Zdravie a wellness

15 domácich prostriedkov, aby ste sa zbavili Lethargy a Laziness

15 domácich prostriedkov, aby ste sa zbavili Lethargy a Laziness

Leňošenie znie dobre, nie? High-chodil život dnes vedú nenecháva žiadny čas byť len lenivý. Ale existujú ľudia, ktorí nemajú leňošiť úmyselne! Trpí nežiaduceho letargia.

Kompletné nedostatok energie, ktorý je dodávaný s letargiou znamená, že máte pocit, že robiť nič než sedieť na pohovke alebo spánku. Ospalosť a nedostatok energie môže byť spôsobená zdravotných problémoch alebo to môže byť len rys osobnosti!

Domáce lieky sa vysporiadať s letargia:

Existuje mnoho opravné prostriedky, ktoré vám môžu pomôcť vyrovnať sa s letargiou a zvýšiť vaše energetickej hladiny. Niektoré z účinných domáce opravné prostriedky pre letargia sú uvedené nižšie.

load...

1. Basil Leaf Tea:

Basil list obsahuje antioxidanty a je tiež bohatým zdrojom rôznych esenciálnych olejov, ktoré vám môžu pomôcť získať späť svoje energetické hladiny. Len variť nejaké lístky bazalky na panvici po dobu 10 - 15 minút a vypustite obsah do šálky. Piť ako bylinné čaje 2 - 3 krát denne a nájdete vaše energetickej hladiny stúpli.

2. Grapefruitový džús:

Grapefruitový džús je tiež veľmi užitočná pre liečbu letargie. Pitie jeden pohár grapefruitovej šťavy pravidelne môže udržať svoje energetickej hladiny vysoká.

3. Čaj alebo kávu:

Obyčajný čaj je tiež zdravé, ak sú konzumované v obmedzenej miere. Čaj obsahuje antioxidanty, ktoré prirodzene pomáhajú telu bojovať proti únave a vyčerpaniu. Káva je ďalší náhradou za znovuzískanie stratenej energie. Obsahuje kofeín, ktorý je prírodný liek proti bolesti a pomáha telu zotavovať sama od seba. Obaja káva a čaj sú účinné lieky na liečbu letargia a únava v tele.

load...

4. Lime džús:

Sme si dobre vedomí tohto letného alkoholu, ktorý nepožíva pohár vychladeného limetkovej šťavy počas sparných letných mesiacoch? Vápno šťava obsahuje kyselinu citrónovú a je bohatá na vitamín C, ktorý je účinný prostriedok sa vysporiadať s letargia. To bije teplo a dáva telu svieži pocit. Namiesto toho, aby šiel na tie umelé energetických nápojov na trhu k dispozícii, pokúste limetkovej šťavy, je to skvelý spôsob, ako sa cítiť energický cez deň.

5. Jesť zeleninu a ovocie:

Vrátane ovocia a zeleniny vo vašej strave môže pomôcť vaše telo udržiavať zdravý metabolizmus a účinnú imunitný systém. Zelenina a ovocie obsahujú mnoho prírodných vitamínov a minerálov, ktoré pomáhajú telu bojovať proti rôznym chorobám. Udržanie zdravého životného štýlu vám dá viac energie vyrovnať sa so stresom a letargia. Mnohí lekári odporúčajú, vrátane aspoň 1 pohár ovocného džúsu denne spolu s dostatkom zeleniny.

6. Obsahovať klíčky vo vašej strave:

Klíčky sú ako prírodné vitamínové tablety, ktoré poskytujú svoje telo a myseľ potrebnú výživu, aby vyrovnať sa s únavou a únavou. Čerstvé výhonky sú ľahko dostupné na trhu a jesť raz alebo dvakrát týždenne bude vám energetickú podporu.

7. Konzumovať zeleninová šťava:

Ak sa vám nepáči jesť zeleninu, potom je najlepší spôsob, ako konzumovať tieto výživné poklady prírody je vo forme šťavy. Zeleninové šťavy obsahuje všetky dobroty a výživu zeleniny v pohári. Môžete dokonca kombinovať rôzne zeleniny získať všetky živiny v jedinom ísť!

Jednoduchých tipov na liečbu Letargia:

Akonáhle budete vedieť, prečo sa cítiť ako vy, môžete podniknúť kroky, aby sa veci lepšie. Tu je niekoľko tipov, ako poraziť letargia:

1. Potrebné množstvo spánku:

Dospelý človek potrebuje najmenej 8 hodín spánku každý deň, ktorý je povinný pre telo fungovať normálne. Nepravidelné spánok môže viesť k nízkej energetickej hladiny, čo môže viesť k nespavosti a únavy.

2. Pravidelné cvičenie:

Telesná cvičenia pomáhajú udržať telo a myseľ v kondícii a zdravé. Len stráviť 30 minút pravidelne na ľahké cvičenie, ako je jogging, push up, pull up a svižné chôdzu.

Práca sa uvoľňuje endorfíny v tele, ktoré môžu budete cítiť viac energie a tiež zlepšiť váš metabolizmus. Cvičenie pravidelne vám tiež pomôže vyrovnať so stresom lepšie.

