Zdravie a wellness

15 prírodných liekov na stratu chuti a vône

15 prírodných liekov na stratu chuti a vône

Si stratil svoj zmysel pre chuť a vôňu? Nebojte sa o tom moc, ako to môže byť liečená pomocou jednoduchých prírodných prostriedkov. Jedná sa o zmysly, ktoré berieme ako samozrejmosť, a keď sme sa im stratiť, môžeme uvedomiť, aké dôležité sú. Oni hrajú dôležitú úlohu v našom každodennom živote, a to je dôležité, aby sa ubezpečil, že máte problém liečiť čo najskôr.

Tento post hovorí o jednoduchých domáce opravné prostriedky, ktoré môžu pomôcť zvrátiť stratu chuti a čuchu. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Pokračuj v čítaní!

Príčiny straty chuti a vône:

Predtým, než ste sa dozvedeli o rôznych prírodných prostriedkov pre stratu chuti a čuchu, mali by ste vedieť niečo o tom, čo môže spôsobiť ťažkosti. Môžete si vytvoriť tieto podmienky kvôli nasledujúcich dôvodov:

load...
  1. Častou príčinou straty niečí zmysel pre chuť a vôňu starne. Keď ste veku, degenerácia nervových buniek, ktoré kontrolujú chuť a vôňu púčiky dôjde.
  2. Nadmerné fajčenie je ďalší hlavnou príčinou tohto problému.
  3. Niektoré ochorenia nervového systému a nutričné ​​nedostatky môže tiež spôsobiť, že stratíte zmysel pre chuť a vôňu.
  4. Sinusitída, blokované nosovej dierky, horúčka, guma infekcie a hornej alebo vírusových ochorení dýchacích ciest sú problémy, ktoré spôsobujú stratu chuti a vône.
  5. Môžete tiež stratiť svoj zmysel pre chuť a vôňu, keď podstúpiť rádioterapiu.

Nasledujú 15 prírodné prostriedky, ktoré sú známe ako vysoko účinné pri liečbe straty chuti a vône:

1. Ricínový olej:

Môžete liečiť stratu chuti a vône s ricínového oleja. Protizápalový, antioxidačné a antimikrobiálne vlastnosti tohto oleja pomoc pri udržanie svojho nosových dutín jasné. Všetko, čo musíte urobiť, je použiť kvapku teplého ricínového oleja do každej nosnej dierky každé ráno a pred spaním získať rýchle výsledky.

2. Cesnak:

Váš čuch a chuť môže byť obnovené spolu s cesnakom. Účinne pomáha pri odstraňovaní upchatie nosa a otvorenie nosovej priechody, ktoré sú blokované. Všetko, čo musíte urobiť, je sekať 2 alebo 3 klinčeky a uvaríme v šálke vody. Akonáhle je varené, nechajte povariť asi 10 minút. Zmes piť, keď je teplo. Urobte to 2krát až 3krát denne získať svoj čuch.

load...

3. Ginger:

To je ďalší skvelý liek na stratu chuti a čuchu. Pomáha pri aktivácii svoje chuťové bunky a stimuluje pocit chuti. Môžete liečiť svoj problém žuvaním malé kúsky surového zázvoru pravidelne a pitie zázvorového čaju.

4. Kajenské korenie:

Ak ste stratili svoj zmysel pre chuť a vôňu v dôsledku zápalu vedľajších nosových dutín, kajenské korenie je riešením pre vás. Kapsaicín, jeho aktívne zlúčenina, pomáha pri znižovaní prekrvenie nosovej sliznice. Tvorba slín je stimulovaná, a to zase zlepšuje chuť. Zmes čajové lyžičky každej z kajenské korenie a medu prijatých niekoľkokrát denne pomôžu pri uvoľnení hlienu a stimuluje sekréciu. Čierne korenie je tiež výborný stimulátor pre chuťové poháriky.

5. Parné Vdychovanie:

Vdychovanie pary dokáže divy, keď vaše chuti a vône sily sú ovplyvnené prekrvenie nosovej sliznice. Teplé a vlhké pary pomôže pri vypratanie upchatiu nosovej priechod a zníženie zápalu. Pridá sa niekoľko kvapiek eukalyptového alebo mätového esenciálneho oleja do vriacej vody a inhalovať pary. Tým 2 krát denne pomôže nesmierne.

6. Lemon:

Citrusové chuť a vôňa citrónov môže pomôcť pri obnove zmysel pre chuť a vôňu. To je tiež bohatá na vitamín C, ktorý je nevyhnutný, aby sa infekcia a choroby preč, pretože zvyšuje imunitu vášho tela (1). Zmiešajte šťavu z jedného citróna a 2 lyžičkami medu v pohári teplej vody a vypiť dvakrát denne. Jesť malý kúsok citróna (čerstvé alebo kyslú) medzi jedlami môže tiež pomôcť pri stimulácii vaše chuťové poháriky.

