Zdravie a wellness

15 prínosy z lososa

15 prínosy z lososa

Vaše telo začne klesá narážky, keď vaše zdravie začne ísť na juh. Bolesti hlavy, priberanie na váhe, padanie vlasov, kožné problémy, atď. Sú príznaky, ktoré by nemali byť ignorované. Namiesto toho, aby žuvacie tablety ako popcorn, navrhujem, aby ste začať jesť divoké ulovených lososov. Vzhľadom k tomu, losos je jedným z najzdravších potravín na svete. American Heart Association odporúča jesť aspoň dve porcie lososa týždenne, pretože je bohaté na omega - 3 mastné kyseliny, bielkoviny, vitamíny a minerálne látky, ktoré pomáhajú znižovať riziko niektorých chorôb a príznakov (1). Takže, tu je 15 dôvodov, prečo by ste mali jesť lososa, ako zlepšiť svoje zdravie. Ale najprv sa pozrime sa pozrieť na nutričný obsah lososa.

Salmon Nutričné

Polovica filet z lososa obsahuje:

 • Omega - 3 mastné kyseliny - 4023 mg
 • Omega - 6 mastných kyselín - 1185 mg
 • Proteín - 39,3 g
 • Vitamín A - 89,0 IU
 • Vitamín B6 - 1,2 mg
 • Vitamín B12 - 5,0 mcg
 • Vitamín C - 6,6 mg
 • Kyselina listová - 60,5 mcg
 • Niacín - 14.3 mg
 • Tiamín - 0,6 mg
 • Kyselina pantoténová - 2,6 mg
 • Sacharidy - 0 g
 • Vápnik - 26,7 mg
 • Horčík - 53,4 mg
 • Selén - 73,7 mcg
 • Draslík - 683 mg
 • Fosfor - 449 mg
 • Železo - 0,6 mg
 • Sodík - 109 mg
 • Kalórií - 367

Tu sú spôsoby, ako jesť lososa môže byť prospešné pre vás.

load...

15 Zdravie Výhody z lososa

1. Dobré pre srdce

Z vyššie výžive nad touto lososa uvedených je bohatá na omega jasné - 3 mastných kyselín. Omega - 3 mastné kyseliny sú polynenasýtené mastné kyseliny, ktoré majú viac dvojitých väzieb. EPA a DHA sú dva typy omega - 3 mastné kyseliny, ktoré sú prítomné v lososa. Tie prispievajú k zníženiu hladiny triglyceridov v sére znížením hladiny LDL a zvyšuje degradáciu mastných kyselín (2). Tým sa zabráni tvorbe zubného plaku a môže chrániť pred kardiovaskulárnymi chorobami a mŕtvice.

2. Pomôcky Chudnutie

Salmon je tiež výborným zdrojom bielkovín spolu s omega - 3 mastných kyselín. Oba tieto živiny majú vplyv na percento telesného tuku. Bielkoviny sú ťažké stráviť, a preto vám pomôže pocit sýtosti po dlhšiu dobu, vďaka čomu budete jesť menej. Omega - 3 mastné kyseliny pomáhajú znižovať zápal-indukovaného prírastku hmotnosti, potlačenie chuti do jedla, zlepšenie krvného obehu, zvýšenie metabolizmu a znížiť ukladanie tuku zvýšením oxidácie mastných kyselín. Takže môžete získať štíhle a tónovaný telo, ak budete konzumovať lososa varené správnu cestu (3) (4).

3. Znižuje zápal

Zápal je nebezpečné. To môže spôsobiť zvýšenie telesnej hmotnosti, bolesti kĺbov, autoimunitné reakcie, žalúdočné vredy, a mŕtvice. Omega - 3 mastné kyseliny, prítomné v lososa, EPA a DHA, regulujú lokálne hormóny. Tieto zase regulovať bunkových ciest, a expresiu génov, ktoré pomáhajú potláčať prozápalové biomolekúl. To pomáha zabrániť migrény, artritída, psoriáza, ulceróznu kolitídu, sklerózu multiplex, Crohnovu chorobu, zápaly indukované obezity, atď (5).

load...

