Zdravie a wellness

15 jednoduchých tipov pre cvičenie jogy doma

15 jednoduchých tipov pre cvičenie jogy doma

Jóga je skvelý spôsob, ako udržať svoje telo v kondícii a svoju myseľ v pokoji. To robí veľa zmysel, aby jóga súčasťou vášho každodenného života. Ale to sa ľahšie povie, ako urobí, nie?

Väčšina z nás vie, ako dobrý je joga, ale existujú veci, ktoré nás udržujú od praktizovaní tohto starobylého formu cvičiť. Mohlo by to byť celkom prúser, ak ste koľaj návštevník, ktorý je pevne na rozpočet, alebo v domácnosti, ktorí nemôžu voľný čas ísť na jogy. Ale čo keď vám poviem, že stále môžete cvičiť jogu doma?

Prečítajte si o to vedieť, ako cvičiť jogu na komfort a pohodlie vášho domova.

Tipy sa učiť jogu doma

Tu je niekoľko tipov, čo potrebujete vedieť o tom, ako sa učiť jogu doma.

1. Pripravte

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prečítať o joge, výskumu o rôznych ásan a ich prínosy a štýlov. Prečítajte si pokyny a pozrite sa na fotky naučiť sa správne držanie tela. Kúpte si pohodlné jogy oblečenie a non-pošmyknutia, pohodlné jogu. Skúste cvičiť jogu na čerstvom vzduchu. Zaistite, aby nedošlo k jedlu čokoľvek 4 hodiny pred jogu. To je najlepšie cvičiť jogu v dopoludňajších hodinách.

load...

2. Identifikovať vhodný priestor

Jóga vyzýva k priestoru, ktorý je dobre osvetlené a dobre vetranom. Pomáha v prípade, že nastavenie je pokojný ako maximálne výhody z jogy možno žali keď hral v upokojujúce prostredie. Pridať sviečky na svetlo svoju izbu, v prípade, že miestnosť nie je dostatočne osvetlený Uistite sa, že tam nie sú žiadne ostré predmety alebo nábytok okolo seba, pretože by mohli spôsobiť zranenia pri naťahovaní počas ásan.

3. Noste pohodlné oblečenie

Je veľmi dôležité nosiť oblečenie, ktoré je pohodlné a zároveň vykonávať jogu. Uvoľnený trať nohavice s priliehavým tričko je skvelá voľba pre mnoho. Môžete si tiež vybrať z mnohých attires, ktoré sú k dispozícii na trhu v týchto dňoch. Kľúčom k úspechu je rozhodnúť sa pre vzory, ktoré vám umožní dýchať a materiálov, ktoré pohlcujú pot pozdĺž cesty.

4. Plán Inteligentné ciele

Identifikovať svoje ciele, než začnete cvičiť. Zmapovať plán pre seba a uistite sa, že je konkrétne, merateľné, dosiahnuteľné, spoľahlivé a včasné. Rozumné vo svojich očakávaniach a mať na pamäti, že jóga nie je určená na dosiahnutie iba fyzické výhody.

load...

5. Praxe Pravidelne

Ideálny čas na cvičím jogu je skoro ráno pred východom slnka alebo večer po západe slnka. Rozhodnúť o dobe, ktorá je najvhodnejšia pre vás a každý deň venovať tú dobu v celom rozsahu k joge. -Li cvičiť jogu každý deň. Áno, každý deň, aj keď sa vám to len po dobu 20 minút. Ďalej vyriešiť vyskúšať novú pozíciu každý týždeň. Týmto spôsobom bude nielen stanete viac adept na jogu, ale tiež vás naučí viac pózy.

6. Vypnutie rozptyľovanie

Ešte viac vecí naraz, zatiaľ čo cvičí jogu doma. Tieto nekonečné domáce práce, telefonáty, a vábenie sociálnych sietí môže počkať na vhodnejšie dobu. Vašou jedinou zameranie, zatiaľ čo cvičí jogu, musí byť na vašich cieľov a ásan, ktoré vykonávajú. Sebemenší neopatrnosť môže občas dôjsť k vážnym zraneniam.

7. Začínať od začiatku

Začnite svojej praxi s veľmi základné jogových pozícií, ak ste úplný začiatočník. Ako napríklad začať so základnými sediacich pozíciách, ako Sukhasana, Vajrasana a tiahne ako Balasana a Pawanmuktasana. Musíte sa pomaly zoznámiť sa s jogové praxe. Tak, to je lepšie, aby sa pomaly otvárať svoje telo do regeneračné pozícií a potom posunúť vpred.

8. Cvičenie jogy na lačný žalúdok

Jóga doma môže byť realizovaná v čase svojho pohodlia. Avšak, nikdy cvičiť jogu, akonáhle budete konzumovať jedlo. Ideálne je počkať aspoň na pár hodín po raňajkách / obed alebo štyri hodiny po večeri pred začatím tréningu.

9. Vždy Warm Up na začiatku

Rovnako ako u iných foriem zdatnosti, je nutné, aby si môžete dopriať v nejakej forme zahrievacích cvikov, než sa dostanete do zložitejších jogy ásan. Rozcvička pomáha pri príprave tela pre nástrahami dopredu, čím ho chráni pred zranením.

