Zdravie a wellness

15 najlepších výhod tekvicovej šťavy pre pokožku, vlasy a zdravie

15 najlepších výhod tekvicovej šťavy pre pokožku, vlasy a zdravie

Ako už názov napovedá, tekvicový džús je šťava extrahovaná zo surových tekvica. Táto šťava získal obrovskú popularitu medzi deťmi, keď sa zistilo, ako súčasť sprievodca svetom v sérii Harry Potter. Tekvicové šťava má niekoľko zdravotných výhod, vďaka ktorému je možné ho použiť ako zdravá náhrada sýtených nápojov. Okrem toho, tekvica má vysoký obsah vitamínu D, ako aj minerálne látky, ako je meď, železo a fosfor. Odšťavovania je vhodný spôsob, ako získať tieto nutričné ​​výhody z tekvice. Táto šťava je veľmi pokladaný vegetariánov, pretože jeho lahodnú chuť a všestrannosť použitia. Okrem spotreby, sa tiež používa ako aktívna zložka v mnohých sladkostí a farmaceutických prípravkov.

Ako vyrobiť tekvicový džús?

Tekvicový džús je mimoriadne všestranný šťava, ktorá sa používa v niekoľkých receptov na rozdiel od konzumované vo svojej surovej podobe. Spôsob výroby tekvicový džús je pomerne jednoduché. Pred tým, než aby sa tekvicový džús, zabezpečí, že tekvica je sladká, ktorá je vhodná do jedla alebo robiť koláče. Tieto tekvice sú čo do veľkosti relatívne menšie. Tekvica by mal mať tiež konzistentné farby.

  • Správne umývať vonkajšiu časť tekvica a olúpať tvrdej vonkajšej šupky z tekvice.
  • Deseed tekvicu a nakrájame na malé kúsky.
  • Umiestnite tekvica v odšťavovači a šťavu.
  • Osladiť šťavy pridaním požadovaného množstva cukru. Prípadne môžete použiť med alebo jablkovú šťavu v prípade obezity.
  • Môžete zvýšiť chuť šťavy pridaním korenia ako muškátový oriešok, mletej škorice alebo zázvoru alebo dokonca citrónovou šťavou. Ale tie by mali byť pridané s mierou tak, že nie sú v rozpore s prirodzenou chuť nápoja.
  • Tekvicový džús môže byť doručená na ľad k zvýšeniu jeho chladenie a osviežujúci účinok.
Tekvicový džús Výhody
Tu sú výhody tekvicový džús pre vás zdravie, pokožku a vlasy.

Tekvicový džús pre zdravie:

Výhody tekvicový džús sú početné. Rovnako ako samotný zeleniny, tekvica šťava obsahuje vitamíny B1, B2, B6, C, E a beta-karotén; minerálne látky, ako je draslík, fosfor, vápnik, horčík, železo, sacharóza a organickej hmoty. To tiež obsahuje sacharidy a niektoré dôležité soľou a bielkovín. Pol šálky tekvicový džús Odporúča sa každý deň, a to vďaka jeho rôzne liečivé a terapeutické vlastnosti. Niektoré z jeho zdravotných výhod sú uvedené nižšie.

load...

1. Výhody pečeň & obličky:

Tekvicové šťava je veľmi prospešné pre pečeň a obličky. Tí, ktorí trpia obličkovými kameňmi a problémy žlčníka môžu zlepšiť ich stav tým, že pije pol pohára tekvicový džús trikrát denne po dobu desiatich dní.

2. Účinkuje proti arterioskleróze:

To oranžovej šťava je skvelý čistiaci prostriedok, ktorý pomáha zbaviť sa starého nahromadenie tepny vkladov, čím sa znižuje riziko srdcových ochorení a mŕtvice. Vysoký obsah antioxidantov pomáha v prevencii artériosklerózy (kôrnatením tepien).

3. Podporuje trávenie a lieči Zápcha:

Tekvicový džús je prospešné pre tráviaci systém a je užitočná pri liečbe ako zápchu a voľné pohyby vďaka preháňadlo akcie.

load...

4. Aids správnu funkciu obličiek a močového systému:

Táto šťava je účinná pri liečbe vredov a kyslosť. To umožňuje správne fungovanie obličiek a močových ciest.

