema Sylvestre je ráno alebo 20 minút pred jedlom.

Kde kúpiť Gymnema Sylvestre

Si môžete kúpiť on-line a na ajurvédskej obchodoch či lekárňach.

2. Ženšen

Ženšen bol známy ako imunitu zosilňujúce a choroby bojové byliny pre vekové kategórie, ale vedci nedávno zistili, že obsahuje aj anti-diabetických vlastnosti. Keď budete mať ženšen, vstrebávanie sacharidov spomaľuje, a bunky zaberajú a používať viac glukózy. Okrem toho, produkcia inzulínu v pankrease tiež zvyšuje. Všetky tieto prispievajú k zdravšiemu telu, ktorý je menej náchylný k diabetu. Ak už máte cukrovku, môže to pomôcť znížiť hladinu glukózy v krvi o 15 až 20%, lepšie ako placebo, ako vyplýva z výskumného tímu z University of Toronto (2).

load...

Ako konzumovať ženšen & liekovej

Môžete mať koreň ženšenu alebo prášok. Nakrájame koreň a pridať ju do vriacej vody. Nechajte ho lúhovať 5 - 6 minút. Môžete tiež zmiešať práškový ženšen v teplej vode a mať. Dávkovanie je, ako je uvedené nižšie.

 • Prášok: 1 čajová lyžička
 • Root: 2-3 g alebo 7 - 8 plátkov

Keď konzumovať ženšen

Konzumovať ženšen skoro ráno a pred večerou.

Kde kúpiť ženšen

Si môžete kúpiť on-line alebo v čínskej medicíne obchodov a Ajurvédske lekárňach.

3. Sage

Náročné šalvia na lačný žalúdok môže prispieť k zníženiu hladiny glukózy v krvi významne. Zvyšuje sekréciu inzulínu a aktivitu, ktorá napomáha k potlačeniu hladiny cukru v krvi prediabetics a spravovať je u diabetikov typu 2. Okrem toho, že tiež ovplyvňuje funkciu pečene pozitívne, čím dôjde k zlepšeniu imunity. Hoci favorizoval ako doplnok k mäsovým pokrmom, táto bylina je u jeho liečivý najlepšie, keď je konzumovaný ako čaj (3).

Ako konzumovať Sage & liekovej

Najlepší spôsob, ako konzumovať šalvia je vo forme čaju. Môžete tiež žuť lístky šalvie alebo ich pridať do svojho jedla, alebo sa šalvia doplnkami. K príprave šalviový čaj, zalejeme vriacej vody v šálke, ktorý obsahuje 1 - 2 lístky šalvie. Nechaj to strmé po dobu 5 minút. Dávkovanie je nasledovné.

 • Listy: 4 - 6 g / deň
 • Sušené listy: ⅙-½ lyžičky
 • Čaj: 2 - 3 šálky / deň

Keď konzumovať Sage

Konzumovať šalviový čaj alebo žuť listy šalvie skoro ráno na lačný žalúdok. Môžete zahrnúť lístky šalvie vo svojej jedlo na obed a večeru.

Kde kúpiť Sage

Môžete si kúpiť šalvia v potravinárskych obchodoch alebo online.

4. Čučoriedky

To je ďalší účinný bylinu pre liečbu diabetu, ktoré ukázali, obrovský liečivý potenciál. Nielen, že to pomôže diabetikov 2. Typu, ktorí trpia hladiny cukru v krvi vysoká, ale je tiež veľmi účinná pri liečbe cukrovky. Čučoriedky obsahuje zlúčeninu zvanú glucoquinine, čo je hlavne zodpovedná za znižovanie hladiny cukru v krvi. Čučoriedky infúzie môže tiež pomôcť ľuďom, ktorých zrak bola ohrozená v dôsledku tohto ochorenia. Avšak, mali by ste byť opatrní, ak užívate čučoriedky infúzii spolu s diabetes lieky, ako by to mohlo spôsobiť, že hladina cukru v krvi klesne na nebezpečnú úroveň. Takže sledovať hladinu cukru v krvi pravidelne (4).