3. Zdravá strava:

Štúdie preukázali, že jesť príliš veľa nezdravé jedlo môže oslabiť imunitný systém. Prebytočný tuk získaných v dôsledku nezdravých stravovacích návykov môže vaše telo otvorená k rôznym chorobám, z ktorých jeden je obezita. Jednotlivci, ktorí trpia obezitou majú nízke energetické hladiny a unaví ľahko. Jesť zeleninu a zdravej stravy bude nielen udržať v kondícii, ale tiež dať viac energie vyrovnať sa s rutinou day-to-day a stresu.

4. Udržuje čistého životného prostredia:

Na mieste budete tráviť čas na-či už u vás doma alebo v kancelárii, v škole, má veľký vplyv na vašu náladu. Chaotický miesto môže nechať vyčerpaný energie, zatiaľ čo čisté a zdravé životné prostredie môže priniesť pozitívny postoj. Zdravé prostredie udrží nielen vaše telo v kondícii, ale tiež aby sa vaša myseľ zdravú.

5. Rise Skoro ráno a kúpanie vo vani:

Vstávať skoro ráno a robí trochu cvičenia a potom vo vani môže cítiť energický po celý deň.

6. Dostať preč od nudy a robiť niečo produktívnejší:

Ak máte nejaký čas nazvyš, robiť niečo produktívneho s tým, ktorý vám pomôže zostať ďaleko od nudy. Plytvanie časom bude podporovať len nuda a budete sa cítiť viac unavený. Ísť von a robiť niečo kreatívne! Nechať svoju fantáziu voľne behať a rozlúčiť sa letargia.

7. Byť v spoločnosti Creative a produktívne ľudí:

Ak ste obklopiť sa ľuďmi, ktorí nechcú robiť nič, budete popíjať svoje negatívne vibrácie. Takže, vždy sa v spoločnosti kreatívne a energické ľudí. To pomôže zvýšiť vaše sebavedomie a zlepšiť svoj postoj k životu.

8. Začnite svoj deň s kladným postojom:

Veľa záleží na tom, ako začať svoj deň, a ako si vytvoriť svoj deň viac produktívne a plodný. Ak máte začať svoj deň s pozitívnym prístupom a urobte si veriť, že môžete dosiahnuť všetko, čo ste si naplánovali na dnes, budete určite uspieť. Ak máte začať svoj deň s negativity a dúfame, že budete schopní splniť všetko, možno nebudete. To je dôvod, prečo každý hovorí "štart svoje dni s úsmevom".

Čo spôsobuje, že bude letargický?

Nemôžete odkazovať na jeden z dôvodov, a hovoriť, tam, že to, čo ma núti letargický '. Pocit letargický je výsledkom niekoľkých faktorov. Depresia je jednou z hlavných príčin, ktoré vedú k letargiu. Je možné, aby telo i myseľ, bez záujmu o okolitý svet. Niektoré z ďalších hlavných príčin letargia, ktorá môže viesť k lenivosti sú:

 1. Nízky alebo vysoký krvný tlak
 2. Cukrovka
 3. Nedostatočný spánok
 4. Stres
 5. Overexertion
 6. Nedostatok pohybu či nudou
 7. Zápcha
 8. Predávkovanie drogami
 9. Anémia
 10. Ochorenie štítnej žľazy
 11. Infekcie
 12. Alergie

Aké sú príznaky letargie?

Príznaky tohto ochorenia sú ľahko všimnúť. Ak máte prebudiť unavení a ten pocit vydrží celý deň, môže to byť v dôsledku stresu alebo nedostatku spánku. Ak ste schopní dať svojmu telu kompletnú odpočinok, nemôže dobíjať svoje energetické hladiny, čo zase vedie k únave a lenivosť. Je dôležité vziať do úvahy ďalšie príznaky, ktoré môžu naznačovať základnú príčinu letargia. Niektoré ďalšie príznaky letargie, sú nasledujúce:

 1. Únava a únava
 2. Ospalosť
 3. Apatia
 4. Nezáujem o svet okolo
 5. Reagujú pomaly
 6. Pomalšie duševné porozumenie
 7. Pocit, nudí
 8. Zmena stravovacích návykov
 9. Hnačka alebo zápcha
 10. Depresie
 11. Ťažkosti pri zaostrovaní

Nezabudnite, že sa jedná o pomerne vágne príznaky. Je vždy zmysel ísť navštíviť lekára pred vami sám v liečbe. Váš lekár vám môže vyhodnotiť klinicky vylúčiť súvisiace zdravotné problémy, ktoré môžu byť príčinou letargie.

Fyzická kondícia závisí na duševnú spôsobilosť danej osoby. Takže musíme mať aj naše telo a myseľ zdravé, ak chceme viesť život, ktorý je plný vitality a energie. V dnešnej hektickej dobe, je ľahké prísť o svoju duševnú a fyzickú kondíciu vzhľadom k obrovskému množstvu stresu. Mnoho veľké mozgy a úspešní ľudia v histórii nemal čas sa dostať lenivý a apatický. Museli dôležitejšie veci na práci a veľmi málo času na ich dosiahnutie. Takže viem, vaše vnútorné schopnosti a nenechajte čas dostať to najlepšie z vás. Veľký sen Aspire, a potom pracovať, aby sa o ich splnenie, budeš čoskoro vidieť, že nemáte čas byť lenivý!

Bol tento článok nápomocný? Do podeliť o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...