4. Posilňuje Brain Performance

Omega - 3 mastné kyseliny prítomné v lososa sú dôležité pre mozog, aby správne fungovali. Tieto nenasýtené mastné kyseliny sú neuroprotektívne v prírode. Okrem toho, EPA a DHA pomáhajú zvyšovať rast neurity v mozgu vývojových štádiách. DHA tiež pomáha pri neurálnej diferenciáciu kmeňových buniek na zrelé neurálnej bunky. Omega - 3 mastné kyseliny majú tiež bolo zistené, že zvýšenie kognitívnych funkcií u starších žien (6), (7). Preto je múdre konzumovať potrebné množstvo lososov dostať svoju dávku omega - 3 mastných kyselín, ktoré zvýšia vaše mozgové funkcie.

Rakovina 5. Zápasu

Rakovina môže byť spôsobený nerovnováhou v omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín v tele, čo vedie k hromadeniu toxických, zápalu a proliferáciu nekontrolované buniek. Pridanie lososa do svojho jedálnička môže pomôcť zvýšiť hladiny omega - 3 mastných kyselín, čím sa znižuje zápal a toxicitu v tele. V skutočnosti mnohé štúdie preukázali, že EPA a DHA môže byť použitá na liečbu rakoviny a prevenciu progresie rakoviny prsníka. Môžu tiež zabrániť chemo-indukovanej svalovej straty (8), (9).

6. Zabraňuje ADHD u detí

Omega - 3 mastné kyseliny, DHA a EPA, hrajú dôležité, ale rôzne úlohy v tele. DHA je zodpovedný za pre- a postnatálneho vývoja mozgu, zatiaľ čo EPA pomáha zvládať nálady a správania. Vedci zistili, že podávanie DHA a EPA v určitých kombináciách môžu pomôcť zmierniť príznaky ADHD (Attention Deficit neporiadok hyperaktivity) u detí. Bolo tiež zistené, že je prospešné pre autistické a dyslektické deti (10) Táto kombinácia.

7. Vynikajúcim zdrojom bielkovín

Iba jedna štvrtina šálku lososa vám môže dať 13 g bielkovín - stavebný blok vášho tela. Aminokyseliny sú spojené za vzniku bielkoviny, a tak je dôležité, že dostanete esenciálne aminokyseliny v požadovaných množstvách. Salmon je výborným zdrojom esenciálnych aminokyselín a chudé bielkoviny. Tie vám pomôžu budovať svalovú hmotu získať viac tónovaný telo, zvýšiť svalovú silu, predchádzať padanie vlasov, potláča chuť do jedla a zlepšuje pleť, vlasy, nechty a zdravie (11).

8. Dobrým zdrojom vitamínu D

Losos je tiež výborným zdrojom vitamínu D, ktorý pomáha posilňovať kosti, znižujú riziko vzniku cukrovky typu 2, v boji proti rakovine, a prevenciu srdcových ochorení. Ak nie ste ranné vtáča, a nechodí von na prechádzky alebo jogging, to je celkom možné, že nie ste dostať požadované množstvo vitamínu D. Navyše, ak máte veľmi citlivú pokožku, je lepšie sa vyhnúť slnku. V takýchto prípadoch by ste mali konzumovať lososa pomôcť svoje telo produkovať melanín, pigment, ktorý pomáha chrániť pokožku pred UV žiarením, rovnako ako zlepšiť vaše celkové zdravie (12) (13).

9. Zlepšuje Makulárna zdravie

Eye Study Vekom choroba (AREDS) vykonáva vedci ukázali, že účastníci, ktorí pravidelne konzumovali omega - 3 mastných kyselín Potraviny s vysokým obsahom boli pri nižšie riziko vzniku makulárnej ochorenia. Vzhľadom k tomu, losos je bohatá na omega - 3 mastných kyselín, to je považovaný za "kráľa", pokiaľ ide o zlepšenie zraku (14). Sietnici obsahuje dobré množstvo DHA, ktorý reguluje aktivitu membránovo viazané enzýmy a fotoreceptory. Vedci zistili, že sa dopĺňa krysy s DHA pomohla zlepšiť ich vízie (15).