Ako Konzumujte čučoriedky & liekovej

Čučoriedky Extrakt je široko dostupná a je najbezpečnejší spôsob, ako kontrolovať hladinu cukru v krvi. Tu je dávkovanie.

 • Čučoriedky extrakt: 10 - 100 mg, 25% anthocyanocides

Keď konzumovať Čučoriedky

Môžete konzumovať extrakt raz ráno a raz večer hodinu pred večerou.

Kde kúpiť Čučoriedky

Môžete si kúpiť čučoriedkový extrakt v lekárni, Ajurvédske obchodoch alebo online.

5. Oregano

Tiež známy ako majorán, je známe, tento exotický bylina španielskej a stredomorskej pôvodu obsahujú glykozidy, ktoré znižujú hladinu cukru v krvi v tele. Vodné extrakty oregano vykazujú glykosidázou inhibičnú aktivitu in vitro. Kyselina rozmarínová oddelí od extraktu bolo preukázané, že zvýšenie pankreatickej amylázy aktivitu. To tiež posilňuje imunitný systém. Pomáha pri zvyšovaní inzulínovú aktivitu a mobilizuje glukózy v bunkách, čím sa zníži rýchlosť tvorby sacharidov (5).

Ako konzumovať Oregano & liekovej

Oregano sa bežne používa v rôznych kuchýň. Môžete použiť čerstvé alebo sušené oregano v jedle, žuť listy, aby oregano čaj, konzumovať zriedeného oregano olej alebo kapsule. Urobiť oregano čaj pridaním lyžičky sušeného alebo čerstvého oregana na šálku vriacej vody. Nechaj to strmé po dobu 5 minút. Prejdite nadol na dávkovanie.

 • Oregano kapsule: 600 mg denne
 • Oregano olej: 4 - 6 kvapiek denne (zriedený)
 • Sušené oregano listy: 1 čajovú lyžičku, dvakrát denne
 • Čerstvé oregano listy: 4 - 5 listy, dvakrát denne

Keď konzumovať Oregano

To je najlepšie piť čaj oregano skoro ráno. Môžete tiež žuť čerstvé listy v dopoludňajších hodinách. Použite sušené oregano na obed a večeru.

Kde kúpiť Oregano

Môžete si kúpiť oregano v každom supermarkete alebo on-line.

6. Aloe Vera

Tento mäsitý list rastlina rastie hojne v Indii, Južnej Afrike, Mexiku, Austrálii a Číne. To je väčšinou používaný v kozmetických a farmaceutickom priemysle. Aloe vera sa používa po stáročia na liečbu zápalov, zlepšujú trávenie, prevenciu akné, a znižuje padanie vlasov. Nedávne vedecké štúdie zistili, že aloe vera gél obsahuje znižujúce hladinu lipidov a zníženie hladiny cukru v krvi vlastnosti (6).

Ako konzumovať Aloe Vera & liekovej

Šťava z aloe vera a extrakt sú k dispozícii na trhu. Môžete konzumovať ich podľa návodu na fľaši. Môžete si tiež pripraviť aloe vera šťava doma. Trvať 3-palcový aloe vera list, extrakt gél a zmiešať ju. Pridajte vodu a citrónovú šťavu ho riediť. Môžete tiež konzumovať aloe vera kapsule. Tu je dávkovanie.

 • Aloe vera kapsule: 300 mg denne
 • Vera šťava z aloe alebo výpisu: podľa návodu na fľaši
 • Domáci aloe vera: 100 g gél aloe vera

Keď konzumovať aloe vera

Konzumovať šťava z aloe vera alebo výpis skoro ráno. Môžete mať kapsulu pred obedom.

Kde kúpiť Aloe vera

Môžete si kúpiť šťava z aloe vera, extrakt, alebo kapsule kedykoľvek Ajurvédske obchode alebo online.

