Zdravie a wellness

15 najlepších výhod Prune (Sukhe Aloo Bukhara) Šťava pre pokožku, vlasy a zdravie

15 najlepších výhod Prune (Sukhe Aloo Bukhara) Šťava pre pokožku, vlasy a zdravie

Sušené slivky, tiež známy ako sušené slivky alebo (Sukh Aloo Buchary) v Hindi, sú sušené verzie európskych sliviek (1). Obyčajne známy pre svoje zápcha zmiernenie vlastnosti, jedná sa o vysoko výživné plody so sladkou chuťou a žuvacie textúru.

V ideálnom prípade, šálka sliviek šťavy obsahuje 182 kalórií. Rozdelenie kalórií je ako je uvedené nižšie

 • Sacharidy (96%)
 • Tuky (0%)
 • Proteíny (4%)

Prerezávať Juice Výhody pre kožu:

Prerezávať šťava je zdravé pre celkovú pohodu človeka. Je tiež veľmi dobré na pleť, pretože je prírodné vlákno balené ovocné šťavy s dobroty vitamínmi a minerálmi a neobsahuje žiadne škodlivé látky.

load...

Tu je niekoľko dôvodov, ako prerezávať je dobré pre vašu pokožku šťava:

1. Znižuje Kožné problémy:

Akné a pupienky sú najčastejšie kožné problémy, ktorým čelí dnešný mládeže, a dokonca aj dospelí. Prerezávať šťava je užitočná pre minimalizáciu takýchto kožné problémy do značnej miery. Známy pre svoje hrubého čreva čistiace vlastnosti (2), by malo byť zahrnuté v týždennom jedálničku na udržanie žalúdok čisté a zdravé, ako to bude vypláchnuť žiadne toxické odpady, ktoré sú príčinou kožných problémov.

2. Zabraňuje starnutiu:

Prerezávať šťava je bohatým zdrojom antioxidantov (3), ktoré pomáhajú pri znižovaní príznakov starnutia, ako sú jemné linky, vrásky atď a vaša pleť vyzerať svieža a mladá.

load...

3. Nabitý dôležitých vitamínov:

Vitamíny zázraky pre našu pokožku a prerezávať šťava je bohatá na vitamín A & C (4). Z tohto dôvodu poháre sliviek šťavy zvýši vaše telo vitamínmi a vy nebudete musieť spoliehať na prijatie akýchkoľvek dodatočných vitamínové doplnky.

4. Zásobovanie minerálne pre kožu:

Prerezávať šťava sa predpokladá, že obsahujú minerály, ako je železo, vápnik, horčík, fosfor a podobne, ktoré boj s nedostatkom minerálov v tele a dá vám žiariace zdravú pokožku.

5. Skvelé hydratačné:

Tento úžasný ovocie je známe, že majú skvelé hydratačné účinky cez ľudskú kožu. Tí, ktorí trpia nadmerne mastnú alebo suchú pokožku môžu vyskúšať nanášanie prerezávať masku. Toto magické pleťová maska ​​je veľmi užitočné pri vytváraní pokožka jemná, hebká a revitalizovaná.

Prerezávať Juice Výhody pre vlasy:

6. Pre zdravé vlasy:

Prerezávať šťava je bohatým zdrojom vitamínov, ako je vitamín B, vitamín C a podobne, ktoré sú veľmi dobré pre zdravie vašich vlasov. Tieto komponenty posilniť vlasové folikuly z koreňov a zabraňuje poškodeniu a poškodeniu.

7. Podporuje rast vlasov:

Minerály hrajú dôležitú úlohu pri poskytovaní výživy na vlasy a vlasovú pokožku. Tieto poskytujú základné živiny do vlasových korienkov, ktoré zasa podporujú rast vlasov a dá vám lesklé a lesklé vlasy.

8. Prírodné farbivo:

Prerezávať šťava je tiež používaný ako prírodné farbivo u mnohých ľudí po celom svete.

Zdravie Výhody slivky / Prune Juice:

9. Zabraňuje zápcha:

Rýchla životný štýl a nedostatok správnych stravovacích návykov vedie stále viac a viac ľudí, aby sa postihnutý so zápchou v týchto dňoch. Pravidelný príjem nezdravé jedlo je ďalšou príčinou zápchy. Prerezávať šťava na zápchu je bežne známy prostriedok, pretože je veľmi bohaté na nerozpustné obsahom vlákniny, ktorý poskytuje podstatnú časť do odpadových materiálov a uľahčuje stoličky sa, čím sa úľavu od zápchy (5).