10. Výborným zdrojom selénu

Selén je stopový prvok, ktorý pôsobí ako antioxidant a lososa je výborným zdrojom selénu. Asi 3,5 libry lososa vám môže poskytnúť 65% RDI selénu. Pomáha s rakovinou bojovať, reguluje tvorbu hormónov štítnej žľazy, podporuje správnu funkciu imunitného systému, pôsobí proti akcie HIV, pomáha znížiť pravdepodobnosť potratu, podporuje pohyblivosť spermií, znižuje oxidačný stres a zápalu, a môže tiež pomôcť chrániť kardiovaskulárnymi chorobami (16). Nedostatok selénu môže znižovať svoje kognitívne schopnosti.

11. Výborným zdrojom ASTAXANTÍN

Niekedy, prečo mäso lososa je orangish ružová? To preto, že losos obsahuje dobré množstvo astaxantínu, čo je tiež dôvod, prečo sú oranžové kraby a krevety. Astaxantín je xantofylového karotenoid, ktorý má silné antioxidačné vlastnosti a pomáha upratovať škodlivých kyslíkových radikálov. To zase pomáha prevencii kardiovaskulárnych chorôb, rakoviny a zápalu. Astaxantín nemôže byť syntetizovaný v ľudskom organizme, ale môžete získať dobré množstvo neho náročné losos (17) (18).

12. Naložené vitamínov skupiny B

Losos je vynikajúcim zdrojom vitamínov B. Tu je zoznam.

 • Vitamín B12 alebo Kobalamín - 51% RDI
 • Vitamín B6, alebo pyridoxín - 47% RDI
 • Vitamín B1 alebo tiamín - 18% RDI
 • Vitamín B2 alebo riboflavín - 29% RDI
 • Vitamín B3 alebo niacín - 50% RDI
 • Vitamín B5 alebo kyselina pantoténová - 19% RDI
 • Vitamín B9 alebo Kyselina listová - 9% RDI

Tieto vitamíny každý hrajú významnú úlohu pri udržiavaní optimálneho zdravia. Pomáhajú prevenciu osteoporózy a gastrointestinálne ťažkosti, zníženie rizika zlomenín, pomôcť zvýšiť metabolizmus, zlepšenie funkcie mozgu, udržiavať energetickej hladiny vysoká, pôsobí ako kofaktory rôznych biologických reakcií, podporujú bunkovú mobilizáciu vápnika a diferenciáciu buniek, pomôcť v metabolizme aminokyselín, a pomôcť metylácii RNA, DNA, proteínov a fosfolipidov (19).

Strata 13. Zabraňuje vlasov

Salmon je bohaté na omega - 3 mastné kyseliny, proteíny, vitamín B12 a železa. Tieto živiny zlepšiť svoj skalp zdravie, predchádzať padanie vlasov tým, že poskytuje výživu folikulov, podporujú rast vlasov, a aby sa vaše vlasy z hľadáte nevýrazný (20). Takže, je potrebné konzumovať lososa postarať sa o vaše vlasy. Avšak, ak nemôžete mať lososa často, môžete mať rybí olej doplnky, aby sa zabránilo padaniu vlasov.

14. Zlepšuje zdravie kože

Ako ste veku, jemné linky, tmavé škvrny a pehy sa začnú objavovať. V skutočnosti, mnoho mladých žien máte mastnú alebo suchú pokožku, ktorá ich robí náchylné k akné alebo šupinatá koža. Salmon je vysoko odporúčané, ak chcete zlepšiť zdravie pokožky. Omega - 3 mastných kyselín, proteínov, a vitamín D pomôže vaše bunky produkujú kolagénu, keratínu, a melanín. Tieto pomôže vašej pleti zadržiavať vodu, čím sa znižuje vrásky a jemné linky. Astaxantín pomáha upratovať baktérií a toxických kyslíkových radikálov a zlepšujú pružnosť pokožky, čím sa zníži akné a tmavé škvrny (21) (22).