7. Ginger

Mohutný zázvor je široko používaný v ázijských kuchyniach a sa pestuje v Číne, Indii, Austrálii, Afrike a na Jamajke. Rovnako ako aloe vera, zázvor tiež bol použitý v bylinné lieky od staroveku. Táto aromatická korenie môže tiež pomôcť znížiť hladinu glukózy v krvi. Mnoho vedeckých štúdií potvrdili, že zázvor pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi tým, že zvyšuje sekréciu inzulínu a citlivosť na inzulín (7).

Ako konzumovať Ginger & liekovej

Môžete žuť surové zázvor, použite ju vo svojej jedlo, pitie zázvorového čaju, konzumujú zázvor prášok, použite jeho olej a pridajte ju ako jednu zo zložiek v pohári džúsu. Tu je návod, ako moc moc zázvoru by ste mali konzumovať denne.

 • Ginger root: 1 - 2 palce
 • Ginger olej: 3 - 4 kvapky
 • Ginger v šťavy: 1 palec
 • Zázvor prášok: ½ - 1 čajová lyžička

Keď konzumovať zázvor

Zázvor čaj je skvelé, ako začať svoj deň. Snažte sa vyhnúť náročné zázvor po 6 hod. Majú ovocné šťavy spolu s trochou zázvoru šťavy pred obedom.

Kde kúpiť zázvor

Môžete si ju kúpiť v každom supermarkete alebo on-line.

8. Pískavice

Pískavica semená a listy sú veľmi užitočné pre liečenie porúch metabolizmu a zažívacie problémy. Táto rastlina je pôvodom z Španielska, India, Pakistan, Bangladéš, Turecku, Francúzsku, Egypte, Argentíne a Maroku. To sa používa od vekov na liečbu padania vlasov, kožné problémy a pomalý metabolizmus. Toto korenie je tiež široko používaný v rôznych kuchýň. Štúdie potvrdili, že senovka semená majú krvný účinky hypoglykemický a môžu byť použité na liečbu diabetu 2. Typu (8).

Ako konzumovať semená senovky & liekovej

Najlepší spôsob, ako konzumovať senovka grécka, je namočiť semená cez noc. Môžete tiež semená a listy v potravinových prípravkov. Tu je, ako veľmi senovka by ste mali konzumovať denne.

 • Pískavica semená: 2 lyžičky
 • Pískavica prášok: 1 čajová lyžička
 • Pískavica listy: 200 g

Keď sa konzumovať semená senovky

Piť senovka namočené vo vode ako prvá vec po ránu. Môžete mať semená senovky alebo listy počas obeda alebo večere.

Kde kúpiť semená senovky

Si môžete kúpiť semená senovky a listy v každom supermarkete alebo on-line.

9. Cinnamon

Tento silný-voňajúce korenie, odvodený z kôry škorice stromov, sa bežne používa v juhoázijskej kuchyne a dezerty. Je to úžasný bylinný liek proti cukrovke a liečbe obezity, svalové kŕče, hnačka a prechladnutia. Mnohé štúdie potvrdili, že konzumácia škorice pravidelne môže pomôcť kontrolovať vysokú hladinu cukru v krvi, a teda môže byť použitý ako alternatívnej medicíne na liečbu cukrovky (9).

Ako Konzumovať škorice & liekovej

Môžete konzumovať škoricovej kôry, prášku alebo kapsule. Dávkovanie je, ako je uvedené nižšie.

 • Škorica: 2 palce
 • Škorica: ½ lyžičky
 • Škorica kapsule: 500 mg denne

Keď konzumovať škorica

Môžete mať škoricový čaj ráno a večer. Pridať škorica do svojho smoothie alebo šťavy na raňajky. Majú kapsule raz za dva dni.

Kde kúpiť škorica

Môžete si kúpiť škoricu v každom obchode s potravinami alebo online.

10. Klinček

Klinček je púčik, ktorá je populárno použitý v indickej, pakistanskej, bangladéšskej, srílanskej a tanzánskych kuchyne. Táto aromatická korenie má protizápalové, antioxidant, a zažívacie vlastnosti. Výskum potvrdil, že klinčeky prispieva k zlepšeniu citlivosti na inzulín a znižuje hladinu zlého cholesterolu a triglyceridov (10).

