Zdravie a wellness

15 neočakávaných vedľajších účinkov srvátkového proteínu

15 neočakávaných vedľajších účinkov srvátkového proteínu

Máte srvátkové bielkoviny? Ak áno, koľko z toho máte na dennej báze? Srvátková bielkovina je bezpochyby zdravá a má svoje výhody, ale to príde s vlastným súborom vedľajších účinkov.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Ísť dopredu a čítať!

Whey Protein - Krátky:

Hoci srvátkový proteín je považovaný za doplnok, ktorý je bezpečný, je lepšie ísť cez palubu s ním. Keď budete konzumovať viac, než ste mali, môže to viesť k sérii zdravotných problémov. Toto riziko je ešte vyššia, ak váš príjem sacharidov je nízka. Mlieko obsahuje dva typy proteínu; jedným z nich je srvátkový proteín. Je rozpustný vo vode a používa sa pre splnenie požiadaviek na dennú bielkovín. To tiež poskytuje veľké množstvo L-cysteínu, aminokyseliny. Táto aminokyselina pomáha pri zmiernenie nedostatkov, ktoré prichádzajú s podmienkami, ako je cukrovka starnutia (1).

load...

Odborníci nazývajú srvátkové bielkoviny "úplné proteín", ako je bohatý na všetkých aminokyselín vyžadovaných v ľudskom tele opraviť svaly, kosti, tkanív, orgánov, atď Ostatné kompletné proteíny sú potraviny, ako sú vajcia, mäsa, mlieka a mliečnych výrobkov, atď jedným z kladov srvátkové bielkoviny je, že je ľahko a rýchlo stráviteľné.

Výhody srvátkové bielkoviny:

Hoci srvátkové bielkoviny sa spotrebuje ako doplnok, je to oveľa viac než to. Jedná sa o funkčné "super jedlo", ktorý pomáha nesmierne pri regulácii telesnej hmotnosti. To tiež pomáha pri zvyšovaní svalovej hmoty, a prichádza s radom ďalších zdravotných výhod. Zdravotné výhody, ktoré tento živín poskytuje sú priamo spojené s aminokyselinou profil má. Tento kompletný proteín je tiež veľmi bohatý na antioxidanty, takže je účinný bojovník proti rôznym chorobám a veľký propagátor celkové zdravie.

Tu je pohľad na niektoré z výhod, ktoré môžete získať tým, že stredne náročné srvátkové bielkoviny doplnok vysokej kvality v pravidelných intervaloch:

load...
  1. Pomáha pri podpore chudnutia.
  2. Pomáha pri zvyšovaní svalovej hmoty v tele.
  3. Pomáha pri liečbe rakoviny.
  4. To pomáha pri znižovaní príznakov, ktoré prichádzajú s HIV.
  5. Pomáha pri zvyšovaní hladiny glutatiónu v tele.
  6. To pomáha pri znižovaní hladiny triglyceridov v tele.
  7. Pomáha pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi pri súčasnom zvýšení dobrého cholesterolu alebo HDL.
  8. Pomáha pri zvyšovaní správnu funkciu imunitného systému.
  9. Pomáha pri zvyšovaní sily pri športe.
  10. To pomáha pri znižovaní doby zotavenia a symptómy, ktoré prichádzajú s pretrénovania.

Ako vidíte, existuje pomerne málo výhod, ako získať z príjmu srvátkovej bielkoviny. Trik je v tom, aby sa ubezpečil, že neberú príliš veľa. Namiesto toho, aby získal svoju dobrotu, môžete skončiť s vedľajšími účinkami, ktoré sa nemusia zdať príliš ťažká, ale môže byť veľmi nepríjemné. Ak máte problémy s obličkami, pečeňou alebo problémy so srdcom, je obzvlášť dôležité, aby stredne príjem srvátkové bielkoviny a tiež získať radu svojho lekára, než začnete robiť to súčasťou vášho denného jedálnička.

Keď jeden by mal Whey Protein?

To je otázka, ktorá je často kladú veľa ľudí, ktorí majú záujem o náročné srvátkové bielkoviny, ale nevedia, ako ísť na to správne. Nie je ťažké sa naučiť, keď tento proteín, aby využívali jeho výhody.

Po prvé, ak si chcete vziať srvátkové bielkoviny na jeho vlastné, mali by ste to urobiť za pol hodiny až hodinu po tréningu, ktorý je založený na silový tréning. Dôvodom je, že tento proteín dostane rozštiepi veľmi rýchlo. Počas inokedy by ste mali jesť s ostatnými potravinami, takže je možné trávenie spomalil. Napríklad, za bielkovín vo vašej raňajkách bez potravín, ako sú vajcia, môžete pridať srvátkové bielkoviny ku svojim ovsa vo forme prášku.

Po druhé, ak chcete mať zdravú desiatu, keď ste v kancelárii, môžete mať srvátkový proteín chvenie v kombinácii s trochou rybieho oleja alebo orechy. To opäť prispeje k spomaleniu trávenie proces proteínu. Kombinácia tuk je to, čo pomáha spomaľovať trávenie a to zase výhody, ktoré výrazne tým hladinu inzulínu v tele zostať ešte. To tiež pomáha pri stimulácii CCK, čo je hormón, ktorý umožňuje vaše telo vedieť, keď je plná.