15. Pomáha zlepšiť náladu

Áno, losos môže tiež pomôcť pozdvihnúť náladu. Omega - 3 mastné kyseliny obsiahnuté v lososa pomôcť znížiť zápal a poskytovať podporu k vašej duševné zdravie. Takmer 30% z niektorých mozgových buniek sa skladá z DHA, a je potvrdené, vedci, že ľudia, ktorí trpia depresiou majú nižšiu hladinu omega - 3 mastných kyselín v porovnaní s tými, ktorí nie. Môžete získať 2 g omega - 3 mastné kyseliny z jednej porcie lososa, ktorý môže odvrátiť blues a fandiť vám hore (23).

Z týchto 15 bodov vyplýva, že losos je musíte mať vo svojom večeru alebo obed. Tiež preferujú domáce potraviny, pretože má tendenciu byť bez umelé farby a chuti, a je samozrejme chutnejšie. Tu je niekoľko jednoduché a chutné lososa recepty pre vás vyskúšať.

Delicious lososa recepty

1. Pečený losos s brokolicou a sladké zemiaky

Celkový čas - 30 min; Doba prípravy - 20 min; Slúži - 2

prísady
 • 6 oz filet z lososa
 • 1 šálka brokolica
 • 1 šálka kliny sladký zemiak
 • ¼ šálky nasekanej cibule
 • 1 a pol lyžice nasekanej cesnak
 • 1 vetvička rozmarínu
 • 2 lyžice vápno šťavy
 • Soľ podľa chuti
 • 1 lyžička čierneho korenia prášok
 • 3 - 4 lyžice extra panenského olivového oleja
Ako sa pripraviť
 1. Predhrejte rúru na 450o F.
 2. Potom sa plech a premiešame brokolicu, cibuľu, sladké zemiaky, olivový olej, cesnak, soľ a korenie na to. Pečieme 10 - 15 minút.
 3. Do tej doby, pridáme soľ, korenie a limetkovej šťavy s filet z lososa a udržať ju stranou.
 4. Vezmite pekáč von po 15 minútach a premiešame s filet z lososa do pekáča s vegetariáni. Pridáme rozmarín vetvičku na vrchole a pečieme 10 minút.
 5. Vychutnajte si lahodnú a aromatickú pečený losos na večeru alebo obed.

2. Honey Presklené Salmon

Celkový čas - 30 min; Doba prípravy - 20 min; Slúži - 2

prísady
 • 6 oz filet z lososa
 • 2 lyžice medu
 • 3 lyžice vápno šťavy
 • 2 čajové lyžičky cesnaku pasta
 • ½ lyžičky rasca prášok
 • 1 šálka hrubo nasekanej šalát
 • ¼ šálky nasekanej zeler
 • ½ šálky nasekanej červenej papriky
 • Hŕstka lístky koriandra
 • ¼ šálky tenké plátky červenej cibule
 • 2 lyžičky čierne korenie prášok
 • 5 lyžíc extra panenského olivového oleja
 • Soľ podľa chuti
Ako sa pripraviť
 1. Pridajte med, limetkovej šťavy, jedna čajová lyžička soli, jednu lyžičku korenie, rascu, cesnak a pastu do misky a dobre premiešajte.
 2. Rub tejto zmesi do filet z lososa a udržať ju stranou po dobu 10 minút.
 3. Rozpálime panvicu a pridajte extra panenský olivový olej.
 4. Pridajte cibuľu a opekáme, kým sa stanú priesvitné.
 5. Pridajte červenej papriky a štipku soli a korenia. Speniť po dobu 2 minút.
 6. Preneste dusenú cibuľu a papriku do kontajnera.
 7. V rovnakej oleja, smažiť marinovaný losos, 2 - 3 minúty na každej strane.
 8. Premiešame nasekané šalát a zeler na servírovací tanier. Posypeme trochu soli, čierne korenie a trochu limetkovej šťavy.
 9. Pridajte dusenú zeleninu a opatrne umiestnite horúce a chutné filet z lososa.
 10. A konečne, začiatok to s čerstvými a zelenými listami koriandra.