Ako konzumovať & The Dávkovanie

Môžete konzumovať klinček žuvaním to surové. Môžete tiež použiť celá alebo vo forme prášku klinček do potravinárskych prípravkov, alebo konzumovať klinček kapsúl. Tu je to, koľko strúčikov by ste mali konzumovať.

 • Klinček: 2 pre žuvanie, 5-6 v potravinárskych prepartions
 • Klinček prášok: ½ lyžičky
 • Klinček kapsule: 500 mg denne

Keď konzumovať

Namočte 3 - 4 strúčiky v šálke vody cez noc a piť v dopoludňajších hodinách. Použiť ako celok alebo práškové klinček do svojho jedla na obed alebo večeru. Take 2 - 3 strúčik kapsúl v týždni pred večerou.

Kde kúpiť

Môžete si kúpiť klinček Atan obchod s potravinami a klinčeky kapsúl ájurvédskou obchode alebo online.

11. Kurkuma

Kurkuma je bežne používaný v indickej, bangladéšskej, pakistanských a iránskych kuchyne. Tento zázvoru ako korenie dodáva farbu a výraznú chuť k jedlu. Kurkuma je tiež Ajurvédske medicíny, ktorý sa používa na liečbu bakteriálnych infekcií, rany, kožné problémy a problémy s trávením. Výskum zistil, že fytochemické volal kurkumín je zodpovedný za žlté sfarbenie kurkumy a liečivé vlastnosti. Kurkumín je tiež zodpovedný za to, že zníženie hladiny krvného cukru účinok. V skutočnosti jedna štúdia potvrdila, že u pacientov s diabetom 2. Typu by mohlo znížiť ich hladiny glukózy v krvi tým, že spotrebúva kurkumu (11).

Ako konzumovať kurkuma & liekovej

Môžete žuť malý kúsok surového kurkuma, brať kapsule alebo konzumovať v práškovej forme. Tu je, ako veľmi kurkuma by ste mali konzumovať denne.

 • Surové kurkuma koreň: a pol palca
 • Kurkuma koreň pasta: 1 - 2 čajové lyžičky
 • Mletá kurkuma: 1 - 2 čajové lyžičky
 • Kurkuma kapsule: 500 mg, dvakrát denne

Keď konzumovať kurkuma

Môžete žuť kurkumu na lačný žalúdok a použiť jeho pastu alebo prášok na varenie alebo smoothies / šťavy. Kapsuly užívajte pred obedom alebo večerou.

Kde kúpiť kurkuma

Môžete si kúpiť kurkumu kedykoľvek indického alebo pakistanského obchodu s potravinami alebo objednať online.

12. Neem

Neem alebo Azadirachta indica je pôvodom z Indie. Taktiež rastie v susedných krajinách, ako je Bangladéš, Nepál, Srí Lanky a Pakistanu. Neem stromy majú svetlé až tmavo zelenými listami, ktoré majú mnoho liečivých vlastností. V skutočnosti, jeho kôra a plody sú tiež používané v tradičnej medicíne. Ayurveda hovorí, že Neem má antidiabetickej, antifungálne, antibakteriálne, antivírusové, antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Niekoľko štúdií ukazujú, že má krvný vlastnosti hypoglykemický. To potvrdzuje antidiabetickú majetok Neem, ako je uvedené v Ayurveda (12).

Ako konzumovať Neem & liekovej

Môžete žuť dôkladne umyté listy neem alebo sa neem pasty alebo Neem kapsúl. Tu je, ako veľmi Neem by ste mali konzumovať.

 • Neem listy: 4 - 5
 • Neem pasta: 1 čajová lyžička
 • Neem kapsle Podla pokynov na fľaši

Keď konzumovať Neem

Tie by mali konzumovať neem pasta zriedený v pohári vody skoro ráno. Žuvanie Neem listy v dopoludňajších hodinách je tiež účinná. Vezmite Neem doplnky pred raňajkami raz denne.