5. Dobrý sedatívne Výhody:

Vzhľadom k svojej sedatívne účinky, tekvicový džús je účinná pri liečbe nespavosti. Pacienti nespavosť sa odporúča vypiť pohár tekvicového džúsu s medom.

6. Znižuje vysoký krvný tlak a riziká Znižuje hladinu cholesterolu:

To minimalizuje riziko vzniku vysokého krvného tlaku. Obsahuje pektín, ktorý pomáha pri znižovaní hladiny cholesterolu.

7. Vynikajúca Chladenie Agent:

Zmes tekvicový šťavy a med je vynikajúci chladiaci činidlo a tak môžu byť účinné pri znižovaní telesnej teploty.

8. Zmierňuje rannú nevoľnosť:

Tekvicový džús je účinný pri poskytovaní úľavy od rannej nevoľnosti u tehotných žien.

9. Lieči vírusovej hepatitídy A Znovu aktivuje funkcia pečene:

Tí, ktorí trpia vírusovou hepatitídou A, môžu mať prospech z pitnej tekvicovú šťavu ako súčasť ich pravidelnej stravy. Biologicky aktívne látky prítomné v nej pomoci v reaktiváciu funkcie pečene.

10. Posilňuje imunitu:

Vitamín C a ďalších minerálnych látok obsiahnutých v šťave pôsobí ako odolnosť posilňovača, a tým chráni telo pred rôznymi chorobami.

Tekvicový džús pre pleť:

Na rozdiel od jeho rozsahu zdravotných výhod, tekvicový džús je tiež prínosom pre vašu pokožku nasledujúcimi spôsobmi.

11. Udržuje zdravý & krásnu pleť:

Ako už bolo uvedené vyššie, čerstvá tekvicový džús je výborným zdrojom vitamínu C, vitamínu E a beta-karotén, ktoré pomáhajú pri udržiavaní zdravej a krásnej pleti.

12. Účinný v liečení Burns, uhryznutie a zápalu:

Keďže sa jedná o chladiace médium, je účinná pri liečbe popálenín, abscesy a zápalu a tiež poskytuje úľavu v prípade bodnutia hmyzom. Vysoká množstvo antioxidantov vo forme vitamínov A, C a E a zinku to vynikajúce liečebné činidlo je. Pravidelná konzumácia tekvicový džús je najlepší spôsob, ako získať liečivé vlastnosti.

13. Používa sa proti vráskam a hydratačnými krémami:

Jeho vysoká nutričná hodnota z neho robí účinná látka v mnohých proti vráskam a hydratačných krémov. To je široko používaný v tváre v kombinácii s inými zložkami, ako je med, jogurt, citrónovou šťavou a vitamín E olej pre rôzne typy pleti.

Tekvicový džús na vlasy:

14. Podporuje opätovný rast vlasov:

Výhody tekvicový džús pre vlasy nemôže byť ignorovaná. Ako už bolo povedané, táto šťava je výborným zdrojom vitamínu A, čo je veľmi prospešné pre váš skalp. Okrem toho, že má vysoký obsah draslíka, živina, ktorá pomáha pri podpore opätovný rast vlasov. To umožňuje efektívne pre liečbu vypadávanie vlasov.

15. Hydratuje suché a poškodené vlasy:

Tekvicový džús môže byť účinný v zvlhčenie suché a poškodené vlasy. Zmes Nižšie uvedené možné sa snažili, aby tekvica kondicionér:

Zloženie:

  • 2 šálky nakrájané a varené tekvice
  • 1 lyžica medu
  • 1tablespoon jogurt
  • 1 lyžica kokosový olej

Metóda:

Pyré tekvicu a jogurt do mixéra a pridajte kokosový olej a med. Túto zmes aplikovať na vlasy a prikryje ju s plastovou krytkou. Nechaj to po dobu 15 minút a potom umyte dôkladne používať šampón a kondicionér ako obvykle.

Tak, tekvicový džús prichádza s radom výhod pre zdravie, pokožku a vlasy okrem svojej osviežujúcej a lahodnej chuti. Avšak predtým, než spotrebuje, alebo pomocou tejto šťavy, aby ste zistili, či nie ste alergickí na to.

Dúfam, že bude využívať tohto magického ovocia viac. Nezabudnite nám zanechať komentár.

load...