Proteín, ktorý sa štiepi po tréningu dáva vášmu telu aminokyseliny, ktoré potrebuje pre opravu a stavbu nových svalov. Podľa odborníkov, konzumovať srvátkové bielkoviny, akonáhle dokončenie cvičenie môže byť obzvlášť výhodné, pretože má bohatý obsah leucínu, aminokyselinou, ktorá je ľahko absorbuje v tele.

Srvátkové bielkoviny nežiaduce účinky:

Hoci srvátkové bielkoviny má mnoho výhod, ale prichádza s pomerne málo vedľajších účinkov rovnako. Tu je pohľad na pätnástich vedľajší účinok, že tento proteín môže mať na svojom tele:

1. Prebytočného tuku Zisk:

V mnohých prípadoch, srvátkové proteínové doplnky majú ďalšie sacharidy vo forme cukrov. Tam sú niektoré, ktoré majú tuky rovnako. To znamená, že váha môže byť získaná v tuku podobe, ktorá je nezdravé. Môžete tiež pribúdajú na váhe, keď sa prejedať, zatiaľ čo náročné srvátkové bielkoviny zároveň.

2. Obličkový kameň formácie:

Keď budete konzumovať srvátkové bielkoviny, existuje riziko tvorby obličkových kameňov. I keď to nemusí byť priamou príčinou, odborníci sa domnievajú, že tento proteín môže tento stav ešte horšie, ak ste už trpia neho. Aby k tomu nedochádzalo, mali by ste mať dostatočné množstvo PF vlákniny a vody.

3. Zažívacie problémy:

Laktóza je prítomný v srvátkové bielkoviny, a ak ste citliví na to, mohli by ste skončiť s problémami s trávením. Nie je to len ľudia, ktorí sú na laktózu, že trpí týmto problémom. Ak máte problémy s trávením, sa rozhodnú pre koncentrát srvátkovej bielkoviny, pretože neobsahuje toľko laktózu.

4. Riziko dni:

Hoci nie je tam žiadny dôkaz, že srvátkové bielkoviny je priamou príčinou dni, to môže zhoršiť problém, ak už máte to. Je to tiež najlepšie poradiť sa s lekárom skôr, než začnete srvátkové bielkoviny v prípade, že je história dni vo vašej rodine.

5. Problémy s obličkami:

Nadmerný príjem srvátkové bielkoviny môže spôsobiť problémy s obličkami, najmä ak ste už trpia nich. Odborníci odporúčajú sledovanie vášho príjmu srvátkové bielkoviny a tiež porady s lekárom skôr, ako začnete ju. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť akejkoľvek dlhodobé poškodenie obličiek.

6. Problémy s pečeňou:

Konzumácia srvátkový proteín nadmerne môže zhoršiť problémy s pečeňou (2). To je dôvod, prečo je dôležité sa uistiť, že budete konzumovať bielkoviny mierne za všetkých okolností. Je tiež vhodné, aby sa poraďte so svojím lekárom, než začnete srvátkové bielkoviny, pretože by to mohlo narušiť účinky liekov užívate pre Váš zdravotný stav pečene.

7. Riziko srdcových ochorení:

Odborníci sa domnievajú, že konzumácia príliš veľa srvátkové bielkoviny môže mať nebezpečné dôsledky na ľudí, ktorí trpia srdcovým ochorením. To môže spôsobiť zástavu srdca, srdcového rytmu, ktoré sú abnormálne, a ako aj úplnú stratu srdcových funkcií.

8. Blood Kyslosť Zvýšenie:

Ďalším nežiaducim účinkom spotreby srvátkové bielkoviny je eskalácie pH v krvi. Keď tam je príliš veľa bielkovín v krvi, obličky má problémy v metabolizovať ju. To má za následok zvýšenie kyslosti krvi.

9. Vzniku osteoporózy:

Táto porucha bola spojená s nadmerným príjmom srvátkové bielkoviny. To je obzvlášť riskantné s dlhodobou príjmu proteínu. Konzumácia srvátkové bielkoviny vo veľkom množstve môže spôsobiť minerálnej rovnováhy v kostiach, ktoré zase môže viesť k úbytku hustoty minerálov.

10. Únava a slabosť:

Vzhľadom na problémy trávenie, že niektorí ľudia trpia, keď konzumujú srvátkové bielkoviny, môžu tiež prejsť nežiaducich účinkov, ako sú extrémne únavy, rovnako ako slabosť. Môžu tiež trpieť nadúvanie, plyn, kŕče, atď Je to preto, že orgány niektorých ľudí nemôže spracovať alebo rozkladajú bielkoviny, ktoré konzumujú.