10. Váhy cukru v krvi:

Rozpustná vláknina prítomný v sliviek šťavy normalizuje hladinu cukru v krvi znížením rýchlosti, ktorú potrava opustí žalúdok a tým, že spomaľuje vstrebávanie glukózy. Tieto rozpustné vlákna takisto zvyšujú citlivosť na inzulín, čo ďalej napomáha v prevencii diabetu (6).

11. Trvá na tom Cholesterol váhy:

Obsah nerozpustnej vlákniny sliviek šťavy pôsobí ako potrava pre zdravé prítomných baktérií v hrubom čreve človeka. Tieto zdravé baktérie fermentovať nerozpustnej vlákniny za vzniku kyseliny maslovej, propiónovej a kyseliny octovej. Propiónová kyselina je známe, že znižuje aktivitu enzýmu sa podieľa na produkcii cholesterolu, čím sa znižuje hladinu cholesterolu v krvi (7).

12. Zabraňuje Hemoroidy:

Ako prerezávať šťava výhody zápcha je tiež známe, aby sa zabránilo jeden z hemoroidov, ktoré sú rozšírených ciev spôsobený keď tam je napätie v dôsledku zápcha alebo tvrdej stolice (8).

13. Chráni srdce:

Prerezávať šťava je bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré je známe, že znižujú riziko srdcových chorôb (9). Tieto antioxidanty zabrániť cholesterolu z oxidačné a zabrániť vybudovať v tepnách. Prerezávať šťava obsahuje tiež dobré množstvo draslíka, ktorý pomáha pri znižovaní krvného tlaku.

14. Dobré pre anémia:

Naložením s železom to je ideálny nápoj pre ľudí, ktorí trpia anémiou (10).

15. Ideálne chudnutie diéta:

Prerezávať šťavy je výborným zdrojom energie, a preto funguje dobre, keď ho zahrnúť do svojho chudnutia stravy (11). Okrem toho je rozpustná vláknina prítomná v sliviek šťavy dodáva objem ku strave, takže sa cítite spokojný, plný a nie prejedať.

Výber a skladovanie:

 • Pri nákupe slivky, pozrite sa na tie predávané v priehľadnom obale tak, aby bolo zaistené ich dobrej kvality a zdravie.
 • Plumpy, modročierne slivky, ktoré sú mäkké a rozhodne by mali byť uprednostňované vždy forma zadarmo.
 • Ako budete platiť za sušené slivky, skontrolujte obal, aby sa zistilo, či je pevne uzavreté alebo nie. Uvoľnený tesnenie môže spôsobiť vlhkosť sliviek sa odpariť. Pozrite sa na zložiek rovnako. Nezdvíhajte slivky, ktoré majú konzervačné látky, ako sú sírany v nich.
 • Ukladať sušené slivky v chladnom a tmavom mieste. Ak chcete zdvojnásobiť životnosť vašich slivky, zvážiť ich udržiavanie v chladničke.
 • Nezabudnite tesne utesnenie nádoby po každom použití slivky.

Tipy pre použitie (varenie / stravovanie):

Varenie:

 • Máčanie slivky vo vode alebo džúsu na niekedy pred varením pomôže pri rúbaní svoj čas varenia.
 • Pamätajte si, že úplne suché slivky nie sú vhodným kandidátom pre rýchle varenie. Variť na miernom ohni. Pre rýchle varenie, zvážte použitie semi-sušených sliviek.
 • Ak vaše slivky sú príliš suché, namočiť je v teplej vode po dobu niekoľkých minút pred použitím.

Stravovanie:

Práškové slivky urobiť veľký náhradku masla a tuku v pečive, pridanie ich sladkosť receptu. Sušené môže byť vynikajúci doplnok do mäsa a škrobovej-zeleninových jedál. Alebo môžete tiež začleniť ich do tekutých jedál, ako je kohút-a-leekie, dusená mäsa, kompótov a tagines. Dusené slivky, aby skvelú kombináciu s rozmarínom voňajúce dusené. Môžete tiež slúžiť im na vrchole palacinky a vafle. Kombinujú kocky slivky s inými sušených plodov a orechov, aby báječný chodník mix.

Dúfam, že ste našli tento článok užitočný.

Nielen, že je prerezávať šťavy skvelé pre vašu pokožku, je to tiež skvelé pre vaše vlasy a vašu celkovú pohodu. Teraz, keď viete, slivky výhody, dajte nám vedieť, ako máte v pláne zahrnúť do svojho jedálnička, a aké sú výhody, ktoré ste získali!

load...