7. Bentonitový íl:

Môžete použiť špeciálnu zmes bylín a bentonitového ílu na liečbu straty chuti a čuchu. Zmes sa každý deň použiť v vaničkou. To bolo známe, že je vysoko účinný pri obnove zmysel pre chuť a vôňu pre niektorých ľudí. Je to stojí za to vyskúšať.

8. Jablkový ocot:

Hoci jablčný ocot má chuť, ktorá je kyslá a kyslé; Je to vynikajúca chuť bud stimulátor. Je to tiež výborný prostriedok pre sinus infekcie. Ak chcete obnoviť svoj zmysel pre chuť a vôňu, vypiť pol pohára vody so zmesou lyžicu tohto octu (surové a nefiltrovaného) a ¼ čajovej lyžičky sódy bikarbóny dvakrát denne.

9. Oil Vytiahnutie:

Olej ťahanie je starobylá Ajurvédske prax, ktorá je známe, že pomáhajú pri liečbe strata čuchu a chuti, pretože zvlhčuje vaše chuťové poháriky. Pomáha tiež pri odstraňovaní toxínov z úst a tela. Môžete použiť sezamový olej, kokosový olej alebo iné jedlé oleje pre ťahanie olej. Vezmite lyžicu vašej preferovanej oleja a svišťanie okolo úst dôkladne po dobu asi 15 minút. Vypláchnuť ústa teplou vodou po pľuvať olej von. Urobte to denne ráno pred vami niečo jesť.

10. Karambol semená:

Karambol semená majú protizápalové a antibakteriálne vlastnosti, ktoré z neho robia vynikajúci čistiaci prostriedok (2) činí. To tiež odstraňuje infekciu, znižuje opuchy a vymaže a otvorí blokovaný ciest. Urobte si malý sáčok s lyžičkou karambol semená viazaných v kusu tenkej látky. Zahrejte sáčok a inhalovať výpary. Urobte to 2krát až 3krát každý večer pred spaním.

11. Cinnamon:

Ajurvédska praxi používa škorica ako prírodné liečbu straty chuti a vône. Jeho silnú arómu pôsobí ako stimulátor pre chuťové poháriky, zatiaľ čo jej sladká vôňa pomáha pri zvýšenie vášho čuch. Ak chcete použiť tento liek, vezmite rovnaké množstvo práškového škoricou a medom a votrite zmes na jazyku. Nechaj to na dobu asi 10 minút a potom vypláchnite ústa vlažnou vodou.

12. Potraviny bohaté na zinok:

Zinok-nedostatok je známe, že je hlavnou príčinou straty chuti a vône (3). By ste mali jesť viac potravín, ktoré sú bohaté na tohto minerálu na liečbu váš problém. Doplnky stravy obsahujúce zinok sú tiež ďalšou možnosťou. Celozrnné obilniny, mliečne výrobky, orechy, fazuľa, ustrice, atď by mal byť pridaný do svojho každodenného jedálnička. Ak plánujete zobrať doplnok, poraďte sa so svojím lekárom pred tým.

13. Mint:

Táto bylina je nádherné prírodný prostriedok, ak ste stratil svoj zmysel pre chuť a vôňu. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať lyžicu čerstvých mätových lístkov na šálku vody. Pokrývať pohár a nechajte listy strmé vo ​​vode po dobu pol hodiny. Kmeň a potom piť Zmes dvakrát denne.

14. Curry Leaves:

Ďalší liek, ktorý si môžete vyskúšať, je kari listy. Všetko, čo musíte urobiť, je vziať hrsť kari listy, ktoré boli rozdrvené. Pridajte ich do pohára s vodou a nechať ho sedieť na pol hodiny alebo tak. Potom, čo 30 minút je hore, kmeň listy a zmes vypiť. Urob to dvakrát denne každý deň, ako obnoviť svoj zmysel pre chuť a vôňu.

15. Pite veľa vody:

Ako viete, piť veľa vody je dôležité pre celkové zdravie. Liečiť stratu chuti a zápachu, vypiť pohár vody každú hodinu alebo tak, aby sa vaše ústa hydratovaná. Tým sa zabráni sucho v ústach, čo môže spôsobiť stratu svoj zmysel pre chuť a vôňu.

Nepotrebujete drahé liečby na liečbu straty chuti a čuchu. S prísadami, ktoré máte priamo v kuchyni, môžete použiť bezpečné a prírodné prostriedky na liečbu tohto problému a získať späť vašu schopnosť užiť rôznych chutí a vôní.

Ako sa vám tento post? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...