10. Go Slow

Jóga je chcel živiť svoje telo aj dušu a ktoré vám pomôžu viesť pokojnejší a plnohodnotný život. Rešpektovať svoje telo a dať mu dostatok času na prispôsobenie sa prax. Cvičí jogu dokonca na niekoľko minút každý deň, ťahá svoje telo novým spôsobom, a preto je veľmi dôležité neponáhľať cez ásan v snahe dokončiť včas. Počúvať svoje telo a zvýšiť čas a opakovanie jednotlivých ásan spôsobom. Pritom je určite udržať zranenia na uzde.

11. Breathe Right

Je veľmi dôležité dýchať práva pri praktizovaní ásan. Zadržte dych, len ak je zadaný. Dýchavičnosť, je spôsob, ako vaše telo sa žiadosťou o spomaliť. To je najdôležitejšie tip v joge pre začiatočníkov doma.

12. Vždy Cool Down At The End

Rovnako ako zahriatí je nevyhnutné prebudiť svaly na začiatku relácie, ochladzovanie je rovnako dôležité, aby upokojiť omladený svaly na konci relácie. Vždy zabaliť jogy sedenie s Savasana. Tento Asano je navrhnutý tak, aby pomáhajú telu odpočinúť si a obnoviť dýchanie a rozšírený krvný obeh späť do normálu.

13. Pranayama

Pranayama, ako Kapalbhati, Anulom-Vilom, Bhramri, učí dych kontrolu. Jóga je všetko o dych; dýchanie je rovnako dôležitá ako správne držanie tela. Udržiavanie nespočetné Pranayama je výhod stranou, ale tiež pomáha pri učení, ako ovládať a zjednať svoj dych. Takže, začať cvičiť pránájáma pravidelne ešte predtým, než začnete cvičiť Yogasanas.

14. Flexibilita

Flexibilita je jedným rysom jogy, ktoré desí mnoho ľudí preč a mate zvyšok. Nie ste mal byť mimoriadne flexibilný, aby bolo možné robiť jogu. V skutočnosti je to jeden zo spôsobov, ako jóga výhody vy - to robí vaše telo pružnejšie a pružná. Takže prvá vec, ktorú by ste mali urobiť v dopoludňajších hodinách, keď sa prebudí robí niektoré základné úseky a zvraty, ako zlepšiť vašu flexibilitu. Ale majte na pamäti, je to pomalý proces.

15. Naučte sa od odborníkov

Áno, povedal som odborníkmi, a nemusíte opustiť svoj domov, ako to urobiť. Som veľký fanúšik cvičenia DVD. Existuje DVD pre úplných začiatočníkov, ktoré vám pomôžu naučiť sa správne držanie tela na rôznych pózach. Súčasne budú DVD vám krásny cvičenie. Tu je niekoľko návrhov pre trénerov je treba dávať pozor:

  • Baba Ramdev: Priniesol jogu do nášho domova. Má pre každého niečo - starší ľudia, mladí, deti a ženy. Baba Ramdev jóga videa a DVD zahŕňať jednoduché, predstavuje začiatočník úrovni. Ten vám presne učí, čo robiť a ako to urobiť v detaile. Potom stále robí Asano spolu s vami, vám povie, keď sa nadýchnuť a kedy vydýchnuť.
  • Shiva Rea: Je to jedna z mojich najobľúbenejších jogínek a ja úplne milujem ju yogini a Shakti DVD. Jej začiatočníka série je inšpiratívne a motivujúce. Ona tlačí svoje limity, ale nevie, kde sa zastaví. Úžasný učiteľ, ona vám povie presne, ako zladiť svoje telo a dych v jej upokojujúcim hlasom. Shiva má niečo pre každú úroveň jogína. Som si istý, že zamilovať sa do nej ako ja.
  • Rodney Yee: Rodney Yee, nechá vás hrôza-udrel. Je to vynikajúci učiteľ a má mnoho videa pre začiatočníkov. Jeho videá sú veľmi upokojujúce a venuje pozornosť na veľmi minútu veci.
  • Denise Austin: Ak máte väčší záujem o jogu ako cvičenie, potom by ste mali vyskúšať Denise. Opäť platí, že veľký cuing a ona predpokladá, že nevieš nič o pózy a tak sa vám všetkým poviem. Ale značka Denisin jogy je viac remixovanej jogy, ktorý mieša tradičné pózy s inými súčasnými cvičenia a ona vám dáva veľa variantov. Najlepšie časť o jej videa je, že ho udržuje zábavný a udržiava podporovať vás s ňou svižných postojom.

Na čo čakáš? Verím, že jóga je, Amrit 'elixír, že anjeli a démoni bojoval - váš kľúč k krásne, ktorý spĺňa a zdravý život. Takže, nenechajte nič vás odradiť od uvedenia svojej vnútornej jogín von. Postupujte podľa vyššie uvedených pokynov, začnite jogy doma pomaly, aj naďalej vytrvalo a znovuobjaviť svoje telo i dušu.

load...