Zdravie a wellness

15 najlepších výhod Red Pepper pre pokožku, vlasy a zdravie

15 najlepších výhod Red Pepper pre pokožku, vlasy a zdravie

Červené papriky sú členovia rodiny miernych papriky, ktoré patria do rodiny paprika. Sú známe ako papriky vzhľadom na ich zvonu ako tvar a majú mierne, sladkú chuť a ostrý šťavnatý mäso. Aj keď tieto sú k dispozícii po celom svete, ktoré majú svoj pôvod v Južnej a Strednej Amerike a Mexiku. Všetky odrody paprík vrátane tých červených sú zelenej farby, keď nezrelý.

Červené papriky sú botanicky ovocie, ale sú známe ako zelenina, ktoré sa používajú v rôznych pokrmov v dôsledku ich mierne, sladkú a chrumkavú chuť. Na zrenia sa zmení v jasne červenej farby s jadrom vnútri obsahujúce dostatok semien. Oni sú zvyčajne porovnateľné s mäkkými guličkami vo veľkosti, ale môžu byť menšie v závislosti na ich rastúce času. Sú výborným zdrojom živín, ako sú vitamíny C, A a B6. Okrem toho, tiež obsahujú vitamín E, vitamín K, folát a draslík; a antioxidanty rovnako. Organické červenej papriky by mali byť uprednostňované na konvenčne pestované tie, pretože sú jeden s šupke a konvenčne pestované papriky často prichádzajú do styku s nebezpečnými pesticídmi, ktoré opustí zvyšok na ich koži.

Červená paprika Výhody

Pre vaše dávky, sme rozdelili rôzne výhody červenou paprikou v pripojených čiastkových okruhov.

Červená paprika: Zdravie Výhody

Na rozdiel od výroby riadu atraktívne a chutné, tieto svetlé a lesklé vegetariáni sú zásobárňou živín. Hoci zelenej papriky sú široko konzumované, červenej papriky sú oveľa výživnejšie a majú pomerne sladšie chuť. Niektoré zo zdravotných výhod červenej papriky sú uvedené nižšie:

load...

1. Červené papriky sú zdravé možnosť, ktorá môže byť súčasťou vašej každodennej stravy, pretože obsahujú phytonutrients, ktoré majú silné antioxidanty v nich. Tieto antioxidanty proti environmentálne toxíny a degradácii buniek. Chráni telo pred poškodením voľnými radikálmi, ktoré spôsobuje vývoj rakoviny. Tak, papriky pomoc pri prevencii rôznych typov rakoviny v žalúdku, hrubého čreva, prsníka, prostaty a pľúc.

2. Červené papriky poskytnúť 300 percent dennej dávky vitamínu C. Okrem toho, že silný antioxidant, vitamín C je životne dôležité pre správne vstrebávanie železa. Preto tí, ktorí trpia nedostatkom železa môže spotrebovať červenej papriky so svojim zdrojom železa pre uľahčenie maximálnu absorpciu.

3. Snacking na červenej papriky pomáha pri liečbe a prevencii zápalu v tele. Je to skvelá voľba pre energizujúci sami, ak ste zahltení stres alebo cítiť unavený.

load...

4. Kombinácia vitamínu B6 a horčíka v červenej papriky napomáha zníženiu úzkosti, a to najmä vzhľadom na pre-menštruačné symptómy. Keďže sa jedná o prírodné diuretikum, vitamín B6 je ideálny pre zníženie nadúvanie a prevenciu hypertenzie.

5. Červenej papriky je vynikajúcim zdrojom vitamínu A, poskytuje asi 75 percent dennú dávku vitamínu A na šálku. Vitamín A je živina, ktorá podporuje zdravý zrak, najmä nočné videnie, ako to pomáha vo funkcii sietnice a zabraňuje vzniku šedého zákalu.

