Zdravie a wellness

15 najlepších zdrojov antioxidantov

15 najlepších zdrojov antioxidantov

Máte často pocit, apatický? Už ste premýšľal, že vaše telo niečo chýba, a že robí tie nudné a bez života po celý deň? Tie by mohli byť nedostatok potrebného množstva antioxidantov vo vašom tele.

Ale je tu čoho báť! Existujú určité potraviny, ktoré sú mimoriadne bohatým zdrojom antioxidantov. A najlepšie na tom je, že sú tak bežné a ľahko dostupné, ktoré môžete zahrnúť do svojho jedálnička hneď!

Chcete sa dozvedieť viac o antioxidanty a potravín, ktoré ich obsahujú? Pokračuj v čítaní!

To, čo je antioxidant?

Antioxidant je molekula, ktorá zastaví proces oxidácie. Oxidácia je reťazová reakcia v bunke, ktorá nakoniec vedie k poškodeniu alebo smrti bunky.

load...

Konzumovať potraviny bohaté na antioxidanty pomáha ukončiť proces oxidácie, čím sa udržuje bunky zdravé. Koniec koncov, vaše telo sa skladá z buniek. Akékoľvek poškodenie ľubovoľnej bunky môže mať dominový efekt na vaše celkové zdravie.

A potom sú nasledujúce top potraviny, ktoré sú bohaté na antioxidanty. Uistite sa, že zahrnúť do svojho jedálnička!

1. Lemon:

Lemon patrí do rodiny citrusov. Žltý ovocie obsahuje vitamín C, ktorý je významným zdrojom antioxidantov. Lime príliš je bohatým zdrojom antioxidantov.

load...

2. Strawberry:

Jasný hľadá jahody je výborným zdrojom vitamínu C. Vaše telo nemôže ukladať vitamín C pre neskoršie použitie. Preto je nutné konzumovať vitamín C takmer pravidelne.

3. Matica:

Orechy sú bohatým zdrojom vitamínu E, čo sú skvelým zdrojom potravy dodávať antioxidanty, aby vaše telo. Na rozdiel od vitamínu C, vitamín E môžu byť uložené vo vašom tele spolu s tukom v pečeni. Spolu s orechmi, môžete mať tiež mandle, vlašské orechy, pistácie, pekanové orechy, atď v skutočnosti, štúdia hovorí, že ľudia, ktorí jedia orechy žiť o dva roky dlhšie, než tí, ktorí nemajú.

4. Brokolica:

Brokolica, zelené rastliny, má vysoký obsah vitamínu C, čo je ďalším zdrojom potravy bohatej na množstvo antioxidantov. Spolu s vitamínom C, brokolica tiež selén. Selén pomáha bojovať proti poškodeniu ľudského tela bunky.

Môžete jesť tejto zeleniny z rodiny kelu buď praženie ju sautéing, alebo v pare to.

5. Vajcia:

Vajíčko je najčastejšou potraviny voľbou po celom svete. Obsahuje vitamín E, ktorý je potrebné ukončiť proces oxidácie.

6. Fish:

Ryba má vysoké množstvo selénu, chemickú látku, ktorá pomáha ušetriť bunky ľudského tela od získania prasknuté alebo poškodenia v akejkoľvek forme. Medzi ryby, môžete konzumovať rôzne druhy mäkkýšov, ako udržať dostatočné množstvo antioxidantov prúdiacich v tele.

7. Brown Rice:

Je pravda, že hnedá ryža je potravina položka, ktorá nie je štekliť vaše chuťové poháriky. Ale potom, to má početné nutričné ​​vlastnosti. To je málo kalórií a je tiež bez lepku. Hnedá ryža obsahuje polyfenoly, ktoré sú silné zlúčeniny, ktoré pomáhajú zastaviť proces oxidácie.

8. Cranberry:

Brusnice sú malé kríky, ktoré sú známe pre svoju vysokú antioxidačné vlastnosti. Plodom je zvyčajne spracovaná dodať šťavu na trhu. Brusnice tiež flavonoidy, ktoré zvyšujú antioxidačnú aktivitu v tele.

9. Fazuľa:

Fazuľa nie sú nič iné ako semená rastlín. Obsahujú cysteín, čo je antioxidant, ktorý pomáha vypláchnuť voľné radikály z tela.

10. Melón:

Jedna z najobľúbenejších jedál, melón je tiež dôležitým zdrojom antioxidantov. Melón je bohatým zdrojom glutatiónu, ktorý chráni bunky pred toxínmi. To je tiež bohatá na vitamín C, čím sa jeho vlastnostiam je antioxidant zdrojom potravy.

11. Red Wine:

Červené víno, ktoré sa pripravuje z tmavého hrozna obsahuje polyfenoly. To pomôže v boji proti oxidačný proces v ľudskom tele.

12. Zrelé banány:

Často sme vyhodiť príliš zrelé banány do popolnice. Je zaujímavé, že vyzretejší banán je, tým vyššia je antioxidant vlastnosť obsahuje. Zrelé banány hrá veľkú úlohu v riadenie procesu oxidácie v organizme.

13. Káva:

Káva je bohatým zdrojom antioxidantov. Ale tu je slovo opatrne - vyberte kávové zrná opatrne, pretože tie normálne majú vysoký obsah pesticídov nastriekaných na ne. Múdre a rozhodnúť sa pre ekologické kávy.

14. Ovos:

Ovos je známe, že sú zdravé. Spolu s majetkom znižovanie cholesterolu, ovos sú tiež zdrojom antioxidantov. Rovnako ako v prípade kávových zŕn, je vhodné zvoliť ovos, ktoré sú ekologicky pestovaných.

15. Čierny čaj:

Často je zelený čaj, ktorý je spojený so zdravotnými výhodami. Ale čierny čaj má tiež antioxidačné vlastnosti. Môžete piť čierny čaj pri raňajkách alebo majú najavo v dopoludňajších hodinách.

Dúfame, že zoznam potravín, ktoré obsahujú antioxidanty vám pomôže lepšie plánovať svoj jedálniček. Ste si vedomý žiadnych iných položiek potravín, ktoré sú bohaté na antioxidanty? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...