Zdravie a wellness

15 najlepších výhod arginínu na pokožku, vlasy a zdravie

15 najlepších výhod arginínu na pokožku, vlasy a zdravie

Užívanie doplnkov sa stala pomerne bežnou praxou dnes.

S rastúcou povedomia a pracovných hodín, dnešná generácia nemá inú možnosť, než prijať bylinné a výživové doplnky na udržanie optimálneho zdravotného stavu. Tam je pilulka pre všetko, zdravie srdca, vývoj mozgu a čo nie. Ale čo keď vám hovorím, že je čarovná pilulka na chudnutie taky?

Zvedavý? Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o tento zázrak pilulka dávky L-arginín!

Čo je L-arginín?

Arginín, známy tiež ako L-arginínu, je neesenciálna aminokyselina. To znamená, že veľké množstvo arginínu sa vytvára v ľudskom tele, a nemusí dosiahnuť iba prostredníctvom stravy.

load...

Tak prečo je tam príplatok za L-arginín?

Kým je non-esenciálna aminokyselina, tam sú časy, a situácie, keď telo nie je schopné produkovať požadované množstvo arginínu, ako keď ste chorí. Tiež množstvo produkoval je vysoko závislá na Vašom veku, pohlavia, životný štýl, fajčenie a konzumácia alkoholu, úroveň zápalu, telo a srdcom, strave, rovnako ako genetiky. Malé deti a deti sú schopné dostatočne výrobe tohto kyselinu a jej produkcia klesá s vekom. To je dôvod, prečo arginín dodatok je často navrhol, aby starší ľudia.

Arginín má zásadný význam pre udržanie zdravia pečene a posilnenie imunitného systému. To tiež podporuje tvorbu kolagénu v tele, ktorá urýchľuje proces hojenia rán. Arginín je tiež dôležité pre metabolizmus svalov a zvyšuje chudnutie znížením telesného tuku. To bol tiež použitý pri liečbe mužskej neplodnosti.

load...

A to nie je všetko.

Existuje celý rad ďalších kože, vlasov a zdravotných podmienkach, kde L-arginín doplnok sa ukázal byť mimoriadne efektívna. Poďme na to priamo. Pod!

L-arginín Výhody

Kožné Výhody

 1. Vlastnosti Anti-Aging
 2. Urýchľuje proces hojenia rany
 3. Opravy a omladzuje pleť

Vlasy Výhody

 1. Fall obrubníky Hair
 2. Zabraňuje vlasy pred poškodením

Zdravotné výhody

 1. Zdravé srdce
 2. Pomáha udržiavať krvný tlak
 3. Zvyšuje libido
 4. Ovláda močového mechúra Zápal
 5. Pomôcky Chudnutie
 6. Posilňuje imunitný systém
 7. Detoxikuje Náš systém
 8. Zvyšuje športový výkon
 9. Rakovina zabraňuje
 10. Poskytuje úľavu od migrény

Kožné Výhody L-arginínu

L-arginín je ako elixír pre naše zdravie pokožky. Zistite, aké sú výhody L-Arginín:

1. Anti-Aging Vlastnosti

Je známou skutočnosťou, že najväčší orgán v našom tele, kože, má tendenciu strácať svoju pružnosť a ohybnosť s vekom. Príjem z tejto aminokyseliny buď cez každodennej stravy alebo doplnkov je známe, že udržať krásu a vitalitu pokožky.

Ale ako?

Arginín sa hovorí, že je HGH zosilňovač (1). To stimuluje naše telo k uvoľneniu anti-aging HGH (ľudský rastový hormón), ktorý napomáha spomaliť proces starnutia.

Tak poraďte so svojím lekárom ešte dnes a získať predpis pre túto čarovnú pilulku!

Späť na obsah

2. Urýchľuje proces hojenia rany

Arginín je vraj skrátiť dobu hojenia rán.

Proteín je nevyhnutný pre hojenie rán a arginínu pomôcok pri výrobe tejto zlúčeniny a tým urýchliť proces hojenia. Arginín pomáha forma L-prolínu, zlúčenina nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, a tým pomáha rýchle zotavenie rán (2).

To tiež zmierňuje bolesť a opuch, vďaka ničím neobmedzovaný prietok krvi v systéme.

Späť na obsah

3. Opravy a omladzuje pleť

Niektoré produkty pre starostlivosť o pleť s arginínom tiež obsahujú antibakteriálne zlúčeniny (3). Tieto zlúčeniny, spolu s anti-oxidačné činidlá, opraviť škody spôsobené na koži v dôsledku faktorov životného prostredia alebo starnutie a pomáha obnoviť mladistvý vzhľad.

Späť na obsah

Vlasy Výhody arginínu

Arginín tiež ťaží naše vlasy v mnohých ohľadoch. Pozrite sa, aké sú najlepšie L-arginín výhody pre vlasy:

Pád 4. Obrubníky Hair

Táto aminokyselina produkovaný naše telo uvoľňuje cievy a zlepšuje prietok krvi do pokožky a do základu vlasových folikulov.