3. Delicious Salmon Salad

Celkový čas - 20 min; Doba prípravy - 15 min; Slúži - 2

prísady
 • 6 oz dusené lososa
 • 2 šálky baby špenátom
 • 7 - 8 špargľa tipy
 • ½ šálky nasekanej paradajky
 • 1 šálka cuketa stuhy
 • ½ šálky jogurtu
 • 3 lyžice olivového oleja
 • 4 lyžice limetkovej šťavy
 • Soľ podľa chuti
 • 1 čajová lyžička čierneho korenia
 • Hŕstka lístky koriandra
Ako sa pripraviť
 1. Tepla voda v hrnci, až to začne varu.
 2. Osolíme a pridáme cuketu, špargľa tipy a baby špenátom.
 3. Blanch po dobu 2 - 3 minúty.
 4. Vezmite vegetariáni von a okamžite dať ich do ľadovej vody na zastavenie varenie.
 5. Do tej doby, pridajte jogurt, limetkovej šťavy, olivový olej, soľ, korenie, a koriandra do misy a dobre premiešajte.
 6. Použite vidličku skartovať dusená lososa.
 7. Nakrájame zbledol špargľa a hodiť ich do šalátovej misy.
 8. Pridajte zbledol špenát a cukety.
 9. Hodiť rozdrveného lososa a čerstvými paradajkami. Dobre premiešajte.
 10. Pridajte jogurtový dresing a premiešame kombinovať.
 11. Pridá ešte niekoľko listy koriandra na ozdobu.

Tieto tri recepty sú chutné, rýchle a výživné. Môžete ľahko nájsť zložky v miestnom supermarkete a môžu zabaliť pre váš obed v kancelárii alebo v škole. Ale môžete uložiť lososa na dlhšiu dobu? Ak áno, čo je najlepší spôsob, ako? Zistite si v ďalšej časti.

Ako si vybrať a uložiť Salmon

Vyberte si čerstvé, mrazené, konzervované, údené alebo sušené divoké ulovených aljašskej lososa. Ak si chcete kúpiť čerstvého lososa, kúpiť ho celý alebo sa rozhodnúť pre lososa od miestneho rybára alebo rybí trh. Ak nechcete nájsť čerstvé alebo mrazené divoké ulovených lososov, vyberte konzervy lososa. Ak nechcete mať rybí trh v blízkosti, mali by ste vždy kúpiť divoké ulovených lososov od renomovaných obchode.

Môžete tiež skontrolovať, či je losos je v správnom stave podľa vône to cez baliaci papier. Snažte sa kúpiť lososa s kožou, ako to pomôže zachovať mäso a tiež dodať chuť do misky. Vždy skladujte lososa v chladničke. Ak je to možné, dať lososa na plech a hádzať v niektorých ľad udržať losos čerstvé. Ak ju chcete uložiť po dobu jedného týždňa, zábal lososa v čistom filmu a udržiavať ju v najchladnejšej časti chladničky.

Tak vidíte, že to nie je tak ťažké vybrať najlepší lososa a uložiť ju po dobu najmenej jedného týždňa. Ale mali by ste mať tieto body na pamäti, než si kúpite lososa.

Salmon Safety

Vzhľadom k exponenciálnemu nárastu znečistenia vody, väčšina losos sú toxické. Obsahujú ťažké kovy, ako je ortuť, perzistentné organické polutanty (POP), a pesticídy. V skutočnosti lososov sú najnebezpečnejšie, pretože obsahujú vyššie hladiny týchto toxínov. Wild-chytil Aljašský losos má najnižšiu úrovne týchto toxínov a je bezpečné konzumovať. Mali by ste sa vyhnúť náročné údeného lososa, a to najmä ak ste tehotná, pretože sa zistilo, že obsahujú najvyššej úrovne znečisťujúcich látok.

K záveru, losos je vynikajúca a má nespočetné množstvo zdravotných výhod. Len si dajte pozor, keď si kúpite a uložiť ju hneď, aby to trvať dlhšie. Takže, začať konzumovať lososa a užívať si život bez choroby. Veľa štastia!

load...