Kde kúpiť Neem

Môžete si kúpiť Neem doplnky / kapsule on-line alebo na akomkoľvek Ajurvédske obchode. Môžete si tiež kúpiť Neem lístia na miestnom trhu alebo indických supermarketov.

13. Shilajit

Shilajit sa nachádza v Himalájach, pohorí Altaj, Kaukazu a Gilgit-Baltistan hôr. Jedná sa o dechtové minerálny olej, ktorý vyteká z týchto hôr. Jej farba sa môže pohybovať v rozmedzí od svetlo hnedej až po tmavo hnedú. Má antioxidačné vlastnosti a bol použitý na zlepšenie svalovej sily, znižujú riziko srdcových ochorení, spomaľuje starnutie a zvýšiť plodnosť. Bolo tiež zistené, že shilajit môže pomôcť stabilizovať hladinu cukru v krvi (13).

Ako konzumovať shilajit & liekovej

Môžete konzumovať dobrej kvality Shilajit doplnkov s mliekom, medom alebo sezamovom oleji. Tu je dávka.

 • Shilajit kapsule: 100 - 300 mg denne

Keď konzumovať shilajit

Môžete ho konzumovať ráno a pred obedom / večerou.

Kde kúpiť shilajit

Môžete si kúpiť shilajit on-line alebo na akomkoľvek Ajurvédske obchode.

14. Chromium

Pokiaľ ide o znižovanie hladiny cukru v krvi, chróm je jedným z najlepších doplnkov. To nedávno získal popularitu ako doplnok stravy. Chróm pomáha udržať vaše sacharidov chute na uzde, znižuje hladiny zlého cholesterolu, mobilizuje tuk a zvyšuje citlivosť na inzulín (14).

Ako konzumovať Chromium & liekovej

Chrómové doplnky, ako pikolinátu chrómu, chróm polynikotinát a chloridu chrómu, sú k dispozícii na trhu. Tu je odporúčaná dávka.

 • 100 až 200 mikrogramov dvakrát denne
 • Keď konzumovať Chromium
 • Môžete si vziať chrómových doplnkov pred obedom a večerou.

Kde kúpiť Chromium

Môžete si kúpiť doplnky v každej lekárni.

15. Kyselina alfa-mastná

Kyselina alfa-lipoová (ALA) je antioxidant vyskytuje prevažne u zemiakov, špenát, brokolica, pečeň, kvasnice, a obličky. To sa zvyčajne používa na liečbu únava, strata pamäti, ochorenia obličiek, ochorenia pečene, neuropatia a lymská choroba. Bolo zistené, že doplnky alfa-lipoová kyselina môže pomôcť znížiť hladinu glukózy v krvi, a tým, že je účinným prípravkom na liečbu diabetes typu 2 (15).

Ako konzumovať alfa-mastná kyselina liekovej

ALA doplnok kapsule sú najlepší spôsob, ako poskytovať svoje telo s extra množstvo ALA. Dávkovanie je nasledovné.

 • ALA kapsule: 600 mg denne po dobu troch týždňov

Keď konzumovať

Pred obedom.

Kde kúpiť

Si môžete kúpiť on-line alebo v každej lekárni.

Tam idete - 15 korenín a bylín pre diabetes liečba spolu s jeho doplnkami! Dôrazne odporúčame tieto pre reguláciu hladiny cukru v krvi. Jedná sa o vysoko efektívny, nemajú žiadne vedľajšie účinky, a podporujú lepšie zdravie. Takže, čo ešte čakáte? Začať používať ešte dnes!

 Odporúčané Články

 • 4 jednoduché spôsoby, ktorými Data Help kompenzácie diabetu
 • 25 najlepších Ovocie pre diabetikov
 • 5 Amazing Výhody Stevia vyliečiť Diabetes
 • 7 Jóga na kontrolu diabetu

load...