Výrobky pre starostlivosť o vlasy sa arginín v nich je známe, že obmedziť faktory, ktoré spôsobujú zlý vývoj vlasových folikulov alebo oslabiť vlasu, a tým podporiť rast vlasov.

Späť na obsah

5. Bráni vlasy pred poškodením

Dobrá správa pre tých, ktorí radi farbí vlasy často! Arginín pomáha chrániť naše vlasy pred škodlivými chemikáliami a drsné tepla (4). To je jeden z dôvodov, prečo sa nachádzajú vo väčšine farbenie vlasov.

Späť na obsah

Zdravie Výhody arginínu

L-Arginín prospieva celkové zdravie nasledujúcimi spôsobmi:

6. Zdravé srdce

Arginín prevádza iba na oxidu dusnatého (NO) v našom tele. To pôsobí ako neurotransmiter, ktorý pomáha k uvoľneniu ciev, čím sa zlepšuje krvný obeh. Tento ne-esenciálna aminokyselina tým zlepšuje prietok krvi k srdcu, čo pomáha k zmierneniu bolesti na hrudníku, upchaté cievy, a iné takéto kardiovaskulárnych ochorení (5).

Arginín je tiež užitočné pri liečení stavov, ako je angina pectoris, signál, že srdce nie je stále dostatočný prietok krvi. To môže nastať, keď je telo prechádza fyzickú záťaž, ako pri cvičení. Lekári radia externé dávky dva až tri gramy na deň L-Arginín doplnok na liečbu anginy pectoris.

Späť na obsah

7. Pomáha udržiavať krvný tlak

Arginín hrá významnú úlohu v regulácii krvného tlaku, a tým zmiernenie zlého účinky vysokého krvného tlaku.

Zvýšenie hladiny krvného tlaku môže vyvolať kŕče v nohách a únava, zmätenom stave a rýchlemu nárastu srdcový tep.

Späť na obsah

8. Zlepšuje libido

Jeden z najviac zrejmých výhod L-arginín je zvýšiť libido u mužov i žien.

Tento neesenciálna aminokyselina je životne dôležité pre optimálne mužské sexuálne zdravie. Arginín doplnky, kedy zhotovených mužov trpiacich nízkym počtom spermií alebo zlá pohyblivosť spermií je vraj zlepšiť plodnosť. Príjem arginínu umožňuje rozšírenie ciev, čím sa zvyšuje prietok krvi do pohlavných orgánov. Všetky tieto faktory pomáhajú pri liečbe erektilnej dysfunkcie (6).

Späť na obsah

9. Ovládanie močového mechúra Zápal

Arginín môže kontrolovať zápal močového mechúra. Táto kyselina tiež uvoľňuje kŕče v nohách a pomáha vo fungovaní obličiek u pacientov po transplantácii.

Späť na obsah

10. Pomôcky Chudnutie

Teraz prichádza najviac vzrušujúce využitie arginínu prášky. Strata váhy! Príjem arginínu doplnkov znižuje množstvo telesného tuku a zvyšuje hmotnosť štíhlych svalov. Niekoľko štúdií ukázalo, že L-arginín suplementácia zvyšuje plazmy inzulínu v systéme, čo vedie k dobrej svalovej build-up, aj keď ste odpočinku (7). Tieto hormonálne zmeny pomôcť vytvoriť silnejší metabolizmus, dôležitou súčasťou chudnutie. Čo môže byť lepšie ako toto? Strata režim hmotnosti, bez skutočne pracovať von! Nie že by som si na podpore to.

Späť na obsah

11. Posilňuje imunitný systém

Arginín je veľmi efektívny v boji proti zápalu spôsobujúce ochorenia a chráni naše telo z akéhokoľvek cudzieho telesa inváziu.

Tento neesenciálna aminokyselina obsahuje vysoké protizápalové, ako aj antioxidačné vlastnosti, pomáha pri vychytávania voľných radikálov. Pri použití v kombinácii s vitamínom C a omega - 3 doplnkov, arginín je užitočná pri prevencii radu chronických ochorení (8).

Arginín tiež priaznivo ovplyvňuje centrálnu nervovú sústavu ako oxidov dusíka v mozgu pôsobí ako neurotransmiter a pomáha poskytnúť ochranu nášho tela od cudzích hrozieb.

Späť na obsah

12. Detoxikuje Náš systém

Pozdraviť nášho prirodzeného detoxifier!

Arginín pomáha znižovať prítomnosť amoniaku v krvi, a to priamo súčasťou detoxikačného procesu (9). To je dôvod, prečo tento doplnok je často navrhnuté v liečbe celej rady metabolických problémov. Amoniak je vedľajším produktom rozštiepeniu bielkovín v systéme a je známe, že spôsobuje deštrukciu buniek.

Späť na obsah

13. Zvyšuje športový výkon

Dôvera arginín pomôcť zvýšiť vašu výdrž. Naozaj!