6. Červenej papriky pomôcť pri chudnutí. Jedna šálka nakrájané červenej papriky poskytuje iba 31 kalórií a žiadny tuk ani cholesterol. Okrem toho môžete spáliť viac kalórií konzumáciou červenej papriky, pretože môžu aktivovať termogenézy a zvýšiť rýchlosť metabolizmu. Červenej papriky neobsahujú kapsaicín, ktorý prepožičiava teplo do iných paprík. V dôsledku toho majú mierny termogénny účinok, ktorý zvyšuje váš metabolizmus, bez zvýšenia srdcovej frekvencie alebo krvný tlak, rovnako ako ostatné odrôd paprík.

7. Pol šálky červenej papriky poskytuje asi 1 gram vlákien, ktorá uľahčuje trávenie a udržuje hladinu cholesterolu v krvi. To tiež poskytuje ochranu proti rakovine hrubého čreva a pomáha pri liečbe zápchy a syndrómu dráždivého čreva.

8. Červené papriky môžu byť súčasťou zdravej výživy, ktorý obsahuje rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktoré znižujú riziko vzniku chronických ochorení, ako je mŕtvica, typ - cukrovka 2, ochorenia srdca, vysokého krvného tlaku a niektorých typov rakoviny.

9. Červenej papriky poskytuje 7 percent dennej hodnoty draslíka na jednu šálku. Tento minerál je potreba v tele pre reguláciu hladiny kvapaliny vo vnútri a mimo buniek, kontrakcie srdcového svalu, a črevnú peristaltiku, ktorá pomáha pri odstraňovaní odpadu z tela.

10. Uľahčujúce vstrebávanie železa, vitamín C v červenej papriky napomáha tvorbe kostného kolagénu, chrupaviek, svalov a ciev.

Červená paprika: Kožné Výhody

Červenej papriky obsahujú dvojnásobné množstvo vitamínu C, než ich iných odrôd, ktoré z nich robí veľmi prínosné pre vašu pokožku. Niektoré z ich výhod pre kožu, sú nasledujúce.

11. Vitamín C obsiahnutý v červených paprík napomáha tvorbe kolagénu, štrukturálne vlákno, ktoré je potrebné držať všetko dohromady. Kolagén je vyžadované vašej pokožke zostať zdravý a dokonca aj drobné nedostatky v vitamínu C môže spôsobiť kožné problémy.

12. Červené papriky sú skvelé zdroje troch onkologických bojových karotenoidy: luteín, beta-kryptoxantíny a zeaxantín. Okrem za to, že vynikajúci pre kožu, tieto karotenoidy pomôcť pri znižovaní opuchy spôsobené artritídou, pretože vysoký obsah kremíka. Červená paprika šťava je tiež známy pre svoje liečivé vlastnosti.

Červená paprika: Vlasy Výhody

Na rozdiel od svojich zdravotných a kožné dávok, červenej papriky sú prospešné pre vaše vlasy nasledujúcimi spôsobmi.

13. Ako už bolo uvedené, červenej papriky, sú veľké zdroje vitamínu C, ktoré sa podieľajú na tvorbe kolagénu. Vlasové folikuly vyžadujú kolagénu zostať zdravý a pre optimálny rast. Nedostatok vitamínu C môže spôsobiť suché, rozdelenie a krehké vlasy.

14. Červenej papriky môže byť veľmi prospešné pri prevencii vypadávaniu vlasov, pretože zlepšuje prietok krvi pre stimuláciu rastu vlasov a chráni vlasové folikuly pred účinkom DHT.

15. Spiciness červenej papriky môže urýchliť rast vlasov o viac než 50 percent. Varí sa niekoľko plátkov červenej papriky vo vode po dobu 10 minút a ochladí sa na 15 minút. Potom naneste ho na pokožku hlavy po dobu 30 minút a opláchnite. Pritom pravidelne bude stimulovať rast vlasov.

Červené papriky sú zdravé voľby za predpokladu, že nie ste alergickí na ne. Tiež skontrolujte, či uložiť červenej papriky od mäsa, vyhnúť sa im od získania infekcie baktériami.

Dúfam, že sa vám páčil článok a bude zahŕňať väčšie červené papriky vo vašej strave. Ešte zanechajte nám komentár.

load...