11. Vývoj ketózy:

To je ďalšie bežné nežiaduci účinok spotreby srvátkové bielkoviny. To je stav, ktorý nastane, keď sú prítomné v krvi (3) abnormálne hladiny ketolátok. Ak ste dal sa na diétu, ktorá je s nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom bielkovín, energie je spaľovaný v tele pomocou tuku. Keď nie je tuk, sa používa proteín. To kladie obrovský tlak na pečeň a spôsobuje poškodenie v priebehu času.

12. Hnačka:

Ďalším vedľajším účinkom nadmernej konzumácii srvátkové bielkoviny je hnačka. Jedná sa o časť o tom, že tento proteín má na tráviaci systém. Tam môže byť dokonca aj krv v stolici, a to najmä u detí.

13. Dýchavičnosť:

Mnohí ľudia často majú alergickú reakciu na srvátkové bielkoviny, a to najmä v prípade, že sú na laktózu. Takí ľudia môžu mať ťažkosti s dýchaním a môžu trpieť príznaky ako sipot. Prejdete Ak je tento príznak, mali by ste okamžite konzultovať s lekárom.

14. Opuch hrdla, ústa, pery:

Ďalším príznakom, ktorý je dodávaný s alergickej reakcie na srvátkové bielkoviny je opuch hrdla, úst a pier. I keď to nemusí byť bolestivé, môže to byť veľmi nepríjemné, a to je najlepšie navštíviť lekára, aby sa ubezpečil, že žiadna závažná škoda bola vykonaná.

15. Nevoľnosť:

To je jeden z bežných vedľajších účinkov užívania srvátkové bielkoviny. V niekoľkých prípadoch sa ľudia tiež trpia zvracaním. Kľúčom k odstráneniu tohto nepríjemný vedľajší účinok je znížiť váš príjem proteínu.

Ako bezpečné sú srvátkové proteínové doplnky?

Ste si vedomí závažných nežiaducich účinkov srvátkové bielkoviny doplnky? Bolo zistené, že množstvo srvátky proteínových doplnkov budete konzumovať má priamy vplyv na to, či ste získali zo svojich výhod alebo nie. Nadmernej konzumácie tohto proteínu je dôvod, prečo mnoho ľudí trpí nepriaznivými účinkami. V skutočnosti, nadmerná konzumácia akéhokoľvek proteínu je zlé pre telo, pretože je uložená v tele vo forme tuku. To na druhej strane zvyšuje riziko dehydratácie.

Je tu tiež možnosť, že môže mať srvátkový proteínový interakcie s niektorými liekmi. Napríklad, bolo zistené, že prísady z tohto proteínu môže znížiť účinnosť Levodopa, čo je liečivo používa na liečbu Parkinsonovej choroby. Srvátková bielkovina doplnky môžu tiež znížiť účinnosť alendronátu, lieku predpísané pre pacientov s osteoporózou. To môže znížiť schopnosť tela absorbovať drogu, a tým by bol menej účinný. To môže mať nepriaznivý vplyv na účinnosť antibiotík tetracyklínu a chinolón. Treba tiež poznamenať, že u pacientov s diabetom sa môžu vyskytnúť zmeny cukru v krvi, keď konzumujú proteínové doplnky.

Aby sa uistil, že srvátkové bielkoviny doplnky sú bezpečne konzumovaný, odborníci odporúčajú mierne dávky v krátkodobom režime. Týmto spôsobom sa telo dostane výhody proteínu bez rizika trpí niektorou z týchto srvátkové bielkoviny nežiaducich účinkov, ktoré boli uvedené vyššie. Tiež odporúčame srvátkové bielkoviny doplnky pre športovcov alebo ľudí, ktorí sú fyzicky aktívni, než pre tých, ktorí nie sú. Je to preto, športovci alebo ľudia, ktorí pracujú sa pravidelne vyžadujú viac bielkovín, než ľudia, ktorí nie sú fyzicky aktívni.

Záver:

Rovnako ako u všetkých zdravie alebo potravinových doplnkov, je dôležité, aby ste sa poradili so svojím lekárom skôr, než začnete doplnok srvátkové bielkoviny. Tým sa zabezpečí, že je pre vás bezpečné a nebude zasahovať do akejkoľvek lieky, ktoré môžete užívať. Kým srvátkové bielkoviny môže robiť zázraky pre niekoho poznáte, nie je žiadna záruka, že vám poskytne rovnaké výsledky. V skutočnosti sa môže zhoršiť akýkoľvek stav, ktorý môže byť trpí.

Je tiež dôležité, že sa budete držať správne dávkovanie, keď začnete srvátkové bielkoviny. Uvedomte si, že to nie je samotný proteín, ktorý je škodlivý, ale jeho nadmerná spotreba. Mnohí ľudia robia tú chybu, pričom vo viac ako odporúčanú dávku, pretože verí, že im poskytne rýchlejšie výsledky. Je dôležité vedieť, srvátkové bielkoviny výhody a vedľajšie účinky dôkladne predtým, než ho konzumovať, tým lepšie je to pre vaše zdravie, ako sa vyhnúť všetky vedľajšie účinky, ktoré so sebou prináša.

Poznáte nejaké ďalšie nežiaduce účinky srvátkové bielkoviny? Prosím, podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...