Ako už bolo vysvetlené, táto aminokyselina zvyšuje krvný obeh v systéme, poskytuje každý a niekedy svalové bunky so základnými živinami a kyslíkom. To svojím spôsobom môže zvýšiť svoju silu a vytrvalosť, bez toho by to vyvolalo nejaké bolesti.

Arginín sa tiež ukázalo, že je prospešné pri liečbe občasné krívanie, stavu, pri ktorom ukladanie tuku spôsobuje zúženie ciev v nohách a chodidiel. S týmto doplnkom je preukázané zlepšenie tendenciu chôdzu a bolesti svalov u týchto pacientov.

Späť na obsah

14. Cancer Zabraňuje

Arginín nedostatok je známy stav medzi ľuďmi bojuje s rakovinou.

Výskum ukazuje, že niektoré imúnne systém supresorové bunky (MSCS) sú hlavnými príčinami za tento nedostatok. A to je dôležité, pretože naše imunitný systém je do značnej miery závislá na arginín na výrobu a spracovanie lymfocytov a T-buniek (10).

To je hlavný dôvod, prečo sú arginín doplnky predpísaný pacientov podstupujúcich chemoterapiu.

Späť na obsah

15. Poskytuje úľavu od migrény

Migrény sú problematické. Tento typ bolesti hlavy neprichádza sám, ale so sprievodnými podmienkami, ako je nevoľnosť, vizuálne a zvukové citlivosti a Ó ťažké biele bolesti!

Nebojte sa, brať arginín vám pomôže zbaviť sa tohto stavu!

L-arginín, ak sú užívané s ibuprofénom, je známe, k úľave od dokonca najhoršie migrény (11). Ale nezabudnite sa poradiť so svojím lekárom v prípade, že stav sa zhoršuje.

Späť na obsah

Potraviny s vysokým obsahom L-arginín

Dobrou správou pre tých zdráhajú použiť doplnok arginínu!

Tento neesenciálna aminokyselina môže byť ľahko nájsť v celej rady zdrojov, ako sú orechy a rýb. Mať kompletné bielkoviny je rozhodne lepšou voľbou, pretože na rozdiel od arginínu, sú tieto potravinové zdroje tiež poskytnúť vám s radom ďalších kyselín, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu svalov a tkanív.

Niektoré z najlepších L-arginín potravín sú nasledujúce:

 • Vajíčka
 • Mliečne výrobky, jogurt, kefír a syr
 • Hovädzie mäso
 • Turecko
 • Kura
 • Hovädzie a kuracie pečeň
 • Wild ulovených rýb, ale tiež poskytnúť vám s esenciálne omega - 3 mastných kyselín, ktoré sú skvelé pre zdravie srdca.
 • Kokosový orech
 • Tekvicové semiačka
 • Sezamové semienka
 • Slnečnicové semienka
 • Morská riasa
 • Morská zelenina
 • Vlašské orechy
 • Mandle

Odporúča L-Arginín Dávkovanie

Rovnako ako niekoľko ďalších doplnkov a živín, dávka L-arginín je veľmi závislá na veku, pohlavia a stav užívateľa. Tu sú uvedené odporúčané dávky po dobu niekoľkých prípadoch:

Kardiovaskulárne ochorenia-3 až 6 gramov, rozdelená na dve časti-ráno a večer, erektilná dysfunkcia-3 až 6 gramov, rozdelená na dve časti-ráno a večer športový výkon-5 do 9 gramov raz denne zápal-1000 miligramov denne

L-arginín vedľajšie účinky

Táto aminokyselina, ak sú užívané v nadbytku, môže viesť k nestabilnej krvný tlak, diabetes, chemické nerovnováhe v krvi alebo zvýšiť riziko krvácania u tehotných žien.

L-arginín, keď spoločne užívať s antikoncepčné tabletky, lieky proti bolesti alebo s niektorými liekmi, ako sú tie na kontrolu krvného tlaku, pálenie záhy alebo diabetes, môže spôsobiť niektoré nežiaduce účinky, ako je nevoľnosť, hnačky, astma, kŕče v bruchu, atď

Arginín doplnky by nemali byť konzumované tehotné ženy, dojčiace matky a deti.

Niekoľko krátkodobé vedľajšie účinky sa vyskytujú u tých, ktorí sú zdravé a na dennú dávku jeden gram doplnku L-arginín. Tieto vedľajšie účinky sú nadúvanie, bolesti brucha, alergie, astma a nízky krvný tlak.

Porady s lekárom je najlepší v žiadnom z týchto prípadov. Nehrajte sa na lekára!

L-Arginín napomáha vyliečenie migrény, zlepšuje krvný tlak, skracuje dobu hojenia rán, zníženie pooperačné zotavenie čas, liečiť problémy s plodnosťou, atď

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na dávky L-arginín. Tak na čo ešte čakáte, poraďte sa so svojím praktickým lekárom a začať používať ešte dnes! Ešte nám oznámiť svoje skúsenosti.

Zostať fit, zostať zdravý!

load...